Jump to content

BlackBerry KeyOne (codename Mercury)


LIVERPOOLMAN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες. :wacko:

 

Αν δεν είναι το black edition, άρα έχεις το ασημί (3gb ram/32gb) άσχετα αν το πίσω μέρος και το πληκτρολόγιο είναι μαύρα.

Ασημί θεωρείται το μεταλικό frame και έτσι ονομάζεται αντίστοιχα και η έκδοση.

 

Το black edition, όπως είναι το δικό μου, έχει μαύρο περίβλημα και 4 gb ram με 64άρι χώρο.

Υπάρχει και το black edition σε Ινδία κλπ που είναι όπως το παραπάνω αλλά και dual sim, το οποίο υπάρχει μόνο στο ινδικό amazon.

 

Καντου ένα restore, κάτι έχει ψιλοκολήσει και σου τραβάει ram πιστεύω και crashaρει. Το ασημί είναι αλήθεια πως δεν την πολυπαλέυει με τα 3gb..

 

Κανένα δεν μου έχει βγάλει θέμα, απλά είχα φέρει 4 μαζεμένα για το γραφείο μου και έχω κρατήσει μόνο ένα μαύρο τώρα, αλλά κανένα δεν είχε το παραμικρό. Απόδειξη έχεις; Από που το έχεις πάρει; Στην Ελλάδα και κυρίως στο insomnia, 8/10 keyone που βρίσκεις να πωλούνται, είναι αγορασμένα στο όνομα μου :)

Ναι, με 3 GB RAM και 32 GB χώρο είναι. Από το Mustshop το πήρα, στις 13 Σεπτεμβρίου. Μακάρι να είναι έτσι, να μην έχει πρόβλημα η πλακέτα, γιατί δε θέλω να το στείλω για επισκευή και να μου το κρατήσουν για καιρό. Θα κάνω restore και θα δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως και καλές γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

περηφανος χρηστης απο σημερα και γω

 

380 λιρες απο αμαζον σε boxing day

τωρα που μιλαμε το eshop το εχει στα 480 το black edition και με επαγγελματικό ΑΦΜ δεν πληρώνεις και ΦΠΑ

τους εχουν μεινει 2 κομμάτια

 

θα κανω unboxing μολις μπορέσω- εκ πρωτης όψεος ....εκπληκτικό

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Αν η τιμη ηταν πιο κατω απο την αρχη , και με την φυσιολογικη πτωση που θα ειχε τωρα θα ηταν σε ενα καλο επιπεδο τιμης, και σιγουρα θα ειχαν πουληθει περισσοτερα.

Αυτη η τιμη δεν μπορει να δικαιολογηθει για κατι με φυσικο πληκτρολογιο και ενα Hub.

 

Για να μην παρεξηγηθω ημουν απο τους φανατικους των BB

Link to comment
Share on other sites

Είχα πολλά blackberry κινητα.

Με τελευταίο το passport

Μ άρεσε πολύ το λειτουργικό και το φυσικό πληκτρολόγιο.

Εννοείται και το hub.

Σε αυτή την συσκευή που έχει anbroid πλεον.δουλευει το hub σωστά;

 

 

Στάλθηκε από το TA-1033 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μια χαρα δουλευει

 

με ενοχλει ενα πραγμα και μονο, τα capacitive buttons που ειναι αθλια ειδικα το back (τριγωνακι) και υπάρχει και ολοκληρο θεμα για αυτο στο crackberry

 

επισης ο blackberry launcher δεν φτανει με τιποτα το νοβα αλλα εαν βαλεις νοβα χανεις τις συντομευσεις- που εκει ειναι ολο το ζουμι του τηλεφωνου

 

επισης η φωτο... no image stab...ακομα και σε απλες.

ΟΛΑ τα παραπανω ειναι θεμα software- ολα.

ειδικα η φωτο, εχει ακριβως το ιδιο τσιπακι με του pixel

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα δουλευει

 

με ενοχλει ενα πραγμα και μονο, τα capacitive buttons που ειναι αθλια ειδικα το back (τριγωνακι) και υπάρχει και ολοκληρο θεμα για αυτο στο crackberry

 

επισης ο blackberry launcher δεν φτανει με τιποτα το νοβα αλλα εαν βαλεις νοβα χανεις τις συντομευσεις- που εκει ειναι ολο το ζουμι του τηλεφωνου

 

επισης η φωτο... no image stab...ακομα και σε απλες.

ΟΛΑ τα παραπανω ειναι θεμα software- ολα.

ειδικα η φωτο, εχει ακριβως το ιδιο τσιπακι με του pixel

 

Αυτο την εχει διαλυσει αυτη την εταιρεια,

ενα τηλεφωνο που να ειναι οκ δεν μπορουν να φτιαξουν ,

μικροχαζομαρες που αφηνουν ενω μπορουν φανταζομαι ευκολα να τις φτιαξουν την ριχνουν σε 3 και 4 επιλογη στους πελατες τις περισσοτερες φορες.

Κριμα

Link to comment
Share on other sites

Προς αναζήτηση ξανά μαύρου keyone, έψαξα πρώτη φορά να φέρω από ebay κάποιο πιο φθηνό, σφραγισμένο εννοείται.

 

Στο πρώτο αποτέλεσμα βρήκα ένα σε τρελή τιμή με χώρα προέλευσης Ιρλανδία, διαθέσιμα 22 κομμάτια και ο πωλητής από Σιγκαπούρη (dropshipping προφανώς). Αξιολογήσεις πολλές θετικές, αλλά και κάποιες με παράπονα.

Τρέχω να προλάβω να φορτώσω την κάρτα με χρήματα να κάνω παραγγελία και μέχρι να γυρίσω είχε μείνει ΕΝΑ διαθέσιμο. Προλαβαίνω πληρώνω και πλέον η αγγελία μπήκε στο αρχείο. (νομίζω σήμερα ξαναέκανε καινούριο listing).

Έχοντας πολλές αμφιβολίες, άρχισα να προετοιμάζω τον εαυτό μου για πολυήμερη αναμονή με άγχος για το αν όντως παραλάβω σφραγισμένη συσκευή ή τίποτα refurbished κλπ.

Το βανάκι της DHL κατέφθασε μετά από 2 ημέρες και μου έφερε το κινητό μου!! :rolleyes:

Ανοίγοντας το πακέτο, βλέπω τον κωδικό BBB 100-7 με γρήγορη ματιά καθώς μόνο αυτή η γωνία εξείχε του χαρτιού περιτυλίγματος. Έχοντας αλλάξει καμιά πεντάρα keyones ήξερα πως ο κωδικός δεν ήταν ο συνηθισμένος. Τα ευρωπαϊκά έρχονται με 100-2 και 100-3 αν δεν κάνω λάθος και κάποια αμερικάνικα με 100-1 όλα single sim. Συνεχίζοντας το ξετύλιγμα είδα μια μαγική πρόταση κάτω από το σήμα της blackberry: 4G VolTE DUAL SIM Limited Edition. :lol::lol::lol::lol:

 

Λέω δεν μπορεί, κάποιο λάθος θα έγινε.. Η αγγελία στο ebay ανέφερα απλά keyone black edition 4/64 gb με την ανάλογη, άντε και για 15 ευρώ χαμηλότερη τιμή, από τα συνηθισμένα μαύρα της Ευρώπης..

 

Παρέλαβα λοιπόν το πολυπόθητο δίκαρτο, πραγματικό Limited Edition Keyone και όχι απλά το βαμμένο μαύρο, που έψαχνα χίλιους δύο τρόπους να φέρω από το Ινδικό Amazon (μόνο εκεί το βρίσκει κανείς άμεσα), έχοντας πληρώσει, και περιμένοντας για ένα απλό μαύρο keyone :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και ανταποδίδω στις προτιμήσεις του καθενός, είναι όντως κορυφαίο, μια φορά έδωσα χρήματα και το πήρα, και όσες φορές το αντάλλαξα με κάτι άλλο μια η άλλη για δοκιμή, πάντα επέστρεφα, αλλά τώρα δεν βλέπω να ξεκολλάω για καιρό, βασικά μέχρι να βγει κάτι ανάλογο.

Για τον κλειστό κύκλο μας είναι κάτι το διαφορετικό ανάμεσα σε τόσα μονότονα ανδροειδή που κυκλοφορούν και ας μην έχει τα χαρακτηριστικά των άλλων σε αυτή την τιμή. Αν κάποιος το ψάχνει ας δοκιμάσει μέσω ebay να χτυπήσει λαβράκι όπως έτυχε σε μένα σε super τιμή. Θα κάνω copy paste το listing όταν το βρω από pc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Σε 3 εβδομάδες θα ανακοινωθεί το keyone 2 οπότε δεν είναι καλή εποχή να αγοράσει κάποιος καθώς με το που θα βγει το καινούργιο θα πέσει η τιμή του παλιού.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αργει ακομα το keyone 2...εαν δεν ξεστοκαρει η TCL ουτε τελη φλεβαρη θα το ανακοινώσει
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Ούτε αργεί ούτε έρχεται γρήγορα. Κλασικά θα ανακοινωθεί στην Βαρκελώνη τώρα το Φεβρουάριο και θα κυκλοφορήσει τον Απρίλιο.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για να δούμε

λένε για Snapdragon 660 εαν το κανουν, μετα το umi pro θα ειναι μολις η δευτερη εταιρια που βγαζει ολοκληρωμένη πρόταση - και μεχρι στιγμης μονο καλά λογια εχουν ακουστει για το συγκεκριμένο επεξεργαστή

 

τελευταιο review απο το pocket now

 

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δεν το βλέπω- οπως ειπα και πριν να ανακοινωνεται τιποτα στην βαρκελωνη με πληκτρολογιο γιατι απλα δεν ειναι ετοιμο

 

ο στόχος των πωλησεων τωρα ειναι 3%

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχει δει κανεις το κινητο σε κανα καταστημα ανοιχτο προς προβολη για να το πιασω λιγο να δω αν βολευει ?

 

Για Αθηνα περιοχη

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...