Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ, το βρήκα στο gear best και στο aliexpess μήπως ξέρετε από που να το αγοράσω για να είμαι σίγουρος οτι είναι οκ.

Αν το αγόρασε κάποιος από κάπου και είναι ευχαριστημένος ας μου πει.

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό που προτείνατε στον φίλο είναι με 800αρα και snapdragon 625 ?Αν ναι υπάρχει στο σκρουτζ;

 

Όχι. Το 4x έχει τον 435 και οθόνη 720p αντί 1080p που είχε το Prime. Η global έκδοσή του όμως έχει μπάντα 800Mhz. Το 4 prime το οποίο ήταν "μικρογραφία" του Note 4 σε 5 ίντσες οθόνη αντί 5,5 δεν πουλιέται πλέον (στην Ελλάδα τουλάχιστον) από όσο έχω κοιτάξει.

Link to comment
Share on other sites

@spirakos Από geekbuying το πήρα,μέσω Ιταλίας ήρθε σε 3 ημέρες με την 800άρα μπάντα όλα κομπλέ. Αν σε ενδιαφέρει έλα δίπλα στο νήμα του 4χ ένα παλικάρι ποσταρε το λινκ. Edited by petran7777
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση, αν ξεκλειδώσω bootloader και κάνω root θα χάσω τα αρχεία μου?

Έχει κανείς κανέναν οδηγώ να ποσταρει εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να έχει στοκ μπαταρια για το κινητό;

Είναι η BN40 και το skroutz δε βγάζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να έχει στοκ μπαταρια για το κινητό;

Είναι η BN40 και το skroutz δε βγάζει τίποτα.

 

Το bestprice έχει μεγαλύτερη ποικιλία σε ορισμένα πράγματα. Δες εκεί αλλιώς aliexpress (https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20170824014835&SearchText=xiaomi+bn40). Το prime έχει πουλήσει μάλλον ελάχιστα στην Ελλάδα οπότε δύσκολα θα φέρνουν μπαταρίες Ελληνικά μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα..εχω το xiaomi Redmi 4 .Και μου βγαζει μπροσταα της γκουγκλ το μικροφωνακι και δν βγαινει ..δν μπορω ν γραψω τιποτα..που μπορω να παω ν ενεργοποιησω παλι το πληκτρολογιο??ευχαριστω πολύ
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε ενα απο το Google Play ! Μάλλον έχεις αφαιρέσει όλα τα πληκτρολόγια από το κινητό σου !Αν όχι πήγαινε Ρυθμίσεις - Πρόσθετες Ρυθμίσεις και θα το βρεις εκεί !! Edited by st@m@tis
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας, έχω ενα redmi 4 prime ελληνικής αντιπροσωπείας, το οποίο άνα περιόδους σταματάει να φορτίζει. Αλλάζω φορτιστή, καλώδιο, πρίζα, τίποτα. Το αφήνω κλειστό 2-3 μέρες και μετά το ξαναδουλεύω και δουλεύει σωστά. Μετά απο 15 μέρες όμως πάλι τα ίδια. Ξανά διορθώνεται αν το αφήσω κλεστό και μετά από μέρες πάλι τα ίδια. Για κάποιο λόγο μου κάνει για software problem. Το κινητό είναι με την global stable 8.2.4 όπως το αγόρασα. Έχει συμβεί σε κανέναν σας; ή εχετε ακούσει κάτι; Τί με συμβουλεύετε να κάνω; Στα τηλέφωνα της infoquest καμία απάντηση, μόνιμα στην αναμονή (αναπολώ το τηλεφωνικό κέντρο της procordia είναι η αλήθεια..).

 

Αν το στείλω σε φίλο να το πάει να το δούνε από κοντά, συνήθως τι μέσο χρόνο επισκευής έχουμε; Για κάποιο λόγο πάντως πιστεύω ότι ειναι θέμα software..

 

Κάθε συμβουλή σας ευπρόσδεκτη.:)

Link to comment
Share on other sites

και μενα που κ που κανει κατι κουλα.με sony φορτιστη πχ ενω φορτιζει η ενδειξη κολλαει οπως πριν.1 φορα μου το εκανε και με τον εργ. φορτιστη.επισης ανα ενα λεπτο οταν το φορτιζω,αναβει κ ξανασβηβει η οθονη.αναγκαστηκα να απενεργ. τις ειδοποιησεις απο τη φορτιση..ελπιζω οντως να ειναι software...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ηθελα να ρωτησω αμα γνωριζει κανενας πως βγαινει αυτο το ασπρο περιγραμμα απο τα εικονιδια που βγηκαν μετα απο την τελευταια ενημερωση?????? Σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω ενα redmi 4 prime ελληνικής αντιπροσωπείας, το οποίο άνα περιόδους σταματάει να φορτίζει. Αλλάζω φορτιστή, καλώδιο, πρίζα, τίποτα. Το αφήνω κλειστό 2-3 μέρες και μετά το ξαναδουλεύω και δουλεύει σωστά. Μετά απο 15 μέρες όμως πάλι τα ίδια. Ξανά διορθώνεται αν το αφήσω κλεστό και μετά από μέρες πάλι τα ίδια. Για κάποιο λόγο μου κάνει για software problem. Το κινητό είναι με την global stable 8.2.4 όπως το αγόρασα. Έχει συμβεί σε κανέναν σας; ή εχετε ακούσει κάτι; Τί με συμβουλεύετε να κάνω; Στα τηλέφωνα της infoquest καμία απάντηση, μόνιμα στην αναμονή (αναπολώ το τηλεφωνικό κέντρο της procordia είναι η αλήθεια..).

Κάθε συμβουλή σας ευπρόσδεκτη.:)

και μενα που κ που κανει κατι κουλα.με sony φορτιστη πχ ενω φορτιζει η ενδειξη κολλαει οπως πριν.1 φορα μου το εκανε και με τον εργ. φορτιστη.επισης ανα ενα λεπτο οταν το φορτιζω,αναβει κ ξανασβηβει η οθονη.αναγκαστηκα να απενεργ. τις ειδοποιησεις απο τη φορτιση..ελπιζω οντως να ειναι software...

 

 

Δοκίμασες να κάνεις επαναφορά της συσκευής ή να περάσεις κάποια άλλη Ρομ ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα θα ηθελα να ρωτησω αμα γνωριζει κανενας πως βγαινει αυτο το ασπρο περιγραμμα απο τα εικονιδια που βγηκαν μετα απο την τελευταια ενημερωση?????? Σας ευχαριστω.

 

Βάλε αν μπορείς ένα στιγμιότυπο οθόνης να δούμε τι ακριβώς περιγράφεις ...

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

http://i1348.photobucket.com/albums/p725/Belaki/Screenshot_2017-09-17-12-46-02-393_com.miui.home_zpsszxdlbfj.png

Πισω απο μερικα εικονιδια πχ Viber,Messenger,Play Store υπαρχει αυτο το ασπρο φοντο το οποιο ειναι χαζο :P Αυτο εγινε μετα την τελευταια αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

http://i1348.photobucket.com/albums/p725/Belaki/Screenshot_2017-09-17-12-46-02-393_com.miui.home_zpsszxdlbfj.png

Πισω απο μερικα εικονιδια πχ Viber,Messenger,Play Store υπαρχει αυτο το ασπρο φοντο το οποιο ειναι χαζο :P Αυτο εγινε μετα την τελευταια αναβαθμιση

 

Στην Αρχική οθόνη πάτα συνεχόμενα για 2-3 δευτερόλεπτα τις 3 γραμμούλες κάτω και διάλεξε Ρυθμίσεις (Settings) , απο το μενού βρες αυτο που θα σου κάνει την δουλειά που θες ή απο τις ρυθμίσεις της οθόνης ... ;)

Edited by st@m@tis
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε σήμερα σε Global Stable την ενημέρωση σε 8.5.3. Εμφανισιακά και με Nova launcher που είμαι δεν παρατήρησα καμία διαφορά οπτική, το κινητό πάει μια χαρά όπως και με την προηγούμενη δηλαδή. Αντε να δούμε αν και πότε επιτέλους θα πάμε έστω σε Nougat...

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στο θέμα μπαταρίας δεν υπάρχει σημαντική διάφορα ... προσωπικά το 7 με αφήνει αδιάφορο (λογικά όλο και κάποια προβλήματα θα προκύψουν)
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ποια ειναι η τελευταια ρομ για το κινητο; τωρα φοραω αυτη

miui global 8.0 stable 8.0.5 (MBECNDG)

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ποια ειναι η τελευταια ρομ για το κινητο; τωρα φοραω αυτη

miui global 8.0 stable 8.0.5 (MBECNDG)

Global και CN στον κωδικό της ρομ δεν πάνε μαζί. Επίσης θα πρέπει να έχει 4 αριθμούς λογικά και όχι τρεις όπως έγραψες.

Είσαι σίγουρος ότι έχεις global official rom?

 

MI 5 Tapatalk

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ποια ειναι η τελευταια ρομ για το κινητο; τωρα φοραω αυτη

miui global 8.0 stable 8.0.5 (MBECNDG)

 

Ρίξε μια ματια εδώ

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματια εδώ

 

Από ότι διάβασα μάλλον πρόκειται για πειραγμενη Ρομ...

Για κάποιο λόγο δεν μπορούσα να ανεβάσω το screenshot να το.δειτε..

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. Εκανα update σε 8.5.3.0 stable global και μου κανει κατι περιεργα οπως οταν με καλουν "τρεμει" το βελακι που scrollαρεις για να σηκωσεις το τηλ η τρεμει το εικονιδιο στο home screen που ειναι για να αλλαξεις ταπετσαρια. Εκανα hard reset αλλα δεν εγινε κατι.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. Εκανα update σε 8.5.3.0 stable global και μου κανει κατι περιεργα οπως οταν με καλουν "τρεμει" το βελακι που scrollαρεις για να σηκωσεις το τηλ η τρεμει το εικονιδιο στο home screen που ειναι για να αλλαξεις ταπετσαρια. Εκανα hard reset αλλα δεν εγινε κατι.

Πέρασε την παλιά τότε πάλι .

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...