Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,

 

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα αλλά ψάχνω ένα καλό Android TV Box!!

 

Έχω δει ένα στο σκρουτζ [OEM MXQ Smart TV Box (S805/1GB/8GB/Android)] από το οποίο το μόνο που θέλω είναι να παίζει σε τηλεόραση σε μαγαζί μόνο για browser!!

 

-Θέλω από τις 9 το πρωί μέχρι τις 10 το βράδυ περίπου να δείχνει ένα συγκεκριμένο site (με αποτελέσματα που θα ανανεώνονται από μόνα τους) χωρίς να κλείνει αν ζεσταθει!!!

-Και απλά ο χειρισμός του να γίνεται με ένα ασύρματο ποντίκι!!

 

Θα έχω θέμα με το συγκεκριμένο; Έχετε να προτείνετε κάποιο καλύτερο σε αυτά τα λεφτα;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

bdianos νομιζω οντως επεξεργαστικα το honor υπερτερει και η αυτονομια της μπαταριας του για τα δικα μου δεδομενα ειναι ικανοποιητικη.αλλα ειναι καποια χαρακτηριστηκα των αλλων κινητων που θα μου δυσκολεψουν την επιλογη.οπως το compact μεγεθος του sony και το ραδιο , η αδιαβροχοποιηση του samsung , και το lg που παρεχει σχεδον τα παντα ραδιο + υπερυθρες + ois στην καμερα.μαλλον θα πρεπει να επισκεφτω καταστηματα να τα δω και απο κοντα γιατι η μαχη θα κριθει και στο αισθητικο κομματι. :)
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα και εδώ όπου είναι το σωστό νήμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891

Το εν λόγω TV box ειναι σχετικά παλιό, προσωπικά ομως θεωρώ ότι για τη δουλειά που θες δεν θα έχεις πρόβλημα από αυτά που έχω διαβάσει για το συγκεκριμένο, αλλά καλύτερα να σου πει καλύτερα στο νήμα κάποιο παιδί που ισως το έχει στην κατοχή του.

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ενδιαφέρομαι στην αγορά ενός android box για να το συνδέσω με την τηλεόραση μου και να εγκαταστήσω το kodi.

Budget μέχρι 100 ευρώ,έχω δεί άπειρα box αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω,κάποια βοήθεια ααα :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα αλλά ψάχνω ένα καλό Android TV Box!!

 

Έχω δει ένα στο σκρουτζ [OEM MXQ Smart TV Box (S805/1GB/8GB/Android)] από το οποίο το μόνο που θέλω είναι να παίζει σε τηλεόραση σε μαγαζί μόνο για browser!!

 

-Θέλω από τις 9 το πρωί μέχρι τις 10 το βράδυ περίπου να δείχνει ένα συγκεκριμένο site (με αποτελέσματα που θα ανανεώνονται από μόνα τους) χωρίς να κλείνει αν ζεσταθει!!!

-Και απλά ο χειρισμός του να γίνεται με ένα ασύρματο ποντίκι!!

 

Θα έχω θέμα με το συγκεκριμένο; Έχετε να προτείνετε κάποιο καλύτερο σε αυτά τα λεφτα;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν θα έχεις κανένα θέμα !!! Για τον ίδιο λόγο το έχω πάρει είναι άψογο. Στους τρεις μήνες που το έχω και παίζει, έχει κολλήσει μόνο μια φορά και απλά το έκανα επανεκκίνηση. Λογικό βέβαια, αφού το έχω ανοιχτό 24/7, παίζει και αυτό το ρόλο του.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ψάχνω smartphone απο ελλάδα σε αυτά τα χρήματα. Ποια ειναι η καλύτερη επιλογή που μπορώ να βρώ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω.δεν ειναι το καλυτερο αλλα ειναι ενα αριστο κινητο.alcatel pop up.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι χρειάζεται δοκιμή των συσκευών για μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.

Όσον αφορά το samsung A5 (2017) διάβασα αυτό το τεστ που ίσως σε βοηθήσει (http://in2mobile.gr/2017/02/12/samsung-galaxy-a5-2017-review/). Ειδικότερα όσον αφορά τη φωτογραφική μηχανή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μετά από 2 και πλέον χρόνια σκληρής χρήσης του note 4 ήρθε η ώρα να το αποχωριστώ, καθώς είναι στα τελευταία του.

Σκεφτόμουν να το αντικαταστήσω με το note 7 αλλά μας τελείωσε.

 

Οπότε σκέφτομαι να στραφώ σε κάτι πιο οικονομικό γύρω στα 300 ευρώ, ώστε σε κανένα 1 1/2 χρόνο να γυρίσω πάλι στα note πάλι.

Οι απαιτήσεις μου είναι μεγάλη οθόνη, αυτονομία τουλάχιστον αξιοπρεπή και όσο το δυνατόν καλύτερη κάμερα και βίντεο. Τρελές ταχύτητες δεν με ενδιαφέρουν αλλά να μην σέρνεται το κινητό. Πάντως δεν το φορτώνω με βαριές εφαρμογές και παιχνίδια.

 

Με τα ως άνω κριτήρια ζαχαρώνω το sony xa ultra.

Ξέρω ότι τα sony δεν είναι πια τοπ.

Δεν ξέρω βέβαια αν η έλλειψη σταθεροποιητή στην πίσω κάμερα δημιουργεί σοβαρά προβλήματα σε σκοτεινές ή εν κινήσει λήψεις.

Επίσης η έλλειψη tempered glass και οι σχετικές καμπύλες το κάνουν εύθραυστο, μιας και δεν πολυβάζω θήκες;

 

Μου έχουν πει στα λεφτα αυτά για το HUAWEI P9 LITE αλλά με προβληματίζουν οι 5.2 ιντσες (νομίζω ότι οριακά θα τις ανεχτώ) και δεν νομίζω ότι εχει καλύτερη κάμερα.

 

Οιαδήποτε βοήθεια και πρόταση δεκτή.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Θες να κοιταξεις κανα Samsung j7?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Σε τι υπερτερεί; Γιατί βλέπω μικρότερη ram, μικρότερη ισχύ επεξεργαστή, μικρότερη οθόνη και επίσης έλλειψη ois στην κάμερα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για κοπελα κινητο με καλη καμερα για φωτογραφιες σε εσωτερικό χωρο(μερα και νυχτα) με τουλάχιστον 32γβ εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο και 3 γιγα ραμ. Αγορα αμεσα απο ελλαδα (και σκρουτζ).

Αυτο που εχω στο μυαλό μου είναι το Samsung s6. απλα δεν ξερω με την μπαταρια ειναι τοσο χαλια οσο ακουγετε; δρ σχεση με το lg g5 δηλ ποιο ειναι καλυτερο;

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, τι θα προτείνατε για ένα μεσήλικα που θέλει νέο smartphone μέχρι 150-180 με 5.5' οθόνη και πολύ αξιόλογη κάμερα; Όσο αξιόλογη κάμερα μπορεί να υπάρξει στα χρήματα αυτά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ψαχνω αντικαταστατη του redmi note 2 ελεγα να παω στο xiaomi mi max αλλα ολο και αυξανεται η τιμη του αντι να μειωνεται (το ιδιο και το redmi pro)

και τωρα αναμεσα σε αυτα τα 3:

α) http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_356130.html

β) http://www.geekbuying.com/item/Coolpad-LeEco-Cool1-Dual-C106-5-5inch-3GB-32GB-Smartphone---Silver-371398.html

γ) http://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X829-5_7-inch-4GB-64GB-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1125233.html

ελεγα να κανω την υπερβαση και να παω στο λετβ μιας και το βρισκω στα 190$ με κουπονι ,αλλα με προβληματιζει οτι ειναι η αμερικανικη εκδοση περα απο την 800αρα θα εχω καποιο αλλο θεμα? απο ρομ τι λεει?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αναζητώ ένα tablet για κανονική χρήση π.χ. internet browsing, emails, facebook, youtube κτλπ με βαρύτερη εφαρμογή Hearthstone.

 

Ποια είναι η καλύτερη επιλογή σε αυτά τα λεφτά;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...