Jump to content

Google Pixel XL


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αξίζει το κινητό να το πάρω μεταχειρισμένο με εγγύηση που το έχω βρει η να βάλω λίγα παραπάνω και να πάρω το Poco με gcam;από τη στιγμή που το poco έχει πιο καινούριο σενσορ ίδιο με pixel 3 πιο μικρό f 1.9 από το pixel xl 2.0 και τα δύο δεν έχουν ois επομενωσ το Poco θα έχει καλύτερη κάμερα. Σωστά η όχι; Edited by johninio
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά αξίζει το κινητό να το πάρω μεταχειρισμένο με εγγύηση που το έχω βρει η να βάλω λίγα παραπάνω και να πάρω το Poco με gcam;από τη στιγμή που το poco έχει πιο καινούριο σενσορ ίδιο με pixel 3 πιο μικρό f 1.9 από το pixel xl 2.0 και τα δύο δεν έχουν ois επομενωσ το Poco θα έχει καλύτερη κάμερα. Σωστά η όχι;
Εγώ θα σου έλεγα το κινητό ότι πετάει ( κάτοχος του κινητού ενως χρόνου) . Αν το πάρεις από αμαζον Ισπανίας έχει 279 euro.το pixel έχει το καλό απεριόριστο χώρο στο Google photos send original ποιότητα εφ όρου ζωής της συσκευής. Όσο για εγγύηση αν είναι από αμαζον με κλειστά τα μάτια!!

Παραθέτω και το λινκ

 

 

Google Pixel XL - Smartphone de 5.5" (4G, memoria interna de 32 GB, RAM de 4 GB, cámara frontal de 8 MP, Android) Negro https://www.amazon.es/dp/B06Y3FB8M7/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_NPniCbM2VSB49

 

Αλλά αν είσαι gamer θα σου έλεγα να πάρεις το pocophone σίγουρα έχει πολύ καλή κάμερα και εκείνο είναι 2 χρόνια παραπάνω κινητό . Το μόνο καλό που έχει είναι η απουσία του NFC .

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Administrators
Έχει αλλάξει κανείς μπαταρία? Θέλω να αγοράσω από ebay ή alli αλλά να είναι κάτι το αξιόπιστο.

 

Ευχαριστώ

 

Δες εδώ. Αν λένε ότι είναι γνήσια (genuine) και είναι πωλητές με πολλές (θετικές) αξιολογήσεις, τότε μάλλον έτσι θα είναι. Αλλιώς έχεις και το Paypal dispute.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Παιδιά καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάρω για δεύτερο ένα pixel xl 128 που βρήκα. Τι λέτε; Αντέχει ακόμα. Δεν θα του καμία τρελή χρήση. Σκέφτομαι να βάλω και καμία ρομ μόλις το πάρω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάρω για δεύτερο ένα pixel xl 128 που βρήκα. Τι λέτε; Αντέχει ακόμα. Δεν θα του καμία τρελή χρήση. Σκέφτομαι να βάλω και καμία ρομ μόλις το πάρω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εξαρτάται σε τι τιμή το βρήκες.

Είναι μία αξιόλογη συσκευή με 'λίγα' χρόνια ζωής από τη μαμά Google όσο αφορά τις αναβαθμίσεις.

Για μοντάρισμα είναι ότι πρέπει.

 

______________________

legriTV on YouTube

Link to comment
Share on other sites

Στα 150€. Είναι ενός έτους η συσκευή. Για απλά πράγματα το θέλω. Δεν θα είναι η βασική μου συσκευή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μια Ελληνική ομάδα για τα κινητά της google (Pixel) στο facebook. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να συμμετέχει.

 

https://www.facebook.com/groups/932490773797997/

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Εβαλε κανεις την αναβάθμιση ; πως παει;
Την πέρασα χθες. Όλα καλά πάνε, εκτός από την εφαρμογή της winbank που δεν δουλεύει.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Edited by vassman1974

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανεις την αναβάθμιση ; πως παει;
Και εγώ χθες την περασα.

Είχε πρόβλημα μετά το restart, δε bootαρε μέχρι που έβγαλε να κάνω ξανά reboot ή factory reset.

Έκανα power off και μετά από 5λεπτα μπήκε

Με χάλασε που δε παίζει το face unlock.

Το winbank οντως δε παίζει

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ειναι το ιδιο smooth ε?
Smooth σαν βούτυρο

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τέλος εποχής... Οκτώβριος 2016 - Δεκέμβριος 2019

 

https://www.theverge.com/2019/11/5/20950210/google-pixel-xl-final-security-original-update-december

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μετά από 3 χρόνια της Google Pixel XL συσκευής μου, αρχίσανε από τον δεύτερο χρόνο τα προβήματα με απότομα κλεισίματα της συσκευής την ώρα που εβλεπα βιντεακια youtube ή όταν τραβαγα καμία φώτο/βιντεο, ήρθε η ώρα να ψάξω για μπαταρία.

Δύσκολο πράγμα.

Σε πρώτη φάση επικοινώνησα με το tech support της Google ώστε είτε να μου δώσουν κάποιο link μπαταρίας από κάποιο store του εξωτερικού και εντός Ευρώπης είτε το part number ώστε να βρω κάποια αντίστοιχη.

Δυστυχώς καθόλου βοήθεια σε αυτό το τομέα, σαν να μην ήξεραν τι να μου πουν. Σιγά το δύσκολο αν ηταν πιο οργανωμένοι όσον αφορά αντικαταστάσεις parts.

Αυτό που μου είπαν είναι ότι δεν υπάρχει genuine battery οπότε έπρεπε να ψαξω σε OEM.

Το part number 35η00263-00m

 

Μετά από πολύ googleing είδα ότι 2 κατασκευαστικά κέντρα Official ειχαν καλές κριτικές στην αντικατασταση μπαταρίας. Ένα στην Αμερική και στην Βρετανία ( ismash.com ).

Κοίταγα επίσης και μπαταρία από το ifixit αλλα δε στελνουν μπαταρίες από Αμερική στην Ευρώπη.

Οπότε μετα από πολύ ψαξιμο, βρηκα μία εταιρια στην Ολλανδια όπου ειχε μια μπαταρία που φαινόταν οκ (περα από το και καλά brand HTC) όπότε πήρα το ρίσκο και την αγόρασα.

Το πολύ πολύ να μη τσούλαγε.

Τη συσκευή την πήγα σε ενα μαγαζι για αντικατασταση όπου δοκίμασε 2 μπαταρίες και οι 2 ήταν μαπα.

Δεν ξέρω από που ήρθαν αυτές.

.

Αυτή που πήρα εγώ ηταν η Rounded.com και το αντίστοιχο Link του

https://rounded.com/google-pixel-xl-g-2pw2200-battery-b2pw2100-3450mah-35h00263-00m.html

 

Αφου ήρθε, μας έπιασε το Lockdown και δεν εβρισκα μαγαζι να αναλαβει την αντικατασταση.

Ευτυχώς βρήκα ένα που το ανέλαβε.

 

Η αλήθεια είναι πως οταν την παρέλαβα την συσκευή ήταν με 4% μπαταρία υπολοιπο, και λέω ωχ ακλαυτη θα παει γιατι ειχα ζητησει μια μπαταρία που ειναι φορτισμένη μεταξυ 50-80%.

 

Μετά από ένα μήνα, μπορώ να πω ότι δουλευει πένα η συσκευή και αποψη φορτίου όταν υπάρχει ανάγκη και από αποψη διαρκεια μπαταριας.

1 μερα κρατάει.

 

οπότε, όποιος έχει ξεμείνει με αυτην την ωραία συσκευή ελπίζω να βρει ενδιαφέρον τις παραπάνω πληροφορίες.

 

Το μεγαλύτερο προσόν μελλοντικα αυτής της συσκευής ειναι του promo οταν βγήκε που έχει unlimited χωρο στο Google Photos.

Παρότι στα επόμενα μοντέλα τα κόβουν στα 2-3 χρόνια, αυτό ακομα ισχύει η προσφορά.

Στο τέλος αν δε μου σπάσει εντελώς, θα την έχω σαν backupιερα. Οπότε ίσως τσιμπήσω μία ακόμη μπαταρία. Δεν είναι ακριβή.

 

Καλή συνέχεια σε ολους - χρονια πολλα - καλα Χριστούγεννα

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 χρόνια της Google Pixel XL συσκευής μου, αρχίσανε από τον δεύτερο χρόνο τα προβήματα με απότομα κλεισίματα της συσκευής την ώρα που εβλεπα βιντεακια youtube ή όταν τραβαγα καμία φώτο/βιντεο, ήρθε η ώρα να ψάξω για μπαταρία.

 

Δύσκολο πράγμα.

 

Σε πρώτη φάση επικοινώνησα με το tech support της Google ώστε είτε να μου δώσουν κάποιο link μπαταρίας από κάποιο store του εξωτερικού και εντός Ευρώπης είτε το part number ώστε να βρω κάποια αντίστοιχη.

 

Δυστυχώς καθόλου βοήθεια σε αυτό το τομέα, σαν να μην ήξεραν τι να μου πουν. Σιγά το δύσκολο αν ηταν πιο οργανωμένοι όσον αφορά αντικαταστάσεις parts.

 

Αυτό που μου είπαν είναι ότι δεν υπάρχει genuine battery οπότε έπρεπε να ψαξω σε OEM.

 

Το part number 35η00263-00m

 

 

 

Μετά από πολύ googleing είδα ότι 2 κατασκευαστικά κέντρα Official ειχαν καλές κριτικές στην αντικατασταση μπαταρίας. Ένα στην Αμερική και στην Βρετανία ( ismash.com ).

 

Κοίταγα επίσης και μπαταρία από το ifixit αλλα δε στελνουν μπαταρίες από Αμερική στην Ευρώπη.

 

Οπότε μετα από πολύ ψαξιμο, βρηκα μία εταιρια στην Ολλανδια όπου ειχε μια μπαταρία που φαινόταν οκ (περα από το και καλά brand HTC) όπότε πήρα το ρίσκο και την αγόρασα.

 

Το πολύ πολύ να μη τσούλαγε.

 

Τη συσκευή την πήγα σε ενα μαγαζι για αντικατασταση όπου δοκίμασε 2 μπαταρίες και οι 2 ήταν μαπα.

 

Δεν ξέρω από που ήρθαν αυτές.

 

.

 

Αυτή που πήρα εγώ ηταν η Rounded.com και το αντίστοιχο Link του

 

https://rounded.com/google-pixel-xl-g-2pw2200-battery-b2pw2100-3450mah-35h00263-00m.html

 

 

 

Αφου ήρθε, μας έπιασε το Lockdown και δεν εβρισκα μαγαζι να αναλαβει την αντικατασταση.

 

Ευτυχώς βρήκα ένα που το ανέλαβε.

 

 

 

Η αλήθεια είναι πως οταν την παρέλαβα την συσκευή ήταν με 4% μπαταρία υπολοιπο, και λέω ωχ ακλαυτη θα παει γιατι ειχα ζητησει μια μπαταρία που ειναι φορτισμένη μεταξυ 50-80%.

 

 

 

Μετά από ένα μήνα, μπορώ να πω ότι δουλευει πένα η συσκευή και αποψη φορτίου όταν υπάρχει ανάγκη και από αποψη διαρκεια μπαταριας.

 

1 μερα κρατάει.

 

 

 

οπότε, όποιος έχει ξεμείνει με αυτην την ωραία συσκευή ελπίζω να βρει ενδιαφέρον τις παραπάνω πληροφορίες.

 

 

 

Το μεγαλύτερο προσόν μελλοντικα αυτής της συσκευής ειναι του promo οταν βγήκε που έχει unlimited χωρο στο Google Photos.

 

Παρότι στα επόμενα μοντέλα τα κόβουν στα 2-3 χρόνια, αυτό ακομα ισχύει η προσφορά.

 

Στο τέλος αν δε μου σπάσει εντελώς, θα την έχω σαν backupιερα. Οπότε ίσως τσιμπήσω μία ακόμη μπαταρία. Δεν είναι ακριβή.

 

 

 

Καλή συνέχεια σε ολους - χρονια πολλα - καλα Χριστούγεννα

Μόλις παρρηγειλα μία για το πίξελ 2. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Από περιέργεια, σε πια πόλη είναι το μαγαζί που στην πέρασε?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήταν το easyservice.gr από το μαγαζί easy buy world.

Αθήνα είναι αυτό

Βέβαια, οι 2 φορές που ήταν χάλια η μπαταρία και έκανε την εγκατάσταση, πήγα στο μαγαζί fixpoint.gr , Αθήνα και αυτό.

 

 

Sent from my RMX2155 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...