Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβλεπα εδώ, γιαυτό το έγραψα

http://www.xiaomi-greece.gr/redmi4/specs/

 

Η μπάντα που λείπει είναι η Β8; Αν βλέπω καλά, υπάρχει στο δίκτυο 3G μόνο;

 

 

Ο άνθρωπος περιμένει έξω από το κατάστημα. Αν είναι να επιλέξω το note 3

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Ναι το ίδιο είναι με το Prime. Δεν έχει το Β20 ή 800mhz. Δεν σημαίνει ότι δεν έχει 4G, απλά όχι σε αυτή την συχνότητα. Έχει τις άλλες 2 των 2100 και 1800.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα, έχω πάρει το κινητάκι για τον πατέρα μου και βαράει restart και force close. Έχω δει ότι το πρόβλημα υπάρχει σε πολλούς, έχει βρεθεί λύση? :/
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω πάρει το κινητάκι για τον πατέρα μου και βαράει restart και force close. Έχω δει ότι το πρόβλημα υπάρχει σε πολλούς, έχει βρεθεί λύση? :/

 

Ρήξε μια ματιά στο system settings --> about phone και δες ποιά Rom φοράει.

Αν δεν έχεις μία εκ των 8.1.2.0 (MBEMIDI) ή 8.2.1.0 (MBEMIDL) θα πρέπει να την περάσεις.

Αν έχεις την 8.1.2.0 σε καμιά βδομάδα θα κάνει μόνο του update στην 8.2.1.0 και λογικά θα ξεπεραστούν τα κλεισίματα (ίσως χρειάζεται να έχεις mi account).

Αν έχεις την 8.2.1.0 και στα κάνει αυτά, επικοινώνησε με τον πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Καλη ανασταση,συγγνωμη αν δεν ειμαι στο σωστο θεμα αλλα θελω να ρωτησω.Αν παρω το συγκεκριμενο που δεν εχει 800αρα και εχω wind στην επαρχια, δεν θα εχω 4g σωστα;Θα εχω ομως 3g ετσι δεν ειναι;Ποιες οι διαφορες;Σε ταχυτητα θα σερνεται;Θα μπορω να σερφαρω να βλεπω βιντεακια να στελνω ιμειλ με 3g;Μου ειπε ενας φιλος οτι η διαφορα 4g με 3g ειναι μονο στο ανεβασμα αρχειων.Σωστο ειναι αυτο;Σορρυ αν φαινεται βλακεια η ερωτηση μου.
Link to comment
Share on other sites

Φαντασου οτι τρεχεις στην εθνικη στην αριστερη λωριδα με την ανωτερη δυνατη ταχυτητα, ξαφνικα εχει ο δρομος εμποδιο και αναγκαζεσαι να κοψεις στη δεξια λωριδα, να το περασεις και να ξαναγυρισεις στην αριστερη. Η αριστερη ειναι το 4g και οταν εχεις την 800αρα ειναι σα να μην εχει εμποδια ο δρομος σου. Αυτο δε σημαινει οτι δε μπορεις να μπεις στην αριστερη. Το προβλημα ειναι αν συχναζεις πολυ σε περιοχες με εμποδια..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλη ανασταση,συγγνωμη αν δεν ειμαι στο σωστο θεμα αλλα θελω να ρωτησω.Αν παρω το συγκεκριμενο που δεν εχει 800αρα και εχω wind στην επαρχια, δεν θα εχω 4g σωστα;Θα εχω ομως 3g ετσι δεν ειναι;Ποιες οι διαφορες;Σε ταχυτητα θα σερνεται;Θα μπορω να σερφαρω να βλεπω βιντεακια να στελνω ιμειλ με 3g;Μου ειπε ενας φιλος οτι η διαφορα 4g με 3g ειναι μονο στο ανεβασμα αρχειων.Σωστο ειναι αυτο;Σορρυ αν φαινεται βλακεια η ερωτηση μου.

 

στην επαρχια το 4G της wind ειναι σαν το 3G της cosmote....

Link to comment
Share on other sites

Οκ παίδες ευχαριστώ,θα αναμένω τότε το note 4/64 global που θα βγει σε κάνα δίμηνο.Ευχαριστω για τις άμεσες απαντήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλη ανασταση,συγγνωμη αν δεν ειμαι στο σωστο θεμα αλλα θελω να ρωτησω.Αν παρω το συγκεκριμενο που δεν εχει 800αρα και εχω wind στην επαρχια, δεν θα εχω 4g σωστα;Θα εχω ομως 3g ετσι δεν ειναι;Ποιες οι διαφορες;Σε ταχυτητα θα σερνεται;Θα μπορω να σερφαρω να βλεπω βιντεακια να στελνω ιμειλ με 3g;Μου ειπε ενας φιλος οτι η διαφορα 4g με 3g ειναι μονο στο ανεβασμα αρχειων.Σωστο ειναι αυτο;Σορρυ αν φαινεται βλακεια η ερωτηση μου.

 

ΙΜΟ αν είσαι επαρχία με Wind δεν αξίζει να πάρεις κινητό χωρίς την Β20. Κι αυτό γιατί χωρίς την 800άρα θα έχεις αρκετά χειρότερο σήμα σε πολλά σημεία (άρα και χειρότερες ταχύτητες) οπότε δεν παίζει το "απλά αντί για 4g θα έχω 3g".

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

Στο μενού επαφών οποίο γράμμα και αν επιλέξω από την κάθετη μπάρα με το αλφάβητο με πάει στην αρχή του καταλόγου. Φαντάζομαι ότι αυτό συμβαίνει επειδή η μπάρα είναι στα αγγλικά. Αλλάζει από κάπου αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι bug που εμφανιζεται απο update σε update, λυνεται χαλαει, αυτη η δουλεια γινεται. Κανε μια "αναδιαταξη σημειων καταλογου" καπως ετσι λεγεται, δεν εχω miui αυτη τη στιγμη μπροστα μου. Αλλα αν δεν εχει καθολου ελληνικα γραμματα δε θα φτιαχτει.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι bug που εμφανιζεται απο update σε update, λυνεται χαλαει, αυτη η δουλεια γινεται. Κανε μια "αναδιαταξη σημειων καταλογου" καπως ετσι λεγεται, δεν εχω miui αυτη τη στιγμη μπροστα μου. Αλλα αν δεν εχει καθολου ελληνικα γραμματα δε θα φτιαχτει.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. "αναδόμηση δεδομένων ευρετηρίου " το έχει, την έκανα αλλά τίποτα. Δεν έχει ελληνικά.

Θα περιμένουμε το επόμενο update.

Link to comment
Share on other sites

Global η China;

 

Εδώ δε βλέπω κάτι, για καμία από τις 2...

 

ερχονται σταδιακα οπως και στην προηγουμενη αναβαθμιση, δεν υπαρχει προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Global η China;

 

Εδώ δε βλέπω κάτι, για καμία από τις 2...

Global . Ήρθε μέσω του updater

Δες εδω http://en.miui.com/thread-590657-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Global . Ήρθε μέσω του updater

Δες εδω http://en.miui.com/thread-590657-1-1.html

 

Ευχαριστώ φίλε μου... Ναι το βρήκα και χθες αυτό το link... Δε μου έκανε εντύπωση που δεν τη βρήκε το δικό μου μέσω του updater, το ξέρω ότι έρχονται σταδιακά... Απλά μου έκανε εντύπωση που δεν υπάρχει ακόμα με download link στη σελίδα της Xiaomi...

Αnyway, απροβλημάτιστη να ναι και όποτε έρθει... :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου... Ναι το βρήκα και χθες αυτό το link... Δε μου έκανε εντύπωση που δεν τη βρήκε το δικό μου μέσω του updater, το ξέρω ότι έρχονται σταδιακά... Απλά μου έκανε εντύπωση που δεν υπάρχει ακόμα με download link στη σελίδα της Xiaomi...

Αnyway, απροβλημάτιστη να ναι και όποτε έρθει... :)

Βασικά στο λινκ που εδωσες δεν φαινεται ουτε η 8.2.1.0 Global...δεν ξερω γιατι δεν την εχουν αναρτησει. Ισως θεωρουν οτι δεν ειναι τοσο σταθερες ακομα;;;

Παντως, στην 8.2.4.0 εχω παρατηρησει οτι οι stock εφαρμογες (πχ τηλεφωνο, μηνυματα) ανοιγουν με καποια καθυστερηση. Η μπαταρια φαινεται ομως να πηγαινει καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο λινκ που εδωσες δεν φαινεται ουτε η 8.2.1.0 Global...δεν ξερω γιατι δεν την εχουν αναρτησει. Ισως θεωρουν οτι δεν ειναι τοσο σταθερες ακομα;;;

Παντως, στην 8.2.4.0 εχω παρατηρησει οτι οι stock εφαρμογες (πχ τηλεφωνο, μηνυματα) ανοιγουν με καποια καθυστερηση. Η μπαταρια φαινεται ομως να πηγαινει καλυτερα

 

Δεν ειναι καλη εκδοση τελικα η 8.2.4 , ολα πανε πιο αργα τι σκατα εκαναν, επισης εχω θεμα με την δονηση οποτε θελει πιανει.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...