Jump to content

Leeco Le 2 International (X527)


stekon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έχω παραγγείλει ήδη από το συγκεκριμένο μαγαζί εδώ και μια εβδομάδα στα 165 ευρώ. έφυγε ήδη μετά από 2 μέρες και είμαι στην αναμονή....

 

 

παρέλαβα χτες. έχω πάθει πλάκα.... το λιγότερο που μπορώ να πω είναι ότι αξίζει πολλά περισσότερα από τα λεφτά του!! δεν χορταίνεις να κοιτάς την οθόνη! όλα δουλεύουν άψογα!

 

Φιλε καλορίζικο το τηλέφωνο.

Επειδή με ενδιαφέρει και εμενα, μηπως μπορεις να μου πεις για τη Rom που εχει.

Ειναι International????

Στον κωδικο που εχει η ρομ, στις ρυθμίσεις, υπαρχουν τα αρχικα .......ROW.....???

Εχει κανονικα ελληνικα??

Εννοω ειναι κανονικα μεταφρασμενα ή απο το google translate???

Εχει τη δυνατότητα ΟΤΑ update?

Η μπαταρία του πως σου φανηκε????

 

 

Σε ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

η rom είναι international, τα ελληνικά του είναι άψογα αν και εγώ δουλεύω με την αγγλική γλώσσα.

φοράει τον snapdragon 652 και είναι το μοντέλο 527

τα αρχικά που ανέφερες ROW δεν υπάρχουν στον κωδικό της rom. Τι σημαίνουν αυτά??

μπαταρία δεν μπορώ να κρίνω, σήμερα είναι η πρώτη μέρα που το χρησιμοποιώ, ωστόσο είναι εντυπωσιακή η γρήγορη φόρτιση.

Όσον αφορά για OTA update η αλήθεια είναι ότι ψάχνω να βρω αν υπάρχει τέτοια ρύθμιση αλλά προς το παρόν δεν έχω βρει κάτι....

το samsung s3 που είχα πριν είχε επιλογή software update, εδώ δεν υπάρχει κάτι σχετικό. Δεν δέχεται αναβαθμίσεις δηλαδή??

Edited by vagabwnd
Link to comment
Share on other sites

η rom είναι international, τα ελληνικά του είναι άψογα αν και εγώ δουλεύω με την αγγλική γλώσσα.

φοράει τον snapdragon 652 και είναι το μοντέλο 527

τα αρχικά που ανέφερες ROW δεν υπάρχουν στον κωδικό της rom. Τι σημαίνουν αυτά??

μπαταρία δεν μπορώ να κρίνω, σήμερα είναι η πρώτη μέρα που το χρησιμοποιώ, ωστόσο είναι εντυπωσιακή η γρήγορη φόρτιση.

Όσον αφορά για OTA update η αλήθεια είναι ότι ψάχνω να βρω αν υπάρχει τέτοια ρύθμιση αλλά προς το παρόν δεν έχω βρει κάτι....

το samsung s3 που είχα πριν είχε επιλογή software update, εδώ δεν υπάρχει κάτι σχετικό. Δεν δέχεται αναβαθμίσεις δηλαδή??

 

Όταν στο όνομα της ρομ υπάρχει η λέξη ........ROW..........(RestOfWorld) συνήθως πρόκειται για official rom για όλο τον κόσμο. (εργοστασιακή). Όταν έχουν τα αρχικά ...........CN.........Είναι ξανά official αλλά μόνο για Κίνα. Αυτές οι ρομ (official) τις περισσότερες φορές έχουν τη ρύθμιση για ΟΤΑ update.

Μηπως έχει κάποια custom rom?

Link to comment
Share on other sites

Όταν στο όνομα της ρομ υπάρχει η λέξη ........ROW..........(RestOfWorld) συνήθως πρόκειται για official rom για όλο τον κόσμο. (εργοστασιακή). Όταν έχουν τα αρχικά ...........CN.........Είναι ξανά official αλλά μόνο για Κίνα. Αυτές οι ρομ (official) τις περισσότερες φορές έχουν τη ρύθμιση για ΟΤΑ update.

Μηπως έχει κάποια custom rom?

 

το τηλέφωνο έχει τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

android version 6.0.1

eui version 5.8.016S(stable)

baseband version και kernel version έχουν σημασία ??

μάλλον είναι custom ε?

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο έχει τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

android version 6.0.1

eui version 5.8.016S(stable)

baseband version και kernel version έχουν σημασία ??

μάλλον είναι custom ε?

 

Όπως ανέφερα και σε προηγούμενο ποστ με ενδιαφέρει και εμένα το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Έτσι το έψαξα λίγο παραπάνω.

Πιστευω το παρακάτω λιγκ θα σου δώσει την απάντηση που θέλεις.

http://www.leeco.re/topic/1930-helpx527-how-do-i-update-my-le-x527/#comment-26375

Από ότι φαίνεται υπάρχει η official rom με Ota update και είναι αυτή :(https://cloud.mail.ru/public/MCGu/ym1X18Cfi)

Δυστυχώς όμως δεν υποστηρίζει ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα, 1-2 ερωτήσεις μιας και φαίνεται να ξέρεις περισσότερα απο μένα=

-τι είναι τα gapps??

- σε τι θα ωφεληθώ αν εγκαταστήσω την τελευταία rom από την στιγμή που το τηλέφωνο δε βγάζει σφάλματα μετην 16?

- το γεγονός ότι δεν υποστηρίζει ελληνικά σημαίνει ότι δεν μπορείς να γράψεις ούτε sms με ελληνικά, σωστά?

- υπάρχουν κάπου εξαντλητικά αναλυτικά βήματα για αρχάριους για να βάλει κανείς άλλη rom?

- αν τελικά μου χρειάζονται τα ελληνικά με ποιόν τρόπο επιστρέφω στην rom που είχα?

ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα, 1-2 ερωτήσεις μιας και φαίνεται να ξέρεις περισσότερα απο μένα=

-τι είναι τα gapps??

- σε τι θα ωφεληθώ αν εγκαταστήσω την τελευταία rom από την στιγμή που το τηλέφωνο δε βγάζει σφάλματα μετην 16?

- το γεγονός ότι δεν υποστηρίζει ελληνικά σημαίνει ότι δεν μπορείς να γράψεις ούτε sms με ελληνικά, σωστά?

- υπάρχουν κάπου εξαντλητικά αναλυτικά βήματα για αρχάριους για να βάλει κανείς άλλη rom?

- αν τελικά μου χρειάζονται τα ελληνικά με ποιόν τρόπο επιστρέφω στην rom που είχα?

ευχαριστώ εκ των προτέρων,

 

 

-τι είναι τα gapps??

-------google apps οπως playstοre, chrome κ.α.

 

- σε τι θα ωφεληθώ αν εγκαταστήσω την τελευταία rom από την στιγμή που το τηλέφωνο δε βγάζει σφάλματα μετην 16?

-----Δεν ειναι απαραιτητο να αλλαξεις ρομ. Το τηλεφωνο πιστευω θα λειτουργει αψογα και με την ρομ που εχεις. Δεν θα εχεις ομως ΟΤΑ αναβαθμισεις. Μονο αυτο. Τιποτα αλλο.

 

- το γεγονός ότι δεν υποστηρίζει ελληνικά σημαίνει ότι δεν μπορείς να γράψεις ούτε sms με ελληνικά, σωστά?

-----Δε ισχυει αυτο. Μονο οι ρυθμισεις και τα αναδυομενα προειδοποιητικα μυνηματα θα ειναι στα αγγλικα. Ολα τα αλλα μπορεις να τα εχεις στα ελληνικα.

 

- υπάρχουν κάπου εξαντλητικά αναλυτικά βήματα για αρχάριους για να βάλει κανείς άλλη rom?

-----Στο λινκ που σου εστειλα αναφερει πως γινεται η εγκατασταση.

 

- αν τελικά μου χρειάζονται τα ελληνικά με ποιόν τρόπο επιστρέφω στην rom που είχα?

------πρεπει να κανεις backup τη rom που εχεις πριν βαλεις καποια αλλη.

 

Συμπερασματικα αν εισαι ευχαριστημενος με το τηλεφωνο οπως σου το στειλαν, μην ασχολεισαι με αλλες ρομ. Απολαυσε το, γιατι προκειται για πολυ καλο κομματι. Γι αυτο και το ζαχαρωνω.

Ολο αυτο με το ΟΤΑ update, σου το ρωτησα γιατι το επομενο τηλεφωνο που θα παρω, θελω απαραιτητα να το εχει. Τα προηγουμενα 2 τηλεφωνα που ειχα (Lenovo A916 Και Lenovo K5 Note) δυστυχώς δεν το ειχαν και αυτο και δε μου αρεσε καθόλου.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

-τι είναι τα gapps??

-------google apps οπως playstοre, chrome κ.α.

 

- σε τι θα ωφεληθώ αν εγκαταστήσω την τελευταία rom από την στιγμή που το τηλέφωνο δε βγάζει σφάλματα μετην 16?

-----Δεν ειναι απαραιτητο να αλλαξεις ρομ. Το τηλεφωνο πιστευω θα λειτουργει αψογα και με την ρομ που εχεις. Δεν θα εχεις ομως ΟΤΑ αναβαθμισεις. Μονο αυτο. Τιποτα αλλο.

 

- το γεγονός ότι δεν υποστηρίζει ελληνικά σημαίνει ότι δεν μπορείς να γράψεις ούτε sms με ελληνικά, σωστά?

-----Δε ισχυει αυτο. Μονο οι ρυθμισεις και τα αναδυομενα προειδοποιητικα μυνηματα θα ειναι στα αγγλικα. Ολα τα αλλα μπορεις να τα εχεις στα ελληνικα.

 

- υπάρχουν κάπου εξαντλητικά αναλυτικά βήματα για αρχάριους για να βάλει κανείς άλλη rom?

-----Στο λινκ που σου εστειλα αναφερει πως γινεται η εγκατασταση.

 

- αν τελικά μου χρειάζονται τα ελληνικά με ποιόν τρόπο επιστρέφω στην rom που είχα?

------πρεπει να κανεις backup τη rom που εχεις πριν βαλεις καποια αλλη.

 

Συμπερασματικα αν εισαι ευχαριστημενος με το τηλεφωνο οπως σου το στειλαν, μην ασχολεισαι με αλλες ρομ. Απολαυσε το, γιατι προκειται για πολυ καλο κομματι. Γι αυτο και το ζαχαρωνω.

Ολο αυτο με το ΟΤΑ update, σου το ρωτησα γιατι το επομενο τηλεφωνο που θα παρω, θελω απαραιτητα να το εχει. Τα προηγουμενα 2 τηλεφωνα που ειχα (Lenovo A916 Και Lenovo K5 Note) δυστυχώς δεν το ειχαν και αυτο και δε μου αρεσε καθόλου.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

 

ευχαριστώ για τις πολύ εύστοχες συμβουλές.

Αν το τηλέφωνο λειτουργεί άψογα τότε γιατί θεωρείς απαραίτητο το ΟΤΑ update για την επόμενη συσκευή σου?

όταν βάλεις OTA update τότε παίρνεις αναβαθμίσεις κατευθείαν από την LeEco ή πάλι από αυτόν που έφτιαξε την ROM που έβαλες??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις πολύ εύστοχες συμβουλές.

Αν το τηλέφωνο λειτουργεί άψογα τότε γιατί θεωρείς απαραίτητο το ΟΤΑ update για την επόμενη συσκευή σου?

όταν βάλεις OTA update τότε παίρνεις αναβαθμίσεις κατευθείαν από την LeEco ή πάλι από αυτόν που έφτιαξε την ROM που έβαλες??

 

Οταν το τηλεφωνο εχει τη δυνατοτητα ΟΤΑ αναβαθμισης, λαβαινεις χωρις προσθετο κοπο ολες τις βελτιωσεις σε καποια κενα που τυχον θα παρουσιάσει η ρομ στην πορεια. Το πιο σημαντικο ομως ειναι οτι σε περιπτωση που κυκλοφορησει επισημη ρομ με το επομενο android (στην περιπτωσή μας 7 Nougat), την λαμβανεις αυτοματα χωρις να χρειαστεις να τη περασεις χειροκινητα.

Οσον αφορα τις ΟΤΑ αναβαθμισεις προερχονται συνηθως μονο απο την εταιρεια. Οι υπολοιπες custom περνιουνται μονο με φλασαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα 2 τέτοια κινητά,κ φυγαν για τις ανηψιές μου.

Η πρώτη εντύπωση ειναι οτι φαινονται για πολύ πιο ακριβές συσκευές,κ ειναι πανέμορφα στο γκρι χρώμα.To wi-fi εξαιρετικό,gps μια χαρά ποιοτητα κλήσης το ίδιο.

Δε νομιζω οτι παίρνει update,αλλα θα το ξαναψαξω.Ούτε τα ελληνικα ειναι επισημη γλώσσα.Εχει κ πολλά στα Αγγλικά μεσα.

Ουσιαστικα το international έχει να κάνει με το φορτιστή μέσα,και την 800αρα μπάντα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στα 167€ στο gearbest

Αξίζει;

 

Η ΜΑΜΑ ΡΟΜ έχει ΟΤΑ?

 

Ελληνικά δε με νοιάζει

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Στα 167€ στο gearbest

Αξίζει;

 

Η ΜΑΜΑ ΡΟΜ έχει ΟΤΑ?

 

Ελληνικά δε με νοιάζει

 

To antelife το εχει 145$.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To antelife το εχει 145$.

 

εισαι σιγουρος οτι στο antelife προκειται για το ιδιο τηλεφωνο?

Εγω βλεπω μια παραπλανητικη περιγραφη που παντως δεν δειχνει να εχει Band B20

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι στο antelife προκειται για το ιδιο τηλεφωνο?

Εγω βλεπω μια παραπλανητικη περιγραφη που παντως δεν δειχνει να εχει Band B20

 

Το Χ522 έχει. Δεν ξέρω τι διαφορές έχει με το Χ527

LeEco LE S3 X522 LE 2 International Version

http://www.antelife.com/leeco-letv-le-s3-x522-le-2-international-version-3gb-ram-32gb-rom-qualcomm-snapdragon-652-1-8ghz-octa-core-5-5-inch-in-cell-fhd-screen-android-6-0-4g-lte-smartphone-sliver.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αυτό το μαγαζί είναι αξιόπιστο http://www.coolicool.com/leeco-letv-le-s3-x522-le-2-international-version-3gb-ram-32gb-rom-qualcomm-snapdragon-652-18ghz-oct-g-44982?SSAID=986533
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αυτό το μαγαζί είναι αξιόπιστο http://www.coolicool.com/leeco-letv-le-s3-x522-le-2-international-version-3gb-ram-32gb-rom-qualcomm-snapdragon-652-18ghz-oct-g-44982?SSAID=986533

Έτσι κι έτσι,κάποτε ηταν,οποτε θα σου λεγα κοιτα κάπου αλλού.To Le S3 και το Le2 Χ527 international είναι διαφορετικά τηλέφωνα.Αυτό που ποσταρες δεν έχει την 800αρα μπαντα,ουτε ευρωπαικό φορτιστή.Το ιnternational που γραφει θα αφορα καποια multi-language rom που θα φοράει

Link to comment
Share on other sites

Eίναι άλλο τηλέφωνο αυτο απο το Le 2 International https://www.kimovil.com/en/compare/leeco-letv-le-2-in,leeco-letv-le-s3-3gb-x522

Eδώ δινει την 800αρα μπαντα,αλλα στα μαγαζια δεν τη γράφουν,οπότε τσέκαρέ το.

Το gsmarena επισης το δινει χωρις την 800αρα στα χαρακτηριστικά http://www.gsmarena.com/leeco_le_s3-8393.php

Aν θες το Le 2 International δες εδω http://www.honorbuy.com/1063-le-2-32gb-x527-international-version-smartphone-gray.html#/option-official_international_332gb_gray

Bγαίνει μεν στα 214$ ομως σε 3 μερες θα το χεις απο Ιταλία.Αυτο που λες-και στο ξαναλεω ειναι αλλο τηλέφωνο-σε περιπτωση που μπει τελωνείο (ειναι πολυ πιθανο πλέον για κινητα) θα σου βγει 193$ στην καλυτερη.

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Eίναι άλλο τηλέφωνο αυτο απο το Le 2 International https://www.kimovil.com/en/compare/leeco-letv-le-2-in,leeco-letv-le-s3-3gb-x522

Eδώ δινει την 800αρα μπαντα,αλλα στα μαγαζια δεν τη γράφουν,οπότε τσέκαρέ το.

Το gsmarena επισης το δινει χωρις την 800αρα στα χαρακτηριστικά http://www.gsmarena.com/leeco_le_s3-8393.php

Aν θες το Le 2 International δες εδω http://www.honorbuy.com/1063-le-2-32gb-x527-international-version-smartphone-gray.html#/option-official_international_332gb_gray

Bγαίνει μεν στα 214$ ομως σε 3 μερες θα το χεις απο Ιταλία.Αυτο που λες-και στο ξαναλεω ειναι αλλο τηλέφωνο-σε περιπτωση που μπει τελωνείο (ειναι πολυ πιθανο πλέον για κινητα) θα σου βγει 193$ στην καλυτερη.

Το ξέρω ότι δεν είναι ίδια αν εξαιρέσεις την ρομ την 800αρα που δεν με ενδιαφέρει και τον φορτιστή είναι όμως ίδια από το coolicool από ευρωπαϊκή αποθήκη μου βαίνει 174$ οπότε μάλλον αυτό θα προτιμήσω και για αποφυγή τελωνείου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά χαίρεται, έχω στα χέρια μου την Χ528 έκδοση, καθώς μου το έφεραν το κινητό αγορασμένο από Πεκίνο.

 

Όποιος μπορεί να γράψει 2 λόγια για το τι κάνω. Με την μανίσια ρομ δεν πολυπαλεύεται γτ έχεις πολλές κινεζιές.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Στο x520 περνάω ROM από εδώ;

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

κατεβάζεις την ρομ - 5.8 BASED ON 18S BY BB72: http://www.leeco.re/topic/1397-bb72x520-eui-58-18s/#comment-15928

 

και ακολουθείς τα βήματα από εδώ: http://www.androidiani.com/forum/modding-leeco-le2-x520/518820-guida-letv-leeco-le2-x520-qualcomm-installazione-rom-bb72.html

Edited by lioups
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...