Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από σήμερα και εγώ στην παρέα το πήρα από αγγελία σε διπλανό φόρουμ. Το κινητό ήρθε με την 3.5.3 και μόλις συνδέθηκα στο ίντερνετ σπίτι μου έβγαλε αναβάθμιση σε nugat την κατεβάζει τώρα. Οι πρώτες εντυπώσεις πανέμορφο τηλέφωνο και πάει σφαίρα. Δυστυχώς το τηλέφωνο ήταν σκέτο χωρίς θήκη και Τζαμάκι. Αν έχετε να προτείνετε κάτι για τζαμακι θήκη πείτε μου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ στην παρέα το πήρα από αγγελία σε διπλανό φόρουμ. Το κινητό ήρθε με την 3.5.3 και μόλις συνδέθηκα στο ίντερνετ σπίτι μου έβγαλε αναβάθμιση σε nugat την κατεβάζει τώρα. Οι πρώτες εντυπώσεις πανέμορφο τηλέφωνο και πάει σφαίρα. Δυστυχώς το τηλέφωνο ήταν σκέτο χωρίς θήκη και Τζαμάκι. Αν έχετε να προτείνετε κάτι για τζαμακι θήκη πείτε μου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει άλλο ποστ που μιλάμε για θήκες και τζαμακια

εκεί θα βρεις διάφορα όμορφα πράγματα

Καλώς ήρθες

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειμαι ρουτ ειμαι στην 4.0.2.Απο ρυθμισεις δεν εχω κατι το ιδιαιτερο. Την φωτεινοτητα την εχω ενα τικ κατω απ την μεση

 

Και τωρα ειναι ετοιμο για φορτιση

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τί χρήση κάνεις και βγάζεις τέτοιο χρόνο οθόνη; Εγώ με 2 κάρτες sim μέσα πάντα ανοιχτό Wi-Fi ή 4G, φωτεινότητα αυτόματη, τοποθεσία απενεργοποιημένη και τώρα είμαι με 43 λεπτά ομιλιάς, 1:30 ώρα game, λίγο viber και λίγο chrome και έχω οθόνη 3:24 και μπαταρία 38%. μέχρι το 15% άντε να πάω 4:30 ώρες οθόνη. Κάπου εκεί είμαι με αυτή τη χρήση περίπου από 3:30 μέχρι 4:30 ώρες παραπάνω δεν πάει με τίποτα. Δεν έχω δει παραπάνω. Υπάρχει κάτι άλλο που δεν κάνω ή είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ένα σοβαρό πρόβλημα. Ειμαι στοκ με δυο καρτες η κυρία κάρτα είναι cosmote, με ξεκλειδωτο bootloader, χωρις ρουτ σε 4.0.2.Πολλές φορές παρατηρώ στο σύμβολο του δυκυου εκεί που εμφανίζει το 4g, διπλα ένα θαυμαστικό. Βέβαιως δεν μπορώ να μπω στο internet , και προσφάτως παρατήρησα ούτε τηλέφωνο να κάνω . Μπορεί να είμαι σε μέρος με κακό σήμα αλλά μετά από επανεκκίνηση και μόνο επανέρχεται στο φυσιολογικό. Δεν κάνει τιποτα χώρις αυτη. Τι μπορεί να φταίει. Θα ξεκινήσω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να στήσω από την αρχή την 4.0.2. Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία,?
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ένα σοβαρό πρόβλημα. Ειμαι στοκ με δυο καρτες η κυρία κάρτα είναι cosmote, με ξεκλειδωτο bootloader, χωρις ρουτ σε 4.0.2.Πολλές φορές παρατηρώ στο σύμβολο του δυκυου εκεί που εμφανίζει το 4g, διπλα ένα θαυμαστικό. Βέβαιως δεν μπορώ να μπω στο internet , και προσφάτως παρατήρησα ούτε τηλέφωνο να κάνω . Μπορεί να είμαι σε μέρος με κακό σήμα αλλά μετά από επανεκκίνηση και μόνο επανέρχεται στο φυσιολογικό. Δεν κάνει τιποτα χώρις αυτη. Τι μπορεί να φταίει. Θα ξεκινήσω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να στήσω από την αρχή την 4.0.2. Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία,?

 

Χθες μου έτυχε και μένα έκανα ένα clear cache και δούλεψε πάλι. Μάλλον bug είναι. Πρέπει να το διορθώσουν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έτυχε και μένα έκανα ένα clear cache και δούλεψε πάλι. Μάλλον bug είναι. Πρέπει να το διορθώσουν αυτό.

Το θέμα είναι ότι δουλεύει μετά, αλλά κάποια στιγμή εκεί που δεν το περιμένεις μπορεί να πετάξει το θαυμαστικό και να χάνεις κλήσεις, εάν δεν το βλεπεις .... Ίσως αυτό που είχε ειπωθεί πριν αρκετές μέρες , ότι δηλαδή κάποιος είχε παραπονεθεί ότι τον καλούσαν και δεν κτυπαγς το τηλέφωνο του να είναι το ίδιο bug . Τι να πει κανείς, αν είναι να χάνουμε κλήσεις από ένα smartphone, και της τάξης του OnePlus, .... ημαρτον δηλαδή

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα συμβαίνει αυτό φίλε και μου συνέβαινε και με άλλα κινητά. Είναι λίγο σπαστικό αλλά θεωρώ ότι δεν είναι πρόβλημα. Αντί πάντως να κάνεις restart δοκίμασε να βάλεις airplane mode, κλείσε οθόνη και ξανάνοιξε το τηλ και απενεργοποιησε το airplane mode. Εγώ αυτό κάνω... Καμιά φορά μπορεί να χρειαστεί να το κάνεις και δεύτερη φορά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δουλεύει μετά, αλλά κάποια στιγμή εκεί που δεν το περιμένεις μπορεί να πετάξει το θαυμαστικό και να χάνεις κλήσεις, εάν δεν το βλεπεις .... Ίσως αυτό που είχε ειπωθεί πριν αρκετές μέρες , ότι δηλαδή κάποιος είχε παραπονεθεί ότι τον καλούσαν και δεν κτυπαγς το τηλέφωνο του να είναι το ίδιο bug . Τι να πει κανείς, αν είναι να χάνουμε κλήσεις από ένα smartphone, και της τάξης του OnePlus, .... ημαρτον δηλαδή

 

Εγώ μιλούσα κανονικά δεν έχανα κλήσεις, μόνο ιντερνέτ δεν είχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Έχει βγει πράγματι ενοποιημένη 3/3T TWRP για την συσκευή μάς .;

Διάβασα κάτι τέτοιο στο xda, αλλά όταν μπαίνω στη σελίδα της twrp με πετάει στη τελευταία 3.0.3.1

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλώς σας βρήκα :)

έτοιμα τα unlock, twrp, root και ξεκινάω να στήνω από την αρχή...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!Έκανα κ εγώ την μετάβαση από το S7 Edge στο 1+3 (T) και μπορώ να δηλώσω απόλυτα δικαιωμένος!Εδώ να σημειώσω ότι βγάζω το καπέλο στην One + διότι το παρήγγειλα Δευτέρα με priority και ενώ έγραφε ότι θα ερχόταν στις 3 Φλεβάρη ήρθε ΕΧΘΕΣ το πρωί!! Πραγματικά εξεπλάγην θετικότατα!Μία ερώτηση θα ήθελα να σας θέσω,οι ρυθμίσεις στην κάμερα που είναι?Έχει ένα γρανάζι πάνω δεξιά αλλά δεν έχει να δεις αναλύσεις κτλ!Δεν έχει ρυθμίσεις;Και για manual δλδ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!Έκανα κ εγώ την μετάβαση από το S7 Edge στο 1+3 (T) και μπορώ να δηλώσω απόλυτα δικαιωμένος!Εδώ να σημειώσω ότι βγάζω το καπέλο στην One + διότι το παρήγγειλα Δευτέρα με priority και ενώ έγραφε ότι θα ερχόταν στις 3 Φλεβάρη ήρθε ΕΧΘΕΣ το πρωί!! Πραγματικά εξεπλάγην θετικότατα!Μία ερώτηση θα ήθελα να σας θέσω,οι ρυθμίσεις στην κάμερα που είναι?Έχει ένα γρανάζι πάνω δεξιά αλλά δεν έχει να δεις αναλύσεις κτλ!Δεν έχει ρυθμίσεις;Και για manual δλδ;

 

Καλορίζικο. Ανάλυση με την μαμά εφαρμογή δεν αλλάζει. Για manual ανοιγεις κάμερα τραβάς δεξιά και διαλέγεις το χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Ανάλυση με την μαμά εφαρμογή δεν αλλάζει. Για manual ανοιγεις κάμερα τραβάς δεξιά και διαλέγεις το χειροκίνητα.

 

Να σαι καλά!!Δλδ βίντεο δεν μπορείς να επιλέξεις σε τι ανάλυση θα τραβήξεις;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος της συσκευης και εγω απο σημερα. Το ξεκλειδωσα, του περασα twrp και το εκανα root.

Φοβερη συσκευη!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά!!Δλδ βίντεο δεν μπορείς να επιλέξεις σε τι ανάλυση θα τραβήξεις;

Βίντεο μπορείς φίλε μου να αλλάξεις την ανάλυση. Φωτογραφία μόνο κάδρο αλλάζεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βίντεο μπορείς φίλε μου να αλλάξεις την ανάλυση. Φωτογραφία μόνο κάδρο αλλάζεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Ναι το βρήκα τελικά να σαι καλά ;)

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

βρήκα bug...έχω δεύτερη "σελίδα-screen" με ένα widget ημερολογίου και κάθε τόσο απλά χάνεται και κατά συνέπεια και όλη η σελίδα μαζί , μιας και είναι το μοναδικό στοιχείο της...δοκίμασα και με το widget του google calendar, και με τα 2 μαζί και πάλι εξαφανίστηκε μετά από λίγο όλη η σελίδα....μαμά launcher...κουλό..
Link to comment
Share on other sites

βρήκα bug...έχω δεύτερη "σελίδα-screen" με ένα widget ημερολογίου και κάθε τόσο απλά χάνεται και κατά συνέπεια και όλη η σελίδα μαζί , μιας και είναι το μοναδικό στοιχείο της...δοκίμασα και με το widget του google calendar, και με τα 2 μαζί και πάλι εξαφανίστηκε μετά από λίγο όλη η σελίδα....μαμά launcher...κουλό..

 

Mου το κανει κι εμενα εδω και 3 μερες στο ασχετο με διάφορα widgets, χωρις να κανω καποιο update στη συσκευη!

Αν κανεις tap πανω στην αδεια οθονη, εμγανιζονται βεβαια.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να κάνω ταπ, μιας και όλη η σελίδα απλά διαγράφεται...πρέπει να δημιουργήσω νέο widget ή app shortcut για να την ξαναφτιάξω...
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να κάνω ταπ, μιας και όλη η σελίδα απλά διαγράφεται...πρέπει να δημιουργήσω νέο widget ή app shortcut για να την ξαναφτιάξω...

 

Δοκίμασε clear dalvik/cache απο twrp και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

lool...χτες το έκανα , οπότε δε νομίζω να κάνει και διαφορά...anyway, έβαλα pixel launcher , τον έκανα και system app , οπότε και σαν nexus έγινε, και το google now έχω στα αριστερα και όλα κομπλέ...προς το παρόν κρατάει και το widget στην δεύτερη σελίδα. :)

Έχει κανείς δοκιμάσει google dialer και την τελευταία έκδοση των google contacts?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να πάμε στην nougat ή όχι ακόμα? Εκτός από τις προσθήκες και νέες λειτουργίες έχει bugs ενοχλητικά η όλα κυλάνε ομαλά?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η (απίθανων ρυθμίσεων) SnapDragon Camera, διαθέσιμη για το 3Τ

Κάποιος με TWRp να την δοκιμάσει και να μας πει εντυπώσεις?

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3t/themes/apk-snapdragoncamera-codeaurora-build-t3533687

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...