Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

redmi note 4 (4ram/64rom) snapdragon global version link

 

αυτο δουλευει στην Ελλαδα; και απο που ερχεται απο κινα η απο ευρωπη;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μας είπες ένα εύρος τιμής και χωρητικότητας. Όπως και να έχει προτείνω το xiaomi mi power bank 2 που είναι 10.000mah και υποστηρίζει quick charge 2.0 αν σε ενδιαφέρει. Eπίσης είναι αρκετά λεπτό και με μαζεμένες διαστάσεις που άνετα το έχεις σε τσέπη σαν να κουβαλάς 2ο κινητό.

 

Αν και όπως ανέφερες ξέχασα να δώσω αυτές τις διευκρινίσεις, έπεσες μέσα.....;)

Θέλω κάτι κοντά στα 20+κάτι € (αν είναι κάτι φοβερό φτάνω και στα 30) και πάνω από 10.000mah

Υ.Γ. Θέλω και ταχεία φόρτιση....

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Redmi 4a αλλά δεν είμαι σίγουρος για 800αρα μπαντα

Τωρα τ ανθεκτικό σε νερό και πτώσεις που λες

...

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Redmi 4a αλλά δεν είμαι σίγουρος για 800αρα μπαντα

Τωρα τ ανθεκτικό σε νερό και πτώσεις που λες ...

 

το redmi 4a 2/32 global version εχει 800mhz και

ειναι γενικα πολυ καλο τηλεφωνακι για την τιμη του

ειδικα απο κινα 100€ αν παραληφθει χωρις επιπλεον χρεωσεις

αλλα αυτα που ζητα ο φιλος δεν τα ικανοποιει.

 

πχ δεν εχει ειδικη προστασια σε νερο και πτωσεις

ουτε προστασια στο τζαμι ουτε φημιζεται για την

ευκρινεια του στον ηλιο. το οτι εχει για την κατηγορια του

δυνατο ηχειο, ναι αυτο το καλυπτει.

 

οχι οτι οι αλλες συσκευες που γραφει πληρουν τα κριτηρια.

αν θελει ενα νορμαλ-καλο τηλεφωνακι απο ελλαδα 130 ευρω, ναι 4a.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Στα 80-120 ευρω καινουργιο κινητο με καλο ηχο και αντοχη σε πτωσεις και νερο δεν υπαρχει. Ισως αν βρεις μεταχειρισμενο στο 100αρικο το aqua m4 (μεχρι πριν κανα 6μηνο ειχε 160 ευρω) που εχει αντιχαρακτικη προστασια η οθονη και καποια αντοχη στο νερο (δεν θα κανα βουτια μαζι του βεβαια).
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, προς το παρόν θα βολευτεί η κατάσταση με ένα feature phone (νοκια 7230) που βρέθηκε, και αργότερα βλέπουμε ... (ισως κανα μοτορολα ή αλλο σονυ - το ακουα μ4 ξανανέβηκε στα 200 ε)
Link to comment
Share on other sites

Φίλος ενδιαφέρεται για κινητό dual Sim. Το ποσό που διαθέτει είναι αυστηρά μέχρι 200 ευρώ. Επίσης θα προτιμούσε γνωστά καταστήματα για να μπορέσει να βάλει δόσεις. Τι προτείνετε? (Υ.Γ να υποστηρίζει την 800 μπάντα)

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτο δεν ειπα καινουργιο. Αν κοιταξεις αγγελιες πχ στο insmonia θα το βρεις μερικων μηνων στα 100.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Ψάχνω για δίκαρτο android κινητό που να έχει όσο το δυνατόν καλύτερη κάμερα. Οθόνη από 5" και πάνω.

Μπορώ να δώσω μέχρι 250€.

Δεν έχω πρόβλημα να πάρω μεταχειρισμενο ώστε να πετύχω αυτά που θέλω με τον προϋπολογισμό που διαθέτω.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Honor 6x για καινουργιο (εκδοση BLN-L21) ή ακομα καλυτερα honor 8 αν το βρεις μεταχειρισμενο κοντα στη τιμη που θες.
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται για τι το θέλει πιο πολύ και τι δέν τον ενδιαφέρει.

'Οταν βρίσκεσαι σε τέτειο Budget σε άλλα πληρώνεις την camera σε άλλα cpu σε άλλα ποιότητα κατασκευής κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον θελει απο μεγαλη αλυσιδα παει ειτε honor 7 lite για καπως καλυτερη καμερα ειτε redmi 4x για αυτονομια, διπλασιο αποθηκευτικο και εξτρα 1 GB Ram (οι μεγαλες αλυσιδες φερνουν το global που εχει 800αρα)
Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά σε όλους

Μετά απο 3+ χρόνια με Lumia 925, αρχίζει να εξαντλείται η υπομονή μου.. με τα Windows

 

Θα ήθελα οπωσδήποτε android, με καμερα ισάξια ή καλύτερη από το 925.

Η κάμερα είναι πρώτη μου προτεραιότητα!

Είμαι λοιπόν μεταξύ Α5 2016 και Moto X Style.

Κλινω προς το Moto, λογω των 3GB ram

 

Τί λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Moto X style δαγκωτο κυριως γιατι ειναι κινηταρα.

 

Το αδικεις αν λες μονο για τη Ram του. Το τρωει κατα κρατος σε soc,ram, ηχο, μεγεθος οθονης και γενικοτερη ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

redmi note 4 (4ram/64rom) snapdragon global version link

 

δεν εχει κι ελληνικα βλεπω

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εννοεί με τα B1 κλπ στις μπάντες ?

 

ναι για τις μπαντες λεω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα στα πρώτα σχόλια (δηλητήριο..) του GSM Arena ότι τελικά το Xstyle δε θα πάρει Nougat!

Και ξενέρωσα!

Το θεωρώ απαραίτητο μιας και θέλω να δουλεύω multi window

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα στα πρώτα σχόλια (δηλητήριο..) του GSM Arena ότι τελικά το Xstyle δε θα πάρει Nougat!

Και ξενέρωσα!

Το θεωρώ απαραίτητο μιας και θέλω να δουλεύω multi window

 

Απο ποτε; Το αμερικανικο απο οσο ξερω εχει ηδη παρει nougat και ειναι θεμα χρονου να βγει και για το Ευρωπαϊκο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για κινητώ μεχρι 200 η άποψη μου έιναι να πας σε huawei p9 lite που έχει όλα τα bands και αμα το θες για παιχνίδια και άλλες απαιτητικες εφαρμογές,multitasking ktlp είναι το καλήτερο στα λευτά του το μόνο που δεν έχει ειναι gyroscope οπότε δέν μπορέις να παίξεις ή να δέις video σε VR.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για κινητώ μεχρι 200 η άποψη μου έιναι να πας σε huawei p9 lite που έχει όλα τα bands και αμα το θες για παιχνίδια και άλλες απαιτητικες εφαρμογές,multitasking ktlp είναι το καλήτερο στα λευτά του το μόνο που δεν έχει ειναι gyroscope οπότε δέν μπορέις να παίξεις ή να δέις video σε VR.

 

Αμα το βρεις 200 ευρω σε μεγαλη αλυσιδα, παρε κανα 2 και για μενα :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι...μάλλον παρέλυψα το κομμάτι αυτο, αλλα στο eshop το έχει στα 230 άν ενδιαφέρεται να δώσει λίγα παραπάνω αξίζει

http://www.e-shop.gr/kinito-huawei-p9-lite-dual-sim-black-gr-p-TEL.090232

Link to comment
Share on other sites

Ναι...μάλλον παρέλυψα το κομμάτι αυτο, αλλα στο eshop το έχει στα 230 άν ενδιαφέρεται να δώσει λίγα παραπάνω αξίζει

http://www.e-shop.gr/kinito-huawei-p9-lite-dual-sim-black-gr-p-TEL.090232

 

Αμα εξαιρεσουμε το λιγο καλυτερο panel δεν εχει αλλη διαφορα απο το honor 7 lite. Δεν ξερω αν αξιζει η διαφορα χρηματων και μαλιστα να πας eshop που δεν φημιζεται για το after sale service. Αλλωστε δεν ξερουμε αν θα καταληξει σε αυτο ή το Redmi 4X που ειναι σε ολα καλυτερο εκτος της καμερας. Αναλογως τις αναγκες του ας επιλεξει καλυτερα μεταξυ αυτων των 2 και οχι το p9 lite.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

note 4x πιστεύω είναι η καλύτερη επιλογή, το ξέχασα τελείως διοτι εγώ δέν έψαχνα τόσο μεγάλα τηλέφωνα,αν δεν έχει θεμα με το μέγεθος ειναι το καλύτερο,και το honor 7 αξίζει αλλα δεν έχει gyro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...