Jump to content

Blackberry DTEK60


thief
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66184&stc=1&d=1478426692

 

 

Άλλη μία συσκευή από την Blackberry, κατασκευασμένη από την TCL, όπως και το 50άρι.

 

 

  • Οθόνη 5.5-inch, 2560x1440, 534PPI, Scratch-resistant AMOLED
  • Επεξεργαστής Snapdragon 820 με Adreno 530,
  • 4GB RAM και 32GB storage.
  • Θύρα microSD
  • Κάμερα οπίσθια 21MP f/2.0, PDAF dual-tone LED flash HDR, 1080p/30 video και εμπρόσθια 8MP με flash
  • Μπαταρία στα 3.000 mah με quickcharge 3.0.

 

Περισσότερες λεπτομέρειες στο επίσημο site της Blackberry.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η tcl ρε παιδιά είναι σοβαρή εταιρεία?τύπου foxconn?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο έχω καταλάβει , περίπου σαν foxxcom.Είναι ιδιοκτήτρια της alcatel και κατασκευάζει και τα συγκεκριμένα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Από ό, τι έχω διαβάσει, είναι το ίδιο σασί με το smart platinum 7 vodafone, το οποίο το έχω δει από κοντά και τα σπάει. Ειδικά η οθόνη.
Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λοιπόν ομάδα από μούρα πέρασαν από τα χέρια μου όλα τα διαβατήρια και για λίγο όμως το priv / αυτό που όμως είδα με το DTEK 60 πραγματικά είναι hyper level vs τα προηγούμενα blackberry.

Pure Android γρήγορο δυνατό και χωρίς ίχνος lag.

Το έχω από το πρωί του έχω κάνει τα πάντα και αυτό εκεί stability!!!!!

Εκκρεμεί βέβαια η μπαταρία αλλά για αυτό το θέμα θα επανέλθω.

Over με τελευταίο κινητό ένα μήλο Plus 128 μπορώ να πω ότι το DTEK 60 άξια στέκεται δίπλα του.

Προσεχώς περισσότερα από ένα όντως άξιο κινητό........

Link to comment
Share on other sites

αντε περιμενουμε νεα , πηρες την παρθενια της συσκευης στο φορουμ.

για τον φιλο που λεει πως , το εχουν αρκετα μαγαζια εδω και καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Ααα καλα,οτι ναναι σχολιο εκανα.Νομιζα οτι το dtec60 ειναι το mercury.

Ηταν μια ωρα δυσκολο,οταν εκανα το σχολιο.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις το κινητο?πως ?

 

Από εκεί που το πουλάνε ίσως;;;;;

Χαχαχαχα από το 1price.gr άμεση παραλαβή / EU συσκευή - φορτιστής όλα άψογα.

Κάνεις και μια ασφάλεια για σπάσιμο , κλοπή και έτοιμος.

Τώρα όσο αφορά την συσκευή όλα δουλεύουν το hub δίνει πόνο αλλά το βασικότερο είναι ότι η συσκευή είναι όλα τα λεφτά.

Μπαταρία είμαι στο στρώσιμο οπότε vs  7 plus που είχα πριν δεν μπορώ ακόμα να έχω πλήρη άποψη, μπορώ να δώσω όμως ένα παράδειγμα έχω μέσα να συγχρονίζει 5 emails & fb & insta & what's up & viber έβγαλα το τηλέφωνο από την πρίζα στης 23.45 (100%) και στης 7.50 η μπαταρία 99% (!!!!!!) και είχα λάβει 3-4 mails & περίπου 8-9 ενημερώσεις στο fb.

Πάντως η φόρτιση το 70% στο δίνει στο μπαμ!!

Πιστεύω ότι για τα 500€ που έχει είναι πολύ καλή επιλογή.

Ότι άλλο ρωτάτε.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα, κάτοχος του dtek 60 και πολύ ευχαριστημένος. Οτιδήποτε και να πω για το μουρο είναι λίγο, χρόνος φόρτισης οθόνη κάμερα ποιότητα κατασκευής αμεσότητα σε ότι κάνω. Να ευχαριστήσω τον jpol που έκανε τον κόπο να βρεθούμε για να το δω από κοντα.
Link to comment
Share on other sites

ειναι ιδιο με το αδελφακι του που ειναι της vodafone Με λιγες διαφοροποησεις
Link to comment
Share on other sites

ειναι ιδιο με το αδελφακι του που ειναι της vodafone Με λιγες διαφοροποησεις

 

Τι εννοεις;:lost:

Link to comment
Share on other sites

Το DTEK60 το κατασκευάζει η TCL και είναι παρόμοια συσκευή με το Vodafone Smart Platinum 7 και το Alcatel Idol 4S. Έχουν κάποιες μικροδιαφορές μόνο, με το DTEK να είναι καλύτερο σε "εξοπλισμό". Edited by thief

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Το DTEK60 το κατασκευάζει η TCL και είναι παρόμοια συσκευή με το Vodafone Smart Platinum 7 και το Alcatel Idol 4S. Έχουν κάποιες μικροδιαφορές μόνο, με το DTEK να είναι καλύτερο σε "εξοπλισμό".

 

Φιλαράκι και εγω αυτήν την εντύπωση είχα (βάση και της ανακοίνωσης που είχε κάνει η BlackBerry) αλλά όταν παρέλαβα το κινητό και μέσα από τα help desk του κινητού βρήκα ότι η TCL έχει δώσει στο κινητό και τα ακουστικά τα ηχεία By JBL αλλά λόγο της συνεργασίας με την Alcatel δεν μπορούν να το αναγράφουν.

Το δέσιμο της συσκευής όμως μαζί με το δακτυλικό concept έχει γίνει στην Foxconn (!!! έπαθα και εγω ένα σοκ όταν το διάβασα).

Τώρα επειδή και το Vodafone το έχω δει από κοντά δεν θα έλεγα ότι είναι τόσο παρόμοιο λόγο αρκετών εξωτερικών διαφόρων μεταξύ τους.

Στην τελική έτσι όπως έχουμε γίνει όλα σχεδόν είναι τα ίδια δλδ s6-s7 /iphone 6 / 6s 7 δεν βγάζεις άκρη κυρίως από μπροστά.

Φυσικά όλα τα παραπάνω είναι προσωπική μου άποψη.

Αυτά.............

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής : Από πλευράς ασφάλειας όπως την έχει παρουσιάσει η BB στα παλαιότερα κινητά της με λειτουργικό 10 το DTEK60 λόγω android χάνει ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής : Από πλευράς ασφάλειας όπως την έχει παρουσιάσει η BB στα παλαιότερα κινητά της με λειτουργικό 10 το DTEK60 λόγω android χάνει ?

 

Αυτήν την εντύπωση είχα και εγώ αλλά οι άνθρωποι έχουν κάνει έναν συνδυασμό των λειτουργικών που σου αποφέρει ακόμα μεγαλύτερη ασφάλεια.

Αναφέρομαι στην DTEK υπηρεσία από την Blackberry που σου δείχνει τα ΠΑΝΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την εντύπωση είχα και εγώ αλλά οι άνθρωποι έχουν κάνει έναν συνδυασμό των λειτουργικών που σου αποφέρει ακόμα μεγαλύτερη ασφάλεια.

Αναφέρομαι στην DTEK υπηρεσία από την Blackberry που σου δείχνει τα ΠΑΝΤΑ!!!

Εννοείς μήπως ότι σου δείχνει τι δικαιώματα έχουν οι εφαρμογές που κατεβάζεις ; ή σου δείχνει με κάποιο τρόπο κάποια επίπεδα ασφαλείας και αν αυτά παραβιάζονται τρόπο τινά ;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς μήπως ότι σου δείχνει τι δικαιώματα έχουν οι εφαρμογές που κατεβάζεις ; ή σου δείχνει με κάποιο τρόπο κάποια επίπεδα ασφαλείας και αν αυτά παραβιάζονται τρόπο τινά ;

 

Ξέχωρα απο το ότι σαφώς σου δείχνει το τι δικαίωμα έχει παραχωρηθεί στην κάθε εφαρμογή σου δείχνει παράλληλα στο κάθε επίπεδο ασφάλειας το τι έχει ή δεν έχει ή πρέπει να ενεργοποιηθεί. Παράδειγμα στην ασπίδα προστασίας σου δείχνει ότι έχω ενεργοποιήσει την επιλογή των προγραμματιστών και αυτό μειώνει το επίπεδο ασφάλειας του κινητού ή με βάση το κλείδωμα ασφαλείας εαν η όχι είναι σε υψηλή ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς ότι είναι λιγότερο ευαλωτο σε σχέση με το z30 όταν του έχουμε περάσει play store και τρέχουμε παράλληλα και εφαρμογές Android ?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη είναι πως όχι, ο τρόπος λειτουργίας του ΒΒ10 ούτως ή άλλως δεν καθιστούσε δυνατόν να επηρεάσουν τη συσκευή οι εφαρμογές android που έτρεχαν ή απλά είχαν εγκατασταθεί.

 

Τώρα έχουμε να κάνουμε με android, ό,τι και να βάλει η ΒΒ, τα κενά ασφαλείας που κατά καιρούς εμφανίζονται θα επηρεάζουν και τα DTEK κλπ.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...