Jump to content

Ηλεκτρονικό τσιγάρο και άτμισμα.


Baator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ή/και αν ξεστοκάρουν απλά υγρά που δεν πολυπουλάνε, αλλά και εγώ βρήκα προσφορά σε ένα μαγαζί που ψωνίζω συχνά... Συγκεκριμένα από το mrsmoke, πήρα 30άρι Liqua 7.5 ευρώ από 10 που είχε (μία φορά πρόσφατα το είχα πάρει 14 λόγω και καλά αύξησης του φόρου)...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A new study funded by Cancer Research UK is the first to explore the effects of e-cigarettes by looking at long-term human body-level exposure.

 

http://www.dailydot.com/debug/e-cigarette-vaping-effects-long-term-study/

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι και κυρίες.

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να μπλέξω με ηλεκτρονικό τσιγάρο και θέλω τα φώτα σάς.

Μέχρι πριν ένα εξάμηνο έκανα δύο πακέτα την ημέρα το γύρισα στριφτο όπου πλέον ένας μεγάλος καπνός μου πάει 3 βαριά τέσσερις μέρες. Αυτά για να έχετε μια βάση στο τι θα χρειαστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι και κυρίες.

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να μπλέξω με ηλεκτρονικό τσιγάρο και θέλω τα φώτα σάς.

Μέχρι πριν ένα εξάμηνο έκανα δύο πακέτα την ημέρα το γύρισα στριφτο όπου πλέον ένας μεγάλος καπνός μου πάει 3 βαριά τέσσερις μέρες. Αυτά για να έχετε μια βάση στο τι θα χρειαστώ.

 

Καλησπέρα φίλε μου, αρχικά χρειάζεσαι ενα μοντάκι.

 

Εγω για αρχή θα πρότεινα αυτό https://www.skroutz.gr/s/9011781/Eleaf-iStick-Pico-75Watt.html ή αυτό https://www.skroutz.gr/s/11078404/Smok-AL85-Mod-85W.html

 

Εναν καλό τσιγαρίσιο ατμοποιήτη που θα σου κάνει την τζούρα όσο το δυνατόν πιο κοντά στου τσιγάρου. Εγω θα πρότεινα αυτόν https://www.skroutz.gr/s/9011293/Aspire-Nautilus-Mini-2ml.html

 

Τώρα για υγρό αναπλήρωσης θα πρέπει να πας σε ένα ατμομάγαζο και να δοκιμάσεις γεύσεις. Για αρχή προτείνω καπνικό καθαρό χωρίς φρου φρου και αρώματα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, αρχικά χρειάζεσαι ενα μοντάκι.

 

Εγω για αρχή θα πρότεινα αυτό https://www.skroutz.gr/s/9011781/Eleaf-iStick-Pico-75Watt.html ή αυτό https://www.skroutz.gr/s/11078404/Smok-AL85-Mod-85W.html

 

Εναν καλό τσιγαρίσιο ατμοποιήτη που θα σου κάνει την τζούρα όσο το δυνατόν πιο κοντά στου τσιγάρου. Εγω θα πρότεινα αυτόν https://www.skroutz.gr/s/9011293/Aspire-Nautilus-Mini-2ml.html

 

Τώρα για υγρό αναπλήρωσης θα πρέπει να πας σε ένα ατμομάγαζο και να δοκιμάσεις γεύσεις. Για αρχή προτείνω καπνικό καθαρό χωρίς φρου φρου και αρώματα.

 

Αυτά... και να συμπληρώσω, μην φοβάσαι την νικοτίνη.

Ανέβα αρκετά στην αρχή ( εγώ ξεκίνησα με 12άρα π.χ ) για να μην νιώσεις καμία έλλειψη ( βέβαια δοκίμασε και 9άρα και 6άρα μιας και ο κάθε άνθρωπος έχει άλλες ανάγκες και ιδιαιτερότητες ) και σιγά σιγά κατέβα με τον χρόνο για να μην το χεις ούτε πιπίλα ( ποιος μιλάει βέβαια ) αλλά ούτε να πηγαίνεις στο τσιγάρο έστω και για ''ένα'' που λένε μερικοί.

 

 

Παιδιά το smok r200 αξίζει 39€ ;το βρήκα σε προσφορά σε ενα site και σκέφτομαι να το αγοράσω

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Αξίζει μόνο αν θες ντε και καλά από ελληνικό μαγαζί μοντάκι σε αυτά τα Watt χωρίς να ανέβεις καθόλου στα χρήματα.

Προσωπικά θα σου πρότεινα με 2 ευρώ παραπάνω το Smok Alien απ'εξω ή με κανα 10ρικο παραπάνω καινούργιο από τις αγγελίες στις διάφορες σελίδες.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Στο dotshop μέχρι και σήμερα εκτος από τις χαμηλές τιμές τους υπάρχει και ο κωδικός 25FEB2717DT για παραπάνω έκπτωση.

Πήρα χθες 4 30μελα με 18,20

Link to comment
Share on other sites

Μια καινούργια προσθήκη για την βόλτα γιατί το g priv είναι βαρύ για ποτό και ογκώδες για τσέπη... Έψαχνα για baby alien αλλά στα μαγαζιά που ψωνίζω δεν το είχαν

 

c9d6bfa853ea89d2633a299391667526.jpg

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλήμερα καινούργιος και εγώ στην παρέα έχω πάρει το joyteck evic vtwo mini cubis pro ατμοποιητη το εχω στα 11 watt άλλα αυτό που παρατήρησα φεύγει το υγρό σαν νερό με αντιστάσεις 1,5 ομ πρέπει να αλλάξω αντιστάσεις? ατμοποιητη? τι λέτε? και από υγρό βάζω της liqua traditional tabacco
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα καινούργιος και εγώ στην παρέα έχω πάρει το joyteck evic vtwo mini cubis pro ατμοποιητη το εχω στα 11 watt άλλα αυτό που παρατήρησα φεύγει το υγρό σαν νερό με αντιστάσεις 1,5 ομ πρέπει να αλλάξω αντιστάσεις? ατμοποιητη? τι λέτε? και από υγρό βάζω της liqua traditional tabacco

Τι εννοείς φεύγει σαν νερό? Έχεις διαρροές ή καταναλώνετε εύκολα?

 

Δύο νέες προσθήκες και από εμένα. Μόλις παρέλαβα nautilus 2 και σε λίγο θα βγω για δοκιμή με την 0.7. Χτες παρέλαβα και το alien

 

206d7794e2b2fe62c9599fd897a6c322.jpg

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καταναλώνετε εύκολα

 

Είχες κανέναν άλλον πιο πριν για σύγκριση ;

Ο cubis είναι σχετικά αεράτος, αν είχες κανέναν tfv8 ή tfv12 θα έβλεπες το υγρό να εξαφανίζετε σε δευτερόλεπτα

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι το πρώτο ηλεκτρονικό που πήρα το εχω ενα μήνα περίπου

 

Αν το μόνο θέμα σου είναι ότι καταναλώνει αρκετά ( δεν έχει διαρροές κτλπ δηλαδή ), πάρε κάποιον άλλον πιο τσιγαρίσιο με μικρότερη κατανάλωση. Κακώς σου πρότειναν για αρχή τον cubis πάντως ( αν στο προτείναν ).

Link to comment
Share on other sites

δλδ εσύ ποιον πρωτινής ?

βασικά ήταν πακέτο δεν το είχα ψάξει να πω την αλήθεια

καθόλου διαρροές είναι πολύ κάλος άλλα τραβάει φουλ

αν βάλω αντιστάσεις πιο λίγα ομ αλλάζει τπτ ??

Edited by chrispetses
Link to comment
Share on other sites

δλδ εσύ ποιον πρωτινής ?

βασικά ήταν πακέτο δεν το είχα ψάξει να πω την αλήθεια

καθόλου διαρροές είναι πολύ κάλος άλλα τραβάει φουλ

αν βάλω αντιστάσεις πιο λίγα ομ αλλάζει τπτ ??

 

Αντιστασεις με πολλά ομ θες για τσιγαρισια τζουρα και λίγη κατανάλωση πχ 1.8. Να πας να πάρεις ή nautilus mini ή nautilus 2. Αυτός στη φώτο πάνω είναι nautilus 2 φουλ τσιγαρισιος με 24€ από nobacco σε προσφορά

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αντιστασεις με πολλά ομ θες για τσιγαρισια τζουρα και λίγη κατανάλωση πχ 1.8. Να πας να πάρεις ή nautilus mini ή nautilus 2. Αυτός στη φώτο πάνω είναι nautilus 2 φουλ τσιγαρισιος με 24€ από nobacco σε προσφορά

 

Στάλθηκε από το 1+3

 

Η χωρητικότητα των 2 ml δεν παλεύεται εύκολα (nautilus 2 )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Η χωρητικότητα των 2 ml δεν παλεύεται εύκολα (nautilus 2 )

 

Τι να πούμε κι εμείς που είχαμε 3ml σε τέρμα αεράτο ( baby beast tfv8 :lol: ) 5-6 τζούρες και γέμισμα :D

 

δλδ εσύ ποιον πρωτινής ?

βασικά ήταν πακέτο δεν το είχα ψάξει να πω την αλήθεια

καθόλου διαρροές είναι πολύ κάλος άλλα τραβάει φουλ

αν βάλω αντιστάσεις πιο λίγα ομ αλλάζει τπτ ??

 

Όπως σου τα λέει ο τακαρος, λιγότερα ohm= υψηλότερα ρεύματα άρα μεγαλύτερη κατανάλωση.

Αν και στον cubis επειδή τον είχα και με 1.8 πάλι την ίδια κατανάλωση περίπου με 1.5 θα έχεις, εγώ θα σου πρότεινα τον ναυτίλο τον 1ο κι όχι το 2ο.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Η χωρητικότητα των 2 ml δεν παλεύεται εύκολα (nautilus 2 )

Πλέον δεν θα βρει καινούργιο μεγαλύτερο εκτός και αν τον πάρει κάτω από το τραπέζι ή από έξω με κίνδυνο να σταματήσει σε έλεγχο και να κατασχεθει

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν θα βρει καινούργιο μεγαλύτερο εκτός και αν τον πάρει κάτω από το τραπέζι ή από έξω με κίνδυνο να σταματήσει σε έλεγχο και να κατασχεθει

 

Στάλθηκε από το 1+3

 

ναι το γνωρίζω, απλά μία διαπίστωση κάνω.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

βάλτε κάνα σιτε βρε παιδιά να το βρω είμαι απο επαρχία και ειναι δυσκολο πολύ για έμενα γιαυτό πήρα αυτό

και ας ειναι και κατω απο το τραπεζι δεν με νοιαζει εδω εχο παρει 11τεμ με 30 μλ liqua τελευτεα κοματια ηταν

Link to comment
Share on other sites

βάλτε κάνα σιτε βρε παιδιά να το βρω είμαι απο επαρχία και ειναι δυσκολο πολύ για έμενα γιαυτό πήρα αυτό

και ας ειναι και κατω απο το τραπεζι δεν με νοιαζει εδω εχο παρει 11τεμ με 30 μλ liqua τελευτεα κοματια ηταν

 

Από skroutz

http://www.skroutz.gr/s/9011319/Aspire-Nautilus-5ml.html

Βέβαια μπορεί να τον βρεις και σε διάφορες αγγελίες σε ομάδες με ατμιστικά και φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τέσσερις μέρες έκανα την κίνηση και πήρα ατμοποιητη.

Μέχρι τώρα την παλεύω και πιστεύω να έχω διάρκεια.

Δύο ερωτήσεις ήθελα να κάνω.

1: Βλέπω ότι δεν γίνεται αναφορά για υγρά από εξωτερικό πού είναι πολύ φτηνότερα. Απαγορεύεται η είσοδος τούς και κατάσχονται;

2: Επειδή δεν το έψαξα να πω την αλήθεια αλλά μέχρι σήμερα τι ισχύει για τούς ατμοποιητες σε δημόσιους και κλειστούς χώρους; μπορεί κάποιος να σου κάνει σκηνή η θα έχει δίκιο;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τέσσερις μέρες έκανα την κίνηση και πήρα ατμοποιητη.

Μέχρι τώρα την παλεύω και πιστεύω να έχω διάρκεια.

Δύο ερωτήσεις ήθελα να κάνω.

1: Βλέπω ότι δεν γίνεται αναφορά για υγρά από εξωτερικό πού είναι πολύ φτηνότερα. Απαγορεύεται η είσοδος τούς και κατάσχονται;

2: Επειδή δεν το έψαξα να πω την αλήθεια αλλά μέχρι σήμερα τι ισχύει για τούς ατμοποιητες σε δημόσιους και κλειστούς χώρους; μπορεί κάποιος να σου κάνει σκηνή η θα έχει δίκιο;

 

Καλό ξεκίνημα καταρχήν και μια χαρά θα τα πας. Είναι περίεργα τα πράγματα με τα υγρά από έξω. Προς το παρόν ότι έρχεται από Ευρώπη δεν έχει θέμα. Όσο για το ατμισμα σε κλειστούς χώρους ισχύει ότι και για το κανονικό τσιγάρο. Κοινώς απαγορεύεται!

 

Το pico το έδωσα και πήγα σε smok Al85... Έχω κόλλησει με το Fire button της smok άσχημα...

 

6900a2f1e80627d0ae327bcdb58bace5.jpg

 

Και μια με μπαμπά και γιο...

 

6896c41e306176df9c2ced41b05254c6.jpg

 

Στάλθηκε από το 1+3

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...