Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα στην παρεα,ειχα κ γω καποια θεματακια με το touch,μερικες φορες δεν ακουει καλα οντως.

Αυτο που διάβασα(και κατάλαβα με τα λίγα Αγγλικά που ξερω), είναι ότι δεν έχει τόσο καλό χρόνο απόκρισης στο άγγιγμα, με κυριότερο πρόβλημα στην γρήγορη πληκτρολόγηση, το πρόβλημα είναι θέμα λογισμικού,οπότε θα το διορθώσουν, αλλά με την έλευση του nougat μέχρι το τέλος του έτους!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε φίλο που με ρώτησε και επειδή μπορεί να βοηθήσει και κάποιους άλλους:

Η στάνταρ δωρεάν αποστολή αν και ανιχνεύεται ως DHL Express γίνεται οδικώς από την Πολωνία!!!

Γι' αυτό και χρειάζεται δύο μέρες για να φτάσει από την Πολωνία στην Ουγγαρία και άλλες 2-3 από την Ουγγαρία στην Ελλάδα...

Την ίδια (αν πρόκειται για την Αθήνα) ή το αργότερο την επόμενη ημέρα είναι στα χέρια μας ...

 

Αντίθετα η αποστολή που έχει κόστος διακινείται αεροπορικώς οπότε απαιτούνται 2 μέρες για να φτάσει Ελλάδα...

Αυτά τα έμαθα από εκπρόσωπο της DHL σήμερα που πήρα να ρωτήσω πως θα παραλάβω...

 

Όπως στα ειπε είναι (το δωρεαν είναι ground service, το express by air), με τη διαφορα πως:

1) Στη "γρηγορη", αεροπορικη αποστολή, αν εισαι Αθηνα παραλαμβανεις την επομενη της αποστολης (όχι 2 μερες)

2) Το παραπανω ισχυει με την προϋποθεση πως εχει στοκ στην Πολωνια η oneplus. Αν δεν εχει , μπορει να στειλει αεροπορικως από Κινα, αλλα αυτό καθυστερει 1-2 μερες τη διαδικασια (καθως περιλαμβανει εκτελωνισμο στην Κινα, μεταφορα σε αποθηκη στην ευρωπη και μετα Ελλαδα), κατά συνεπεια μπορει να πας για "express" και να αγγίξεις τους χρονους της "δωρεαν" παραδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Άντε δύο μέρες έμειναν. Δευτέρα θα είναι στα χέρια μας.
Τι κινητό έχω; Ένα που παίρνει και τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που διάβασα(και κατάλαβα με τα λίγα Αγγλικά που ξερω), είναι ότι δεν έχει τόσο καλό χρόνο απόκρισης στο άγγιγμα, με κυριότερο πρόβλημα στην γρήγορη πληκτρολόγηση, το πρόβλημα είναι θέμα λογισμικού,οπότε θα το διορθώσουν, αλλά με την έλευση του nougat μέχρι το τέλος του έτους!

Προσωπικά και με την ταχύτητα που πληκτρολογω δεν έχω θέμα κανένα απολύτως. Από μπαταρία και με τις ίδιες ακριβώς εφαρμογές που είχα στο zte axon 7 το τηλέφωνο βγάζει την μέρα με χαλαρή χρήση έχοντας πάνω από 45% και με σκληρή χρήση (5 ώρες οθόνη, πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό) βγάζω την μέρα με 10%.Εαν συνεχίσει έτσι βγάζω το καπέλο στην op.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άντε δύο μέρες έμειναν. Δευτέρα θα είναι στα χέρια μας.

 

Και Τριτη αγγελια. Χαχαχα, αντε να δουμε ποσο θα μεινει κι αυτό στα χερια μερικων αρρωστων εδώ μεσα...:lol:

 

ΥΓ Μην παρεξηγήσεις, δεν αναφέρομαι σε σενα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι να.το ξαναπαρω το ΟΡ3 μεταχειρισμενο αλλα βαριεμαι παλι ολη αυτη τη διαδικασια να.δωσω το S7 πρωτα κι μετα να βρω...Πιστευω οτι απο την επομενη βδομαδα θα δουμε.πολλες αγγελιες ΟΡ3Τ σε τιμες για γελια και για κλαματα...κατι 500-550€ το 64αρι και κατι 600+ το 128αρι....

Αλλα η πλακα ειναι οτι θα πουληθουν αμεσως...

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες μετρήσεις έγιναν. Προς το παρόν δεν είναι ο Βασιλιάς της ταχύτητας. Έχει τα φόντα όμως να γίνει σύντομα

 

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η rom που φοράει το oneplus 3T δεν είναι stable λόγο της βιασύνης κυκλοφορίας της συσκευής γιαυτό και η διαφορά,νομιζω βέβαια ότι το xiaomi είναι και αυτό βέβαια φοβερή συσκευή,με πολύ μεγάλο μείον την κάμερα από τα δειγματα που έχω δει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ο φίλος ο GKP που έκανε το Speed test με το Xiaomi mi note 2 δεν περίμενα το αποτέλεσμα έτσι για να είμαι ειλικρινής
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

ο φίλος ο GKP που έκανε το Speed test με το Xiaomi mi note 2 δεν περίμενα το αποτέλεσμα έτσι για να είμαι ειλικρινής

 

Τα παίρνει απο την xiaomi! :p:p

 

Ρουταρισμένο δέχεται ενημερώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Παντος εκεί στην ΟΡ είναι ότι νάναι...

Βγαλανε το 3Τ λόγο έλλειψης οθονών και τώρα με το νέο μοντέλο δεν μπορουνε να καλύψουν την ζήτηση με αποτέλεσμα να υπάρχει αναμονή τουλάχιστον 5 εβδομάδες....Γτπ....

Link to comment
Share on other sites

Παντος εκεί στην ΟΡ είναι ότι νάναι...

Βγαλανε το 3Τ λόγο έλλειψης οθονών και τώρα με το νέο μοντέλο δεν μπορουνε να καλύψουν την ζήτηση με αποτέλεσμα να υπάρχει αναμονή τουλάχιστον 5 εβδομάδες....Γτπ....

 

Αυτό είναι πολύ καλό.. έτσι κρατάει τιμή το κινητό, για όσους καταφέρουν να το πάρουν. Έτσι λίγα και καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πολύ καλό.. έτσι κρατάει τιμή το κινητό, για όσους καταφέρουν να το πάρουν. Έτσι λίγα και καλά.

Το ότι κρατάνε σταθερή τιμή και έχει καλή μεγαπωλητικη αξία είναι καλό αλλά δεν είναι θετικό το ότι πρέπει να περιμένεις 5 βδομάδες για να σου έρθει.

Για κινητό μιλάμε...

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πολύ καλό.. έτσι κρατάει τιμή το κινητό, για όσους καταφέρουν να το πάρουν. Έτσι λίγα και καλά.

Ναι μόνο που σε 5-6 μήνες βγαίνει το op4, όπως ακριβώς έγινε και με το op3...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ότι κρατάνε σταθερή τιμή και έχει καλή μεγαπωλητικη αξία είναι καλό αλλά δεν είναι θετικό το ότι πρέπει να περιμένεις 5 βδομάδες για να σου έρθει.

Για κινητό μιλάμε...

Νομίζω ότι αυτή είναι η πολιτική τους. Γι'αυτό και πιο παλιά είχαν προσκλήσεις. Όποιος το θέλει το αγοράζει κατά το άνοιγμα των πωλήσεων. Αυτό, επαναλαμβάνω, είναι πολύ καλό γι'αυτούς που το έχουν, πολύ κακό για αυτούς που έχουν ενδοιασμούς.

Ναι μόνο που σε 5-6 μήνες βγαίνει το op4, όπως ακριβώς έγινε και με το op3...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Και σε ένα χρόνο βγαίνει κάτι καλύτερο, μην αγοράσεις ακόμα. Εξάλλου δεν θεωρώ ότι έχουν διαφορές τα δύο μοντέλα σε καθημερινή χρήση. Αυτά είναι για τους reviewers..

Edited by agpol07
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε και το τζάμι orzly v2 που παράγγειλα. Έχει fullscreen προστασία αλλά έχει κόλα μόνο γύρω γύρω. Θήκη πήρα μια ασημένια orzly και περιμένω ακόμα 5 από Κίνα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε και το τζάμι orzly v2 που παράγγειλα. Έχει fullscreen προστασία αλλά έχει κόλα μόνο γύρω γύρω. Θήκη πήρα μια ασημένια orzly και περιμένω ακόμα 5 από Κίνα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

από εφαρμογή πως είναι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

από εφαρμογή πως είναι ?

Καλό είναι, αλλά είχα και στο zte ένα που είχε κόλα μόνο γύρω γύρω και μετά από 2 βδομάδες πήρε σκόνη μεταξύ της οθόνης και του τζαμιού.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι, αλλά είχα και στο zte ένα που είχε κόλα μόνο γύρω γύρω και μετά από 2 βδομάδες πήρε σκόνη μεταξύ της οθόνης και του τζαμιού.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οπότε δεν...... άντε να δούμε πότε και αν θα βρούμε σωστό tempered

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οπου πεφτει κουρμπα παιδια, δε θα βρίσκουμε σοβαρα screen protector.

Παρελαβα κι εγω, τωρα σεταρω, μου ειχε λειψει η αισθηση της σμουδιλας του oneplus.

Για να δουμε τι θα δουμε...

ΥΓ Αν είναι καποιος από δυτικη αττικη κι εχει καμια θηκη που δε χρειαζεται , ας ριξει ένα πμ να την αγορασω.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ, το μεσημέρι. Απλά ξεκλειδωσα bootloader, και έκανε αναβάθμιση λογισμικού σε 3.5.3,αλλά δεν έκανα ακόμα ρουτ.

Οσονουπω

Μου ήρθε πακέτο με την μαύρη flip case και τον φορτιστη αυτοκινήτου, όλα καλά 6 μέρες delivery,

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με ρουτ είναι όπως και το Op2 που δεν έρχονται αναβάθμισεις και πρέπει να φλασαρουμε;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το OnePlus 3/3T Essentials Bundle που έχει την θήκη και το Tempered Glass Screen Protector από το επίσημο site το έχει πάρει κανείς?

αξίζει?

Επίσης η θήκη είναι ανοικτή στο πάνω και στο κάτω μέρος?

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

Η μεμβράνη που έχει πάνω η οθόνη είναι για προστασία ή για πέταμα? Δεν την έχω βγάλει ακόμα και έχω την εντύπωση ότι κολλάει λίγο το δάχτυλο και θολώνει την οθόνη.

Για όσους δεν το πρόσεξαν υπάρχει και κουπόνι/κωδικός μέσα στη συσκευασία αξίας 5 ευρώ για αγορές από το σάιτ της oneplus

Link to comment
Share on other sites

Η μεμβράνη που έχει πάνω η οθόνη είναι για προστασία ή για πέταμα? Δεν την έχω βγάλει ακόμα και έχω την εντύπωση ότι κολλάει λίγο το δάχτυλο και θολώνει την οθόνη.

Για όσους δεν το πρόσεξαν υπάρχει και κουπόνι/κωδικός μέσα στη συσκευασία αξίας 5 ευρώ για αγορές από το σάιτ της oneplus

 

Όχι είναι ζελατίνα τοποθετημένη εργοστασιακα και δε θολωνει την οθόνη. Το θολωμα που βλέπεις είναι οι ακμες των γραμμάτων σε μια amoled pentile.

Πρώτες εντυπώσεις

Ένα oneplus 3 με ελάχιστες βελτιώσεις.

Κανένα απολύτως θέμα με το touch...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...