Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος τρόπος στην 6.0.1 και στον μαμα launcher να φαίνεται αριθμός των μηνυμάτων ή κλήσεων στο αντίστοιχο εικονίδιο?'Οπως γίνεται για παράδειγμα σε nova launcher κτλ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ένα θέμα που ψάχνω να βρω λύση και δεν....μέχρι στιγμής.......

Χρησιμοποιώ το gmail στο οποίο εχω σετάρει όλα τα email μου, πως μπορώ να αλλάξω τον ήχο κλήσης ώστε να έχω διαφορετικό ήχο λοιπόν στα emails σε σχέση με τις υπόλοιπες ειδοποιήσεις ? Με την λογική ότι μέσα από τις ρυθμίσεις έχει κοινή χρήση για τον ήχο στις ειδοποιήσεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το τηλέφωνο και ήταν η συσκευασία του τηλεφώνου μέσα σε ένα χαρτόκουτο. Δεν είχε κάτι άλλο προστατευτικό. Έτσι ήταν και σε εσάς;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ερωτηση.

Εχω δει πολλα συγκριτικα στο θεμα φωτογραφικης και η αληθεια ειναι οτι εχω μπερδευτει, ο καθενας προτεινει και κατι αλλο.

Για βραδυνες φωτογραφιες με χαμηλο φωτισμο εντος-εκτος, θα μου προτεινατε το 3T?

Υπαρχει καποιος που να το εχει συγκρινει σε θεμα φωτογραφικης με αλλα κινητα στην ιδια τιμη/διαστασεις πανω-κατω?

Thanx

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα θέμα που ψάχνω να βρω λύση και δεν....μέχρι στιγμής.......

Χρησιμοποιώ το gmail στο οποίο εχω σετάρει όλα τα email μου, πως μπορώ να αλλάξω τον ήχο κλήσης ώστε να έχω διαφορετικό ήχο λοιπόν στα emails σε σχέση με τις υπόλοιπες ειδοποιήσεις ? Με την λογική ότι μέσα από τις ρυθμίσεις έχει κοινή χρήση για τον ήχο στις ειδοποιήσεις

 

Gmail- ρυθμίσεις- το email σου- ήχος και δόνηση για τα εισερχόμενα

Link to comment
Share on other sites

Gmail- ρυθμίσεις- το email σου- ήχος και δόνηση για τα εισερχόμενα

 

α ρε στραβωμάρααααααα, thanks φίλε :), εγώ έψαχνα μόνο στις γενικές ρυθμίσεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το τηλέφωνο και ήταν η συσκευασία του τηλεφώνου μέσα σε ένα χαρτόκουτο. Δεν είχε κάτι άλλο προστατευτικό. Έτσι ήταν και σε εσάς;

 

Ήταν σε μεγαλο ταχυδρομικό κίτρινο φάκελο, μέσα στον οποίο ήταν κάτι σαν φουσκωτό κουτί και μέσα στο οποίο ήταν η συσκευασία του τηλεφώνου. Γενικά πολύ καλή συσκευασία, ήταν πολύ δύσκολο να πάθει κάτι ακόμα κι αν έπεφτε κάτω ή το χτύπαγε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν σε μεγαλο ταχυδρομικό κίτρινο φάκελο, μέσα στον οποίο ήταν κάτι σαν φουσκωτό κουτί και μέσα στο οποίο ήταν η συσκευασία του τηλεφώνου. Γενικά πολύ καλή συσκευασία, ήταν πολύ δύσκολο να πάθει κάτι ακόμα κι αν έπεφτε κάτω ή το χτύπαγε κάτι.

Κι εμένα έτσι ήταν το op3t τα op1 και Op2 ήταν απλά σε σακούλα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παίδες έρώτηση στο προηγούμενο τηλέφωνο που είχα είχε μια επιλογή Εμφάνισης τρέχουσας ταχύτητας δικτίου σε αυτό το τηλέφωνο αυτή η επιλογή υπάρχει και αν ναι που??
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου κίνησε την περιέργεια, ότι ήταν η σακούλα, ένα χαρτόκουτο και μέσα η συσκευασία της συσκευής. Θυμάμαι ότι σε βίντεο είχε δει για αφρώδες υλικό που προστάτευε τη συσκευασία. Όπως και να έχει, τέλος καλό όλα καλά.

Με εκνεύρισε το γεγονός ότι παρήγγειλα θήκη από ελληνικό κατάστημα και αυτοί την παρήγγειλαν από έξω με αποτέλεσμα να μην έρθει ακόμα!

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παρηγγειλα μια Nillkin Nature (κορυφαια για μενα σιλικονης) επισης απο ελληνικο καταστημα (8 ευρω συνολο) και ηρθε ηδη.....το κινητο δεν εχει ερθει ακομα βεβαια αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα!!!:lol::lol: Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως προανέφερα, μου ήρθε σήμερα το τηλέφωνο και επειδή δε μου ήρθε η θήκη, ήθελα να ρωτήσω κατά πόσο υπάρχει πιθανότητα, για τις επόμενες μέρες αν το τοποθετώ σε επίπεδη επιφάνεια (τραπέζι για παράδειγμα) να χαραχθεί το τζαμάκι της κάμερας και να έχω πρόβλημα. Κάποιος που το έχει χωρίς θήκη να μου καταθέσει την εμπειρία του;

 

Άκη, με το καλό να σου έρθει το τηλέφωνο. Δεν το δοκίμασα πολύ γιατί είχα πολλές δουλειές σήμερα, αλλά κάτι που μου έμεινε ως πρώτη εντύπωση είναι το ακαριαίο δακτυλικό αποτύπωμα και το ότι, με τίποτα όμως, δεν πέφτει η μπαταρία του. Αν θέλεις πες μου από ποιο κατάστημα την παρήγγειλες τη θήκη να την αγοράσω και εγώ

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη διαπίστωση από την μπαταρία (Nougat).

Σύγκριση με το onplus3 που έβγαζα 4-5 ώρες. Με φωτεινότητα στην μέση και βαθμονόμηση srgb πάντα, πήρα 6 ώρες μετά από χρήση δύο ημερών. Όλα ανοιχτά στην συσκευή, με σήμα 4g+ , εκτός facebook.

Νομίζω η βελτίωση σε αυτόν τον τομέα είναι απόλυτα πετυχημένη καί με καλύπτει απόλυτα σαν μέσο χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Την φωτεινότητα δεν την έχετε στο αυτόματο?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Όπως προανέφερα, μου ήρθε σήμερα το τηλέφωνο και επειδή δε μου ήρθε η θήκη, ήθελα να ρωτήσω κατά πόσο υπάρχει πιθανότητα, για τις επόμενες μέρες αν το τοποθετώ σε επίπεδη επιφάνεια (τραπέζι για παράδειγμα) να χαραχθεί το τζαμάκι της κάμερας και να έχω πρόβλημα. Κάποιος που το έχει χωρίς θήκη να μου καταθέσει την εμπειρία του;

 

Άκη, με το καλό να σου έρθει το τηλέφωνο. Δεν το δοκίμασα πολύ γιατί είχα πολλές δουλειές σήμερα, αλλά κάτι που μου έμεινε ως πρώτη εντύπωση είναι το ακαριαίο δακτυλικό αποτύπωμα και το ότι, με τίποτα όμως, δεν πέφτει η μπαταρία του. Αν θέλεις πες μου από ποιο κατάστημα την παρήγγειλες τη θήκη να την αγοράσω και εγώ

 

Το τζαμάκι είναι απο ζαφείρι. Πολυ δύσκολο να χαρακτεί αλλα καλό ειναι να είσαι προσεκτικός

Link to comment
Share on other sites

Όπως προανέφερα, μου ήρθε σήμερα το τηλέφωνο και επειδή δε μου ήρθε η θήκη, ήθελα να ρωτήσω κατά πόσο υπάρχει πιθανότητα, για τις επόμενες μέρες αν το τοποθετώ σε επίπεδη επιφάνεια (τραπέζι για παράδειγμα) να χαραχθεί το τζαμάκι της κάμερας και να έχω πρόβλημα. Κάποιος που το έχει χωρίς θήκη να μου καταθέσει την εμπειρία του;

 

το ειχα περιπου 2 εβδομαδες χωρις θηκη και δεν επαθε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώτη εντύπωση με το λίγο που ασχολήθηκα είναι ότι είναι αστεία γρήγορο στον τρόπο που τρέχει το ui του λειτουργικού... και το συγκρίνω με το nexus 6p το οποίο τρέχει την τελευταία 7.1.1. Είναι πιο εντυπωσιακό ακόμα και από το pixel που το έχω ψαχουλέψει πάρα πολλές φορές στα καταστήματα που το έχουν εκθεσιακό. Το ξερα ότι θα ήταν γρήγορο... αλλά ο τρόπος που ανοίγει τις εφαρμογές είναι το ίδιο γρήγορος με το 6p όταν τις τρέχει ήδη στα recents
Link to comment
Share on other sites

σήμερα το πήρα και απλα ειναι φοβερο

Θέλω την βοήθεια σας

στο Huawei είχα βάλει ένα εικονίδιο Mail όπου από εκεί έβλεπα τα 3 μαιλ που είχα και εκεί μου εμφάνιζε εάν είχα κάποιο μαιλ με αριθμό ανάλογα ποσά είχα

πως το κάνω εδώ αυτό?

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

Το τζαμάκι είναι απο ζαφείρι. Πολυ δύσκολο να χαρακτεί αλλα καλό ειναι να είσαι προσεκτικός

 

Σωστος ζαφειρι και μαλιστα πολυ καλης ποιοτητας!!!:p:D

 

Το επιβεβαιωνουν και οι ειδικοι

!!!;);)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..! Έχετε παρατηρήσει ότι στην οθόνη κλειδώματος υπάρχει συντόμευση voice assist και όχι τηλεφώνου όπως θα έπρεπε; (nougat style) αν πας ρυθμίσεις , εφαρμογές , και διαλέξεις καμία εφαρμογή για voice assist τότε επιστρέφει το τηλ ως συντόμευση.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό, αλλά με προβληματιζουν 2 πράγματα.

 

1ον) Η μη αποσπώμενη μπαταρία. Προφανώς και μετά από 18 μήνες θα θέλει αλλαγή. Πως θα γίνει κάτι τέτοιο;

2ον) Η ποιότητα του ήχου από τα ακουστικά. Σύμφωνα με διαφορά reviews, δεν είναι και η καλύτερη.. Και θα το χρησιμοποιώ αρκετά για να ακούω μουσική. Ξέρω ότι σίγουρα δε θα με ενοχλεί, ούτε θα το καταλάβω, απλά θα ήθελα να μην είχε κανένα απολύτως προβλημα. Κατά τ'άλλα το κινητό είναι σούπερ.

 

Επίσης δε ξέρω πως θα μου φανεί εάν το κινητό έρθει σε 20 ημέρες και μετά από 2 μήνες κυκλοφορήσει το 1+4..

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα με το oneplus3 και βλέπω το κληρονόμησα και τώρα .

Την ώρα που έχω μια κλήση, η οθόνη παραμένει ανοιχτή και πιέζονται διάφορα σημεία ανοίγοντας εφαρμογές η κλείνοντας κάποιες άλλες.

Προσέχω το σημείο του αισθητήρα μπροστά να είναι καλυμμένο το απομακρύνω από το πρόσωπο και το ξαναβάζω αλλά δεν αλλάζει κάτι ξοδεύοντας άσκοπα την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό, αλλά με προβληματιζουν 2 πράγματα.

 

1ον) Η μη αποσπώμενη μπαταρία. Προφανώς και μετά από 18 μήνες θα θέλει αλλαγή. Πως θα γίνει κάτι τέτοιο;

2ον) Η ποιότητα του ήχου από τα ακουστικά. Σύμφωνα με διαφορά reviews, δεν είναι και η καλύτερη.. Και θα το χρησιμοποιώ αρκετά για να ακούω μουσική. Ξέρω ότι σίγουρα δε θα με ενοχλεί, ούτε θα το καταλάβω, απλά θα ήθελα να μην είχε κανένα απολύτως προβλημα. Κατά τ'άλλα το κινητό είναι σούπερ.

 

Επίσης δε ξέρω πως θα μου φανεί εάν το κινητό έρθει σε 20 ημέρες και μετά από 2 μήνες κυκλοφορήσει το 1+4..

 

Αν προκειται να κρατησεις το κινητο μεχρι 2 χρονια τοτε δε θα σε προβληματισει η μη αποσπωμενη μπαταρια αφου θα αντεξει μια χαρα, αν βεβαια κι εσυ της φερεσαι οπως πρεπει!

Οσον αφορα στην ποιοτητα απο τα ακουστικα, ειναι μια χαρα. Βεβαια χρησιμοποιω τα ακουστικα του htc A9 και το 3Τ βγαζει πολυ καλο ηχο και μαλιστα πιο δυνατο απο το s7 edge που ειχα πριν.

Οποτε προχωρα αφοβα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα με το oneplus3 και βλέπω το κληρονόμησα και τώρα .

Την ώρα που έχω μια κλήση, η οθόνη παραμένει ανοιχτή και πιέζονται διάφορα σημεία ανοίγοντας εφαρμογές η κλείνοντας κάποιες άλλες.

Προσέχω το σημείο του αισθητήρα μπροστά να είναι καλυμμένο το απομακρύνω από το πρόσωπο και το ξαναβάζω αλλά δεν αλλάζει κάτι ξοδεύοντας άσκοπα την μπαταρία.

Δεν το έχω αυτό που λες. Έστω ότι είμαι σε μια εφαρμογή και δεχτώ κλήση όταν το φέρω στο αυτί μου η οθόνη κλείνει. Τι dialer χρησιμοποιείς;

 

Sent from One Plus One 3T

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...