Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα...Αγόρασα 2 θηκες για το 3T και οι δυο της Nillkin.

 

Η πρωτη ειναι TPU και λεγεται Nature. Ειναι σιλικονης. Απογοητευτηκα πραγματικα. Ενω ειναι ωραια κομμενη για καμερα, μικροφωνο κτλ στα πλαγια ειναι εντελως ξεχειλωμένη και δεν κραταει καθολου το κινητο... 4 ευρω (μεσω ebay) πηγαν χαμενα.

 

Η δευτερη ειναι η Frosted Shield και σε καθε κινητο μου την χρησιμοποιω απο εποχη nexus 5. Ειναι πραγματικα το ειδος της θηκης που θελω. Τελεια σαγρε πλατη, κοψιματα για τα πληκτρα στην εντελεια, στιβαρη και με <<νυχακι>> αν γυρνας το κινητο αναποδα και φοβασαι για την οθονη... Μονο που...... δεν βγαινει με καμια δυναμη..!!! Φοβαιμαι μηπως σπασω τα πλαινα πληκρα οπως την βγαζω.

Εχει εφαρμοσει τοσο τελεια που δεν λεει να βγει :P

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα...Αγόρασα 2 θηκες για το 3T και οι δυο της Nillkin.

 

Η πρωτη ειναι TPU και λεγεται Nature. Ειναι σιλικονης. Απογοητευτηκα πραγματικα. Ενω ειναι ωραια κομμενη για καμερα, μικροφωνο κτλ στα πλαγια ειναι εντελως ξεχειλωμένη και δεν κραταει καθολου το κινητο... 4 ευρω (μεσω ebay) πηγαν χαμενα.

 

Η δευτερη ειναι η Frosted Shield και σε καθε κινητο μου την χρησιμοποιω απο εποχη nexus 5. Ειναι πραγματικα το ειδος της θηκης που θελω. Τελεια σαγρε πλατη, κοψιματα για τα πληκτρα στην εντελεια, στιβαρη και με <<νυχακι>> αν γυρνας το κινητο αναποδα και φοβασαι για την οθονη... Μονο που...... δεν βγαινει με καμια δυναμη..!!! Φοβαιμαι μηπως σπασω τα πλαινα πληκρα οπως την βγαζω.

Εχει εφαρμοσει τοσο τελεια που δεν λεει να βγει :P

 

καλησπερα στην παρεα,την συστηνω,diztronic.

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B01HWTWREI/ref=pe_385721_51767431_TE_dp_1

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι και η Nillkin Nature.....εχω αλλαξει πανω απο 10 σε διαφορετικες συσκευες χωρις να εχω ποτε κανενα προβλημα (εφαρμογη τελεια, πολυ καλη ποιοτητα σιλικονης, καλυψη της θυρας φορτισης και των κουμπιων, πολυ λεπτη δεν προσδιδει ογκο)!!

 

Μαλλον στον φιλο ετυχε ελαττωματικο κομματι η καμια μαιμου απο το ebay (υπαρχουν μπολικες!!!)!!!:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι και η Nillkin Nature.....εχω αλλαξει πανω απο 10 σε διαφορετικες συσκευες χωρις να εχω ποτε κανενα προβλημα (εφαρμογη τελεια, πολυ καλη ποιοτητα σιλικονης, καλυψη της θυρας φορτισης και των κουμπιων, πολυ λεπτη δεν προσδιδει ογκο)!!

 

Μαλλον στον φιλο ετυχε ελαττωματικο κομματι η καμια μαιμου απο το ebay (υπαρχουν μπολικες!!!)!!!:lol::lol:

Έχω και εγώ την Nature. Ειναι όντως πολύ καλή με όλα τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις.

Τι γίνεται όμως σε περίπτωση πτώσης;

Δε μου φαίνεται ότι θα προστατέψει το τηλέφωνο. Είναι πολύ λεπτή...

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι και η Nillkin Nature.....εχω αλλαξει πανω απο 10 σε διαφορετικες συσκευες χωρις να εχω ποτε κανενα προβλημα (εφαρμογη τελεια, πολυ καλη ποιοτητα σιλικονης, καλυψη της θυρας φορτισης και των κουμπιων, πολυ λεπτη δεν προσδιδει ογκο)!!

 

Μαλλον στον φιλο ετυχε ελαττωματικο κομματι η καμια μαιμου απο το ebay (υπαρχουν μπολικες!!!)!!!:lol::lol:

Ίσως; πάντως το κουτάκι της θηκης κτλ φαίνονταν εντελώς original όπως και η ίδια με το λογότυπο της κάτω δεξιά.

Δεν λέω είναι μια χαρά απλά στα πλαγια την ήθελα λιγο πιο "στιβαρή" γιατί με το που βάζεις τον αντίχειρα ξεχείλωνει εύκολα.. Τι να πεις ο καθένας με τα κολλήματα του..

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν προκειται να κρατησεις το κινητο μεχρι 2 χρονια τοτε δε θα σε προβληματισει η μη αποσπωμενη μπαταρια αφου θα αντεξει μια χαρα, αν βεβαια κι εσυ της φερεσαι οπως πρεπει!

Οσον αφορα στην ποιοτητα απο τα ακουστικα, ειναι μια χαρα. Βεβαια χρησιμοποιω τα ακουστικα του htc A9 και το 3Τ βγαζει πολυ καλο ηχο και μαλιστα πιο δυνατο απο το s7 edge που ειχα πριν.

Οποτε προχωρα αφοβα!

Πως ακριβώς θα κρατήσει η μπαταρία 2 χρόνια; Τι εννοείς να της φέρομαι καλά; Η γρήγορη φόρτιση καταστρέφει τη ζωή της μπαταρίας έτσι κι αλλιώς. Η μπαταρία στο oppo 7a που έχω αλλάχτηκε μετά από 17 μήνες.. Στο 20% έκλεινε το κινητό. Είχε χάσει κατά πολύ την απόδοση της. Ευτυχώς μου είχαν δώσει δώρο δεύτερη και ευτυχώς είναι αποσπωμενη. Τώρα εάν εννοείς ότι θα κρατήσει 2 χρόνια, αλλά με μειωμένη απόδοση, ούτε αυτό το θέλω.

 

Επίσης, λίγο δύσκολο να έχει καλύτερο ήχο από το s7. Σε ένταση ίσως, αλλά όχι και σε ποιότητα. Σίγουρα βέβαια ρόλο παίζουν και τα ακουστικά, αλλά στο gsmarena πιστεύω οτι κάνουν τα τεστ ήχου με τα ίδια ακουστικά και συνθήκες χώρου.

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς θα κρατήσει η μπαταρία 2 χρόνια; Τι εννοείς να της φέρομαι καλά; Η γρήγορη φόρτιση καταστρέφει τη ζωή της μπαταρίας έτσι κι αλλιώς. Η μπαταρία στο oppo 7a που έχω αλλάχτηκε μετά από 17 μήνες.. Στο 20% έκλεινε το κινητό. Είχε χάσει κατά πολύ την απόδοση της. Ευτυχώς μου είχαν δώσει δώρο δεύτερη και ευτυχώς είναι αποσπωμενη. Τώρα εάν εννοείς ότι θα κρατήσει 2 χρόνια, αλλά με μειωμένη απόδοση, ούτε αυτό το θέλω.

 

Επίσης, λίγο δύσκολο να έχει καλύτερο ήχο από το s7. Σε ένταση ίσως, αλλά όχι και σε ποιότητα. Σίγουρα βέβαια ρόλο παίζουν και τα ακουστικά, αλλά στο gsmarena πιστεύω οτι κάνουν τα τεστ ήχου με τα ίδια ακουστικά και συνθήκες χώρου.

 

Να τη φορτιζεις σωστα, δηλαδη με το που παει 20-25% βαζε το να φορτιζει και στο 80-85% βγαζε το. Μπορεις να το φορτιζεις με απλους φορτιστες μερικες φορες αν δε βιαζεσαι. Πού και πού φορτιζε το και μεχρι το 100%.

Οχι σκληρη χρηση του τηλεφωνου οταν φορτιζει, να αποφευγεις την βαρια χρηση της συσκευης κατω απο τον ηλιο τους καλοκαιρινους μηνες.

Αυτες ειναι γενικες οδηγιες για την προστασια της μπαταριας.

2 χρονια βγαζουν ανετα οι εσωτερικου τυπου μπαταριες. Και να σου φθαρει λιγο, εχει τοσο καλη αυτονομια το 3Τ που παλι καλη αυτονομια θα εχεις.

 

Για τα ακουστικα ο,τι ειχα να πω το ειπα. :)

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Το πολύ πολύ το στέλνεις στην oneplus για αλλαγή μπαταρίας

Η την αλλαζεις μόνος σου, εάν πιάνουν τα χέρια σου..

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να επισημάνω ότι υπάρχει ειδικό thread για θήκες καλώδια και λοιπά αξεσουάρ

Έχεις δίκιο!

Τώρα το είδα;! Πότε άνοιξε..;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα χτες το κινητό και αυτό που μου κάνει εντυπώσει είναι η screen protector η οποία όποτε πάει στην άκρη το δάχτυλο είναι αρκετά άγριο να πω λες και θα κοπεις

Κανένας άλλος που το συνάντησε?

την βγάλατε αμέσως?

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα χτες το κινητό και αυτό που μου κάνει εντυπώσει είναι η screen protector η οποία όποτε πάει στην άκρη το δάχτυλο είναι αρκετά άγριο να πω λες και θα κοπεις

Κανένας άλλος που το συνάντησε?

την βγάλατε αμέσως?

Καμία σχέση, εμένα δεν μου δημιουργεί θέμα, Την έχω ακόμα μιας και tempered δεν έχει βγει σωστό 100%

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το λέει κάπου ότι η μπαταρία πρέπει να φορτίζεται από το 20% μέχρι το 80-85%; Είναι άλλος ένας μύθος;
Link to comment
Share on other sites

Το λέει κάπου ότι η μπαταρία πρέπει να φορτίζεται από το 20% μέχρι το 80-85%; Είναι άλλος ένας μύθος;

Καλό είναι να μην την λιγωνεις την μπαταρία, δηλαδή συνεχείς φορτίσεις και αποφορτισεις μέχρι να πέσει κατω από 15% - 10%

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λοιπόν έβαλα τις δυο sim και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ χαρούμενος

Ήξερα ότι είναι dual sim stand by που εάν δεν κάνω λάθος όταν μιλάω στην μια γραμμή και με καλούν στην άλλη δεν μπορώ να αλλάξω εκείνη την στιγμή την γραμμή

Έκανα δοκιμή και δουλεύουν και οι δυο μαζί

δλδ μιλούσα στην sim1 και με κάλεσαν στην sim2,έβαλα σε αναμονή την sim1 και μίλησα στην sim2,είχα δυνατότητα ακόμα και να ενωσω τις δυο γραμμές η απλά να έκλεινα την sim1

ΣΟΥΠΕΡ

Link to comment
Share on other sites

Το λέει κάπου ότι η μπαταρία πρέπει να φορτίζεται από το 20% μέχρι το 80-85%; Είναι άλλος ένας μύθος;

Τα ποσοστά είναι στο περίπου. Το θέμα είναι να μην κλείσει το κινητό από μπαταρία και να μην το αφήνεις στη φόρτιση για ώρες ενώ είναι ήδη στο 100%, όπως επίσης να μην τη ζεσταίνεις πολύ. Αν και εγώ στο Oneplus one που έχω, το αφήνω το βράδυ και φορτίζει ανοιχτό και μετά από δύο χρόνια, μου βγάζει άνετα 5 ώρες οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το λέει κάπου ότι η μπαταρία πρέπει να φορτίζεται από το 20% μέχρι το 80-85%; Είναι άλλος ένας μύθος;

 

Ναι το λεει. :)

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Απο service τι κάνουμε αμα συμβεί οτιδήποτε?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Να τη φορτιζεις σωστα, δηλαδη με το που παει 20-25% βαζε το να φορτιζει και στο 80-85% βγαζε το. Μπορεις να το φορτιζεις με απλους φορτιστες μερικες φορες αν δε βιαζεσαι. Πού και πού φορτιζε το και μεχρι το 100%.

Οχι σκληρη χρηση του τηλεφωνου οταν φορτιζει, να αποφευγεις την βαρια χρηση της συσκευης κατω απο τον ηλιο τους καλοκαιρινους μηνες.

Αυτες ειναι γενικες οδηγιες για την προστασια της μπαταριας.

2 χρονια βγαζουν ανετα οι εσωτερικου τυπου μπαταριες. Και να σου φθαρει λιγο, εχει τοσο καλη αυτονομια το 3Τ που παλι καλη αυτονομια θα εχεις.

 

Για τα ακουστικα ο,τι ειχα να πω το ειπα. :)

80-85% γιατί όχι 100% ;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λοιπόν έβαλα τις δυο sim και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ χαρούμενος

Ήξερα ότι είναι dual sim stand by που εάν δεν κάνω λάθος όταν μιλάω στην μια γραμμή και με καλούν στην άλλη δεν μπορώ να αλλάξω εκείνη την στιγμή την γραμμή

Έκανα δοκιμή και δουλεύουν και οι δυο μαζί

δλδ μιλούσα στην sim1 και με κάλεσαν στην sim2,έβαλα σε αναμονή την sim1 και μίλησα στην sim2,είχα δυνατότητα ακόμα και να ενωσω τις δυο γραμμές η απλά να έκλεινα την sim1

ΣΟΥΠΕΡ

Μπορεί να συνδέσει δυο διαφορετικές γραμμές?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λοιπόν έβαλα τις δυο sim και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ χαρούμενος

Ήξερα ότι είναι dual sim stand by που εάν δεν κάνω λάθος όταν μιλάω στην μια γραμμή και με καλούν στην άλλη δεν μπορώ να αλλάξω εκείνη την στιγμή την γραμμή

Έκανα δοκιμή και δουλεύουν και οι δυο μαζί

δλδ μιλούσα στην sim1 και με κάλεσαν στην sim2,έβαλα σε αναμονή την sim1 και μίλησα στην sim2,είχα δυνατότητα ακόμα και να ενωσω τις δυο γραμμές η απλά να έκλεινα την sim1

ΣΟΥΠΕΡ

 

Αυτό ειναι που με ενδιαφερει και μένα. Όπως επίσης θα ηθελα να μπορώ να εχω Ίντερνετ είτε απο την μια sim είτε απο την άλλη. Πχ εκεί που δεν εχω σήμα στον έναν πάροχο, να μπορώ να εχω Ίντερνετ απο τον άλλον. Ίσως ειναι βλακεία αυτο που ρωτάω αλλα εχω άγνοια απο δίκαρτα και κάποτε νομίζω οτι ειχα διαβάσει οτι σε κάποια υπάρχει αυτός ο περιορισμός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι που με ενδιαφερει και μένα. Όπως επίσης θα ηθελα να μπορώ να εχω Ίντερνετ είτε απο την μια sim είτε απο την άλλη. Πχ εκεί που δεν εχω σήμα στον έναν πάροχο, να μπορώ να εχω Ίντερνετ απο τον άλλον. Ίσως ειναι βλακεία αυτο που ρωτάω αλλα εχω άγνοια απο δίκαρτα και κάποτε νομίζω οτι ειχα διαβάσει οτι σε κάποια υπάρχει αυτός ο περιορισμός.

 

Γίνεται αυτό με το ιντερνετ απλώς πας στις επιλογές και επιλέγεις τον άλλο πάροχο

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο service τι κάνουμε αμα συμβεί οτιδήποτε?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=445307

 

Εδώ είσαι

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είσται ικανοποιημένοι?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...