Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα προηγουμένως την 9.2 China. Πολλά περισσότερα νέα features σε σχέση με την 9.2 Stable και φυσικά σε σχέση με την 8.5.

 

Αλλά πολύ κινεζιά και ήθελα ούτως ή άλλως να την ξηλώσω.

 

Λογικό... Εμένα μου είχε έρθει με China Stable, την κράτησα λίγο, αλλά με το που βγήκε η Global έφαγε ξήλωμα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα πας με το mi Flash και θα περάσεις fastboot rom εδώ https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=459962 2η μέθοδος και από δω θα κατεβάσεις την ρομ για το κινητό σου http://en.miui.com/a-232.html και στο miFlash θα επιλέξεις κάτω δεξιά clean all& lock για να κλειδώσει ο bootloader

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mόλις μου ήρθε update σε global 9.5.1... Φυσικά παραμένουμε σε ΜΜ....

 

Τι καινούργιο φέρνει;

Link to comment
Share on other sites

Τι καινούργιο φέρνει;

 

Κοίτα συγκεκριμένα δεν ξέρω, ούτε εντόπισα καμιά εμφανή διαφορά στο UI... Βέβαια είμαι και με Nova Launcher.... Πάντως είναι μεγαλούτσικο update 300+ ΜΒ... Mπες στο επίσημο site του Miui αν θες, να δεις το πλήρες change log...

Στα καλά της υπόθεσης, είναι ότι φαίνεται απροβλημάτιστο και μέχρι τώρα δεν έχω εντοπίσει κάποιο bug...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι οταν εκανα την αναβαθμιση πριν απο 10 λεπτα παλευω να το ανοιξω.... Οταν πρωτοεκανε εγκατασταση οταν ανοιξε, μου εγραψε κατι για Recommend Ad Pernonalized πατησα Confirm και δεν αποκρινοταν το System. Δεν μπορω να καταλαβω τι πηγε στραβα.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι που πηγα να το ανοιξω,μου εβγαλε ενα fastboot στην οθονη με 2 μπαρμπαδελια

Περιμενα περιμενα δεν εκανε τιποτα

κρατησα παρατεταμενα το κουμπι εκλεισε και ανοιξε μονο του και προς το παρον βλεπω ειναι οκ

τι ακριβως ηταν αυτο???

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα κατά λάθος το έβαλες σε fastboot mode, αν πατήσεις volume down και power μπαίνει εκεί

 

Redmi n3pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά δυστυχως επεσε και μου ραγισε η οθονη.(παρ'ολο που ειχα γυαλι) ξερει κανεις καποιο τιμιο μαγαζι;βρηκα στο εξωτερικο με 22 ευρω.αλλα νομιζω πανω απο 20 εχει τελωνειο;εδω Ελλάδα εχει κατι κορακια που την κοπανάνε 40-50 αλλα επειδή σέβομαι τον εαυτο μου,δε θα τους κανω τη χαρη οσο αισχροκερδουνε..
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι έχει 22,ετσι; Με το ΦΠΑ πάει 28. Τα εργατικά ας πούμε μόνο ένα 10αρικο, με ΦΠΑ πάει όλα μαζί 40. Δηλαδή πόσο έπρεπε να χρεώσουν αν το 40-50 είναι αισχροκερδια για να είσαι ευχαριστημένος;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ποιο φπα;οχι,απο εξωτερικο ειναι τελικη τιμη.δλδ 22+10€ σε φιλο εργατικα με 32 ειμαστε κομπλέ.οι αλλοι θα σου πουνε 40+20 εργατικα=60€.το ιδιο πραμα γινεται και με τα tv box κλπ τα παιρνουν απο κινα,τα πουλαν οσο θελουν και μετα κλαίγονται γιατι κλεινουν τα μαγαζιά τους..
Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρίες στις εισαγωγές εκτός ΕΕ πληρώνουν δασμούς.επισης πληρώνουν και ΦΠΑ.εσενα θα σου έρθει 22€+τελωνείο ενώ του μαγαζιού τα 40 σου φαίνονται αισχροκέρδεια;;

Χωρίς λόγια.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

γι'αυτό ανεφερα μέχρι 20 ευρώ (δε θυμάμαι αν είναι 20 η 25) αν βρει κανείς για να γλιτώσω τελωνείο.Αλλιώς δε θα Ρωτούσα εδώ,θα την παρεγγελνα κατευθείαν αγορίνα
Link to comment
Share on other sites

ποιο φπα;οχι,απο εξωτερικο ειναι τελικη τιμη.δλδ 22+10€ σε φιλο εργατικα με 32 ειμαστε κομπλέ.οι αλλοι θα σου πουνε 40+20 εργατικα=60€.το ιδιο πραμα γινεται και με τα tv box κλπ τα παιρνουν απο κινα,τα πουλαν οσο θελουν και μετα κλαίγονται γιατι κλεινουν τα μαγαζιά τους..

 

Μαθητής/φοιτητής ή δημόσιος υπάλληλος υποθέτω. Οι μόνες κατηγορίες (αν και για την πρώτη δεν ισχύει πάντα) οι οποίες έχουν πλήρη αδυναμία να καταλάβουν πως βγαίνει το ψωμί. Και ότι το κέρδος είναι απαραίτητο για να υφίσταται μια επιχείρηση.

Link to comment
Share on other sites

καμία σχέση αγόρι μου ιδιωτικός υπαλληλος των 600€ ειμαι ΚΑΙ εγώ.μ'αρεσει που έβγαλες και το πορισμα εσυ θεωρώντας σε πιο έξυπνο.Βέβαια αμφιβάλω αν βαζεις και συ το λιθαράκι σου στηρίζοντας την Ελληνική οικονομία,παρ'ολη τη μπουρδολογια που μολις μας ανέφερες.θα πρεπει να ειμαστε σε θεση να αναγνωρισουμε λοιπον αγορι μου οτι ναι μεν πρεπει ολοι μας να στηριξουμε την Ελληνική οικονομία.Αλλα οταν οι περισσοτεροι εμποροι κλπ κλπ..τα παιρνουν μαζικα και παρανομα με τιμες απο κινα και τα πουλάνε εως και 70% πιο ακριβα,πολλες φορες και χωρις καν αποδειξη..εκει λυπάμαι δε θα τους στηριξω.και δε θα τους στηριξουν οι περισσότεροι πιστεψε με.Να βρω εναν τιμιο με λογικές τιμες,να τον στηριξω.Αλλα βλεπεις ειναι ανεξελεγκτοι και εχουν στανταρ ταριφες.Τωρα οκ μην απαντησεις και κανουμε αρνητικο το κλιμα σε ενα ηρεμο φορουμ,ειναι και οι μερες τετοιες..Τέλος.μας ειπες τη μπουρδολογια σου,πίστεψε οτι εκανες κατι σωστό και ολα καλα..
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πώς οι "λογικές" τιμές που λες είναι και ρεαλιστικές. Για να ξέρεις, ο Γερμανός χρεώνει την οθόνη του Redmi 4 90€. Ένα άλλο μαγαζί δε θα χρεώνει πάνω από 55-60€.

Ισως πιστεύεις ότι παίρνουν τις οθόνες 5€. Όμως από τη μια θες να χρεώνεται το ΦΠΑ, από την άλλη δε νομίζω ότι καταλαβαίνεις πόσο ανεβάζει αυτό τις τιμές. Και πόσα έξοδα έχει ένα μαγαζί και δεν έχει ο "φίλος"

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

σωστός.αλλα οπως και να το κανουμε οι ιδιοι κανουν τον κόσμο να απομακρύνεται.περα απο τα ανταλλακτικά..γιατι να βγάζουν και απο αυτα και να ζητανε 20-30 ευρω εργατικα;δλδ ρε παιδια σοβαρα τωρα;επαγγελματική ηλεκτροσυγκοληση κανουν;πχ το μαγαζι που σου λεω ο μεσος ορος ειναι 10-15 ευρω max η δουλεια που θα σου κάνει.σε εναν αλλο που πηγα παλια για αλλη δουλεια,του λεω ποσα εργατικα θελεις;τα ανταλλακτικα θα στα φερω εγω.και στραβωσε μου λεει δε το δεχομαι έτσι.ηθελε να βγαλει 2πλη ταριφα.και απο τα ανταλακτικα και για τα εργατικα..
Link to comment
Share on other sites

Guys, εχετε και εσεις θεμα οταν τραβατε βιντεο με το messenger kai instagram? Το βιντεο ειναι καλο οταν το τραβαω αλλα οταν το στειλω στελνεται πολυ αργο και κολλαει. Πολλοι χρηστες απο αλλα κινητα τα εχουν αναφερει αυτα, εσεις εχετε κανενα τετοιο θεμα;
Link to comment
Share on other sites

καμία σχέση αγόρι μου ιδιωτικός υπαλληλος των 600€ ειμαι ΚΑΙ εγώ.μ'αρεσει που έβγαλες και το πορισμα εσυ θεωρώντας σε πιο έξυπνο.Βέβαια αμφιβάλω αν βαζεις και συ το λιθαράκι σου στηρίζοντας την Ελληνική οικονομία,παρ'ολη τη μπουρδολογια που μολις μας ανέφερες.θα πρεπει να ειμαστε σε θεση να αναγνωρισουμε λοιπον αγορι μου οτι ναι μεν πρεπει ολοι μας να στηριξουμε την Ελληνική οικονομία.Αλλα οταν οι περισσοτεροι εμποροι κλπ κλπ..τα παιρνουν μαζικα και παρανομα με τιμες απο κινα και τα πουλάνε εως και 70% πιο ακριβα,πολλες φορες και χωρις καν αποδειξη..εκει λυπάμαι δε θα τους στηριξω.και δε θα τους στηριξουν οι περισσότεροι πιστεψε με.Να βρω εναν τιμιο με λογικές τιμες,να τον στηριξω.Αλλα βλεπεις ειναι ανεξελεγκτοι και εχουν στανταρ ταριφες.Τωρα οκ μην απαντησεις και κανουμε αρνητικο το κλιμα σε ενα ηρεμο φορουμ,ειναι και οι μερες τετοιες..Τέλος.μας ειπες τη μπουρδολογια σου,πίστεψε οτι εκανες κατι σωστό και ολα καλα..

 

Όταν καταλάβεις ότι παρά τα 600€ που βάζεις στην τσέπη εσύ, κοστίζεις στον εργοδότη σου συνολικά 1300€+ κάθε μήνα, θα έχεις μάλλον και την απάντηση για το θέμα που ξεκίνησες να συζητάς εδώ. Τα υπόλοιπα περί του από που αγοράζουν, άνευ ή με παραστατικά και πόσο τα όποια μαγαζιά είναι εικασίες. Αποθήκη με λαθραία εμπορεύματα ασφαλώς δεν είναι ο κανόνας και όπου συμβαίνει δεν συμβαίνει για πολύ. Νομίζετε μερικοί ότι ακόμα και όταν ο Χ έμπορος αγοράζει θήκες από την Κίνα (που αυτό κάνει προφανώς) τις παίρνει με 0,30$ τη μια χωρίς καμία άλλη επιβάρυναση επειδή το κάνετε εσείς με παραγγελία ενός κομματιού από το aliexpress...

 

Υ.Γ. "Αγόρι σου" θα αποκαλείς το γιό σου εφόσον έχεις. Τα περί "μπουρδολογίας" επιστρέφονται.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν 2-3 μέρες νέο update σε Global 9.5.3. Οχι κάτι ιδιαίτερο και αρκετά μικρό (~90 ΜΒ), αλλά το θετικό είναι ότι παίρνουμε ακόμα updates και δεν το έχει παρατήσει ήδη η Xiaomi...

@Theo θίχτηκες που σε αποκάλεσε "αγόρι" μου ο φίλος παρακάτω, αλλά εσύ μια χαρά τσουβαλιάζεις ομάδες ανθρώπων παρακάτω επίσης, για να πεις την εξυπνάδα σου...

Α και εννοείται πως δεν αξίζει 90 που ζητάει ο Γερμανός για επισκευή οθόνης, για κινητό που δεν κυκλοφορεί καν πλέον... Επίσης ο Γερμανός δεν είναι παράδειγμα, αλλά αντιπαράδειγμα όταν μιλάμε για τιμές τεχνολογικών προϊόντων...

Αν βρίσκεις μαγαζί να στο φτιάξει με 40-45 ευρώ, νομίζω είναι fair δεδομένου ότι μιλάμε για δουλειά που δε μπορείς να κάνεις εύκολα τουλάχιστον μόνος σου...

Link to comment
Share on other sites

α ωστε κάνει και τέτοια το αγορι μας...

στο ebay επεσε στα 18,5€ η τιμη.(LCD+digitizer).Να πω την αλήθεια ειναι απλως μια ρωγμή μεγεθους τριχας.το πιο κουφο ειναι οτι εγινε κατω απο το tempered glass και αυτο δε ραγισε..θα το σκεφτώ.παντως το κινητακι το αγαπαω δε με εχει προδώσει ποτε και μπαταρια-θερμοκρασια λειτουργίας σε απιστευτα επίπεδα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...