Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας ,

Τι λετε?

 

honor 7 Lite 4G ή honor Ρ9 Lite ??

 

http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Honor-7-Lite-Asimi-51090NYQ.htm

 

 

 

http://www.skroutz.gr/s/9043554/Huawei-P9-Lite-2GB-Dual-16GB.html

Edited by lambros69
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θέλω να πάρω δώρο κινητό στην κοπέλα μου για Χριστούγεννα και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο. και τα δύο είναι dual sim και έχουν ξεχωριστή θύρα sd που είναι το βασικό spec που θέλω. βλέπω πάνω κάτω έχουν ίδια τιμή. αναμένω απόψεις/προτάσεις. πληροφοριακά τώρα είναι κάτοχος ενός coolpad f1.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι στο ψάξιμο για νέα συσκευή και πλέον βρίσκομαι στο δίλημμα ZTE Axon 7 ή Xiaomi Mi 5s plus. Παρόλο που είναι στην ίδια κατηγορία περίπου το κάθε ένα έχει τα δικά του θετικά και αρνητικά.

 

Με ενδιαφέρει η καλή κάμερα, οι πλούσιες λειτουργίες στο Android, άψογη μπαταρία και ταχύτητα. Αυτή τη στιγμή έχω το Zenfone 2. Τι προτείνετε?

Edited by chryant

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !

Εχω το redmi 3 pro, και θελω να κανω μια αναβαθμιση τωρα με black friday !

βρηκα το zuk z2 me 189 dollars που ειναι παρα πολυ καλη προσφορα, αλλα μου τα χαλαει λιγο η καμερα του...

Μηπως εχετε τιποτα αλλο να προτινεται με ΚΑΛΗΤΕΡΗ camera κατω απο 200 ευρω? και προφανως ας χανει σε δυναμη επεξεργαστη...

ευχαριστω :D:D:D

 

ps δε θα ηθελα να ξεφυω απο 5 η 5,2 οθονη

Edited by panos_specter
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω για smartphone από Ελλάδα μέχρι 130-140€ για την αδερφή μου. Προορίζεται για social media, youtube και φωτος. Οχι παιχνίδια. Προς το παρον κοιτάω τα samsug j3, zte s6 blade, και αν μπει σε προσφορα/εκπτωσεις το huawei p8 lite. Σε δευτερη μοιρα τα lg k10, lg x και moto g4 play λογω προβληματων που διαβαζω οτι εχουν βγαλει. Η αγορα θα γινει αυστηρα απο Ελλαδα. Θα ηθελα αποψεις και προτασεις.
Link to comment
Share on other sites

για αυτό και ρωτάω τώρα και όχι αργότερα προς τα Χριστούγεννα. τόσο κάνει και το huawei στο skroutz πάνω κάτω. το lenovo από Κίνα το βρίσκω και με πιο λίγα αλλά φοβάμαι λίγο με τα τελωνεια που διαβάζω στο άλλο τοπικ και λέω αν είναι να φάω φόρο και πάει 200€, ας το πάρω από εδώ να έχει και εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται mi5s.

Το τηλέφωνο είναι πολύ καλό.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για ένα dual sim κινητό με καλή κάμερα.

 

Έχω το Lenovo p1m με το οποίο είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη. Είναι γρήγορο, παίρνει δύο sim και επιπλέον κάρτα μνήμης και το φορτίζω κάθε 3-4 μέρες. Σούπερ. Η κάμερά του όμως είναι μέτρια, κάτι που το ήξερα όταν το αγόρασα, αλλά λόγω αλλαγής συνθηκών πλέον χρειάζομαι μία καλή κάμερα μόνιμα πάνω μου οπότε το κινητό δεν με καλύπτει.

 

Ψάχνοντας, βλέπω ότι η απαίτηση για dual sim περιορίζει πολύ τις επιλογές. Δεν έχω δει ουσιαστικά κάτι άλλο από το Samsung S6 duos, το οποίο είναι πολύ ακριβό. Ιδανικά, δεν θα ήθελα να ξεπεράσω τα €350.

 

Καμιά πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι το θες. Για μουσική και γενικά multimedia axon 7. Για ταχύτητα mi5s, αλλά χάνεις από κάμερα λογικά, και υπολόγισε το κόστος τυχόν τελωνείου. Δεν είναι δεδομένο πως δεν θα περάσει αλλά ούτε πως θα περάσει. Επίσης σκέψου πως σε θέμα βλαβης και εγγυησησ πρέπει να το στείλεις κινα. Απορώ πως δεν κοιτάς το oneplus 3t από το ευρωπαϊκό σαιτ εννοείται για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού βρίσκεις στα 199€ το 32αρι του Lenovo πας εκεί καθώς υπερτερεί και σε αποθηκευτικό και σε μπαταρία. Επεξεργαστή φοράνε τον ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το Huawei honor 8. Οτι πιο όμορφο κυκλοφορεί και με καλη(διπλη) καμερα. 330 στο σκρουτζ

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το Huawei honor 8. Οτι πιο όμορφο κυκλοφορεί και με καλη(διπλη) καμερα. 330 στο σκρουτζ

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι'εγω αυτό θα πρότεινα. Βέβαια έχει δύο υποδοχές για sim που αν τις χρησιμοποιήσεις δεν θα μπορείς να βάλεις micro Sd αλλά νομίζω τα 32gb που έχει είναι αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Μάλλον πάντως με βλέπω να καταλάβω στο P8 αλλά δεν βιαζομαι οπότε μπορείτε να μου λέτε και οι υπόλοιποι ιδέες. Ευχαριστώ

 

Καλή Black Friday :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη?????

 

Το Honor 7 Lite είναι μία μικρή υποβάθμιση του Huawei P9 Lite. Ουσιαστικά η διάφορες τους είναι πολύ μικρες. Κυρίως το P9 Lite έχει λιγο καλύτερη οθόνη, καλύτερο ηχείο, ελάχιστα καλύτερη μπαταρία και έρχεται με Cat6 έναντι Cat4 (ταχύτητες στο δίκτυο). Επίσης δεν είμαι σίγουρος για NFC...

 

Στα υπόλοιπα είναι ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες!! σκεφτομαι να παρω ενα φθηνο laptop 400 ευρω πανω κατω! το θελω για χρήση για απλα παιχνιδια χωρις εξελιγμένα γραφικά κλπ (αλλα βέβαια να μην σέρνεται κιόλας), για να βλεπω καμια ταινια και σερφαρισμα! οχι δηλαδη για καποια πολυ δυνατη χρηση!

εχετε κατι να προτεινετε? ποιες μαρκες laptop ειναι καλες και ποιες οχι?

εαν ξέρετε και καποιο site που να μπορω να συγκρίνω χαρακτηριστικα των laptop θα βοηθούσε!

(σορυ για τις πολλες ερωτήσεις, αλλα ειμαι άσχετος με τον συγκεκριμένο χωρο των laptop π.χ. πως παει η σειρα των επεξεργαστών ή με τις καρτες γραφικων, απο το χειρότερο προς το καλύτερο κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Μάλλον πάντως με βλέπω να καταλάβω στο P8 αλλά δεν βιαζομαι οπότε μπορείτε να μου λέτε και οι υπόλοιποι ιδέες. Ευχαριστώ

 

Καλή Black Friday :lol:

 

Πλέον μπορείς να βρεις την έκδοση του Lenovo με τα 32gb στα 199€ πάντως...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...