Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακοινώθηκε επίσημα με τα εξής χαρακτηριστικά :

 

Redmi 4 Prime ($133)

 

- 5' IPS 1080p 2.5D

- Snapdragon 625 / Adreno 506 GPU

- 3/32 Ram/εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος

- 5 & 13mp, Dual LED/Tone Flash

- Fingerprint Scanner

- 4100 mAh battery

 

 

Via

 

 

http://i.imgur.com/6RSJz5Z.jpg

http://i.imgur.com/jiM8Q69.jpg

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν μπορώ να καταλάβω τις εταιρίες,πως καταφέρνουν να κάνουν χειρότερο σε διαστάσεις το καινούργιο μοντέλο... (το ίδιο έγινε και με το xperia z5 compact)
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω τις εταιρίες,πως καταφέρνουν να κάνουν χειρότερο σε διαστάσεις το καινούργιο μοντέλο... (το ίδιο έγινε και με το xperia z5 compact)

 

Περισσότερη ραμ, μεγαλύτερη κάμερα, περισσότερα λεντάκια, ηχείο στο κατω μέρος, οθόνη μεγαλύτερης ανάλυσης.

Είναι κάποια πράγματα που πιθανώς ευθύνονται από λίγο το κάθε ένα για την αύξηση. Από εκεί και πέρα είναι και θέμα ντιζάιν. Πιο επιθετικές γραμμές σίγουρα προκαλούν μεγαλύτερο όγκο από τον καμπυλωτό σχεδιασμό που κόβει τις περιττές γωνίες.

 

 

Κατά τη γνώμη μου πολύ καλό. Θα αγόραζα αλλά έχω αποφασίσει να μεταβω στη σειρα Redmi Note.

 

Μεγάλο λάθος που το απλό έχει άλλη CPU γιατί με τα 3 νέα μοντέλα θα χρειαστεί να αναπτύσσει 3 διαφορετικές rom. Και άμα βγάλει και 4s σε κάνα εξάμηνο πάμε χαμένοι. Πρέπει οπωσδήποτε να ρίξει περισσότερο εργατικό δυναμικό στα updates.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

 

Mακριά από αυτό.

Από δευτέρα που θα γίνει διαθέσιμο στην Κίνα θα το χουν και τα άλλα κινεζομάγαζα σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

 

Σε πολυ καλη τιμή ξεκινάει... Το 3 pro πρέπει να είχε ξεκινήσει κάνα 20άρι παραπάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως γνώμη μου είναι να μην αγοράζει κανείς τόσο γρήγορα. Να τσουλήσει λίγο, να δείτε τι θα πάρει από official ROMs, αν θα παίξει υπόσχεση για android 7 κλπ.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Σε πολυ καλη τιμή ξεκινάει... Το 3 pro πρέπει να είχε ξεκινήσει κάνα 20άρι παραπάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως γνώμη μου είναι να μην αγοράζει κανείς τόσο γρήγορα. Να τσουλήσει λίγο, να δείτε τι θα πάρει από official ROMs, αν θα παίξει υπόσχεση για android 7 κλπ.

 

Πολύ καλή τιμή συμφωνώ, ειδικά σε ένα eshop που δεν το λες και φθηνό.

Αν προλάβει και βγει πριν τις 11/11 μπορεί να βγει και καμιά καλή προσφορά. Δυστυχώς εγώ πριν από λίγες ημέρες πήρα το 3s αλλά αν δω ότι τα πάει καλύτερα αυτό μπορεί να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

 

Υποθέτω δεν είναι international, οπότε οι τιμές θα παίζουν λίγο παραπάνω για θήκη και tempered, παραπάνω και για την international κλπ. Αλλά και πάλι ξεκίνησε σε εξαιρετικές τιμές.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Κατσε πρωτα να ξεκινησουν να το παραλαμβανουν... Θελέι κανα μηνα μεχρι να μας ερθει κιολας.

Θα το τσιμπαγα και εγω, αλλα προτιμησα την σιγουρη και δοκιμασμενη λυση του 3s, συν οτι υποστηριζει και την β20 μπαντα ενω το prime (για την ωρα) οχι..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το παρήγγειλα από gearbest χθες όπου θα παραλάβουν κομμάτια 27 με 29 Νοεμβρίου.

 

Το ήξερα αυτό και δεν με πειράζει, το θέμα είναι ότι ήθελα και ζήτησα να μου φλασάρουν multilanguage ROM. Αυτό το προσφέρει και το vickmall.

 

Επειδή το κινητό δεν είναι για μένα ήθελα να μην ασχοληθώ καθόλου μόλις το παραλάβω και να το δώσω κατευθείαν στον κάτοχόο του. Οπότε για πείτε γνώμες.

 

Υπάρχει κάπου διαθέσιμη η ROM για να την φλασάσρω εύκολα μόνος μου; ή λέτε να ακυρώσω και να παραγγείλω από vickmall που βγαίνει λόγι πιο ακριβά;

 

Από vickmall έκανα αρχικά παραγγελία και δεν πέρασε η πληρωμή, γι αυτό το παρήγγειλα από gearbest που βρρήκα και την λίγο καλύτερη τιμή (€148).

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το παρήγγειλα από gearbest χθες όπου θα παραλάβουν κομμάτια 27 με 29 Νοεμβρίου.

 

Το ήξερα αυτό και δεν με πειράζει, το θέμα είναι ότι ήθελα και ζήτησα να μου φλασάρουν multilanguage ROM. Αυτό το προσφέρει και το vickmall.

 

Επειδή το κινητό δεν είναι για μένα ήθελα να μην ασχοληθώ καθόλου μόλις το παραλάβω και να το δώσω κατευθείαν στον κάτοχόο του. Οπότε για πείτε γνώμες.

 

Υπάρχει κάπου διαθέσιμη η ROM για να την φλασάσρω εύκολα μόνος μου; ή λέτε να ακυρώσω και να παραγγείλω από vickmall που βγαίνει λόγι πιο ακριβά;

 

Από vickmall έκανα αρχικά παραγγελία και δεν πέρασε η πληρωμή, γι αυτό το παρήγγειλα από gearbest που βρρήκα και την λίγο καλύτερη τιμή (€148).

 

 

Καλησπερα Παρη.

 

Το κινητο που παρηγγειλες σκοπευω να το παρω και 'γω. Ξερεις αν δουλευει σιγουρα στην ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αυτο ειναι ?

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_563921.html

 

Αξιζει να το παρω στα 145 Ε?

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Παρη.

 

Το κινητο που παρηγγειλες σκοπευω να το παρω και 'γω. Ξερεις αν δουλευει σιγουρα στην ελλαδα?

 

Από ποια άποψη; Από σήμα κινητής; 3G σίγουρα, 4G δεν θυμάμαι αν έχει όλες τις μπάντες. Σήμερα μου έστειλαν tracking από gearbest οπότε έχω ακόμα για παραλαβή. Μόλις έχω εντυπώσεις θα τις μεταφέρω

 

Παιδια, αυτο ειναι ?

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_563921.html

 

Αξιζει να το παρω στα 145 Ε?

 

Εγώ αυτό παρήγγειλα, ναι. Στα €148 για το ασημί/μαύρο

Edited by paris_89

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ti sar έχει ξερει κανείς?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται.
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...