Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για μένα η καλύτερη λύση είναι το redmi note 3 pro με τον snapdradon.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο Oneplus 3 ή ZTE Axon 7 ποιο λέτε είναι καλύτερο?

Διαθέτω μέχρι 400 ευρώ αν μου προτείνεται και κανα άλλο κανένα πρόβλημα...:)

Link to comment
Share on other sites

Απλώς θέλω να υποστηρίζει και την 800 band

 

Την έχει και την 800 απλά μην το πάρεις από κινεζομάγαζο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλη θέλει να πάρει δίκαρτο κινητό ως 100 ευρώ. Εννοείται χαμηλές απαιτήσεις, δεν την απασχολεί το λειτουργικό. Ε να είναι και 3G (λέω εγώ). Μέχρι στιγμής μου φαίνεται καλή επιλογή το Lumia 640 3G dual (έχει και - ας πούμε - ικανοποιητικό χώρο 8GB να μπορεί ν' αποθηκεύσει και τίποτα). Κινέζικα και τατοιαύτα (εννοώ χωρίς να μπορεί να το πάρει από κατάστημα εδώ) αποκλείονται (δεν παίζει να μπει στη διαδικασία). Για πείτε γνώμες. Γνώμες για το 640 ή κάποια android πρόταση π.χ.; Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ψάχνω κινητό έως 300€ και από τις αναζητήσεις σε σκρουτζ και μπεστπραις έχω βρει αυτά:

 

Xiamoni Redmi Note 3 Pro (32GB) - 235€

Lenovo K80 (64GB) - 240€

LG Nexus 5X - 260€-280€

Xiamoni Redmi Note 4 (64GB) - 280€

Huawei Ascend G8 (32GB) - 295€

LG G4 (32GB) - 295€

Huawei Mate S (32GB) - 295€

 

Πιο πολύ κλείνω προς 5Χ, G4 , και μετά τα Note......

Έχω τρεις μέρες που διαβάζω για αυτά τα κινητά και μάλλον έχω μπερδευτεί πιο πολύ....

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Νομίζω λόγω διαθέσιμου budget μπορώ να καταλήξω στο G5, κυρίως λόγω των πολύ καλών κριτικών που διάβασα για τους φακούς που διαθέτει και τις φωτογραφίες/βίντεο που βγάζει καθώς αυτό ήταν το κύριο ζητούμενο για μένα προκειμένου να μη χρησιμοποιώ την compact ψηφιακή μου ή να μη χρειαστεί να αγοράσω χωριστή βιντεοκάμερα.

 

Η αλήθεια είναι ότι διάβασα σκληρές κριτικές για το συγκεκριμένο στο αντίστοιχο νήμα του forum, που εστίαζαν κυρίως στη μπαταρία και στη bleeding screen. Το τελευταίο μάλλον θα χρειαστεί να μου το εξηγήσετε :p καθώς δε το γνωρίζω, για τη μπαταρία είναι αντιληπτό. Ως κάτοχος του LG G2 Mini με περιορισμένη χρήση data/wifi την ημέρα, μου έβγαζε 4 μέρες άνετα. Προφανώς και με την πάροδο του χρόνου η χρήση αυτή θα αυξάνεται, ωστόσο δε το χρησιμοποιώ και συνέχεια μέσα στη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλη θέλει να πάρει δίκαρτο κινητό ως 100 ευρώ. Εννοείται χαμηλές απαιτήσεις, δεν την απασχολεί το λειτουργικό. Ε να είναι και 3G (λέω εγώ). Μέχρι στιγμής μου φαίνεται καλή επιλογή το Lumia 640 3G dual (έχει και - ας πούμε - ικανοποιητικό χώρο 8GB να μπορεί ν' αποθηκεύσει και τίποτα). Κινέζικα και τατοιαύτα (εννοώ χωρίς να μπορεί να το πάρει από κατάστημα εδώ) αποκλείονται (δεν παίζει να μπει στη διαδικασία). Για πείτε γνώμες. Γνώμες για το 640 ή κάποια android πρόταση π.χ.;

 

Lenovo K3 Note, vickmall

Με ευρωπαϊκή Ρομ

Εξαιρετικό στα 100€

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ενας φιλος θελει να παρει κινητο και ειναι αναμεσα στα δυο.

Εγω σαν κατοχος του nexus 5x του προτεινα αυτο αλλα και το motorola δεν ειναι και ασχημο.και ειναι και πιο φτηνο.

Τι λετε;?;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ενας φιλος θελει να παρει κινητο και ειναι αναμεσα στα δυο.

Εγω σαν κατοχος του nexus 5x του προτεινα αυτο αλλα και το motorola δεν ειναι και ασχημο.και ειναι και πιο φτηνο.

Τι λετε;?;

 

τι σχέση μπορεί να έχει το 5x με το g3? οκ είναι και τα δυο smartphone, η διαφορά είναι κάτι σαν Ferrari με zastava

Link to comment
Share on other sites

Το 5Χ μπορεί να συγκριθεί μόνο με το Moto G4 plus. Εκεί θα βρει πλεονεκτήματα (και μειονεκτήματα) για να το προτιμήσει. Μεταξύ των 2 όμως αν έχει τα λεφτά πάει καρφωτά στο 5Χ
Link to comment
Share on other sites

Το 5Χ μπορεί να συγκριθεί μόνο με το Moto G4 plus. Εκεί θα βρει πλεονεκτήματα (και μειονεκτήματα) για να το προτιμήσει. Μεταξύ των 2 όμως αν έχει τα λεφτά πάει καρφωτά στο 5Χ

 

με κανένα moto g δεν συγκρίνετε το 5x

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν προερχόμενος από motorola razr και samsung note 4 έχω πλέον απηυδήσει και αποφάσισα να παίρνω ένα λιγότερο mainstream τηλέφωνο από κίνα μεριά στην κατηγορία 250-300 με στόχο να το ανανεώνω κάθε 1 έτος. Η αλλαγή θα γίνει σε κανένα δίμηνο και έχω μερικά κολλήματα στα οποία θα χρειαστώ τις πολύτιμες γνώμες σας.

1ον οθόνη oled full hd 5" minimum

2ον micro sd

3ον όσο το δυνατό lag free σε επίπεδο iphone αν γίνεται τουλάχιστον για τις κλήσεις και τα μηνύματα (και στα 2 προηγούμενα μου τηλέφωνα έτρωγα μαύρες οθόνες και επανεκκινήσεις μια στο τόσο σε κλήσεις)

προαιρετικά αποσπώμενη μπαταρία, υπέρυθρες, audio jack και fm radio και να ζεσταίνεται όσο το δυνατό λιγότερο

Edited by arisgoku
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σε παρόμοιο δίλημμα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=439836

 

Δες τα από κοντά και δε θα δυσκολευτείς να διαλέξεις. ;)

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...