Jump to content

Leeco Le 2 International (X527)


stekon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thumb_27483_default_big.jpeg

Βασικά χαρακτηριστικά:

Dimensions: 74.1 mm x 151.1 mm x 7.7 mm

Weight: 152 g

SoC: Qualcomm Snapdragon 652 MSM8976

CPU: 4x 1.8 GHz ARM Cortex-A72 + 4x 1.4 GHz ARM Cortex-A53

GPU: Adreno 510

RAM: 3 GB

Storage: 32 GB

Display: 5.5 LCD IPS 1080 x 1920 p

Battery: 3000 mAh, Li-Ion

OS: Android 6.0.1 Marshmallow

Camera: 16 Mpx,Omnivision OV16880,PureCel,f/ 2.0,Dual LED

SIM card: Dual SIM Dual Standby (Nano SIM + Nano SIM)

Wi-Fi: a, b, g, n, n 5GHz, ac, Dual band, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display

Bluetooth: Bluetooth 4.2 LEΧαμηλή κατανάλωση ρεύματος

Positioning: A-GPS, Beidou, GLONASS, GPS

Edited by stekon

Phone: Iphone 13 pro - Samsung s21 fe 5G

Link to comment
Share on other sites

και σύμφωνα μα το kimovil https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-leeco-letv-le-2-in

2.5d και cgg4

Ψηνόμουν για το χ620 ή το max.Τώρα καίγομαι για το ιντερνατιοναλ !!!!!!

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

x527.jpg

Καλησπερα βλεπω οτι δεν υπαρχει θεμα με αυτο το αξιολογο κατα την γνωμη μου τηλεφωνο-προκειται για μια συσκευη με τον snapdragon 652-

3gb ram 32 rom.

Ειναι εκδοση international που σημαινει οτι εχει φορτιστη ευρωπαικο αλλα και την απαραιτητη σε πολυ κοσμο μπαντα 20 στο 4g.

 

- 5.5 Inch In-cell Screen, 1920*1080 Pixel

- Qualcomm Snapdragon 652 1.8GHz Octa Core

- Support Le Mirror Touch ID

- 3GB RAM + 32GB ROM

- 16 MP PDAF Back Camera with Dual-tone flash + 1.4µm-pixel 8 MP Front Camera

- eUI 5.6 (Based On Android 6.0 System)

- 3000mAh Battery, Support Quick Charge 3.0

- Support USB Type C (Support Continual Digital Lossless Audio) , Bluetooth 4.2, Infrared Remote Sensor Etc.

- 4G+ Download Speeds, VoLTE and With Dual Band WiFi 2.4GHz/5GHz 802.11 a/b/g/n/ac with Wi-Fi Direct & Wi-Fi Display Etc.

- Dual SIM: NANO SIM + NANO SIM, Not Support TF Card

- Band: GSM 850/900/1800/1900MHz, WCDMA 850/900/1700/1900/2100MHz, FDD-LTE B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B20, Support 2G & 3G & 4G LTE Network

 

 

Μπορειτε εδω να δειτε και ενα unboxing video

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα. Καλοέβλεπα το χ520 και μετά είδα αυτο, που νομίζω ως κωδικό έχει χ527. Μπορεί κάποιος να μου πει τι διαφορές έχουν μεταξύ τους κι η κυρία κάμερά τους έχει OIS;
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

x528 σύμφωνα με το http://www.everbuying.net/product1215046.html , δεν έχω καταφέρει να βρω review, παντού είναι σε presale.Όπου υπάρχει διαθέσιμο απλά δεν είναι αυτό. Θα περιμένω μέχει να είμαι σίγουρος για τα specs και να δω review
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

x528 σύμφωνα με το http://www.everbuying.net/product1215046.html , δεν έχω καταφέρει να βρω review, παντού είναι σε presale.Όπου υπάρχει διαθέσιμο απλά δεν είναι αυτό. Θα περιμένω μέχει να είμαι σίγουρος για τα specs και να δω review

 

Αυτο που εχει το everbuying ειναι το x520.Το international ειναι το x527 που εχει και υποστηριξη στη μπαντα 20 και ευεωπαικο φορτιστη.

 

Το x528 πρεπει να ειναι εκδοση για ινδια.

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει nfc κριμα..

οποτε καλυτερα με 100ευρω περισσοτερα το x720 που φοραει και το 821soc και εχει και μεγαλυτερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Το χ520 έχει και το geekbuying αλλά χ527 λέει το international. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν κάποιο από όλα έχει "διεθνή" Rom και google services, play store, ώστε να δουλεύει out of the box χωρίς να κάνεις απολύτως τίποτα.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

λογικα αφου ειναι το international πρεπει να παιζει χωρις πατεντες σε ρομ κλπ.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταλαβει ακομα αν εχει ραδιοφωνο ή οχι ....αλλα σαιτ δειχνουν οτι εχει αλλα οχι

Το kimovil πριν λιγες μερες εδειχνε οτι εχει ,τωρα δειχνει οτι δεν εχει

Phone: Iphone 13 pro - Samsung s21 fe 5G

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα ενα για την γυναίκα. Πολύ όμορφο ποιοτικό τα πάντα δουλεύουν out of the box. Ελληνικά παντού, play store and services εγκατεστημένα . ήρθαν άμεσα οι και επαφες οι απο τον λογαριασμό google. Πολύ καλή δουλειά στο ui. Αυτά από αρχικές εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα ενα για την γυναίκα. Πολύ όμορφο ποιοτικό τα πάντα δουλεύουν out of the box. Ελληνικά παντού, play store and services εγκατεστημένα . ήρθαν άμεσα οι και επαφες οι απο τον λογαριασμό google. Πολύ καλή δουλειά στο ui. Αυτά από αρχικές εντυπώσεις.

 

Καλησπερα φιλε μου το x527 ηταν ?official rom ετσι?το κουτι ηρθε σφραγισμενο φορτιστης κομπλε ευρωπαικος ετσι?για πες μας εντυπωσεις βαλε και καμια φωτο!

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα ενα για την γυναίκα. Πολύ όμορφο ποιοτικό τα πάντα δουλεύουν out of the box. Ελληνικά παντού, play store and services εγκατεστημένα . ήρθαν άμεσα οι και επαφες οι απο τον λογαριασμό google. Πολύ καλή δουλειά στο ui. Αυτά από αρχικές εντυπώσεις.

 

Κι αν έχεις την καλοσύνη απο που.

Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα το είδα για πρώτη φορά και ενθουσιάστηκα! :D

Η σύζυγος έχει το Xiaomi redmi note 3 Pro με SD και ήθελα ντε και καλά τηλ με ίδιο επεξεργαστή.

Σχεδόν στα ίδια χρήματα με το International RΝ3 Pro με την 800 αρα ( έχω wind - Q ) και δείχνει εξωτερικά πανέμορφο.

Ψάχνοντας το να δω τι γίνεται με τιμές και διαθεσιμότητα το βρήκα σε banggood 200 $ ( χωρίς διαθεσιμότητα αλλά σε καλή τιμή )

Geekbuying 190 $ ( σε πολύ καλή τιμή προσφοράς λόγω Black Friday) και τέλος στο GearBest 214 $ ( χειρότερη τιμή από τα άλλα, αλλά με κουπόνι προσφοράς GBX527 πάει στα 174 $ περίπου 160 € για το γκρί χρώμα ).

 

Για όσους έχουν προηγούμενη εμπειρία με Letv LeEco Le 2 τι λέτε ? Να το πάρω ? σε σχέση με Xiaomi RN3 Pro ?

Αν κάποιος-οι έχουν-είχαν εμπειρία ας βοηθήσουν συγκρίνοντας ποιότητα-κάμερα-μπαταρία.

Η μπαταρία στα 3000 mAh είναι θέμα που αν βγάζει 1,1/2-2 μέρες με νορμάλ χρήση θα είμαι ευχαριστημένος

(της συζύγου το RN3 Pro με 4000 mAh της βγάζει 3 μέρες με νορμάλ χρήση).

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν προηγούμενη εμπειρία με Letv LeEco Le 2 τι λέτε ? Να το πάρω ? σε σχέση με Xiaomi RN3 Pro ?

Αν κάποιος-οι έχουν-είχαν εμπειρία ας βοηθήσουν συγκρίνοντας ποιότητα-κάμερα-μπαταρία.

Η μπαταρία στα 3000 mAh είναι θέμα που αν βγάζει 1,1/2-2 μέρες με νορμάλ χρήση θα είμαι ευχαριστημένος

(της συζύγου το RN3 Pro με 4000 mAh της βγάζει 3 μέρες με νορμάλ χρήση).

 

απο την μεχρι τώρα επαφη με x527 (το χρησιμοπ. η γυναικά) 1. ποιότητα κατασκευης πολύ καλή

2. κάμερα μέτρια 3. μπαταρία αναλογά την χρήση ,συνήθως 1,5 με 2 ημερες.

Γενικά το ui του είναί πολύ ευχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Ο βασικός λόγος που δεν θα επέλεγα αυτή την εταιρεία είναι (σε σχέση πάντα με xiaomi) η υποστήριξη, που απλά δεν υπάρχει βοήθεια σχεδόν απο πουθενά σε αντίθεση με τα φόρουμ της xiaomi που απλά βρίσκεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

Ο βασικός λόγος που δεν θα επέλεγα αυτή την εταιρεία είναι (σε σχέση πάντα με xiaomi) η υποστήριξη, που απλά δεν υπάρχει βοήθεια σχεδόν απο πουθενά σε αντίθεση με τα φόρουμ της xiaomi που απλά βρίσκεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

 

απο την στιγμή που το official software υποστηρίζεται κανονικά από την εταιρεία με συνεχείς αναβαθμίσεις είναι κομπλέ.

Ειδικά αν έχει ελληνικά στην official ota rom είναι και καλύτερη επιλογή από τα xiaomi :)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

και σύμφωνα μα το kimovil https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-leeco-letv-le-2-in

2.5d και cgg4

Ψηνόμουν για το χ620 ή το max.Τώρα καίγομαι για το ιντερνατιοναλ !!!!!!

 

 

τι σημαίνουν τα "2.5d και cgg4" ??? :O:O

 

Για όσους έχουν προηγούμενη εμπειρία με Letv LeEco Le 2 τι λέτε ? Να το πάρω ? σε σχέση με Xiaomi RN3 Pro ?

Αν κάποιος-οι έχουν-είχαν εμπειρία ας βοηθήσουν συγκρίνοντας ποιότητα-κάμερα-μπαταρία.

Η μπαταρία στα 3000 mAh είναι θέμα που αν βγάζει 1,1/2-2 μέρες με νορμάλ χρήση θα είμαι ευχαριστημένος

(της συζύγου το RN3 Pro με 4000 mAh της βγάζει 3 μέρες με νορμάλ χρήση).

 

απο την μεχρι τώρα επαφη με x527 (το χρησιμοπ. η γυναικά) 1. ποιότητα κατασκευης πολύ καλή

2. κάμερα μέτρια 3. μπαταρία αναλογά την χρήση ,συνήθως 1,5 με 2 ημερες.

Γενικά το ui του είναί πολύ ευχρηστο.

 

κάτι νεότερο για τη συσκευή? έβγαλε κανένα πρόβλημα στη χρήση? λειτουργούν όλα όπως πρέπει? τελικά ραδιόφωνο έχει προεγκατεστημένο ή πρέπει να κατεβάσεις εφαρμογή?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

το έχω παραγγείλει ήδη από το συγκεκριμένο μαγαζί εδώ και μια εβδομάδα στα 165 ευρώ. έφυγε ήδη μετά από 2 μέρες και είμαι στην αναμονή....

 

 

παρέλαβα χτες. έχω πάθει πλάκα.... το λιγότερο που μπορώ να πω είναι ότι αξίζει πολλά περισσότερα από τα λεφτά του!! δεν χορταίνεις να κοιτάς την οθόνη! όλα δουλεύουν άψογα!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...