Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει ήδη στο Κωτσοβολο...

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστός. Βασικά υπήρχε από την αρχή της επίσημης εισαγωγής του στην Ελλάδα, απλά απ'όσο βλέπω έχει εξαντληθεί στο λευκό χρώμα, ενώ το μαύρο μάλλον δεν το έφερε καν... Μόνο το gold έχει διαθέσιμο.... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστός. Βασικά υπήρχε από την αρχή της επίσημης εισαγωγής του στην Ελλάδα, απλά απ'όσο βλέπω έχει εξαντληθεί στο λευκό χρώμα, ενώ το μαύρο μάλλον δεν το έφερε καν... Μόνο το gold έχει διαθέσιμο.... ;)

 

το Γκολντ ειναι ΦΟΒΕΡΟ !!!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θελω να ρωτησω το εξης: φιλος μου το πηρε και εχουμε το εξης προβλημα, βαλαμε την καρτα sim και δεν μας δειχνει τις επαφες στον τηλεφωνικο καταλογο. ( οταν βγαλαμε την καρτα sim απο το προηγουμενο, ειχαμε μεταφερει τις επαφες στην καρτα sim ).επισης δεν μπορουμε να βρουμε την λειτουργια μεταφορας επαφων απο και προς για την καρτα sim.μπορει να βοηθησει καποιος? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θελω να ρωτησω το εξης: φιλος μου το πηρε και εχουμε το εξης προβλημα, βαλαμε την καρτα sim και δεν μας δειχνει τις επαφες στον τηλεφωνικο καταλογο. ( οταν βγαλαμε την καρτα sim απο το προηγουμενο, ειχαμε μεταφερει τις επαφες στην καρτα sim ).επισης δεν μπορουμε να βρουμε την λειτουργια μεταφορας επαφων απο και προς για την καρτα sim.μπορει να βοηθησει καποιος? ευχαριστω.

 

πας στον καταλογο των επαφων, στη συνεχεια πατας για 2 δευτερολεπτα το τερμα κατω αριστερα πληκτρο(αυτο που κανεις κλεισιμο ανοιχτων εφαρμογων) και σου ανοιγει το μενου με τις ρυθμισεις των επαφων.

Link to comment
Share on other sites

πας στον καταλογο των επαφων, στη συνεχεια πατας για 2 δευτερολεπτα το τερμα κατω αριστερα πληκτρο(αυτο που κανεις κλεισιμο ανοιχτων εφαρμογων) και σου ανοιγει το μενου με τις ρυθμισεις των επαφων.

 

ευχαριστω πολυ, να εισαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Μολις το πηρα και εγω απο Κωτσοβολο ελληνικο της infoquest.

 

Θα δουλευει κανονικα το 4g με Wind και Cosmote?

 

Βρισκομαι βορεια Ελλαδα και το σκεφτομαι να το ξεσφραγισω...αν εχει προβλημα το παω πισω και περνω κατι αλλο...

Iphone 7 Plus 128gb - Samsung Galaxy S7 - Ipad air - Macbook Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει την 800αρα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει την 800αρα

 

Αρα δλδ δυσκολα 4g σωστα?

 

Το ιδιο και με Wind και με Cosmote?

Iphone 7 Plus 128gb - Samsung Galaxy S7 - Ipad air - Macbook Pro
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να σου πω, γιατί αυτά παίζουν από περιοχή σε περιοχή. Μπορεί να μην έχει και κανένα πρόβλημα, με cosmote πάντως πιστεύω θα είναι πιο καλά.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ασημί λευκό ειναι είδος προς εξαφάνιση;Στα μεγάλα μαγαζιά δεν υπάρχει καν και ουτε ξέρουν πότε θα το φέρουν και αν.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!

Πριν καμιά ώρα παρέλαβα (Gearbest 151€, σε 40 ημέρες η παράδοση Θεσσαλονίκη).

Το κινητό δείχνει το κορυφαίο Value for Money που πέρασε από τα χέρια μου (για την ώρα, μέχρι να το σετάρω δεν πέρασα τη Sim, αν και δε νομίζω να αλλάξω άποψη πέρι VFM).

Μια απορία: Δε μπόρεσα να καταλάβω αν φοράει την official global ή custom made rom από GearBest (αν και το πωλούσε ως official).

Γράφει 8.1.2.0 (MBEMIDI) βλ. συνημμένα, δείχνει official αλλά με το updater δεν έκανε το update στην 8.2

Έχω την official?

Πώς μπορώ να κάνω το update, υπάρχει κανά link με οδηγίες?

Ανυπομονώ να τελείωσω και με αυτό και να κάνω τη μετάβαση από το Samsung S4 που πλέον με τα 2gb και τους 4 πυρήνες του 2013 σέρνεται...

Ευχαριστώ!

Edited by chrisdon
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!

Μια απορία: Δε μπόρεσα να καταλάβω αν φοράει την official global ή custom made rom από GearBest (αν και το πωλούσε ως official).

Γράφει 8.1.2.0 (MBEMIDI) βλ. συνημμένα, δείχνει official αλλά με το updater δεν έκανε το update στην 8.2

Έχω την official?

ΑΚΥΡΟ, μετά από λίγο βρήκε το πακέτο για update και ξεκίνησε να κατεβάζει.

Εφτασε στο 15%, κατέβαζα και εφαρμογές παράλληλα και το ζόριζα και τότε έπαθα τον πρώτο (αναμενόμενο) ξαφνικό θάνατο.

Εσβησε και δεν άνοιγε. Δοκίμασα κανα πεντάλεπτο, το άφησα για λίγο, μετά το έβαλα σε φόρτιση και άνοιξε πατώντας το κουμπί.

Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΥΡΟ, μετά από λίγο βρήκε το πακέτο για update και ξεκίνησε να κατεβάζει.

Εφτασε στο 15%, κατέβαζα και εφαρμογές παράλληλα και το ζόριζα και τότε έπαθα τον πρώτο (αναμενόμενο) ξαφνικό θάνατο.

Εσβησε και δεν άνοιγε. Δοκίμασα κανα πεντάλεπτο, το άφησα για λίγο, μετά το έβαλα σε φόρτιση και άνοιξε πατώντας το κουμπί.

Για να δούμε...

 

Eίναι γνωστό πρόβλημα, που έχουμε πάθει πολλοί, αν κοιτάξεις και πιο πίσω... Συγκεκριμένη λύση δεν υπάρχει, ούτε συμβαίνει συχνά... Εγώ το έπαθα 3 φορές τον πρώτο μήνα και εδώ και κάνα δίμηνο δε μου έχει ξανασβήσει... Μη σε αγχώνει πάντως... ;)

Link to comment
Share on other sites

Eίναι γνωστό πρόβλημα, που έχουμε πάθει πολλοί, αν κοιτάξεις και πιο πίσω... Συγκεκριμένη λύση δεν υπάρχει, ούτε συμβαίνει συχνά... Εγώ το έπαθα 3 φορές τον πρώτο μήνα και εδώ και κάνα δίμηνο δε μου έχει ξανασβήσει... Μη σε αγχώνει πάντως... ;)

 

Δεν αγχώθηκα δευτερολεπτο, ειχα διαβάσει όλο το thread.

Ψιλοαγχώνομαι με το γεγονός ότι δε βρίσκει ΟΤΑ Updates ενώ έχει κυκλοφορήσει η Miui 8.2.

Τί να συμβαίνει?

γράφει ότι φοράει 8.1.2.0 (MBEMIDI).

Προσπάθησα να τη βρω την 8.2 να την περάσω χειροκίνητα και έχει αποσυρθεί από το επίσημo MIUI site.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αγχώθηκα δευτερολεπτο, ειχα διαβάσει όλο το thread.

Ψιλοαγχώνομαι με το γεγονός ότι δε βρίσκει ΟΤΑ Updates ενώ έχει κυκλοφορήσει η Miui 8.2.

Τί να συμβαίνει?

γράφει ότι φοράει 8.1.2.0 (MBEMIDI).

Προσπάθησα να τη βρω την 8.2 να την περάσω χειροκίνητα και έχει αποσυρθεί από το επίσημo MIUI site.

Δε μπορώ δυστυχώς να σου απαντήσω, γιατί εγώ ειμαι με CN stable στην οποία έκανα upgrade ΟΤΑ και η οποία υπάρχει ακόμα στο site προς manual download... Ίσως το οτι δεν τη βρίσκει να σχετίζεται με το γεγονός οτι δεν υπάρχει και στο site, οπότε και εχει αποσυρθεί για κάποιον λόγο...

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αγχώθηκα δευτερολεπτο, ειχα διαβάσει όλο το thread.

Ψιλοαγχώνομαι με το γεγονός ότι δε βρίσκει ΟΤΑ Updates ενώ έχει κυκλοφορήσει η Miui 8.2.

Τί να συμβαίνει?

γράφει ότι φοράει 8.1.2.0 (MBEMIDI).

Προσπάθησα να τη βρω την 8.2 να την περάσω χειροκίνητα και έχει αποσυρθεί από το επίσημo MIUI site.

 

Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει.

Παρέλαβα εχθές

Link to comment
Share on other sites

με τι καρτα μεσα ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγινε Η αναβαθμιση για πειτε...

 

MIUI Global 8.2.1 ( MBEMIDL)

 

ειναι ολα καλα ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

με τι συνδεση ομως ; Για wind μπορω να το κανω ; εισαι κομπλε τωρα δηλαδη ετσι ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ελληνικο ειναι κανονικα , εγραψα την εκδοση πιο πανω.

 

 

Cosmote έχω και ακόμη και εδώ Λαμία πιάνω 4g κανονικά. Όχι παντού αλλά γενικά πιάνω. Αυτή την εβδομάδα το έχω αποκλειστικά σε 2g για να δώ κατανάλωση στην μπαταρία. Ανοίγω wifi μόνο όταν χρειάζομαι. Με ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας, αυτόματο φωτισμό και πάντα ανοιχτά τα bluetooth λόγο ακουστικού , η συσκευή είναι στο 38% αυτή τη στιγμή που γράφω με 2 ημέρες και 19 ώρες χρήσης.

 

Αναλυτικά έχω:

Οθόνη 35,9%

Αδρανές 4,8%

Βluetooth 2,8%

wifi 0,1%

 

Γενικά πολύ καλή απόδοση μπαταρίας. Έχοντας το Thl 5000 πριν (5000mAh) με παρόμοιο σενάριο έφτανα πάνω κάτω 4 ημέρες χρήσης. Βλέπω οτι το Xiaomi κάνει πολύ καλή χρήση της μπαταρίας και μπορώ να ξεπερνάω άνετα τις 3 ημέρες.

 

Επίσης δεν μου έχει σβήσει καμία φορά μόνο του μέχρι τώρα. . . .

Link to comment
Share on other sites

Aν θες flip case, δες καμία Mofi ... Είναι εξαιρετικά ποιοτικές και παίζουν γύρω στο 10άρικο... Αν θες hard case, εγώ προσωπικά έχω πάρει αυτή σε sandstone black χρώμα και είναι άψογη σε εφαρμογή, χωρίς να προσθέτει καθόλου σχεδόν όγκο...

 

Να πω ότι κι εγώ παρέλαβα μια μαύρη sandstone (για καλύτερο πιάσιμο), και είναι άψογη. 7 Μαρτίου παρήγγειλα, 23 ήρθε σπίτι μου. All in all, προτείνω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αποφάσισα να παρω το Redmi 4 pro για την γυναίκα. Ήταν να παρω το galaxy A3 2017 αλλα το ειδε απο κοντα το xiaomi το gold και της άρεσε πολύ.

 

Θα το πάρω από έξω αλλά ευρωπαική αποθηκη.

 

στο http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-4-Pro-3GB-32GB-Smartphone---Gold-375222.html

 

172 ευρώ αλλα δε ξερω τι ROM φοράει, νομιζω το geekbuying στελνει "μαιμουδικες" ROM (ωστοσο αυτο δεν ειναι και τοσο προβλμα, εχω εμπειρία από note 3 pro με ξεκλειδωμα, flash global κλπ)

 

ή από vickmall στα 184 http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-4-prime-xiaomi-redmi-4-pro-5-0inch-fhd-screen-ram-3gb-rom-32gb-stock-in-eu-warehouse-gold.html με official global και δωρακια σιλικονατη θηκη και glass και γενικα ακουω ειναι απο τα πιο αξιόπιστα μαγαζιά.

 

Δε ρισκάρω να το πάρω κατευθείαν από Κίνα... εχουν αρχισει να σφιγγουν τα πράγματα . :(

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Το vickmall είναι εγγύηση. Παραγγελία Τετάρτη βράδυ και παραλαβή Παρασκευή 12:00 στο σπίτι. Εννοείται ότι μιλάμε για EU warehouse στη Θεσ/νικη.(global stable rom φοράει)
Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά πόσο πάνε τα μεταφορικά; Αν είναι άλλα 30-40€ τότε πας στα 210-220€. Αν είναι έτσι πας Κωτσόβολο και έχεις και εγγύηση 2 χρόνια. Αν ψάξεις και σε άλλα μαγαζιά το φέρνουν και πιο φθηνά αλλά δεν ξέρω τι παίζει με την εγγύηση, αν είναι 1 ή 2 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι τελική τιμή με ΕΛΤΑ courier. Όσον αφορά την εγγύηση, είναι σαν να το αγόραζες από το vickmall Κίνας.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι τελική τιμή με ΕΛΤΑ courier. Όσον αφορά την εγγύηση, είναι σαν να το αγόραζες από το vickmall Κίνας.

 

Εγώ που είχα ρωτήσει μου είπαν (δεν θυμάμαι ακριβώς) 30-40€ έξοδα αποστολής. Αν είναι ας το επιβεβαιώσει και ο φίλος παραπάνω. Το vickmall Κίνας δίνει 1 χρόνο εγγύηση και αυτό με το να επιστραφεί στην Κίνα για να γίνει η όποια επισκευή. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ακούσει να έχει πάθει κάτι σε κάποιον γνωστό μου ή έχω ακούσει για την εν λόγω εταιρεία ότι είχε θέμα με το κινητό για δούμε χρόνους αποστολής και αποκατάστασης της βλάβης. Προσωπικά θα έδινα αυτά τα 40€ να το πάρω από Infoquest για παν ενδεχόμενο.

Edited by ippotis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...