Jump to content

Xiaomi Mi Mix


glynos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να περάσουν unofficial rom, λογικά είχαν ξεκλειδώσει το bootloader πρώτα, σωστά ?

Λες ότι μετά το ξεκλείδωσες. Ακολούθησες την κανονική διαδικασία μέσω της xiaomi με MI Account?

Μπορεί να ξεκλειδωθεί ο bootloader με ένα MI Account άλλο από αυτό που έχει χρησιμοποιηθεί αρχικά για ξεκλείδωμα και κλείδωμα ?

 

Καλημερα!!

Και στο δικο μου, οταν το παρελαβα, ειχαν περασει Unofficial ROM, αλλα ο bootloader ηταν κλειδωμενος....!!! Επισης, δεν υπηρχε μεσα Recovery!!

Οποτε, ακολουθησα τη γνωστη διαδικασια, ξεκλειδωσα και περασα την ελληνικη ROM, κατι σχετικα ευκολο, αν το εχεις ξανακανει σε αλλο Xiaomi.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 704
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε εμενα, ειχε unofficial rom, και κλειδωμενο bootloader. Οποτε το να περασθει official rom, ηταν η μονη λυση. Τωρα εχουν την ρομ global stable, που εχει Ελληνικα, οποτε δεν χρειαζεται ξεκλειδωμα. Αν θες, να περασεις την Ελληνικη ρομ, πρεπει να ξεκλειδωθει. Το mi account εχει το email , και το password το δικο σου. Τα κινεζομαγαζα, δεν νομιζω οτι περνανε δικο τους mi account, γιατι μετα το τηλεφωνο ειναι αχρηστο, δεν μπορει να χρησιμοποιηθει.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα, ειχε unofficial rom, και κλειδωμενο bootloader. Οποτε το να περασθει official rom, ηταν η μονη λυση. Τωρα εχουν την ρομ global stable, που εχει Ελληνικα, οποτε δεν χρειαζεται ξεκλειδωμα. Αν θες, να περασεις την Ελληνικη ρομ, πρεπει να ξεκλειδωθει. Το mi account εχει το email , και το password το δικο σου. Τα κινεζομαγαζα, δεν νομιζω οτι περνανε δικο τους mi account, γιατι μετα το τηλεφωνο ειναι αχρηστο, δεν μπορει να χρησιμοποιηθει.

 

Τα κινεζομάγαζα πως καταφέρνουν και ξεκλειδώνουν το bootloader και περνάνε unofficial ROM χωρίς χρήση MI Account ?

 

Βλέπω στο επίσημο φόρουμ της xiaomi ότι πολλές φορές οι χρήστες περιμένουν πολλές μέρες για την έγκριση ξεκλειδώματος. Αν υπήρχε ένας άλλος τρόπος για ξεκλείδωμα χωρίς έγκριση σε MI Account, δεν θα είχε μαθευτεί ?

Link to comment
Share on other sites

Τα κινεζομάγαζα πως καταφέρνουν και ξεκλειδώνουν το bootloader και περνάνε unofficial ROM χωρίς χρήση MI Account ?

 

Βλέπω στο επίσημο φόρουμ της xiaomi ότι πολλές φορές οι χρήστες περιμένουν πολλές μέρες για την έγκριση ξεκλειδώματος. Αν υπήρχε ένας άλλος τρόπος για ξεκλείδωμα χωρίς έγκριση σε MI Account, δεν θα είχε μαθευτεί ?

 

Το πιθανοτερο ειναι, πως ξεκλειδωνουν με Mi account και μετα τον διαγραφουν.

Προσωπικα, δεν περιμενα περισσοτερο απο μιση ωρα, για να παρω την εγκριση για ξεκλειδωμα, με το 2ο λογαριασμο που δημιουργησα!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι τηλέφωνο είναι αυτό!!!

Το έχω μια εβδομάδα και έχω πάθει σοκ. Είχα να ενθουσιάστω με τηλ από την εποχή του Ericsson p800!

 

 

 

Στάλθηκε από το MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παρηγγειλα απο Gearbest με flat rate shipping, λετε να περασει απο τελωνειο; Δεν επελεξα το expedited που ηταν μεσω DHL... Προλαβαινω να ακυρωσω;; Ακομα δεν εγινε shipped!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παρηγγειλα απο Gearbest με flat rate shipping, λετε να περασει απο τελωνειο; Δεν επελεξα το expedited που ηταν μεσω DHL... Προλαβαινω να ακυρωσω;; Ακομα δεν εγινε shipped!

 

3 παραγγελιες εχω κανει με nlpost απο gearbest καμια δεν περασε... Ποσο το πηρες? το 6/256?

Link to comment
Share on other sites

3 παραγγελιες εχω κανει με nlpost απο gearbest καμια δεν περασε... Ποσο το πηρες? το 6/256?

 

Το εχει προσφορα το gearbest εδω και 2 μερες 577 ευρω μονο!! (Οι δικοι μας εδω οι απατεωνες ακομα 1.000 ευρω το δινουν!!:wacko::wacko::wacko::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την προσφορα βρηκα κι εγω και το εβαλα με απλο flat rate shipping συν ασφαλεια αλλα 12-13 ευρω. 595 ευρω περιπου
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την προσφορα βρηκα κι εγω και το εβαλα με απλο flat rate shipping συν ασφαλεια αλλα 12-13 ευρω. 595 ευρω περιπου

 

Καλα εκανες!Και εγω θα το τσιμπουσα αν δεν περιμενα να βγει το Mi6.Ειναι καλη τιμη για αυτο το εργαλειο!Απλα ρωτα κιολας στην Gearbest αν θα εχεις θεματα με τελωνεια για να σιγουρευτεις τι θα σου πουν..αλλιως ακυρωσε το και παρτο απο αλλου 60-80 ευρω παραπανω αλλα σιγουρα χωρις τελωνειο!

Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανες!Και εγω θα το τσιμπουσα αν δεν περιμενα να βγει το Mi6.Ειναι καλη τιμη για αυτο το εργαλειο!Απλα ρωτα κιολας στην Gearbest αν θα εχεις θεματα με τελωνεια για να σιγουρευτεις τι θα σου πουν..αλλιως ακυρωσε το και παρτο απο αλλου 60-80 ευρω παραπανω αλλα σιγουρα χωρις τελωνειο!

Ρωτησα και μου ειπανε το κλασσικο οτι ο πελατης ειναι υπευθυνος και να ρωτησω στα τελωνεια της χωρας μου και τρεχα γυρευε...

 

60-80 ευρω παραπανω σε ποιο καταστημα υπαρχει;

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα και μου ειπανε το κλασσικο οτι ο πελατης ειναι υπευθυνος και να ρωτησω στα τελωνεια της χωρας μου και τρεχα γυρευε...

60-80 ευρω παραπάνω σε ποιο καταστημα υπαρχει;

Στο eglobalcentral.eu το 6/256 το έχει 629.99€ για αποστολη μέσω Αγγλίας για ευνόητους λογους. Το κατάστημα είναι δοκιμασμένο (πηρα Mi Max 4/128) και το είχα στα χερια μου σε 13 ημερες συνολικά, χωρίς κανένα άλλο πρόβλημα ...... ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Απο τα σχολια στο gearbest φαινεται οτι βγαζουν τη δερματινη θηκη που ερχεται μαζι με το κινητο απο τη χιαομι... Μηπως την πουλανε εξτρα μετα? γιατι αν ειναι ετσι ειναι ψιλοαπατη
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-mi-mix-pro-6gb-256gb.html

Το μόνο που θέλω είναι μενού με αγγλική γλώσσα. Ποια είναι η γνώμη σας?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παρηγγειλα απο Gearbest με flat rate shipping, λετε να περασει απο τελωνειο; Δεν επελεξα το expedited που ηταν μεσω DHL... Προλαβαινω να ακυρωσω;; Ακομα δεν εγινε shipped!

 

Αν θυμάμαι καλά οι επιλογές είναι Uregistered Airmail, Registered AirMail, Priority, και Expedited

 

To flat rate τι είναι ?

 

Οι κινέζοι δηλώνουν αξία < €22, ώστε να είναι κάτω από την αξία που προβλέπεται εκτελωνισμός.

 

Αν έρθει μέσω DHL (ή οποιουδήποτε courier) μάλλον έχει περισσότερες πιθανότητες να σταματήσει τελωνείο γιατί ο courier παίρνει προμήθεια από την αμοιβή εκτελωνιστή που θα πληρώσεις.

 

Πάντως το 15-30 εργάσιμες, είναι συνήθως προς το 30, άρα αν σου έρθει αρχές Μαΐου, να είσαι ευχαριστημένος.

 

Σχετικά με τη θήκη, σε μένα την είχαν αφαιρέσει. Τους ζήτησα να μου την στείλουν, και με τα πολλά μου την έστειλαν.

 

Αυτή την εποχή, στην περιγραφή της συσκευής στο σάιτ τους, δεν περιλαμβάνουν την θήκη.

 

Η επίσημη αυτή θήκη είναι αρκετά κομψή, αλλά μάλλον να πάρεις κάτι με πιο ενισχυμένες γωνίες, γιατί αν πέσει κάτω, πέρα από το γύρω γύρω θα σπάσει και η οθόνη

 

Π.χ. αυτή

 

http://i.ebayimg.com/images/i/262765085051-0-1/s-l1000.jpg

 

http://www.ebay.com/itm/360-Shockproof-Slim-Soft-Silicone-Rubber-Back-Case-Skin-Cover-For-Xiaomi-Redmi/282299505778

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο τα σχολια στο gearbest φαινεται οτι βγαζουν τη δερματινη θηκη που ερχεται μαζι με το κινητο απο τη χιαομι... Μηπως την πουλανε εξτρα μετα? γιατι αν ειναι ετσι ειναι ψιλοαπατη

 

Πλέον δεν το συμπεριλαμβάνουν στη λίστα των περιεχομένων

Αλλά είναι εμφανές ότι κάτι λείπει όταν έχεις ένα κουτί με τρία διαμερίσματα, και το ένα είναι άδειο ...

 

Όταν παράγγειλα εγώ, το περιείχαν στην λίστα

Όταν έλαβα την συσκευή χωρίς τη θήκη μέσα, τους είπα να μου τη στείλουν, έκαναν τον κινέζο, έκαναν στην αρχή ότι δεν καταλάβαιναν, μετά έλεγαν ότι δεν την είχαν κλπ

Αλλά για κακή τους τύχη είχα κρατήσει capture από το website τους. Και τους είπα να μου κάνουν επιστροφή $30 στο PayPal, και ξαφνικά η θήκη που "δεν είχαν αφαιρέσει" και "δεν είχαν" ως εκ θαύματος βρέθηκε :-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω παραγγείλει το http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-mi-mix-pro-6gb-256gb.html

Το μόνο που θέλω είναι μενού με αγγλική γλώσσα. Ποια είναι η γνώμη σας?

 

Όλες οι ρομ έχουν αγγλικά, και η official chinese, και η official global

Kαι φυσικά όλες οι custom (xiaomi.eu, epic rom κλπ)

 

Για αρχή βάλε την official global (stable)

http://en.miui.com/download-317.html

 

Btw, μην αφήσετε την ρομ που έχει μέσα, έστω και αν είναι στα αγγλικά, γιατί το πιο πιθανό είναι ότι δεν είναι official της xiaomi, αλλά κάποιου άλλου ενδιάμεσου κινέζου που για κάποιο λόγο τα κινεζομάγαζα φαίνονται να πληρώνονται για να βάζουν (και αν κάποιος κερδίζει από αυτό, κάποιος πρέπει να χάνει)

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά οι επιλογές είναι Uregistered Airmail, Registered AirMail, Priority, και Expedited

 

To flat rate τι είναι ?

 

Οι κινέζοι δηλώνουν αξία < €22, ώστε να είναι κάτω από την αξία που προβλέπεται εκτελωνισμός.

 

Αν έρθει μέσω DHL (ή οποιουδήποτε courier) μάλλον έχει περισσότερες πιθανότητες να σταματήσει τελωνείο γιατί ο courier παίρνει προμήθεια από την αμοιβή εκτελωνιστή που θα πληρώσεις.

 

Πάντως το 15-30 εργάσιμες, είναι συνήθως προς το 30, άρα αν σου έρθει αρχές Μαΐου, να είσαι ευχαριστημένος.

Το ακυρωσα απο το Gearbest γιατι τους εστειλα μηνυμα και μου ειπαν οτι δε μπορουν να βαλουν αλλη αξια πανω στο πακετο απαγορευεται κλπ. ουτε καν gift. Το παρηγγειλα απο το eglobalcentral.eu με λιγο παραπανω κοστος (618 ευρω) αλλα χαλαλι.

Απλα το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι γραφει το εξης:

 

REMINDER: Please be reminded that this Chinese version mobile phone does not comes with Google Play initially, which can be downloaded manually and comes with pre-installed Chinese apps and you might choose to disable those apps and any update of the ROM will viod the warranty that provided by us.

 

Τι σημαινει αυτο;; :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το ακυρωσα απο το Gearbest γιατι τους εστειλα μηνυμα και μου ειπαν οτι δε μπορουν να βαλουν αλλη αξια πανω στο πακετο απαγορευεται κλπ. ουτε καν gift. Το παρηγγειλα απο το eglobalcentral.eu με λιγο παραπανω κοστος (618 ευρω) αλλα χαλαλι.

Απλα το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι γραφει το εξης:

 

REMINDER: Please be reminded that this Chinese version mobile phone does not comes with Google Play initially, which can be downloaded manually and comes with pre-installed Chinese apps and you might choose to disable those apps and any update of the ROM will viod the warranty that provided by us.

Τι σημαινει αυτο;; :wacko::wacko:

Σημαινει οτοι θα φοραει CN/EN Rom, και ως εκ τουτου δεν θα εχει Preinstalled Google Play & θα εχει διαφορες Κινεζικες εφαρμογες. Μπορεις αν θελει να ζητησεις να φοραει Global Rom (που εχει ετσι κι αλλιως Ελληνικα), η αν θελεις να βαλεις Ελληνικα, τοτε ακομη πιο καλα με CN/EN .... :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Το ακυρωσα απο το Gearbest γιατι τους εστειλα μηνυμα και μου ειπαν οτι δε μπορουν να βαλουν αλλη αξια πανω στο πακετο απαγορευεται κλπ. ουτε καν gift. Το παρηγγειλα απο το eglobalcentral.eu με λιγο παραπανω κοστος (618 ευρω) αλλα χαλαλι.

Απλα το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι γραφει το εξης:

 

REMINDER: Please be reminded that this Chinese version mobile phone does not comes with Google Play initially, which can be downloaded manually and comes with pre-installed Chinese apps and you might choose to disable those apps and any update of the ROM will viod the warranty that provided by us.

 

Τι σημαινει αυτο;; :wacko::wacko:

 

Εγώ έχω παραγγείλει κάμποσες φορές από Gearbest, και ούτε μια φορά δεν έχουν βάλει στην σωστή αξία στη φορτωτική. Είναι πάντα < €22

Και χωρίς να τους πω εγώ τίποτα.

 

Για το άλλο που λες για την Chinese Rom, μην σε απασχολεί, βάλε από την αρχή την official global (stable): http://en.miui.com/download-317.html

 

Τώρα αυτό που γράφουν με την εγγύηση τη δική τους, δεν ξέρω σε τι αναφέρεται, δεν συνηθίζεται τα καταστήματα να δίνουν πρόσθετη εγγύηση από αυτή που δίνει ο κατασκευαστής (xiaomi).

Και η εγγύηση του κατασκευαστή σίγουρα δεν σταματάει αν κάνεις update στη ρομ ή αν βάλεις κάποια άλλη official (την official Global αντί της official Chinese).

Αλλά δεν χάνεις τίποτα να τους ρωτήσεις σε ποιανού εγγύηση αναφέρονται.

 

Τώρα ποια είναι η πρακτική αξία της εγγύησης της xiaomi όταν δεν υπάρχει κάλυψη στην Ευρώπη, δεν ξέρω.

 

Αν σε κάποιον έχει χαλάσει η συσκευή και μπόρεσε να τη φτιάξει στέλνοντάς την πίσω στο κατάστημα στην κίνα ή απευθείας στην xiaomi, ας μας πει.

 

Αλλά είναι πιο ρεαλιστικό να θεωρήσεις ότι αν η συσκευή χαλάσει, τότε πας για άλλη.

Γιατί

(1) Δεν παρέχεται εγγύηση στην Ευρώπη

(2) Δεν υπάρχει επισκευαστής να στην φτιάξει, έστω και με πληρωμή

(3) Ακόμα και να αναλάμβανε κάποιος τρίτος να στη φτιάξει, δεν υπάρχουν ανταλλακτικά

(4) Η συσκευή κυκλοφορεί σε λίγα νούμερα και είναι δύσκολο να βρεις μεταχειρισμένα ανταλλακτικά από χαλασμένες συσκευές στο Ebay

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα πράγματα έχουν αλλάξει, ξεχάστε αυτά που ξέρατε δυστυχώς (Εγώ έχω παραγγείλει κάμποσες φορές από Gearbest, και ούτε μια φορά δεν έχουν βάλει στην σωστή αξία στη φορτωτική. Είναι πάντα < €22. Και χωρίς να τους πω εγώ τίποτα.?) Αυτά ισχυαν καποτε. Τώρα ακόμη και δεματάκια μικρά με αξια 3,61$, 6,91$ τα στέλνουν τελωνείο πια. Σχεδόν τίποτε δεν περνάει έτσι. Τώρα αν εσείς δεν σας ενδιαφέρει και θέλετε να το παίξετε και ότι γινει ....... Αλλα μην λεμε ότι θα βάλει μικρή αξια ο πωλητής και όλα καλα .....

Όσο για την εγγύηση από το κατάστημα, είναι αυτό που καταλαβαίνουμε όλοι. Το στέλνεις πίσω στο κατάστημα, εφόσον είσαι μεσα στο χρόνο εγγύησης (1 χρόνος) και αυτοί το στέλνουν για επισκευή στο εργοστάσιο. Αυτά .... ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

αξια δεματος 7 ευρω, από AliExpress. Να ειμαστε προσεκτικοι. ,,,https://mega.nz/#!4B1ihLIb!5XueL1oPc0C6EM8_fn2vJ3Po0CjHgWtYEEX1PJqNC4w Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα πράγματα έχουν αλλάξει, ξεχάστε αυτά που ξέρατε δυστυχώς (Εγώ έχω παραγγείλει κάμποσες φορές από Gearbest, και ούτε μια φορά δεν έχουν βάλει στην σωστή αξία στη φορτωτική. Είναι πάντα < €22. Και χωρίς να τους πω εγώ τίποτα.?) Αυτά ισχυαν καποτε. Τώρα ακόμη και δεματάκια μικρά με αξια 3,61$, 6,91$ τα στέλνουν τελωνείο πια. Σχεδόν τίποτε δεν περνάει έτσι. Τώρα αν εσείς δεν σας ενδιαφέρει και θέλετε να το παίξετε και ότι γινει ....... Αλλα μην λεμε ότι θα βάλει μικρή αξια ο πωλητής και όλα καλα .....

Όσο για την εγγύηση από το κατάστημα, είναι αυτό που καταλαβαίνουμε όλοι. Το στέλνεις πίσω στο κατάστημα, εφόσον είσαι μεσα στο χρόνο εγγύησης (1 χρόνος) και αυτοί το στέλνουν για επισκευή στο εργοστάσιο. Αυτά .... ;)

 

Εγώ ήμουν πιο τυχερός. Το τελευταίο 12μηνο μπορεί να έχω κάνει > 30 παραγγελίες από κίνα (είτε απευθείας από κατάστημα, είτε μέσω Ebay, είτε μέσω amazon) και ποτέ δεν έχουν μείνει τελωνείο. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι ... :-)

 

Σχετικά με αυτό που αναφέρεις με την εγγύηση, αν είσαι εντός του χρόνου της εγγύησης του κατασκευαστή, μπορεί το κατάστημα μονομερώς να χειροτερέψει τους όρους της εγγύησης που δίνει ο κατασκευαστής ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν πιο τυχερός. Το τελευταίο 12μηνο μπορεί να έχω κάνει > 30 παραγγελίες από κίνα (είτε απευθείας από κατάστημα, είτε μέσω Ebay, είτε μέσω amazon) και ποτέ δεν έχουν μείνει τελωνείο. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι ... :-)

 

Σχετικά με αυτό που αναφέρεις με την εγγύηση, αν είσαι εντός του χρόνου της εγγύησης του κατασκευαστή, μπορεί το κατάστημα μονομερώς να χειροτερέψει τους όρους της εγγύησης που δίνει ο κατασκευαστής ?

Σχετικά με το πρώτο, οι ενδείξεις δείχνουν ότι δυστυχώς δεν θα συνεχίσει έτσι, αλλα θα δυσχεραίνουν τα πράγματα .....

Σχετικά με το δεύτερο, δε νομίζω αλλα ουτε και βλεπω το λογο να το κανουν αυτο τα καταστηματα. Άποψη μου είναι ότι δεν τους πέφτει λόγος, αυτοί αυτό που έχουν να κάνουν είναι να προωθησουν τη προβληματική συσκευή στην εταιρία / εργοστάσιο ..... Από εκεί και μετά δεν τους ενδιαφέρει, παρα μονο να αποστείλουν πίσω την επισκευασμένη συσκευή ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

αξια δεματος 7 ευρω, από AliExpress. Να ειμαστε προσεκτικοι. ,,,https://mega.nz/#!4B1ihLIb!5XueL1oPc0C6EM8_fn2vJ3Po0CjHgWtYEEX1PJqNC4w

 

Πλήρωσες κάποιο ποσό και το αναφέρεις;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσες κάποιο ποσό και το αναφέρεις;
E αυτό δεν γράψαμε και πιο πάνω ? Απλα κτυπάμε πλέον κώδωνα .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσες κάποιο ποσό και το αναφέρεις;

 

πηρα τηλεφωνο, στην εξυπηρετηση πελατων ΕΛΤΑ, μου ειπαν, είναι στο τελωνειο. το πιο μικρο ποσο είναι 3 ευρω, ετσι εγραψε ενας στο σαιτ, η πιο μικρη χρεωση αμοιβης εκτελωνισμου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...