Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το FB έχει τρελαθεί. Ρουφάει την μπαταρία σαν τρελό. 2 1+3t μου κάνουν τα ίδια. :blink:

Και εμένα τα ίδια χάλια. Και είναι 2η μέρα που έχω το κινητό και είχα αγχωθεί μήπως έχεις πρόβλημα η μπαταρία. 0383df70efc6c66836a54577a5fd7daf.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρώτησα για το αν είναι σωστό να είναι Έτσι, Όχι που είναι η ρύθμιση :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τι εννοείς ότι αν είναι σωστό? αν θέλεις να είναι ενεργό το wifi όταν είναι κλειστεί η οθόνη για να έρχονται οι ειδοποιήσεις τότε είναι σωστό, αν πάλι δεν σε ενδιαφέρουν οι ειδοποιήσεις τότε το βάζεις να κλείνει

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα για το αν είναι σωστό να είναι Έτσι, Όχι που είναι η ρύθμιση :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει σωστή και λάθος ρύθμιση, αλλά τι σε βολεύει εσένα.

 

Κατά τη γνώμη μου, τη σάρωση απενεργοποίησέ την. Στην ουσία, ακόμα κι αν έχεις κλειστό το wifi, εκείνο θα ψάχνει για δίκτυα με σκοπό τη βελτίωση της τοποθεσίας σου. Νομίζω είναι αχρείαστο και μόνο μπαταρία θα καταναλώνει.

 

Σχετικά με το wifi κατά την αναστολή, αν το έχεις στο πάντα ενεργό, σημαίνει πως δεν θα απενεργοποιεί το wifi όσο το έχεις ενεργό, ακόμα κι αν η συσκευή είναι σε deep sleep. Οπότε θα λαμβάνεις κανονικά ειδοποιήσεις κλπ. από εφαρμογές που κάνουν χρήση του ίντερνετ.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σωστή και λάθος ρύθμιση, αλλά τι σε βολεύει εσένα.

 

Κατά τη γνώμη μου, τη σάρωση απενεργοποίησέ την. Στην ουσία, ακόμα κι αν έχεις κλειστό το wifi, εκείνο θα ψάχνει για δίκτυα με σκοπό τη βελτίωση της τοποθεσίας σου. Νομίζω είναι αχρείαστο και μόνο μπαταρία θα καταναλώνει.

 

Σχετικά με το wifi κατά την αναστολή, αν το έχεις στο πάντα ενεργό, σημαίνει πως δεν θα απενεργοποιεί το wifi όσο το έχεις ενεργό, ακόμα κι αν η συσκευή είναι σε deep sleep. Οπότε θα λαμβάνεις κανονικά ειδοποιήσεις κλπ. από εφαρμογές που κάνουν χρήση του ίντερνετ.

 

sent from nexus 6

Άρα μήπως είναι πιο σωστό, πιο φιλικό προς την μπαταρία για το δεύτερο σκέλος να είναι στο "όταν είναι συνδεδεμένο"? Ώστε να έρχονται και οι ειδοποιήσεις?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, root με την nougat πως κάνουμε; έχει κάποιο θέμα; διάβασα κάτι με encryption προβλήματα. Αν κάνω root βάλω adaway και μετά unroot πάλι θα δουλέψει το adaway?
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη Πέμπτη το παρέλαβα και εγώ. Πολύ ευχαριστημένος και κάπου ενοχλημένος από την υπερβολική ένταση που έχουν μηνύματα (facebook, viber κλπ) (σχόλιο με αρκετή δόση χιούμορ αλλά ισχύει).

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πώς είναι η ένταση που ακούτε το άτομο όταν μιλάτε στο τηλέφωνο. Επειδή έτυχε στις περισσότερες κλήσεις να είμαι σε θορυβώδες περιβάλλον, αποκόμισα την εντύπωση ότι ακούγεται ο συνομιλητής πολύ χαμηλά, αλλά σήμερα που ήμουν στο σπίτι ακουγόταν πάρα πολύ ωραία.

Ποια είναι η δική σας εμπειρία;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Άρα μήπως είναι πιο σωστό, πιο φιλικό προς την μπαταρία για το δεύτερο σκέλος να είναι στο "όταν είναι συνδεδεμένο"? Ώστε να έρχονται και οι ειδοποιήσεις?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πιο φιλικό για την μπαταρία είναι να είναι πάντα on το wifi, πιστεύω. Αλλιώς μετά παίρνει internet από το δίκτυο κινητής που όλοι ξέρουμε ότι καίει παραπάνω. Και αν δεν έχεις ούτε από εκεί internet δεν ξέρω τι κάνει, αν δεν κάνει τίποτα δηλαδή ή αν προσπαθεί να κάνει ανανεώσεις και απλά δεν βρίσκει σήμα (οπότε πάλι καίει).

Link to comment
Share on other sites

Άρα μήπως είναι πιο σωστό, πιο φιλικό προς την μπαταρία για το δεύτερο σκέλος να είναι στο "όταν είναι συνδεδεμένο"? Ώστε να έρχονται και οι ειδοποιήσεις?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω πως έτσι απενεργοποιεί το wifi ύστερα από κάποια ώρα με σβηστή οθόνη, και συνδέεται αυτόματα όταν την ενεργοποιήσεις ξανά.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > wifi > ροδέλα πάνω δεξιά > keep wifi on during sleep > always

 

Έτσι την έχω τη ρύθμιση αλλά όταν σβήσει η οθόνη μετά από κάποια ώρα δεν παίρνω τίποτα από ειδοποιήσεις μέσω ιντερνέτ σαν να απενεργοποιηείται το ιντερνέτ. Πρέπει να ανοίξω την οθόνη για να αρχίσει να παίζει το ιντερνέτ και να συγχρονίζει. Μόλις την ανοίγω έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις η μία πίσω από την άλλη.

Link to comment
Share on other sites

To agressive doze το έχει δουλέψει κανείς να μου λύσει μια απορία; Όταν το ενεργοποιώ ακριβώς απο κάτω έχει τις εφαρμογές.

Για να δουλέψει τικάρω τις εφαρμογές που επιθυμώ ή απλά το αφήνω ενεργό για όλες;

Link to comment
Share on other sites

To agressive doze το έχει δουλέψει κανείς να μου λύσει μια απορία; Όταν το ενεργοποιώ ακριβώς απο κάτω έχει τις εφαρμογές.

Για να δουλέψει τικάρω τις εφαρμογές που επιθυμώ ή απλά το αφήνω ενεργό για όλες;

Όποια επιλέξεις από κάτω θα παρακάμψει το aggressive doze. Οπότε μην επιλέξεις καμιά, εκτός και αν θέλεις κάποια εφαρμογή να συνεχίζει να στέλνει ειδοποιήσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το σκέφτομαι είναι καλό το τηλ ;

 

Πού δινεις περισσοτερο βαση σε μια συσκευη;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

τώρα που έκανα αναβάθμιση σε Ν μου έβγαλε ένα Γραμμή κατάστασης

τι ακριβώς είναι αυτό?

επίσης μέσα εκεί εμφανίστηκε και το VoLTE

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, σας έχει έρθει η αναβάθμιση για nougat ΟΤΑ με την rom που έρχεται το κινητό από μόνο του ή ακόμα το περιμένουμε ;
Link to comment
Share on other sites

τώρα που έκανα αναβάθμιση σε Ν μου έβγαλε ένα Γραμμή κατάστασης

τι ακριβώς είναι αυτό?

επίσης μέσα εκεί εμφανίστηκε και το VoLTE

Σε ποιο δίκτυο στο εμφάνισε;

 

Sent from One Plus One 3T

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο δίκτυο στο εμφάνισε;

 

Sent from One Plus One 3T

 

Στις ρυθμίσεις το έβγαλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να καταλάβω, σας έχει έρθει η αναβάθμιση για nougat ΟΤΑ με την rom που έρχεται το κινητό από μόνο του ή ακόμα το περιμένουμε ;

 

Κατεβάζεις το πρόγραμμα Opera Vpn και βάζεις Καναδά η γερμάνια και σου έρχεται μετά η αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις το έβγαλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κατεβάζεις το πρόγραμμα Opera Vpn και βάζεις Καναδά η γερμάνια και σου έρχεται μετά η αναβάθμιση

 

ΟΚ αυτό, άρα δεν έχει έρθει ακόμα στην χώρα μας επίσημα!

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει ερθει Ελλαδα αλλα αν το κανεις μεσω vpn που σου λεει ο φιλος δεν εχεις κανενα προβλημα..... απλα αλλαζεις τοποθεσια και ειναι σαν να βρισκεσαι στην γερμανια και την κανεις!!!;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις το έβγαλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κατεβάζεις το πρόγραμμα Opera Vpn και βάζεις Καναδά η γερμάνια και σου έρχεται μετά η αναβάθμιση

 

Α νόμιζα πάνω στην μπάρα!!! Ναι στις ρυθμίσεις υπάρχει μαζί με το vowifi

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το Quick Charge 4 θα υποστηριζει πληρως το αλλο προτυπο φορτισης USB-PD, λετε να επιμεινουν με το dash charge για να πουλανε καλωδια και φορτιστες?

 

Τι κακο πραγμα αυτο. Ο καθενας να κανει τα δικα του και να πρεπει να εχεις ενα σωρο φορτιστες. Ευτυχως που QC 4 / USB PD "συγχωνευτηκαν" μετα το κατσαδιασμα της Google.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το Quick Charge 4 θα υποστηριζει πληρως το αλλο προτυπο φορτισης USB-PD, λετε να επιμεινουν με το dash charge για να πουλανε καλωδια και φορτιστες?

 

Τι κακο πραγμα αυτο. Ο καθενας να κανει τα δικα του και να πρεπει να εχεις ενα σωρο φορτιστες. Ευτυχως που QC 4 / USB PD "συγχωνευτηκαν" μετα το κατσαδιασμα της Google.

 

Δεν βρίσκω το λόγο γιατί πρέπει να το αλλάξουν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...