Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αυτό έχω χρησιμοποιήσει για μερικά τηλέφωνα και μου άρεσε πολύ η ποιότητα κλήσης. Nokia 216

https://www.skroutz.gr/s/10468270/Nokia-216-Dual.html

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/kinita-tilefona/168431-nokia-216-dual-sim-black

 

Πάντως έχοντας χρησιμοποιήσει τηλέφωνο για "μεγάλους", όχι αυτό που αναφέρεται, είχε όντως υπερβολικά δυνατό εσωτερικό ηχείο. Το είχα στο χαμηλότερο επίπεδο και το κρατούσα και μακρυά από το αυτί μου αν ο άλλος μιλούσε δυνατά. Οπότε ΙΣΩΣ το παραπάνω που αναφέρθηκε είναι πιο δυνατό, αν όντως χρειάζεται κάτι τέτοιο. Σαν ποιότητα κατασκευής όμως ήταν πολύ χειρότερο.

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

P10 για oλοκληρωμενο κινητο.

 

εντάξει ολοκληρωμένο δεν το λες, του λείπει ράδιο και αδιαβροχοποίηση που έχει το G6.. ωστόσο ειναι αρκετά καλή πρόταση

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Κλάσεις ανώτερος ο snap του πρώτου. Εκτός του desing δεν υπάρχει άλλος λόγος να πας στο leagoo
Από ότι είδα έχουν διαφορά και στις μπάντες των δικτύων, με το A3s να υποστηρίζει περισσότερες.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι γρήγορα 1 κινητό και είμαι ανάμεσα σε

[1]Iphone se

[2] Samsung galaxy a5 2017

Πιο πιστεύετε πρέπει να πάρω? Έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

S8 καθαρά και μόνο λόγο αξιόπιστιας g6 bootloop ready

 

Έχουν κάνει πολλά g6 bootloop;

 

Χωριά ότι στο θέμα πτώσεων το g6 είναι καλύτερο καθώς και πιστοποίηση έχει και δεν έχει edge οθόνη με την μεγαλύτερη ευαισθησία σε πτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κάνει πολλά g6 bootloop;

 

Χωριά ότι στο θέμα πτώσεων το g6 είναι καλύτερο καθώς και πιστοποίηση έχει και δεν έχει edge οθόνη με την μεγαλύτερη ευαισθησία σε πτώσεις.

 

αν τα πρόσεχες σαν τα μάτια σου όχι αν πέσει έστω και λίγο αρχίζουν τα χαζα τους

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στα δύο κάμερα κ επιδόσεις το se δεν έχει αντίπαλο. Αλλά το a5 έχει μεγαλύτερη οθόνη κ super amoled .

 

Ναι οντως δεν εχει αντιπαλο το se , με 4αρη οθονη , 1800Mah μπαταρια , 1,2mp σελφι καμερα ακομα και 2 χρονων κινητο που ειναι αυτα τα χαρακτηριστηκα μονο η apple θα εβγαζε.Και το α5 του 2016 να παρεις καλυτερο θα ηταν. Καλυτερα να πας σε α5 2017 πιο ολοκληρωμενο κινητο και αδιαβροχο και καλη μπαταρια και καμερα και επεξεργαστη και ολα. Τωρα για κατι αλλο δεν ξερω τι να προτεινω μιας και δεν λες τις αναγκες σου και τα χρηματα που διαθετεις.

Link to comment
Share on other sites

Λογο εμφανισεις και πιο ολοκληρωμενο κινητο το s8. Τωρα το g6 δεν εχει bootloop που λενε. Οι καμερες πισω σαφως καλυτερες απο s8 αλλα υστερει σε σελφι καμερα. Και αυτονομια απο οσο ξερω δεν ειναι τοσο καλη οσο το s8. Πρεπει να ζυγισεις τα υπερ και τα κατα και τις αναγκες σου και να βρεις αυτο που θελεις
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν εχεις ιδέα φίλος . Ο επεξεργαστής του se είναι ο ίδιος του 6s p A9 .... Κάνει πλάκα στο Α5 A6 A8 ..μην γράφετε ασυναρτησίες

Η δε πίσω κάμερα του είναι επίσης από το 6s. Η μπαταρία του λόγω της μικρής οθόνης σκίζει κυριολεκτικά κ βγάζει για πλάκα την μερα

Link to comment
Share on other sites

αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι η κάμερα και για λεφτά μέχρι 300

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μέχρι πόσα λεφτά; και τι ζητάς απο ενα κινητό βασικά;

 

με ενδιαφέρει η κάμερα και για χρήματα 250-300

Link to comment
Share on other sites

αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι η κάμερα και για λεφτά μέχρι 300

 

HTC u ultra

Moto z

Meizu pro 7

Άποψή μου, δώσε κάτι παραπάνω και πάρε το mi note 3.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν εχεις ιδέα φίλος . Ο επεξεργαστής του se είναι ο ίδιος του 6s p A9 .... Κάνει πλάκα στο Α5 A6 A8 ..μην γράφετε ασυναρτησίες

Η δε πίσω κάμερα του είναι επίσης από το 6s. Η μπαταρία του λόγω της μικρής οθόνης σκίζει κυριολεκτικά κ βγάζει για πλάκα την μερα

 

χμ ναι οντως σορρυ δεν το ειχα ψαξει αυτο. Οκ ο επεξεργαστης ειναι καλος μιας και εχω 3χρονια τωρα το 6s και ειχα και το α5 του 16 καποτε ναι ηταν εννοειται πιο σβελτο το αηφον. Αλλα η καμερα του δεν με καλυπτε , ηταν πιο καλο το σαμσουνγκ , και επισης ειχε και καλη μπαταρια που εβγαζε 1μιση μερα ανετα με πολυ χρηση. Απλα υπαρχουν και αλλα αξιολογα κινητα οπως ανεφερε ο φιλος απο πανω που μπορουν να τον καλυψουν ανετα.

 

Edit. δεν ξερω πως ειναι και το huawei mate10 lite. Αν εχει καποιος ιδεα να πει και για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψήνομαι να πάρω νέο κινητό γιατι το gigaset άρχισε να τα παίζει (απ'τα πεσίματα)

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2. το Xiaomi με τα 32GB Rom/3GB Ram βγαίνει 140-150, το άλλο βγαίνει 120-130 οπότε δεν είναι μεγάλη η διαφορά.. το μόνο αρνητικό που βρίσκω στο elephone είναι η μικρή μπαταρία (2800κάτι για 5άρα οθόνη δεν ξερω ποσο θα κρατάει χωρις φορτιση).

Εσεις τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...