Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άφησα το κινητό χωρίς airplane mode σήμερα με ανοιχτό WiFi... Με 86% κοιμήθηκα με 86% ξύπνησα, τρελά πράγματα.

"Έπεσε"αρκετά γρήγορα στο 83% πάντως.

c5e239e1ad2ac92b1d7467095e16b4bd.jpg

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άφησα το κινητό χωρίς airplane mode σήμερα με ανοιχτό WiFi... Με 86% κοιμήθηκα με 86% ξύπνησα, τρελά πράγματα.

"Έπεσε"αρκετά γρήγορα στο 83% πάντως.

 

Ακριβως ετσι ειναι.

Δε χανει ουτε 1% το βραδυ, αλλα αμα παιξεις λιγακι το πρωι χανει 2-3% σχετικα γρηγορα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι ειναι.

Δε χανει ουτε 1% το βραδυ, αλλα αμα παιξεις λιγακι το πρωι χανει 2-3% σχετικα γρηγορα!

Άρα είναι γενικό το κόλπο (?) της oneplus, μάλιστα :p

Κάτι άλλο περίεργο είμαι ότι έχω αρκετά ψηλά το Android system στην κατανάλωση (9%), αλλά εχθές με έντονη χρήση (φαίνεται και στην εικόνα πάνω) είχα φτάσει 3, 5 ώρες με 40% να απομένει πριν το βάλω στον dash. Έχω ανοιχτό το ambient display και τα gestures που λογικά τραβάνε κάτι παραπάνω βέβαια.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι γενικό το κόλπο (?) της oneplus, μάλιστα :p

Κάτι άλλο περίεργο είμαι ότι έχω αρκετά ψηλά το Android system στην κατανάλωση (9%), αλλά εχθές με έντονη χρήση (φαίνεται και στην εικόνα πάνω) είχα φτάσει 3, 5 ώρες με 40% να απομένει πριν το βάλω στον dash. Έχω ανοιχτό το ambient display και τα gestures που λογικά τραβάνε κάτι παραπάνω βέβαια.

 

Δεν ειναι κολπο ρε συ! Και το S7e που ειχα, το βραδυ εχανε 2% και το πρωι αμα το επαιζα λιγακι εχανε κι αλλο!

Το iPhone ομοιως!

Κι εμενα το android system ηταν στο 9% χτες, αλλα δεν παρατηρησα κατι περιεργο στην καταναλωση μπαταριας...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κολπο ρε συ! Και το S7e που ειχα, το βραδυ εχανε 2% και το πρωι αμα το επαιζα λιγακι εχανε κι αλλο!

Το iPhone ομοιως!

Κι εμενα το android system ηταν στο 9% χτες, αλλα δεν παρατηρησα κατι περιεργο στην καταναλωση μπαταριας...

Μου φαίνεται λίγο ανούσιο αυτό. Πρώτα ενθουσιαζεσαι με το standby time και ύστερα σε προσγειωνουν :lol: όχι πως είναι άσχημο το -3% φυσικά.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

με express ερχεται με την Ups αθηνα και γενικη ταχυδρομικη στην επαρχια.

 

μου στελνουνε και tracking number?γιατι ακομα δεν μου εχουν στειλει κατι!

Link to comment
Share on other sites

αν εχει γινει shipped και δε σου ρθε τρακινγκ ρωτα στους στο live chat, ειναι πολύ εξυπηρετικοι.

 

https://oneplus.whoson.com/newchat/chat.aspx?domain=oneplus.net&lang=en&timestamp=1487164599297&session=972-1487164599295

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

μου το δωσανε και ηταν πολυ εξυπηρετικοι!ειναι αθηνα τωρα το κινητο ελπιζω αυριο να παραλαβω αν και στο site της oneplus στο my orders λεει estimate delivery 17/2
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα αξιοπιστίας τι λέει η συσκευή;

Εχω παραλάβει ήδη ένα αλλά είμαι σε δίλημμά για το αν θα το κρατήσω η θα το δώσω σε φίλο.

Εχω ένα mi5s κι είμαι πολύ ευχαριστημένος προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα αξιοπιστίας τι λέει η συσκευή;

Εχω παραλάβει ήδη ένα αλλά είμαι σε δίλημμά για το αν θα το κρατήσω η θα το δώσω σε φίλο.

Εχω ένα mi5s κι είμαι πολύ ευχαριστημένος προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα μανία να πάρω το 3Τ ενώ είχα το s7 edge.

Το πήρα καινούριο, έχω και s7 edge.

Παρόλο που το s7 edge για μένα είναι ότι ποιο πλήρες υπάρχει, δύσκολα αφήνω το 3Τ για το edge.

Έβαλα το 3Τ αγγελία και αν το δώσω θα είναι με "μισή καρδιά".

Γνώμη μου να το κρατήσεις!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα αξιοπιστίας τι λέει η συσκευή;

Εχω παραλάβει ήδη ένα αλλά είμαι σε δίλημμά για το αν θα το κρατήσω η θα το δώσω σε φίλο.

Εχω ένα mi5s κι είμαι πολύ ευχαριστημένος προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μην το σκέφτεσαι καν! Έκανα ακριβώς την ίδια μετάβαση και γω και είμαι πλήρως ικανοποιημένος!

 

Δε ξέρω αν θα σε βολεψουν οι 5,5 ιντσες του, αλλά σίγουρα ο fingerprint είναι ανώτερος και δεν καταναλώνει μπαταρία όπως στο mi5s, η αυτονομία είναι σίγουρα πολύ καλύτερη του mi5s (1% χάνω την νύχτα έναντι 4% που έχανα σε standby στο 5s) και επίσης έχεις μία φοβερή AMOLED οθόνη με ωραίες γωνίες θέασης που βοηθάει και αυτή στην αυτονομία της συσκευης.

 

Στο μόνο που είναι λίγο κατώτερο το 3T συγκριτικά με το Mi5s, είναι η κάμερα του, αλλά μην φανταστείς καμία χαοτική διάφορα! Σε χαμηλό φωτισμό αν παίξεις λίγο με τα ISO και ταχύτητα κλείστρου, βγάζεις καθαρές και πολύ ικανοποιητικές φωτο.

 

Ποιότητα κατασκευής στα ίδια επίπεδα τα δύο μοντέλα όπου το 3T υπερτερεί στο γυαλί της κάμερας (ζαφείρι νομίζω)και στον αισθητήρα αποτυπωματος από κεραμικό υλικο και λειτουργικό το ίδιο άμεσο και αστραπιαίο με το MIUI. Ίσως να μην είναι το ίδιο παραμετροποιησιμο αλλά είναι ελαφρύτερο. Από υποστήριξη ακόμα δε ξέρω τι παίζει αλλά υποθέτω ότι πηγαίνουν το ίδιο καλα.

Συν φυσικά τα 6GB ram που δεν μασάνε πουθενά!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης του Oneplus με το mi5s πιο χαμηλή ποιότητα κατασκευής χειρότερη οθόνη τα κουμπιά στο mi5s τρεμοπαίζουν δεν έχει gorilla glass 4 ο φορτιστής είναι πιο αργός το fingerprint είναι απαράδεκτο δεν έχει την μπάντα των οκτακοσίων και το βασικότερο δεν έχει εγγύηση και γενικώς δεν θα πρέπει να έχει αυτή την τιμή
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα αξιοπιστίας τι λέει η συσκευή;

Εχω παραλάβει ήδη ένα αλλά είμαι σε δίλημμά για το αν θα το κρατήσω η θα το δώσω σε φίλο.

Εχω ένα mi5s κι είμαι πολύ ευχαριστημένος προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχοντας κι εγω το S7edge, θα πω οτι το 3Τ ειναι ανωτερο παντου εκτος της καμερας και ελαχιστα της οθονης.

Ταχυτητα, εμπειρια χρησης, κεραια και fingerprint sensor speed ξεκαθαρα ανωτερο το 3Τ.

Μπαταρια ισοπαλια.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες. Έχετε καταλήξει για photo μέρας και νύχτας που πρέπει να παίζουμε? Εννοώ hq hdr ή χειροκίνητα? Στο χειροκίνητα κάπου είχα διαβάσει για τις βραδινές ρυθμίσεις αλλά δεν το βρίσκω... Edited by ggkogkas
Link to comment
Share on other sites

Στις βραδυνές θα παίζεις το ISO στα 200 με 400 και την ταχύτητα κλείστρου στο στο 1.3 με 1.4 μετά το 0.5. Γενικά παίξε με αυτά τα δύο για αρχή σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού και θα δεις μόνος σου τι σε βολεύει.

 

Πάντως και οι unboxholics που ανέβασαν review μερικές ώρες πριν για το 3T, σχεδόν το εκθειαζουν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες. Έχετε καταλήξει για photo μέρας και νύχτας που πρέπει να παίζουμε? Εννοώ hq hdr ή χειροκίνητα? Στο χειροκίνητα κάπου είχα διαβάσει για τις βραδινές ρυθμίσεις αλλά δεν το βρίσκω...

Σε καλές συνθήκες φωτός το auto κάνει μια χαρά δουλειά. Αν θες να πάρεις φωτογραφία που έχει και πολύ φωτεινά σημεία και σκιές βάλε hdr. Την νύχτα βοηθάει πολύ το hq όσο το έχω δει, αν θες στο manual βάζε μέχρι iso 400-500 και shutter speed μεταξύ 1/20 και 0.5 δευτερολεπτων. Όσο πιο πολλά τα σεκοντ τόσο πιο δύσκολο να το κρατήσεις σταθερό, εκεί βοηθάει και το ois. Σε 0.5 σεκοντ δυσκολεύτηκα να βγάλω επαρκώς σταθερή φώτο.

Edited by teotsi

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας κι εγω το S7edge, θα πω οτι το 3Τ ειναι ανωτερο παντου εκτος της καμερας και ελαχιστα της οθονης.

Ταχυτητα, εμπειρια χρησης, κεραια και fingerprint sensor speed ξεκαθαρα ανωτερο το 3Τ.

Μπαταρια ισοπαλια.

 

Φυσικα και το 3Τ ειναι πιο γρηγορο απο το S7,μιας και κυκλοφορησε 9-10 μηνες μετα,και ειναι μια αναβαθμηση της ναυαρχιδας 1+3 που και αυτη κυκλοφορησε 4 μηνες μετα το S7...

Οπως ολοι καταλαβςινουμε μετα απο 9 μηνες ειναι λογικο να βγαζεις καλυτερη συσκευη...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και το 3Τ ειναι πιο γρηγορο απο το S7,μιας και κυκλοφορησε 9-10 μηνες μετα,και ειναι μια αναβαθμηση της ναυαρχιδας 1+3 που και αυτη κυκλοφορησε 4 μηνες μετα το S7...

Οπως ολοι καταλαβςινουμε μετα απο 9 μηνες ειναι λογικο να βγαζεις καλυτερη συσκευη...

 

Ίδια αποτελέσματα θα έχουμε αν το συγκρίνουμε και με το 1+3, πέραν μιας μικρής διαφοράς στη μπαταρία.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις παρελαβα και εγω σημερα. το κινητο πεταει ειναι παρα πολυ γρηγορο οπως και το αποτυπωμα. ειχα meizu pro 5 πριν και ειναι αρκετα καλυτερο το 1+.μονο ενα θεμα εχω πως αλλαζω το πληκτρολογιο απο swiftkey σε απλο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις παρελαβα και εγω σημερα. το κινητο πεταει ειναι παρα πολυ γρηγορο οπως και το αποτυπωμα. ειχα meizu pro 5 πριν και ειναι αρκετα καλυτερο το 1+.μονο ενα θεμα εχω πως αλλαζω το πληκτρολογιο απο swiftkey σε απλο?

 

ρυθμίσεις/γλώσσες και εισαγωγή// πληκτρολόγιο & μέθοδοι εισόδου/εικονικό πληκτρολόγιο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...