Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Προσδιόρισε ποια apps θέλεις να τρέχεις.Δυστυχώς κάποια είναι στενά συνδεδεμένα με τα gapps και όταν τα αφαιρέσεις είτε δεν τρέχουν καθόλου,είτε δεν έχουν όλες τους τις δυνατότητες.πχ fb,messenger,viber,igo που έχω δοκιμάσει χωρίς gapps έτρεχαν
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν κοιτάς κάτι σε windows, με όλα αυτα που ζητάς δεν νομίζω ότι αξίζει να κοιτάς κάτι σε android...

 

Ραμ 1gb είναι λίγη για τα τωρινά δεδομένα, πόσο μαλλον αν σκοπεύεις να το κρατήσεις για καιρό.

Ανάλυση οχι μεγαλύτερη από 960x540
: δλδ ψάχνεις τηλέφωνο με χάλια ανάλυση ?
Link to comment
Share on other sites

Από Apps Viber, Opera και κάποιο δίκτυο ράδιο, το tunein δεν τρέχει νομίζω.

 

Ναι ψάχνω τηλέφωνο με χαμηλή ανάλυση για λόγους επιδόσεων και αυτονομίας..

 

 

Από Windows έρχομαι, θα ήθελα κάτι άλλο.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μιας κι εχω το G2, δε νομιζω να εχει χειροτερη εμπειρια με το Α5.

Μαλιστα το μεσημερι το κοιτουσα κι εγω για την γυναικα, και μου φανηκε αρκετα καλο.

Αν αναγκαζομουν να αλλαξω το G2 σιγουρα θα κοιτουσα το Α5 ως κατι παρομοιο.

 

Και μιας και εισαι στην περιοχη, να σου πω οτι σημερα στο Πλαισιο στο Περιστερι, το Α5 2016 το εδιναν στα €239!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Ήρθε η ώρα να αλλάξω το πιστό μου Nexus 4 και είμαι μεταξύ αυτών που αναφέρω στον τίτλο.

 

Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις (με την έννοια ότι δεν παίζω απαιτητικά παιχνίδια και τέτοια, μόνο browsing, emails κτλ), μόνο η κάμερα θα ήθελα να είναι καλή για να βγάζω καλές φωτογραφίες την μικρή.

 

Επίσης με ενδιαφέρει η υποστήριξη. Καλόμαθα με το Nexus που έπαιρνε ενημερώσεις και μου άρεσε. Γενικά έχω την καλύτερη εμπειρία από το Nexus και για αυτό έχει ένα μικρό προβάδισμα.

 

Από εμφάνιση μου αρέσει πιο πολύ το OnePlus, μετά το P9 Lite & Honor και τέλος το Nexus. Από χαρακτηριστικά όμως δεν είμαι σίγουρος και για αυτό θα ήθελα την γνώμη σας μιας και έχω να ασχοληθώ με κινητά 2 χρόνια :lol:

 

Ποιο προτείνετε ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει us unlocked (δεν ειναι κλειδωμένη σε παροχο), υπάρχει eu unlocked και μετά υπάρχουν και οι branded κλειδωμένες στον αντίστοιχο παροχο.

Με eu unlocked είσαι εντάξει

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις σας. Το κινητό "χτυπήθηκε". Εύχομαι να βγει καλό. Προσ το παρόν όλα οκ δείχνουν.

Mythos, όντως Περιστέρι είμαι, έγινε τρελό price match απο ολους. Μας έφτιαξε το Media M (νομιζω το έβαλε πρώτο).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πρωην κατοχος lg g2 και πολυ ευχαριστημένος το κινητο εκανε μπλουμ και πηρα προσωρινά ενα Huawei y6

Θρλω κινητό εως 300ε με μικρη υπέρβαση αν αξίζει

Θελω καμερα αντίστοιχη g2 η καλύτερη

Θελω μπαταρία αντίστοιχη g2 η καλύτερη

Θελω notification led

Να μην κολλάει η χρηση ειναι e-mail internet video calls Ομιλία καλο σημα και καλο ηχειο απαίτηση να βγαζει μια μερα αν και εχω power bank απλα Μην τελιωνει το μεσημέρι και τελος αν ειναι δικαρτο ακομα Καλύτερα.

Θα επερνα το g5 αλλα το φοβάμαι γιατι το κινητό θα το κρατησω λογικα 2 χρόνια και δεν θελω να μπλεξω με σερβισ κλπ.

Ξεχωρισα α52016 και Ρ9 lite 3gb

Μ αρεσει εμφανισιακά το α5 αλλα δεν με πείθει υπέρβαση σε χρήματα θα εκανα για το μοτο η καποιο αλλο τοσο υποσχόμενο αξίζει?υπόψιν δεν θελω να κανω ροοτ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πρωην κατοχος lg g2 και πολυ ευχαριστημένος το κινητο εκανε μπλουμ και πηρα προσωρινά ενα Huawei y6

Θρλω κινητό εως 300ε με μικρη υπέρβαση αν αξίζει

Θελω καμερα αντίστοιχη g2 η καλύτερη

Θελω μπαταρία αντίστοιχη g2 η καλύτερη

Θελω notification led

Να μην κολλάει η χρηση ειναι e-mail internet video calls Ομιλία καλο σημα και καλο ηχειο απαίτηση να βγαζει μια μερα αν και εχω power bank απλα Μην τελιωνει το μεσημέρι και τελος αν ειναι δικαρτο ακομα Καλύτερα.

Θα επερνα το g5 αλλα το φοβάμαι γιατι το κινητό θα το κρατησω λογικα 2 χρόνια και δεν θελω να μπλεξω με σερβισ κλπ.

Ξεχωρισα α52016 και Ρ9 lite 3gb

Μ αρεσει εμφανισιακά το α5 αλλα δεν με πείθει υπέρβαση σε χρήματα θα εκανα για το μοτο η καποιο αλλο τοσο υποσχόμενο αξίζει?υπόψιν δεν θελω να κανω ροοτ κλπ

 

https://www.skroutz.gr/s/7811257/LG-Nexus-5X-32GB.html

Σε ολα αυτα που λες εκτος της μπαταριας που δεν ειναι κατι το πολυ χαλια που γραφουν καποιοι .Την μερα την εχεις σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

θελω να χει καλη φωτογραφικη μηχανη με φλας στην μπροστινη αν γινεται με καλο επεξεργαστη.Να αξιζει τα λεφτα του!! ευχαριστω για οποια συμβουλη σας!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι τορε χα σκεφτεί αλλα το απερριψα λογω οτι ειναι παλιο μοντελο και αλια μπαταρια Ευχαριστώ

 

To LG G5 SE? Δεν έχουν ακουστεί προβλήματα. Αλλιώς το Moto G4 plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... ποιο από τα 2 μου προτείνετε?? με ενδιαφέρει ποιότητα οθόνης, μέγεθος οθόνης... και όσο το δυνατόν καλύτερες φωτογραφίες... και φυσικά το κυριότερο η μπαταρία!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , ειμαι σε αναζητηση νεου κινητου και εχω πεσει στην μαυρη τρυπα της xiaomi :p

Exω παρει για εναν φιλο το rn3 pro(kate) και εχω μια πρωτη εντύπωση για το κινητο αλλα τωρα ειδα οτι και το προ εχει φτασει στο ιδιο περιπου budget οπως και το 4 . Εσεις ποιο λετε οτι εχει περισσότερα πλεονεκτιματα ?

Επισης εχω δει οτι το 3 προ παιζει στα 140 κατι αλλα οχι η kate edition απο το igogo , καλο καταστημα και επισης ειναι must η 800ρα ?

Ευχαριστω πολυ :D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, καλές γιορτές σε όλους με υγεία...!!!

 

Χρειάζομαι την άποψη/βοήθεια σας.

Για πολύ συγκεκριμένους λόγους (κόστος,τρόπος αποπληρωμής/κατάστημα,χρήση) έχω καταλήξει σε αυτές τις 2 συσκευές.

 

Λίγα λόγια για το "ψυχογράφημα" ΤΗΣ υποψήφιας που θα το αγοράσω.

Χρήση ίντερνετ 99% για όλες τις δουλείες της.

Είναι δασκάλα και την βοηθάει πάρα πολύ να έχει άμεσα επαφή με το ίντερνετ (ασκήσεις,σημειώσεις κλπ,κλπ), κλασικά fb και viber για επικοινωνία (ήχο+βίντεο) με εξωτερικό.

 

Και τα παραπάνω 99% και αυτά με δεδομένα κινητού.

 

Επίσης,σε αυτές τις δύο συσκευές η δεύτερη θέση sim είναι κάρτα sim ή microSD...???

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας...!!!

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

,_4.5 με 5 ιντσες

_1 GB μνήμη

_snapdragon 400+

_cyanogenmod 12.1+ STABLE να υπάρχει.

_Τιμη ως 130 ευρώ.

 

Αν δεν υπάρχει κάτι σε καινούργιο, πάμε σε μεταχειρισμένο.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει ο τίτλος, προτεραιότητα δίνω στην κάμερα, επίσης πρέπει οπωσδήποτε να έχει ραδιόφωνο που είναι αχώριστος φίλος στο περπάτημα.

 

Σήμερα πιστεύω ότι 3 GB είναι το ελάχιστο που πρέπει να έχει ένα τηλέφωνο για να το κρατήσεις για ένα χρόνο πριν το δώσεις στην αδερφή σου.

 

Επίσης κάτι άλλο που με ενδιαφέρει είναι η συσκευή να είναι άμεση, όχι σε εξωτικές εφαρμογές αλλά στο τηλέφωνο, επαφές, μηνύματα, e-mail clients και browser.

 

Τους τελευταίους 16 μήνες έχω 640 XL και ενώ η συσκευή είναι ποιοτικότατη και με καλή κάμερα τα windows 10 δεν μου αρέσουν, με κούρασαν, έχασαν αυτό το άμεσο και απλό που είχαν με τα 8ρια, οπότε το 950 XL is out of the question.

 

Αγορά από Ελλάδα λόγο εγγύησης και επειδή τα κινέζικα δεν έχουν κάμερες της προκοπής εκτός από κάποια μετρημένα στα δάχτυλαπου όμως δεν έχουν ραδιόφωνο.

 

Οπότε σκέπτομαι το LG G5 SE, δεν μπορώ να δώσω 60 ευρώ παραπάνω για το G5 με τον 820, ήδη κάνω υπέρβαση στον προϋπολογισμό μου. Υπάρχει κάποιο άλλο να μου προτείνετε, όχι πάνω από αυτά τα χρήματα?

 

Ευχαριστώ, Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση σε αυτούς που είχαν ή έχουν και το Galaxy S7 και το Iphone 6s . Ποιά απο τίς δύο συσκευές έχει τήν δυνατότερη ένταση απο τα ακουστικά, μηλάω πάντα όσο αφορά το κομμάτι της μουσικής .

 

Ευχαριστώ

Καλό βράδυ σε όλους και καλές γιορτές

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ψαχνω ενα ταμπλετ με 7-8 οθονη με δυνατότητα τηλεφωνικών κλήσεων. πιο ειναι το καλύτερο που μπορώ να παρω με περιπου 150 ευρω? Αν αξίζει πολυ η διαφορά μπορω να ανεβώ βαρια και μεχρι τα 200 ευρω
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

https://www.skroutz.gr/s/8673069/Samsung-Galaxy-Tab-A-2016-7-4G-8GB.html

 

Εγω εχω το ιδιο σε 10.1 και ειναι οκ, εχει dialer και παει ικανοποιητικα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση σε αυτούς που είχαν ή έχουν και το Galaxy S7 και το Iphone 6s . Ποιά απο τίς δύο συσκευές έχει τήν δυνατότερη ένταση απο τα ακουστικά, μηλάω πάντα όσο αφορά το κομμάτι της μουσικής .

 

Ευχαριστώ

Καλό βράδυ σε όλους και καλές γιορτές

 

Από τα μαμά ακουστικά;

Και τα δύο έχουν πολύ ένταση σε σημείο που δεν μπορείς να τα βάζεις τέρμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...