Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με Android 7?

 

ναι κανονικά, 4.0.3

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχετε παρατηρήσει διάφορα στην αυτονομία αν χρησιμοποιείτε σκούρο θέμα και μαύρα wallpapers? Ρωτάω γιατί και το λευκό θέμα μου αρέσει αρκετά στα μενού αλλά δε ξέρω αν θα έχει επιπτώσεις στην μπαταρία.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω ακόμα άποψη.

Ξεκλείδωσα bootloader,πέρασα root,αυτά.

Υπάρχει καμία λίστα για must have rooted apps?

Επίσης με το xposed τι γίνεται;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

xposed στην nougat γιοκ για την ωρα, και θα αργησει λιγο απ οτι φαινεται ;) Must have ειναι το titanium backup, root explorer, καθως και η εφαρμογη της twrp(αν εχεις αυτο το recovery). Αυτα τα θεωρω λιγο πολυ αυτονοητα, καθως και το xposed για το οποιο κανουμε υπομονη.

 

Επειδη ακουστηκαν διαφορα για burn in κατεβασα και μια εφαρμογη για extended tiles, που εχει immersive mode tile, ωστε να κρυβει το status bar και να ειμαι ησυχος (ΟΛΕΣ οι amoled εχουν αυτο τον κινδυνο, σε καθε κινητο 6μηνου συν υπαρχουν αναφορες σε διαφορα φορουμ, οποτε δεν εχουμε προβλημα εμεις). Θελει λιγη συνηθεια παντως ;)

Παιδιά έχετε παρατηρήσει διάφορα στην αυτονομία αν χρησιμοποιείτε σκούρο θέμα και μαύρα wallpapers? Ρωτάω γιατί και το λευκό θέμα μου αρέσει αρκετά στα μενού αλλά δε ξέρω αν θα έχει επιπτώσεις στην μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το θεμα ειναι ποσο θα χρησιμοποιεις τα σκουρα μενου :P σιγουρα βοηθαει αλλα οι περισσοτερες εφαρμογες δεν το στηριζουν, εδω το tapatalk για σκουρο theme εχει ενα γκρι (το οποιο δεν σωζει μπαταρια αφου αναβουν τα πιξελ).

 

 

 

Ακυρο, οταν βγει πχ η 4.0.4, οσοι εχουν ξεκλειδωτο το κινητο κανουν dirty flash+τα ζιπακια του supersu?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά λοιπόν και το συρτάρι των εφαρμογών που δεν είναι μαύρο κατραμι και είναι γκριζωπό, δεν κάνει δουλειά.

 

Εγώ έτσι θα το περνούσα το update αν και όποτε βγει. Θα έκανα όμως και τα γνωστά wipe dalvik και cache.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά λοιπόν και το συρτάρι των εφαρμογών που δεν είναι μαύρο κατραμι και είναι γκριζωπό, δεν κάνει δουλειά.

 

Εγώ έτσι θα το περνούσα το update αν και όποτε βγει. Θα έκανα όμως και τα γνωστά wipe dalvik και cache.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βρήκα αυτο εδω το αρθρο το οποιο βασικα τσακιζει τα ονειρα μας για την εξοικονομηση :p Μονο σε full μαυρο σωζεις μπαταρια.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου είτε μετά από 3.5 χρόνια χρήσης του Ν5 πάρεις το 3Τ ,είτε μετά από 4 χρόνια το επόμενο μοντέλο , οι διαφορές που θα βρεις θα είναι σημαντικές πολύ.Δεν μπορεί κανείς εύκολα να απαντήσει στο ερωτημά σου

Ερχόμενος από Nexus 5 , θέλω να πω ότι εγώ για την απλή καθημερινή χρήση με ρουτ και ρομ βέβαια, δεν είναι καθολου οι διαφορές χαοτικές. Για μένα το μόνο πράγμα που μου φάνηκε σημαντική αναβάθμιση ,είμαι μπαταρια του και φυσικά το μέγεθος της οθόνης . Το n5 ακόμα το έχω και πάει σφαίρα. Δεν κολλάει πουθενά .

Eχω το Νexus 5 και μετα απο 3,5 χρονια σκεφτομαι σιγα σιγα να το αλλαξω.

 

Πιστευετε οτι αξιζει να παρω το Τ η να περιμενω την νεα γενια που η λογικη λεει οτι θα ειναι αρκετα αναβαθμισμενο (835 cpu, καλυτερη καμερα, ισως αδιαβροχοποιηση κτλ)?

Είναι ότι πιο κοντα στο Nexus για μένα , ακόμα και στην τιμολογιακή πολιτική. Είναι σαν να έχεις το n5 με καλύτερη μπαταρία και μεγαλύτερη οθόνη.

Για μένα πάρτο ,αν δεν πηγαίνει άλλο η μπαταρία .

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι και το Ν5 παει σφαιρα (βεβαια νομιζω οτι χρειαζεται ενα hard reset γιατι εχω να του κανω 1.5 χρονο και το βλεπω να κολλαει καπου καπου) και το μονο που με χαλαει ειναι η μπαταρια του (αν και την εχω αλλαξει προσφατα). Βεβαια η μπαταρια ηταν ενα μειονεκτηματα του απ'οταν βγηκε και το ξεραμε.
Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι και το Ν5 παει σφαιρα (βεβαια νομιζω οτι χρειαζεται ενα hard reset γιατι εχω να του κανω 1.5 χρονο και το βλεπω να κολλαει καπου καπου) και το μονο που με χαλαει ειναι η μπαταρια του (αν και την εχω αλλαξει προσφατα). Βεβαια η μπαταρια ηταν ενα μειονεκτηματα του απ'οταν βγηκε και το ξεραμε.

 

Εφόσον εχεις αντεξει ως τωρα, περιμενε να δεις τι θα βγαλει.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω ακόμα άποψη.

Ξεκλείδωσα bootloader,πέρασα root,αυτά.

Υπάρχει καμία λίστα για must have rooted apps?

Επίσης με το xposed τι γίνεται;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Titanium backup και adblock για αρχή είναι must.

 

sent from my 1+3t

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, να ρωτήσω οσοι βάλατε την 4.03, ολα οκ; Κάποιο πρόβλημα;

Δεν έχω βρει κάποιο ακόμα. Όλα καλά. Προχώρα.

 

sent from my 1+3t

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχετε παρατηρήσει διάφορα στην αυτονομία αν χρησιμοποιείτε σκούρο θέμα και μαύρα wallpapers? Ρωτάω γιατί και το λευκό θέμα μου αρέσει αρκετά στα μενού αλλά δε ξέρω αν θα έχει επιπτώσεις στην μπαταρία.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εφόσον το κινητό έχει amoled panel φυσικά θα έχεις καλύτερη αυτονομία με dark theme και wallpaper. Έχει όμως επίσης τόσο καλή μπαταρία που εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει. Μου είναι αδύνατον να την τελειώσω σε μία μέρα όσο και να προσπαθώ. Και εάν χρειαστεί το κάτι παραπάνω έχω το dash charge.

 

sent from my 1+3t

Link to comment
Share on other sites

Για να πούμε και τα αρνητικά, βράδυ και με κίνηση φωτο δεν τραβάει με τίποτα.......απογοήτευση......

Ελπίζω να διορθωθεί αυτό το θέμα, είναι κρίμα γιατί η φωτογραφική έχει δυνατότητες

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κινέζος και άψογη κάμερα δεν πάνε μαζί.

 

Σοβαρά τώρα,έχουν ακουστεί περιπτώσεις burn in στο op3t?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κινέζος και άψογη κάμερα δεν πάνε μαζί.

 

Σοβαρά τώρα,έχουν ακουστεί περιπτώσεις burn in στο op3t?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το 1+1 σίγουρα τα κατάφερνε καλύτερα σε αυτό τον τομέα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κινέζος και άψογη κάμερα δεν πάνε μαζί.

 

Σοβαρά τώρα,έχουν ακουστεί περιπτώσεις burn in στο op3t?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχουν ακουστεί στο 3, και έχει την ίδια οθόνη (είναι και πολύ νέο το t για τέτοια ζητήματα). Αλλά ξαναλέω, για οποιοδήποτε μοντέλο με amoled αν γράψετε burn in θα βρείτε αναφορές, δεν είναι πρόβλημα της συσκευής μας ή κάτι τέτοιο. Είναι ένας από τους γνωστούς συμβιβασμούς όταν επιλέγεις amoled, αν και τα τελευταία χρόνια η κατάσταση είναι πολύ βελτιωμένη.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εδώ δεν είχαμε κάποιο φαινόμενο burn in,σε κάποιο μέλος του forum.

Λογικά αυτό εμφανίζεται στην status bar σωστά;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εδώ δεν είχαμε κάποιο φαινόμενο burn in,σε κάποιο μέλος του forum.

Λογικά αυτό εμφανίζεται στην status bar σωστά;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ μέσα δεν έχω δει κάτι, το αναφέρουν στο forum της oneplus. Στην status bar όπως είπες. Αν σκεφτεί κανείς τον αριθμό αγοραστών και τις αναφορές για burn in, είναι ένα ελάχιστο ποσοστο, οπότε δεν ανησυχώ πιο πολύ απ ότι αν είχα πχ το s7 edge (το έχει κοντινό μου πρόβλημα και στον σχεδόν ένα χρόνο δεν έχει πρόβλημα). Έτσι και αλλιώς οι σημερινές αμολεντ είναι πολύ ανώτερες από αυτές που υπήρχαν πριν λίγα χρόνια.

EDIT: Αν κάνεις ένα search στο forum της oneplus θα το βρεις. Μιλάμε για πολύ λίγα άτομα πάντα, ακόμα και στο oneplus x που είναι πιο παλιό από το δικό μας. Οπότε δεν υπάρχει λόγος να αγχωνομαστε.

Edited by teotsi

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ομως ότι υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε χρώμα στα εικονίδια στην status bar.

Λογικά με το λευκό έχει το θέμα,αν φυσικά προκύψει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μια πολύ εξυπηρετική εφαρμογή είναι αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cgollner.quicktiles

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αλλάξτε απλά Dpi ;) αλλάζουν θέση τα πάντα!!

Πως αλλάζει;

Λογικά θέλει xposed...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζει;

Λογικά θέλει xposed...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη Nougat κάπου έχει επιλογή αν θυμάμαι καλά "μέγεθος εμφάνισης" και δεν θέλει root.

 

Στην ΜΜ θέλεις root και την εφαρμογή Le dpi changer.

Link to comment
Share on other sites

Στη Nougat κάπου έχει επιλογή αν θυμάμαι καλά "μέγεθος εμφάνισης" και δεν θέλει root.

 

Στην ΜΜ θέλεις root και την εφαρμογή Le dpi changer.

Στις ρυθμίσεις προβολή και μέγεθος προβολής θα λες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γινετε να αλλαξουμε χρωμα στο μενου εφαρμογων που ειναι στα αριστερα σερνοντας απο την κεντρικη σελιδα. Δηλαδη απο ασπρο που ειναι να βαλουμε κατι σε πιο σκουρο γιατι εχω φτιαξει ολο το κινητο σε σκουρο φοντο και ειναι το μοναδικο που ειναι ασπρο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γινετε να αλλαξουμε χρωμα στο μενου εφαρμογων που ειναι στα αριστερα σερνοντας απο την κεντρικη σελιδα. Δηλαδη απο ασπρο που ειναι να βαλουμε κατι σε πιο σκουρο γιατι εχω φτιαξει ολο το κινητο σε σκουρο φοντο και ειναι το μοναδικο που ειναι ασπρο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πως το εχεις κανει σκουρο φοντο?γιατι εχω προσπαθησει και εγω αλλα δεν το εχω καταφερει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...