Jump to content

BlackBerry KeyOne (codename Mercury)


LIVERPOOLMAN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να υπάρχει να τι δεις ζωντανά.. Εδώ δεν το έχουν για να το αγοράσεις...

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kotsovolos αλλά όχι παντού, μόνο σε μεγάλα καταστήματα!

 

 

πες καποιο καταστημα που το ειδες σιγουρα για να μην ψαχνω ολα τα μεγαλα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ειδα καπου στο youtube το athena , φανταστικο φαινεται , και τα specs επιτελους νορμαλ.

 

Για να δουμε ποτε θα βγει αυτο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ξέρετε που μπορώ να βρώ το keyone bronze; Είχαν πει κυκλοφορία Ευρώπη το πρώτο τρίμηνο 2018 και ακόμα δεν βλέπω προκοπή.

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το θέλω αλλά προς το παρών μόνο στη Μέση Ανατολή υπάρχει!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα παιδιά, ξέρετε που μπορώ να βρώ το keyone bronze; Είχαν πει κυκλοφορία Ευρώπη το πρώτο τρίμηνο 2018 και ακόμα δεν βλέπω προκοπή.

 

https://cellepouri.gr/index.php?id_category=40&controller=category

Link to comment
Share on other sites

 

στο λινκ που εδωσες δεν υπαρχει το bronze...:confused:

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.com/itm/Blackberry-Keyone-BBB100-5-64GB-Unlocked-Smartphone-Bronze-RR/292558112584?epid=6019420672&hash=item441dd28748:g:OlIAAOSwqHBa9Ghi

 

Πήρα ένα από εδώ, σε 4 μέρες ήταν σπίτι μου, dual sim unlocked και με google play (όχι κινέζικο variant δηλαδή), με 2 χρόνια εγγύηση από τον πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για το δίκαρτο δε ξέρω αλλά στο mediamarkt Γερμανίας πουλάνε 249€ το μονόκαρτο ασημί. Link
Link to comment
Share on other sites

Για το δίκαρτο δε ξέρω αλλά στο mediamarkt Γερμανίας πουλάνε 249€ το μονόκαρτο ασημί. Link

 

μάλλον σε προσφορά ήταν γιατί τώρα λέει 449€

 

Ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους μερικά πραγματάκια

1)αν έχει led ειδοποιήσεων και αν αυτό αλλάζει χρώμα ανάλογα τις εφαρμογές

2)Επίσης πως πάει από λήψη σήματος και ποιότητά κλήσης( είχα το κλασικ και ζ30 και ήταν κορυφή)

3)Η κάμερα του είναι καλή? (σε σχέση ας πούμε με ένα xiaomi mi6 ή με ένα honor 9)

 

γενικά σε σχέση με το classic πως τα πάει?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.com/itm/Blackberry-Keyone-BBB100-5-64GB-Unlocked-Smartphone-Bronze-RR/292558112584?epid=6019420672&hash=item441dd28748:g:OlIAAOSwqHBa9Ghi

 

Πήρα ένα από εδώ, σε 4 μέρες ήταν σπίτι μου, dual sim unlocked και με google play (όχι κινέζικο variant δηλαδή), με 2 χρόνια εγγύηση από τον πωλητή.

 

δεν αγοράζω από ebay/ali/amazon κ.ο.κ :happy:

θενκς

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

μάλλον σε προσφορά ήταν γιατί τώρα λέει 449€

 

Ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους μερικά πραγματάκια

1)αν έχει led ειδοποιήσεων και αν αυτό αλλάζει χρώμα ανάλογα τις εφαρμογές

2)Επίσης πως πάει από λήψη σήματος και ποιότητά κλήσης( είχα το κλασικ και ζ30 και ήταν κορυφή)

3)Η κάμερα του είναι καλή? (σε σχέση ας πούμε με ένα xiaomi mi6 ή με ένα honor 9)

 

γενικά σε σχέση με το classic πως τα πάει?

 

Ευχαριστώ πολύ

Για το σήμα του keyone υπάρχουν πάρα πολλά παράπονα. Όλοι λένε ότι η κεραία του δεν ήταν πολλή καλή.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα classic, z30 και passport είχαν paratek κεραίες που δεν υπάρχουν ποια ειδικά στα κινέζικα, άρα δύσκολα θα βρεις συσκευή που να έχει σήμα όπως τα παλαιά καλά blackberry. Το νέο key2 λένε ότι θα έχει λύση τα προβλήματα του KeyOne, άρα είναι η καλύτερη επιλογή και εάν μπορείς να περιμένεις μερικούς μήνες θα πέσει και ή τιμή κάτω από 500€ πού είναι πολύ καλά! Τώρα εάν επιμένεις για το KeyOne δες στο amazon έχει και καλές τιμές και υπάρχει ασφάλεια αγορών για την περίπτωση που τύχη κάτι, γιατί από Ελληνικό μαγαζί θα το χρυσοπληρωσεις!
Link to comment
Share on other sites

Τα classic, z30 και passport είχαν paratek κεραίες που δεν υπάρχουν ποια ειδικά στα κινέζικα, άρα δύσκολα θα βρεις συσκευή που να έχει σήμα όπως τα παλαιά καλά blackberry. Το νέο key2 λένε ότι θα έχει λύση τα προβλήματα του KeyOne, άρα είναι η καλύτερη επιλογή και εάν μπορείς να περιμένεις μερικούς μήνες θα πέσει και ή τιμή κάτω από 500€ πού είναι πολύ καλά! Τώρα εάν επιμένεις για το KeyOne δες στο amazon έχει και καλές τιμές και υπάρχει ασφάλεια αγορών για την περίπτωση που τύχη κάτι, γιατί από Ελληνικό μαγαζί θα το χρυσοπληρωσεις!

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλος, μάλλον τότε θα περιμένω να δω πως τα πάει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Στα 299 αξίζει πιστεύετε το black edition με τα 4 ραμ;Η έκδοση που έχει τόσο , έχει το Ζ με το Υ αντίθετα μιας και μένω Γερμανία (δεν θυμάμαι πως λέγεται η έκδοση). Το χρησιμοποίησα λιγο, ωραία τα πλήκτρα με πολύ ωραία αισθηση, το space key κουνιόταν αρκετά είδα , γρήγορο φάνηκε νόμιζα είχε πιο δυνατό επεξεργαστή από τον 625.

Βέβαια απ' ότι κατάλαβα στα γρήγορα δεν κάνει για Netflix , βίντεο στο youtube κανένα παιχνίδι και όλα αυτά.

 

Παραδίπλα ήταν το key2 . Πολύ πιο στιβαρό αλλά και πολύ πιο ακριβο..

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Στα 299 αξίζει πιστεύετε το black edition με τα 4 ραμ;Η έκδοση που έχει τόσο , έχει το Ζ με το Υ αντίθετα μιας και μένω Γερμανία (δεν θυμάμαι πως λέγεται η έκδοση). Το χρησιμοποίησα λιγο, ωραία τα πλήκτρα με πολύ ωραία αισθηση, το space key κουνιόταν αρκετά είδα , γρήγορο φάνηκε νόμιζα είχε πιο δυνατό επεξεργαστή από τον 625.

Βέβαια απ' ότι κατάλαβα στα γρήγορα δεν κάνει για Netflix , βίντεο στο youtube κανένα παιχνίδι και όλα αυτά.

 

Παραδίπλα ήταν το key2 . Πολύ πιο στιβαρό αλλά και πολύ πιο ακριβο..

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

Ακριβώς την ίδια απορία έχω και εγώ.

 

 

https://www.amazon.co.uk/Blackberry-KEYone-SIM-Free-Single-Smartphone-Black/dp/B075QBLBN8?ref_=bl_dp_s_web_1639723031

 

 

Βρίσκω από Αγγλία το keyone Black edition στα 300 ευρώ περίπου και το σκέφτομαι, μιας που το passport μου χάλασε.

 

Τι πιστεύετε οι κάτοχοι της συσκευής; Αξίζει σε αυτά τα χρήματα;

 

Το key 2 είναι πολύ πάνω από το ταβάνι που έχω ορίσει για αγορά νέα συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ίδια απορία έχω και εγώ.

 

 

https://www.amazon.co.uk/Blackberry-KEYone-SIM-Free-Single-Smartphone-Black/dp/B075QBLBN8?ref_=bl_dp_s_web_1639723031

 

 

Βρίσκω από Αγγλία το keyone Black edition στα 300 ευρώ περίπου και το σκέφτομαι, μιας που το passport μου χάλασε.

 

Τι πιστεύετε οι κάτοχοι της συσκευής; Αξίζει σε αυτά τα χρήματα;

 

Το key 2 είναι πολύ πάνω από το ταβάνι που έχω ορίσει για αγορά νέα συσκευής.

Το έχω από τότε. Είναι αργή σαν συσκευή, και σε σχέση με το key2 είναι πιο αργή. Κατά τα άλλα δεν έχει άλλα θέματα. Η μπαταρία δεν τελειώνει , και σε χρήση εκτός από παιχνίδια είναι μια χαρά. Δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σκέφτομαι την αγορά keyone black 64gb.

Τιμή βλέπω στο skroutz 273ευρω

3 ερωτήσεις :

1. Τι αναβαθμισεισ android παίρνει ;

2. Αν χαλάσει κάτι εκτός εγγύησης τι γίνεται με το σερβισ; Μένω επαρχία.

3. Αξίζει πλέον που έπεσε η τιμή του; Ή είναι ξεπερασμένο ;

Το θέλω για email, πληκτρολόγηση κειμένων, επικοινωνία , οχι παιχνίδια και fb.

Επίσης θέλω να το κρατήσω τουλάχιστον 3 χρόνια .

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά keyone black 64gb.

Τιμή βλέπω στο skroutz 273ευρω

3 ερωτήσεις :

1. Τι αναβαθμισεισ android παίρνει ;

2. Αν χαλάσει κάτι εκτός εγγύησης τι γίνεται με το σερβισ; Μένω επαρχία.

3. Αξίζει πλέον που έπεσε η τιμή του; Ή είναι ξεπερασμένο ;

Το θέλω για email, πληκτρολόγηση κειμένων, επικοινωνία , οχι παιχνίδια και fb.

Επίσης θέλω να το κρατήσω τουλάχιστον 3 χρόνια .

 

αναβαθμίσει παίρνει συνέχεια. Σκέψου ότι προχθές πήραμε την τελευταία έκδοση του android. Για μένα το κινητό είναι καθαρά business και αξίζει και με το παραπάνω συν την ασφάλεια που έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...