Jump to content

Πιστοποίηση ΙΕΚ


dreaming
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σε όλα τα μέλη,

Αν μπορεί κάποιος/α να μου στείλει ενα μήνυμα με τις απαντήσεις πιστοποίησης της ειδικότητας Στέλεχος Διοίκησης Οικονομίας θα ήμουν υπόχρεος! Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 298
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια και εγω ενδιαφερομαι για απαντησεις ΙΕΚ τεχνικων Η/Υ... καποιο βιβκιο ισως η ακομα καλυτερα pdf. Δεν εχω τον απαραιτητο χρονο να τις βρω μια μια ολοκληρωμενες λογω δουλειας...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα εχει μηπως κανεις τις απαντησεις της πιστοποιησης στην ειδικοτητα βοηθος μαιευτικης; Αν ναι σας παρακαλω να μου τις στειλετε με πμ

 

ευχαριστω προκαταβολικα...

Edited by valadis.k
αφαίρεση προσωπικών στοιχείων
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΨΑΧΝΩ ΕΡΩΤΗΣΕΙΑ-ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΙΕΚ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΧΕΔΙΑΣΤΩΝ ΜΕΣΩ Η/Υ

ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΡΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑ 10 1998 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ .ΑΝ ΚΑΙ Ο ΕΟΠΠΕΠ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΦΕΤΟΣ ΓΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας

 

Υπάρχει κάποιο link με τις απαντήσεις στις ερωτήσεις πιστοποίησης του Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π για την ειδικότητα νέου τύπου "Τεχνικός Η/Υ"

 

Έχω ψάξει και βρήκα μόνο της παλαιότερης ειδικότητας: "Τεχνικός Η/Υ και ηλεκτρονικών μηχανών γραφείου" από την οποία υπάρχουν ελάχιστες ίδιες με τη νέα ειδικότητα ενώ οι περισσότερες του καινούργιου τύπου είναι εντελώς νέες

 

Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν πολύτιμη

 

Σας ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Τις απαντήσεις από τις παλιές ειδικότητες μπορείτε να τις αγοράσετε από βιβλιοπωλεία ή online γράφοντας στο search engine ερωτήσεις πιστοποίησης ΙΕΚ. Όλο και κάποιος θα ενδιαφέρθηκε για να τις εκδώσει. Για αυτούς που έχουν νέες ειδικότητες και δεν έχουν προλάβει να εκδοθούν βιβλία με τις απαντήσεις, μπορούν να τις βρουν από παρεμφερή ειδικότητα. Κατεβάστε από το site http://www.eoppep.gr/index.php/el/certification-exams/trapeza_thematwn τα αρχεία σε μορφή pdf. Δείτε αν έχει αρκετές ίδιες. Μπορεί να καλύψουν μικρό ή μεγάλο μέρος ;) . Εγώ για παράδειγμα έχω ειδικότητα "Τεχνικός Αισθητικής Τέχνης και Μακιγιάζ" (που παρεπιμπτόντως προ τριών ημερών ανάρτησαν δικές τους ερωτήσεις), είχα αγοράσει ήδη βιβλίο με τίτλο"Ειδικός Εφαρμογών Αισθητικής Ερωτήσεις Πιστοποίησης ΙΕΚ". Κάλυψε σχεδόν τα 4/5 των ερωτήσεων. Άλλη λύση είναι απλά να διαβάσετε τις σημειώσεις σας. Για τον κόσμο που δεν έχει κάποιες σημειώσεις μπορεί να απευθυνθεί στο ΙΕΚ που άνηκε κάποτε και να πάρει την ύλη σε ηλεκτρονική μορφή. Αν πάλι δεν επαρκή κι αυτή η λύση ας μπει εδώ http://ebooks.edu.gr/new/allcourses.php και να κατεβάσει τα βιβλία που τον/την αφορούν. Η δικιά μου ειδικότητα τουλάχιστον χρησιμοποιεί ύλη του ΕΠΑΛ. Υποθέτω και πολλές άλλες. Τέλος, για όποιον δε βγάζει άκρη με όλα αυτά ας googlαρει. :lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση αν καποιος γνωριζει λιγο το συστημα της διαδικασιας πιστοποιησης.Π.Χ ποσες ερωτησεις ειναι στο συνολο για να ειναι 3ωρη η εξεταση εχω βγαλει κ εγω δημοσιο ιεκ στελεχος ασφαλειας προσωπων κ υποδομων και δινουμε σε λιγες ημερες και εχω ανχωθει λιγο με την ολη διαδικασια.Αν μπορει ας μ δωσει καποιος καποιες πληροφοριες ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ. Η εξέταση ακολουθεί περίπου τυπικά το πρόγραμμα των πανελλήνιων εξετάσεων σε διαδικασία τη στιγμή της παρουσίας του εξεταζόμενου και κατά τη διάρκεια της επιτήρησης.

 

Γενικά από προσωπική εμπειρία (καθώς έδωσα επιτυχώς πριν από 3 χρόνια για την ειδικότητα του τεχνικού δικτύων Η/Υ) θα έλεγα ότι για κάποιον που έχει διαβάσει συνειδητά μεθοδικά και προσεκτικά χωρίς άγχος και πίεση (όσο γίνεται φυσικά) οι εξετάσεις είναι διαχειρίσιμες. Οι ερωτήσεις τότε που εξετάστηκα ήταν 10 στον αριθμό και η διάρκεια 3 ώρες. Είχα προετοιμαστεί καλά πιο πολύ θα έλεγα συστηματικά χωρίς να...πεθάνω στο διάβασμα εννοείται και τις πέρασα. Από τη μελέτη της ύλης διαπίστωσα ότι αν θέλανε οι αρμόδιοι της επιλογής των θεμάτων να μας ...βυθίσουν στον πάτο θα μπορούσαν εύκολα να το έχουν κάνει καθώς (τουλάχιστον στη δική μου ειδικότητα) υπήρχαν ερωτήσεις που ήταν δύσκολο να κατανοηθούν και εξίσου δύσκολο να απομνημονευθούν και ήταν πολλές... Όμως τόσο από αυτά που είδα στο θεωρητικό όσο και στο πρακτικό συνειδητοποίησα ότι μάλλον ήθελαν να βοηθήσουν τον φυσιολογικά μελετημένο υποψήφιο. Τώρα στο πρακτικό δεν ήξερα τι θα αντιμετωπίσω, εντούτοις οι εξεταστές θα έλεγα ήταν θετικά προσκείμενοι στους εξεταζόμενους και αυτά που ρώτησαν τα ήξερα (ευτυχώς...). Ακόμα και ένα λάθος που έκανα με βοήθησαν καθώς αφενός υποθέτω είδαν ότι ακολούθησα τα σωστά βήματα αρχικά τουλάχιστο και αφετέρου απάντησα σωστά όλα τα άλλα.

 

Εν τέλει η γνώμη μου είναι ότι ο υποψήφιος που θα διαβάσει συνειδητά και με καθαρό μυαλό έχει μεγάλες πιθανότητες επιτυχίας. Φυσικά πάντα θα υπάρχουν και αστάθμητοι παράγοντες. Ελπίζω να μην έχει αλλάξει η διαδικασία και η γενικότερη αυτή φιλοσοφία από την τελευταία φορά που εξετάστηκα. Πάντα όμως μετράει πολύ η καλή (και στοχευμένη κυρίως) γνώση των θεμάτων, η αυτοπεποίθηση την ώρα της εξέτασης (και ειδικότερα στο πρακτικό μέρος) και φυσικά η τύχη.

 

Προετοιμάζομαι κι εγώ τώρα για την ειδικότητα των Τεχνικών Η/Υ. Ελπίζω να απάντησα στο ερώτημά σας, προετοιμαστείτε συστηματικά χωρίς άγχος και πιστεύω ότι θα τα καταφέρετε.

 

Καλή επιτυχία σας εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας ψάχνω τις απαντησεις απο τις ερωτησεις πιστοποίησης στο τμημα τεχνικός Αισθητικος ποδολογιας και καλλωπισμού νυχιων!!!οποιος ή οποία τις εχει μπορει να μου τις στείλει;;;ευχαριστω!

 

Θα ηθελα και εγω αν τις εχεις καποιος

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΨΑΧΝΩ ΕΡΩΤΗΣΕΙΑ-ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΙΕΚ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΧΕΔΙΑΣΤΩΝ ΜΕΣΩ Η/Υ

ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΡΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑ 10 1998 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ .ΑΝ ΚΑΙ Ο ΕΟΠΠΕΠ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΦΕΤΟΣ ΓΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

τις βρηκες?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Αυτό το Σάββατο που μας έρχεται ξεκινάνε οι εξετάσεις. Ξέρει κανείς πότε θα βγουν τα αποτελέσματα για το σε ποια εξεταστικά κέντρα δίνουμε; Ή να τους πάρουμε κάνα τηλέφωνο για κράξιμο; Το θέμα είναι ότι μένω σε χωριό, μακριά από οποιοδήποτε εξεταστικό κέντρο, ακόμη και στο κοντινότερο να μου πουν να πάω, θέλω 3-4 ώρες δρόμο να πάω και άλλες τόσες για να γυρίσω και πρέπει να κανονίσω έγκαιρα για το τι θα κάνω. Είμαι σίγουρος ότι και άλλοι θα έρχονται από μακριά. Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Αν καποιος εχει τις σημειωσεις/απαντησεις για την παλια ειδικοτητα "ειδικος γεωγραφικων συστηματων πληροφοριων" ας μου στειλει π.μ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα σας μήπως έχει κάποιος τις απαντήσεις στις ερωτήσεις πιστοποίησης για την ειδικότητα Τεχνικός Αισθητικής Τέχνης και μακιγιάζ;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
"ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ (WEB DESIGNER - DEVELOPER)

 

Καλησπέρα σας, όποιος ενδιαφέρεται για απαντήσεις στα θέματα πιστοποιησης ΙΕΚ "ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ (WEB DESIGNER - DEVELOPER) ας επικοινωνήσει μαζι μου με ΠΜ

 

Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι για τις απαντήσεις ΙΕΚ ως ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ (WEB DESIGNER - DEVELOPER) . Υπάρχουν ακόμη;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά,

Ενδιαφέρομαι για τις απαντήσεις στις ερωτήσεις πιστοποίησης της ειδικότητας "τεχνικος φαρμάκων καλλυντικών κ παρεμφερών προϊόντων Ν 4186/2013 " έχω τελειώσει δ.ιεκ πριν 4 χρόνια κ αποφάσισα να δώσω φέτος για την πιστοποίηση help!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια οι εξετασεις πιστοποιησης 2020 θα γινουν καθημερινες απο Ιουλιο ως Σεπτεμβριο σε καθορισμενες ημερομηνιες. Η ωρα αλλαξε απο 9-12 πμ θα αρχισουν 11:00 φανταζομαι με μασκες σιγουρα. Ωρα προσελευσης 10-10:30. Ξερουμε , ποσες ερωτησεις πεφτουν στο θεωρητικο μερος ?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
"ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ (WEB DESIGNER - DEVELOPER)

 

Καλησπέρα σας, όποιος ενδιαφέρεται για απαντήσεις στα θέματα πιστοποιησης ΙΕΚ "ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ (WEB DESIGNER - DEVELOPER) ας επικοινωνήσει μαζι μου με ΠΜ

 

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για τις απαντήσεις ΙΕΚ ως ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ (WEB DESIGNER - DEVELOPER). Υπάρχουν ακόμη; Πως μπορώ να έχω τις απαντήσεις πιστοποίησης; Παρακαλώ ενημερώστε με στο bs_kath@yahoo.gr. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 6 months later...
Θα γίνουν εξετάσεις πιστοποιησης τον Οκτωβρη 2021 και ακολουθως πάλι Οκτ. 22. Ψαχνω για απαντήσεις ειδικός Γεωγρ.Συστημάτων Πληροφοριων GIS. Αν βρεθεί καποιος απο ιδιωτικο που έχει κρατήσει τις απαντήσεις help:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...