Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Huawei mate s από Ελλάδα με αυτά τα χρήματα, άπειρες λειτουργίες για την κάμερα και εγγύηση να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα.

Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με τις εν λόγο συσκευές για αυτό θα ήθελα να μου προτείνετε κάτι ώστε να προβω σε αναβάθμιση από το Samsung Galaxy Note 8.0

Εκεινο που ζητώ ως επί το πλείστον ειναι, καλή μπαταρία, συνεργασία με Smart TV (Samsung)και καλό ηχείο σαν συσκευή...

 

Ριχτε καμία ιδέα να το δω πιο διεξοδικά!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ εκ των προτέρων ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τι θες να κανεις. Συσκευαρες και οι δυο.

Απο ταχυτητα αν δεν εισαι ψειρας, δε θα δεις διαφορα στην εμπειρια χρησης, εκτος και αν φορτωσεις το S6 με ενα καρο κακογραμμενες εφαρμογες οπου θα σου προκαλουν καποιες καθυστερησεις πιθανως κατι που στο ios πιο δυσκολα θα συμβει. κατα τα αλλα πολυ συνοπτικα:

 

καλυτερη αξιοπιστια στο χρονο (λειτουργικο συστημα, εφαρμογες, κατασκευη)-> iphone SE

καλυτερη και μεγαλυτερη οθονη, περισσοτερος εσωτερικος χωρος, "παραδοσιακη" διαχειριση αρχειων-> galaxy S6

 

Απο καμερες ειναι και τα δυο απο τις τοπ επιλογες, δεν εχει νοημα να το πολυψαχνεις.

Μπαταρια παλι πολυ κοντα.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..πριν κάτι μέρες μου έσπασε Το λγ γ2 και λέω να αλλάξω συσκευή βρήκα με 310 π9 το κανονικό μεταχειρισμένο ολοκαίνουργιο αλλά δε το πρόλαβα τώρα 200ευρώ λγ γ4 αλλά φοβάμαι μην βγάλει πρόβλημα που έχουν όλα τα λγ γ4 και σκεφτηκα με άλλα 40 ευρώ μπορω να πάρω Α5 2016 Η j7 2016..έχετε κάποια γνώμη; εγω θέλω Η συσκευή να έχει καλή μπαταρία και κάμερα και μέτρια να είναι δε με πειράζει Edited by rafos123
Link to comment
Share on other sites

To A5 2016 έχει πολύ καλή μπαταρία. Για το j7 δεν ξέρω. Από κάμερα δεν φτάνουν το g4 αλλά δεν τα λες και χάλια. Για μένα ένα από τα δύο Samsung διάλεξε. Νέες συσκευές και χωρίς θέματα όπως το g4
Link to comment
Share on other sites

Ή μπαταρία του J7 είναι πολύ καλή και αρκετά μεγαλύτερη του Α5 νομίζω. Ωστόσο το A5 έχει amoled FHD οθόνη ενώ το J7 amoled HD. Λειτουργικότητα παρόμοια. A5 για μένα αν το μπαντζετ σου πάει μέχρι εκεί.

LG G4 με όλα αυτά που έχουν γίνει καλύτερα οχι

Link to comment
Share on other sites

ωχ..και εγω μπερεμενος ειμαι......:cry: Θελω ενα κινητο για φωτογραφιες,ελαφρο browsing,οποτε βρισκομαι εξω,που ειμαι πολυ λιγες ωρες,και μεταπωληση στον χρονο...
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας η γυναίκα το galaxy s3 neo σκέφτομαι να το αλλάξω με κάτι ποιο καινούργιο με βασικό χαρακτηριστικό τη κάμερα καταρχήν. Μετα θέλουμε τουλάχιστον , τετραπύρηνο, 1,5-2gb ram, εσωτερική 16gb και να παίρνει microsd. Τιμή ως 200 το πολυυυυυύ πολυ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, δυστυχως την αγορα των ταμπλετ απο κινα μερια δεν την κατεχω ιδιαιτερα...ψαχνω ενα ταμπλετ, με οθονη κοντα στις 10 ιντσετ (9,7 φανταζομαι ειναι η πιο κοινη επιλογη), που να παιρνει και καρτα για data, οπωσδηποτε...

 

τιμη μεχρι 150ε, αν καποιος το κατεχει να μην παρω κανα γουρουνι στο σακι, βοηθαει πολυ (δεν πρεπει να γινω ρεζιλι δεν ειναι για μενα :p )

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ένα κινητό (4''ή μικρότερο) που να έχει καλή μπαταρία (να αντέχει 2-3 μέρες) να μην μένω στην δουλειά μου (15-20) τηλέφωνα καθημερινά και καλό GPS (1-2 ώρες) για πλοήγηση και Runtastic .

Τα υπόλοιπα δεν με ενδιαφέρουν.

Καμιά καλή πρόταση ??

Edited by serkotsos
Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι καλυτερο με σειρα προτεραιοτητας?

lenovo k3 note

xiaomi mi4c

lenovo x3 lite

xiaomi redmi 3s

lenovo k80M

blackview omega pro

meizu m3

meizu m2 note

lenovo p1

 

το x3 lite απο οτι βλεπω εχει καλυτερη οθονη ηχο design και φωτο απο το p1 ή κανω λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

είμαι στο ψάξιμο μιας νέας συσκευής και δεν ξέρω τι να πάρω....

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η μπαταρία πρώτα απ΄όλα, δηλαδή με φουλ χρήση να βγάζει άνετα την μέρα!

Αυτά που κοιτάω είναι τα εξής:

 

OnePlus 3 (πρώην κάτοχος του One)

Nexus 6P

Galaxy S7-S7 edge

μια άλλη επιλογή είναι να περιμένω την παρουσίαση τις google για να δούμε τι θα λένε τα pixel

και το note 7 η πιο ακραία επιλογή

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,ειμαι σε αναζητηση συσκευης οπου αυτη την φορα θελω να κρατησω τουλαχιστον 3 ετη....

Το budget μου ειναι 350 ευρω,αρα μαλλον θα εχω επιλογες....

Ο κυριος γνωμονας,ειναι η φωτο και browsing,λιγο fb ...παιχνιδια δεν παιζω καθολου,γαρ η ηλικια και ο λιγος χρονος........

Ειμαι αναμεσα στα εξης κινητα αλλα θα ηθελα και την βοηθεια σας σε αυτα τα χρηματα,απο ελλαδα η αγορα,αν εχω αφησει καποιο κινητο και δεν το εχω σκεφτει.....

Απο λειτουργικο δεν εχω θεμα,αλλα να μπορω ανετα να εχω αυτα που χρειαζομαι...

 

H σειρα ειναι εντελως τυχαια μην την λαμβανετε υποψιν....

 

1η. LG G5

2η. samsung s6

3η. lumia 950 xl

4η. ............ Στην κριση σας.....

 

Ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια,και θα ηθελα να μου πειτε αντικειμενικα,χωρις fanboysμους

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Πάρε όποιο θέλεις εκτός από το LG G4.

 

Ή μπαταρία του J7 είναι πολύ καλή και αρκετά μεγαλύτερη του Α5 νομίζω. Ωστόσο το A5 έχει amoled FHD οθόνη ενώ το J7 amoled HD. Λειτουργικότητα παρόμοια. A5 για μένα αν το μπαντζετ σου πάει μέχρι εκεί.

LG G4 με όλα αυτά που έχουν γίνει καλύτερα οχι

 

To A5 2016 έχει πολύ καλή μπαταρία. Για το j7 δεν ξέρω. Από κάμερα δεν φτάνουν το g4 αλλά δεν τα λες και χάλια. Για μένα ένα από τα δύο Samsung διάλεξε. Νέες συσκευές και χωρίς θέματα όπως το g4

Σας ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :)

 

Χρειάζομαι τις συμβουλές και τη βοήθειά σας, για την αγορά ενός κινητού (κατά προτίμηση όχι κινέζικο, λόγω άσχημης προηγούμενης εμπειρίας). :p

 

Με τιμή μέχρι 100 Ευρώ, για μέτρια χρήση, κυρίως φωτογραφίες και πλοήγηση στο internet, ποιο θα μπορούσα να επιλέξω;

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την τιμή αν δε θες κάτι σε κινέζικο αυτά που παίζουν είναι το motorola Moto E 2nd generation και το Huawei Y3 II. Το πρώτο για τη γενική λειτουργικότητα και την οθόνη το δεύτερο για την κάμερα. Παλιά θα πρότεινα και windows σε αυτά τα λεφτά αλλά ειναι λίγο περίεργα τα πράγματα με τη Microsoft αυτή την περίοδο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...