Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σβησε όλα τα κλειδώματα από τις ρυθμίσεις και ξαναμπες σε recovery να δεις λογικά θα είσαι οκ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ θα το κάνω και θα ενημερώσω, αλλά είναι λογικό να σβήνω δακτυλικά κλπ φορά που θέλω νδ φλασαρω κάτι;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω φίλε στο nexus τα εσβηνα θυμάμαι γιατί έκανε η recovery encrypted data και δεν μπορούσα να φλασαρω ούτε τα back up μου

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την μαμά ρομ όλα πάνε πολύ καλά. Δεν σκέφτομαι να φλασαρω άλλη για την ώρα

Δεν βλέπω κίνηση πάντως από τους developers ,δεν έχει και καμιά ρομ ... ακόμα, ή κάνω λάθος?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Σβησε όλα τα κλειδώματα από τις ρυθμίσεις και ξαναμπες σε recovery να δεις λογικά θα είσαι οκ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τελικά αυτό ήταν, χωρίς τα κλειδώματα παίζει κανονικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο...τα εικονίδια των sim αλλάζουν όψη μόνο με την pro έκδοση του flat icons?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο...τα εικονίδια των sim αλλάζουν όψη μόνο με την pro έκδοση του flat icons?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ έχω την pro και αλλάζουν. Οπότε εάν έχεις απλή έκδοση και δεν αλλάζει τότε η απάντηση είναι ναι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την pro και αλλάζουν. Οπότε εάν έχεις απλή έκδοση και δεν αλλάζει τότε η απάντηση είναι ναι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αλλάζει και στην free.

Τελευταίο of topic, το ποσοστό μπαταρίας μπορεί να είναι εντός πχ του κύκλου αν εχεις επιλέξει κυκλική ένδειξη ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το otg adapter που είχα αναφέρει πιο πάνω μίλησα με το live chat και μου είπαν ότι στο Storage & Memory-Storage & USB έπρεπε να υπάρχουν 3 τελείες επάνω δεξιά για να ενεργοποιήσω το otg. Σε εμένα δεν υπάρχουν οι τελίτσες μου είπαν να κάνω factory reset. Έκανα αλλά πάλι τα ίδια οι τελίτσες δεν υπάρχουν. Μπορεί να δει κάποιος στο δικό του και να μου πεί αν υπάρχουν όντως οι τελίτσες; (Προσπαθώ να ανεβάσω φώτος να το δείτε αλλά δεν μ'αφήνει). Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20161209_012828.png

 

 

Εδώ είσαι

 

Αυτό το έχω κάνει. Πάτα στο Αποθηκευτικός Χώρος και USB και κάνε ένα screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20161209_020915.png

 

Άρα και εσένα έτσι έιναι. Από το live chat με την oneplus μου λένε επάνω δεξιά έπρεπε να υπάρχουν οι 3 τελίτσες.

 

20161209_010054.jpg' alt='20161209_01005

 

Στην αρχή μου είπαν να ανοίξω RMA και να στείλω την συσκευή για επισκευή. Μετά μου είπαν να κανονίσουμε να προσπαθήσουν να το διορθώσουν μέσω remote session και αν δεν διορθωθεί να τους το στείλω. Δεν ξέρω τι γίνεται είναι όντως πρόβλημα ή είναι κάτι άλλο;

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Άρα και εσένα έτσι έιναι. Από το live chat με την oneplus μου λένε επάνω δεξιά έπρεπε να υπάρχουν οι 3 τελίτσες.

 

20161209_010054.jpg' alt='20161209_01005

 

Στην αρχή μου είπαν να ανοίξω RMA και να στείλω την συσκευή για επισκευή. Μετά μου είπαν να κανονίσουμε να προσπαθήσουν να το διορθώσουν μέσω remote session και αν δεν διορθωθεί να τους το στείλω. Δεν ξέρω τι γίνεται είναι όντως πρόβλημα ή είναι κάτι άλλο;

Και σε μένα έτσι είναι όπως το δειξατε χωρίς τελιτσες

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έτσι είναι όπως το δειξατε χωρίς τελιτσες

 

Μάλλον ο αντάπτορας της Nillkin που πήρα δεν κάνει δουλειά. Θα παραγγείλω ένα διαφορετικό να δοκιμάσω για σίγουρα τι παίζει. Απλά θα αργήσει λίγο να έρθει από Κίνα :(

Link to comment
Share on other sites

Τον ανταπτορα γιατί τον χρειάζεστε?

Για να βάζετε και νορμάλ καλώδια?

 

Βασικά εγώ τον θέλω για να διαβάζει το τηλέφωνο τα OTG usb στικάκια που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κι εγω, σε μολις 10 μερες απ την παραγγελεια (αν και μου στην αρχη εδιναν εκτιμωμενο χρονο παραδοσης 32 μερες). Δεν ειμαι μπορω να ειμαι αντικειμενικος στις κρισεις μου γιατι ειμαι πρωτη φορα σε ανδροιδ και πρωτη φορα σε 5,5 ιντσες, αμολεντ κλπ.

 

Δεν ξερω τι λενε οι αλλοι, αλλα επειδη δε θελω τα χρωματα να μου πονανε τα ματια εβαλα κατευθειαν sRGB και τη φωτεινοτητα κατω απο 30%. Στο φουλ νομιζω οτι θα μπορουσε να φωταγωγησει ολο το σπιτι. Η αποκριση του touch ακομα και με την προεγκατεστημενη προστασια ειναι ακαριαια.

 

Προσπαθω να το μαθω σιγα σιγα κι επειδη οπως σας ειπα ειναι η πρωτη φορα με ανδροιδ θα με εχετε συχνα εδω με διαφορες αποριες. Δειξτε κατανοηση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου φαίνεται ότι το μοναδικό Τζαμακι που αξίζει είναι αυτό της oneplus curved αλλά και αυτό κόβει λίγο από την οθόνη δεξιά και αριστερά. Μου φαίνεται θα το κάνω μια ασφάλεια για ότι πάθει και θα βάλω ζελατίνα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου φαίνεται ότι το μοναδικό Τζαμακι που αξίζει είναι αυτό της oneplus curved αλλά και αυτό κόβει λίγο από την οθόνη δεξιά και αριστερά. Μου φαίνεται θα το κάνω μια ασφάλεια για ότι πάθει και θα βάλω ζελατίνα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στο μεταξύ και η εργοστασιακή ζελατίνα είναι σπαστική γιατί αν φοράς θήκη με ΄΄χειλάκια΄΄ όπως εγώ, την σηκώνει σε κάποια σημεια ( την ζελατίνα ) πάνω και κάτω:mad:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Από εχθες είμαι και εγώ κάτοχος αυτού του φανταστικού κινητού. Αντιμετώπιζω όμως ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα. Μόλις σύνδεση κάποια συσκευή bluetooth με το τηλέφωνο όπως ακουστικά ή το hifi μου κολλάει όλο το κινητό και κάνει αναγκαστικό κλείσιμο εφαρμογών και δεν έχω καθόλου ήχο στις συσκευές. Γνωρίζει κάποιος μπορεί να λυθεί το πρόβλημα? Να επισημανω πως έχω ξεκλειδώσει και rootαρει το κινητό αν και δεν νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Από εχθες είμαι και εγώ κάτοχος αυτού του φανταστικού κινητού. Αντιμετώπιζω όμως ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα. Μόλις σύνδεση κάποια συσκευή bluetooth με το τηλέφωνο όπως ακουστικά ή το hifi μου κολλάει όλο το κινητό και κάνει αναγκαστικό κλείσιμο εφαρμογών και δεν έχω καθόλου ήχο στις συσκευές. Γνωρίζει κάποιος μπορεί να λυθεί το πρόβλημα? Να επισημανω πως έχω ξεκλειδώσει και rootαρει το κινητό αν και δεν νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο.

Ευχαριστώ.

Το θέμα είναι αν πριν ξεκλειδωσεις και ρουταρεις το κινητό στο έκανε. Εγώ θα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να δω αν το παρουσιάζει και πάλι.

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Ή αλήθεια είναι πως δεν το είχα δοκιμάσει πριν το ροοταρω. Πάντως με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν έφτιαξε. Εσάς σας παίζει κανονικά?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...