Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλο το tab s2 αλλα ενα η τετραγωνη οθόνη και δυο η μπαταρία του ειναι στις 4.000 μόνο..Με τετοια ανάλυση στα παιχνιδια θα ειναι σαν το g3 σε αυτονομία..Εγω κοιτάω να παρω το tab a 10.1 2016,αλλα δεν ξερω αν συνεργάζεται με smart tv,για να σου το προτείνω..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρόμοια τηλέφωνα είναι απλά τι Viber έχει τεράστια μπαταρία που το κάνει κ πιο ογκώδες βέβαια. Εγώ εμφανισιακά κ μόνο (γιατί αυτή είναι ή κυρία διαφορά τους εκτός από την μπαταρία) θα πήγαινε στο Χ3
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να κατατοπιστείς σχετικά με κάποια συσκευή καλό θα ήταν να διαβάσεις το αντίστοιχο θέμα της και εάν έχεις ακόμα απορίες να κάνεις εκεί ερωτήσεις

 

Διάβασε λοιπόν το νήμα της συσκευής και αν δεις ότι ή διαδικασία είναι μπελάς για σένα ή πιστεύεις ότι δε θα τα καταφέρεις πήγαινε σε κάποια άλλη συσκευή κ όχι στα Xiaomi.

 

Ωστόσο, πέρα από το J5 ρίξε και μία ματιά στο Χ3 lite γνωστό και ως Lenovo A7010

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα θα ήθελα τη βοήθειά σας. Θέλω μια αξιόπιστη συσκευή με πολύ καλό gps, καλή φωτογραφική, μεγάλη μνήμη κι απροβλημάτιστη λειτουργία κι είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο ιδιαίτερα αφού διάβασα ότι βγήκε global stable για Μι4 κι ισως θα μπορούσα να το παραγγείλω με αυτή. Θεωρώ ότι στις τιμές που είναι και τα δύο τώρα είναι ευκαιρία.
Link to comment
Share on other sites

Επεξεργαζομαι ένα tab s ενός φίλου... Έκδοση με LTE...

Καλό φαίνεται...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο αυτα τα 3 να επιλεξω με κυριο κριτηριο την καμερα (λογω μπεμπη που τον τραβαω συνεχεια) και δευτερο κριτηριο την μπαταρια ???

Τωρα εχω το letv x600 απο την καμερα του οποιου ειμαι παραπανω απο ικανοποιημενος

Παλιοτερα ειχα δοκιμασει την καμερα του απλου note 3 και ηταν πολυ χειροτερη απο του letv

Ποιο απο τα παραπανω 3 βγαζει θεωρητικα τις καλυτερες φωτογραφιες , καλυτερες απο του χ600 εννοειται ???

Εναλλακτικα κανενα αλλο στα 150 συν πλην που κοστιζουν τα παραπανω με καλη καμερα ?

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε παρόμοιο δίλημμα είμαι..... Redmi Pro vs Redmi Note 4...δεν ξέρω γιατί αλλά το Redmi Note 3 Pro το απεκλεισα σχεδόν...

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

Πεταμενα λεφτα και τα 2 !!

Υπαρχουν πολυ καλυτερες επιλογες σε αυτα τα χρηματα..Θες κινητο η θες κινητο που να γραφει απλα samsung;;;

Αν θες απλα ενα samsung κινητο,παρε το Α5 !! Το s5 neo απορω που το ξετρυπωσατε :P

 

nexus 5x : Ανωτερος επεξεργαστης/καρτα γραφικων (τεραστια διαφορα) - Ανωτερη καμερα (μεγαλη διαφορα και εδω) - Ανωτερο λογισμικο (εδω και αν κανει πλακα το nexus)..Δεν εχει καλη αυτονομια αλλα ολα λυνονται με ενα power bank σε περιπτωση που δεν σε καλυψει

 

xperia Z3 : Ανωτερος επεξεργαστης/καρτα γραφικων - Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης - Σουπερ αυτονομια - 3gb ram - αδιαβροχο - στερεο ηχεια - φυσικα και εδω καλυτερο λογισμικο

 

lumia 950 : Δεν χρειαζεται να γραψω ποσο καλυτερο ειναι,απλα εχει windows λειτουργικο..Αν σας κανει, το χτυπας

 

Huawei p9 lite : Επισης καλυτερη επιλογη

Edited by mikele123
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Ειμαι νεο μελος κ ηθελα να ρωτησω να αγορασω κινητο με καινουργιο λογισμικο η να παρω το προηγουμενο. Π.χ θεοω να παρω το lenovo vibe p1 αλλα εχει το lollipop 5.0 να παω σε αλλο κινητο με το 6.0?

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με το τι προτεραιότητες βάζεις εσύ, αν π.χ. στην συγκεκριμένη περίπτωση προτιμάς μία συσκευή με νεότερο λογισμικό ή μία συσκευή με πολύ μεγάλη αυτονομία νοπως είναι το P1.

 

Γραψε καλύτερα ένα ποστ με τη χρήση που θες να κάνεις, τις προτεραιότητες που εσύ βάζεις κ τι budget σου να σου πούμε δυο-τρεις συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ξερετε ποιες εταιρειες ακολουθουν αυτην την πολιτικη? Δεν θελω κατι ιδιαιτερο, θελω κατι φθηνο κοντα στα 100-130ε οποτε νομιζω οτι θα ειναι καλη επιλογη. Αλλες προτασεις ευπροσδεκτες!
Link to comment
Share on other sites

Ναι το οποιο θα ειναι μεταχειρισμενο... Μια φορα πηρα απο εκει ενα xiaomi mi4 και βγηκε μεταχειρισμενο. Ποτε ξανα.... Καλλιτερα απο aliexpress σε καποιον πωλητη με καλες αξιολογησεις.

 

Στάλθηκε από το PIXELS DG350 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο stock? ΜΟυ ειπαν απο το vickmall οτι αξιζει και σκεφτομουν xiaomi redmi 3s αλλα γενικα δεν εχω ξαναπαραγγειλει και δεν ξερω ακριβως τι παιζει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το οποιο θα ειναι μεταχειρισμενο... Μια φορα πηρα απο εκει ενα xiaomi mi4 και βγηκε μεταχειρισμενο. Ποτε ξανα.... Καλλιτερα απο aliexpress σε καποιον πωλητη με καλες αξιολογησεις.

 

Στάλθηκε από το PIXELS DG350 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το εκθεσιακό τι θα ήταν;

Ειναι αυτό που πάει ο καθένας και παίζει μαζί του.Καλύτερα μεταχειρισμένο απο ένα άτομο παρά απο 1000 πάντως ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα τα redmi pro και redmi note 4, απλά το redmi note 3 είναι λιγάκι χειρότερο και λιγάκι πιο φτηνό. Snap κλπ σε νοιάζουν μόνο αν θες να βάζεις custom roms, τα άλλα 2 έχουν από εργοστάσιο marshmallow.

Υπάρχει και η έκδοση Redmi Note 3 Pro International Version (Kate) που έχει 800αρα μπάντα και 6.0.1 από τη μάνα του. Και το Redmi Note 3 Pro (Kenzo) θα πάρει 6.0.1 σε official global stable. Έχει πάρει ήδη 6.0.1 στην official global dev.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι τα δυο Redmi note 3 δε διαφέρουν σε επίπεδο φωτογραφικής, ενώ του 4 μπορεί και να είναι υποδεέστερη του 3 pro. Εγώ θα έριχνα μια ματιά και στο Leeco cool1 που είναι στην αυτή κατηγορία τιμής, αλλά λένε ότι υπερτερεί σημαντικά στη φωτογραφική μηχανή και ίσως και στο Le max 2, που είναι στα ~200€ και πρεπει επίσης να υπερτερεί.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...