Jump to content

Doogee X5 Max Pro


MessengerOfGood
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς και δε θα ξέρει. Ούτε κι εγώ ξέρω μιας και δε χρησιμοποιώ ταχείες κλήσεις αλλά για δες εδώ:

https://www.google.gr/search?q=android+speed+dial&oq=android+speed+dial&aqs=chrome..69i57j0l5.7991j0j3&sourceid=chrome&ie=UTF-8

όλο και κάτι θα βρεις πιστεύω.

μεσω google,λυνεις τα παντα τελικα.ετσι βρηκα κ πως το κανεις hotspot,που δε το εβρισκα..................

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εχει διορθωθει αν βαλεις αλλη ρομ. Γιατι οι επισημες ειναι για κλωτσιες

Εβαλα του ΗΤ17 και φαινετε οτι δουλευει ρολοι

μπορεις να μου δωσεις την ρομ που δουλευει απροβληματιστα που την βρηκες? Γιατι κανει κολπα σε ενος φιλου. Πρεπει να περασουμε πρωτα Twrp η οχι???Αν ναι ποια εκδοση twrp? 64 η 32?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα σας

 

η φιλη μου ειναι κατοχος του εν λογω τηλεφωνου εδω και 4 μηνες περιπου και εχει το εξης προβλημα

 

Ενω στην αρχη εβγαζε ωραιες (για την καμερα του) φωτο ξαφνικα μετα απο ενα περιπου μηνα αρχισαν να εμφανιζονται λεκεδες μεσα απο τον φακο της.Στην αρχη νομιζαμε πως ηταν απ εξω αλλα τελικα ειναι απο μεσα με αποτελεσμα ολες οι φωτο να βγαινουν θολες και με στιγματα.Φυσικα εψαξα και για τυχον αυτοκολλητα προστασιας στον φακο πανω αλλα τπτ.

 

Απο τι μπορει να προκληθηκαν τα στιγματα και πως μπορουν να φυγουν

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

 

η φιλη μου ειναι κατοχος του εν λογω τηλεφωνου εδω και 4 μηνες περιπου και εχει το εξης προβλημα

 

Ενω στην αρχη εβγαζε ωραιες (για την καμερα του) φωτο ξαφνικα μετα απο ενα περιπου μηνα αρχισαν να εμφανιζονται λεκεδες μεσα απο τον φακο της.Στην αρχη νομιζαμε πως ηταν απ εξω αλλα τελικα ειναι απο μεσα με αποτελεσμα ολες οι φωτο να βγαινουν θολες και με στιγματα.Φυσικα εψαξα και για τυχον αυτοκολλητα προστασιας στον φακο πανω αλλα τπτ.

 

Απο τι μπορει να προκληθηκαν τα στιγματα και πως μπορουν να φυγουν

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καποια βοηθεια μηπως?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καποια βοηθεια μηπως?

 

Έχει φάει βόυτα το κινητό και ξεβιδωσε ελαφρως η καμερα.

Οποτε θέλει άνοιγμα και με λεπτές κινήσεις βιδώνεις ελαφρά μισή στροφή την καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Και πιστεύεις ότι θέλει βίδωμα για να φύγουν οι κηλιδες; κάτι τόσο απλό ή να παραγγείλει μια νέα κάμερα;

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πιστεύεις ότι θέλει βίδωμα για να φύγουν οι κηλιδες; κάτι τόσο απλό ή να παραγγείλει μια νέα κάμερα;

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στα περισσότερα κινητα που είχαν τέτοιο θέμα με ένα βιδωμα έφτιαχνε. Κάποιος είχε αναρτήσει ένα οδηγό. Στην ουσία θέλει ένα πολύ ελαφρύ γυρισμα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το Παρέλαβα και εγώ σήμερα για τη συζυγάτα μου... Ο λόγος που έκανα αυτή την επιλογή είναι ότι πριν απο πολύ καιρό έχω φέρει 4 κομμάτια για φίλους (το απλό Χ5) και δεν έχει κανένας πρόβλημα ... πόσο μάλλον το Max pro ! Edited by lefterismega
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ... έχω το εξής πρόβλημα (αν είναι πρόβλημα)...

Όταν το τηλ είναι ξεκλείδωτο και καλεί κάποιος, σύρεται ένα μικρό παραθυράκι στο πάνω μέρος της οθόνης με τις επιλογές απάντησης - απόρριψης και μια μίνι φωτογραφία του καλούντος.

Όταν είναι κλειδωμένο αυτός που καλεί φαίνεται σε όλη την οθόνη με μεγάλη φώτο και τις συρόμενες επιλογές απάντησης ή απόρριψης ...

 

Έτσι είναι και το δικό σας ή κάναμε κάποια πατάτα στις ρυθμίσεις ?

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στο max pro φίλου, καίει πίσω από το δακτυλικό αποτύπωμα, όταν λέμε καίει, εννοούμε να πάθεις έγκαυμα.

Το έπαθε κανείς άλλος;

Εγγύηση έχουμε Ελλάδα; Είναι αγορασμένο από αλυσίδα ηλεκτρικών, δεν πρέπει να είναι παραεισαγωγης...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα! Υπάρχει κάποιος που να μπορέσει να βάλει κανένα λινκ με τα αρχεία για twrp και κάποια καλή rom που να παίζει? Έχω βρει δεκάδες twrp αλλά κανένα δεν παίζει παρά ένα ρώσικο που δεν καταλαβαίνεις τίποτα τι γράφει. Η stock rom έχει malwares και θα βρείτε τρελό μπελά!
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Doogee X5 Max Pro αγοράστηκε από Ελλάδα και παρουσιάζει το εξής πρόβλημα: Είναι στο Ελληνικό μενου. Το γυρίζω στο Αγγλικο που με βολεύει, αλλά μετά από επανεκκίνηση ξαναβάζει το Ελληνικό!

Καμμιά ιδέα πως να το κάνω να μένει στο Αγγλικό;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το δικό μου Doogee X5 Max Pro αγοράστηκε από Ελλάδα και παρουσιάζει το εξής πρόβλημα: Είναι στο Ελληνικό μενου. Το γυρίζω στο Αγγλικο που με βολεύει, αλλά μετά από επανεκκίνηση ξαναβάζει το Ελληνικό!

Καμμιά ιδέα πως να το κάνω να μένει στο Αγγλικό;

 

Το έχω 1,5 χρόνο, όλα καλά, αλλά γι' αυτό που ζητάς δεν έχω καταφέρει να βρώ λύση. Μετα το restart , παίρνει αυτόματα την γλώσσα της sim card του δικτύου που χρησιμοποιείς και μάλιστα όταν έχεις δύο κάρτες από διαφορετικές χώρες, παίρνει την γλώσσα της sim 1.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 1,5 χρόνο, όλα καλά, αλλά γι' αυτό που ζητάς δεν έχω καταφέρει να βρώ λύση. Μετα το restart , παίρνει αυτόματα την γλώσσα της sim card του δικτύου που χρησιμοποιείς και μάλιστα όταν έχεις δύο κάρτες από διαφορετικές χώρες, παίρνει την γλώσσα της sim 1.

 

Έχεις δίκιο. Όταν δεν έχω μέσα καμμιά SIM παραμένει στη γλώσσα που το έχω βάλει (Ελληνικά ή Αγγλικά).

Μάλλον δεν υπάρχει λύση...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα κι από εμένα.

Αγόρασα το συγκεκριμένο τηλέφωνο πριν από 6 περίπου μήνες για τον γιο μου.

Πριν από μια εβδομάδα και ενώ δεν παρουσίαζε κάποιο πρόβλημα, άρχισε να κάνει επαν/ση κατά τη διάρκεια κλήσης.

Προχθές κατά τη διάρκεια μιας κλήσης και πάλι έσβησε και δεν λέει να ανοίξει.

Προσπάθησα με κάποιους τρόπους που βρήκα στο net να το επαναφέρω, χωρίς δυστυχώς κάποιο αποτέλεσμα.

Ο υπολογιστής δεν το "βλέπει" καθόλου (έχω περάσει τους οδηγούς).

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει πριν το πετάξω κάθε βοήθεια δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...