Jump to content

Φωτογραφίες / video με τα Google Pixel


kai50000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ'αυτό το θέμα θα συγκεντρώνουμε τις φωτογραφίες και βίντεο που σχετίζονται με την καλή ή όχι απόδοση της κάμερας των 12 megapixel που έχουν τα Google Pixel/Pixel XL.

 

Παρακαλώ να περιοριστούμε μόνο σε οπτικό υλικό από τα Pixel, αποφεύγοντας συγκριτικά με κάμερες άλλων τηλεφώνων.

Link to comment
Share on other sites

δε δειχνουν ασχημες,ομως βλεπω μονο φωτογραφιες με φως ημερας,οι νυχτερινες ειναι που μετρανε και φυσικα και φωτογραφιες με φωτισμο δωματιου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Δεν είναι αυτές οι δυνατότητες τις συσκευής.

Είναι θέμα χρηστη.

Δεν έχω της γνώσης στην φωτογραφία.Αυτόματο σε εσωτερικό χορό με χαμηλό φωτισμό δεν δίνει αποτέλεσμα.

Νομίζω φαίνεται από τα review η πραγματική δυνατότητα της cameras.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι σίγουρος οτι μπορεί να τα πάει πολύ καλύτερα, πιστεύω πως αν εξασκηθείς λίγο παραπάνω θα δούμε πολύ καλά αποτελέσματα
Link to comment
Share on other sites

Αυτη μάλιστα, καλή και με ήπια φυσικά χρώματα.. ωστόσο θέλω να δω νυχτερινές και low light γενικότερα
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εδώ μια νυχτερινή τραβηγμένη μέσα από το παράθυρο.

Δεν έχω δει καλύτερες φωτογραφίες με κανένα κινητό. Ειδικά σε χαμηλό φωτισμό

 

 

 

9TcMyyhNGnsKLtusKmKqiUXvJ2VeVOsRAvJwCglEG-b18G33tcbfXUmpO3sHTueMcLoHiq-6BtTUDpjckny6ifQKcgGwnDJwYRlrFxuziQRozujiTk773jxnxCAgcNeNVd86jIfgoLfQrfg8h72jEA0qqWqEF2umYphDNOmHE2Z2Nl07VVzSDCwIYUU406rmKwXhaPvUfKJmJAKzWZnI-JJL8xF25q-_8E4S4r2kyUwbd3zW53cIO2atac9-9NEqglU4m7jtWriSbhDB_asxJ0XEb1EdjiMUF-YRJIMciFArlQDllTjVkzOT9o12QDfRqxmI5jbHYqIZUVQOLEThICvSLjmnKEBOaT5dAOTF2tci-G-FlLO--6fod4NjOFoxvEPhno3hZfkdLQztBAvzxWAaw_hPUXczdZqPnrFmjKdcqwwLj319fHRZ40fPkFIj9k6QP9_HVmiKrjVf8oVj2uR8JMFOhvgZH8QocECqPCl5xgfLY2xE0y_SESwNAy3FibX2YUQ4K-wp6vaYXDfmy6ml_WH9TKyJ5yerM4c4WL0Uw1AO4gj3tMZeY2rBRmI-Cb-_yPk5fTc6TkoPHM4iPFZkfiVKmHcyDve_ZP3aYOVwPbP_E-7Rhg=w847-h635-no

Edited by lpapachr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ξεθαβω το τοπικ, για να δουμε και φωτος απο νεοτερα pixel

 

Pixel 3a NS

49188907152_9dbd82f227_z.jpgtestpic by George M, on Flickr

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Portrait mode Pixel 4 XL816604427969a3d90166a9e1d3462f2f.jpg

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια με νυχτερινή όραση και άλλη μια με νυχτερινή όραση και ανεβασμένη λίγο την μπάρα της φωτεινότητας.3298af0452c713e5ce0b469de45e1893.jpgcfbe21c4abfe4789f0a987f8ab66ac0e.jpg

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

49408551278_cdbdbb4095.jpgNikis (2) by George M, on Flickr

 

σφαιρατες νυχτερινες, point and click , το αγαπαω αυτο το τηλ.

 

49409229672_4af8687dbb.jpgTsimiski by night by George M, on Flickr

 

49408554358_dd514ecb7f.jpgTsimiski by night by George M, on Flickr

 

49409229137_324d13b571.jpgbank by George M, on Flickr

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

49408551278_cdbdbb4095.jpgNikis (2) by George M, on Flickr

 

 

 

σφαιρατες νυχτερινες, point and click , το αγαπαω αυτο το τηλ.

 

 

 

49409229672_4af8687dbb.jpgTsimiski by night by George M, on Flickr

 

 

 

49408554358_dd514ecb7f.jpgTsimiski by night by George M, on Flickr

 

 

 

49409229137_324d13b571.jpgbank by George M, on Flickr

Και όχι μόνο αυτό. Σε κάθε mode, είναι κορυφή οι φωτό του. Portrait το λες; Ισάξιο με DSLR σχεδόν. Night sight το λες; Φοβερή λεπτομέρεια για νυχτερινές. Στο zoom; Επίσης πολύ λεπτομέρεια και ας εμφανίζει λίγο θόρυβο.

Ημέρα; Πιστότητα χρωμάτων, όσο πιο κοντά γίνεται σε αυτό που βλέπεις.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

τρομερή φυσικότητα Γιώργο.. με βλέπω να το χτυπάω

 

Μια που πιασαμε Φλεβαρη, μηπως να κανεις κρατει για το 4α?

Δε λεω στα 280 που επεσε ειναι δελεαστικοτατη προταση και η καλυτερη εμπειρια android που ειχα (ανωτερη απο android one) εκτος απο την καμερα (σχεδον εχω ξεχασει το edit σε υπολογιστη, στις περισσοτερες περιπτωσεις ΑΝ χρειαστει ενα autofix κι αυτο πιο πολυ για το white balance, τις βραδυνες τις σερβιρω συνηθως οπως τις βγαζει) απλα λειπουν καποια καλουδια απο το 4ρι οπως super res zoom που ισως να τα εχει το 4a

 

Με βλεπω να μενω σε αυτο αρκετο καιρο...

Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Μια που πιασαμε Φλεβαρη, μηπως να κανεις κρατει για το 4α?

Δε λεω στα 280 που επεσε ειναι δελεαστικοτατη προταση και η καλυτερη εμπειρια android που ειχα (ανωτερη απο android one) εκτος απο την καμερα (σχεδον εχω ξεχασει το edit σε υπολογιστη, στις περισσοτερες περιπτωσεις ΑΝ χρειαστει ενα autofix κι αυτο πιο πολυ για το white balance, τις βραδυνες τις σερβιρω συνηθως οπως τις βγαζει) απλα λειπουν καποια καλουδια απο το 4ρι οπως super res zoom που ισως να τα εχει το 4a

 

Με βλεπω να μενω σε αυτο αρκετο καιρο...

 

κάτι τέτοιο θα γίνει μάλλον.. προς το παρόν μένω με το A3 και βλέπουμε προς το Πάσχα που θα κινηθούμε

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

κάτι τέτοιο θα γίνει μάλλον.. προς το παρόν μένω με το A3 και βλέπουμε προς το Πάσχα που θα κινηθούμε

 

παει κιολας το Mi9? πιο καλο ειναι το Α3 σε φωτο?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φωτογραφίες / video με τα Google Pixel

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...