Jump to content

Google Pixel XL


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

διάβασα δυο μειονεκτήματα κυρίως από σχόλια χρηστών σε διαφορα sites, αλλα και reviews, ότι η οθόνη δεν είναι και τόσο αποδοτική όταν βρίσκεσαι εκτος με αρκετό ήλιο. Το δεύτερο είναι ότι ο ήχος με ακουστικά είναι πολύ μέτριος και κάποιες φορες με θόρυβο.

 

Επιπλέον είναι εύκολο στις γρατζουνιές; http://www.forbes.com/sites/jaymcgregor/2016/11/14/google-pixel-xl-long-term-review-still-the-best/#10b7cbb41085

 

Μπορείτε να επιβεβαιώσετε για τα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

διάβασα δυο μειονεκτήματα κυρίως από σχόλια χρηστών σε διαφορα sites, αλλα και reviews, ότι η οθόνη δεν είναι και τόσο αποδοτική όταν βρίσκεσαι εκτος με αρκετό ήλιο. Το δεύτερο είναι ότι ο ήχος με ακουστικά είναι πολύ μέτριος και κάποιες φορες με θόρυβο.

 

Επιπλέον είναι εύκολο στις γρατζουνιές; http://www.forbes.com/sites/jaymcgregor/2016/11/14/google-pixel-xl-long-term-review-still-the-best/#10b7cbb41085

 

Μπορείτε να επιβεβαιώσετε για τα παραπάνω;

 

Για τα δικά μου δεδομένα η οθόνη είναι πολύ δυνατή σε όλους τους καιρούς. Ο ήχος με ακουστικά είναι μια χαρά (ίσως να ήθελα λίγο παραπάνω ένταση) αλλά δεν το θεωρώ πρόβλημα.

 

Η συσκευή είναι μέσα σε θήκη γιατί το ρίσκο πρώτον είναι μεγάλο να πέσει / ή να μου το ρίξουν και δεύτερον γιατί γλιστράει του κερατά.

Link to comment
Share on other sites

Όσο άξιζαν και τα Nexus....

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Δεν νομίζω ότι μπορεί να συγκριθούν εύκολα.. εδώ έχουμε άλλη νοοτροπία και φιλοσοφία...ο καιρός θα δείξει και κυρίως με τα pixel 2 για το που το πάει ή google..

Αυτήν την στιγμή είναι τα καλύτερα android κινητά γνώμη μου πάντα..

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοείται ότι σαν συσκευές τα pixel αξίζουν και συγκαταλέγονται ανάμεσα στις κορυφαίες της φετινής χρονιάς, ωστόσο η αρχική τιμή διάθεσης τους θεωρώ πως είναι απαγορευτική και απέχουν πολύ από αυτό που λέμε "value for money".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με τον athanaso77.

 

ενω κι εγω συμφωνω οτι ειναι η καλυτερη συσκευη αυτη τη στιγμη, δεν θεωρω οτι δικαιολογει διπλασια τιμη απο το moto z force η απο το s7 edge απο τα οποια υπερεχει σε απειροελαχιστες λεπτομερειες (κατα τη γνωμη μου γιατι για καποιουε δεν υπερεχει καθολου).

Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά που η εταιρία βγάζει madeby.Google συσκεύη. Αυτό σημαίνει ότι εξελίσσει συσκεύη σε HW/SW μαζί για την "καλύτερη" εμπειρία Android. Αυτό μπορεί να λέει πολλά ή και τίποτα - η πορεία θα δείξει.

 

Μιας και η Google έχει το πάνω χέρι, πιστεύω οτι θα έχει τα Pixel ενα βήμα μπροστά απο οποιαδήποτε άλλη συσκεύη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλημερα. αξιζει η μεταβαση απο htc 10 σε pixel xl ;;

 

Μια σελίδα πίσω υπάρχει κάποιος που έχει και τα δύο, διάβασε για να πάρεις μια εικόνα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι σαν συσκευές τα pixel αξίζουν και συγκαταλέγονται ανάμεσα στις κορυφαίες της φετινής χρονιάς, ωστόσο η αρχική τιμή διάθεσης τους θεωρώ πως είναι απαγορευτική και απέχουν πολύ από αυτό που λέμε "value for money".

Ε ναι, τι 1000 ευρώ είναι αυτά που θέλουν. Στα 600 θα το σκεφτόμουν.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει "άπειρες" συσκευές από τα χέρια μου τα τελευταία 5-6 χρόνια...

 

Το μόνο αρνητικό που έχω να πω για το Pixel είναι ότι δεν βγαίνει σε δικαρτο.

Είχα πεί να το πάρω να το δοκιμάσω και μετά πίσω σε ένα από τα καλύτερα δικαρτα που είχα ποτέ (oneplus3).

Κι όμως το oneplus3 ειναι ακόμα στο συρτάρι...

 

Εκπληκτική υλοποίηση σε όλα του. Και είμαι σίγουρος ότι όσο θα περνάει ο καιρός θα γίνεται και ακόμα καλύτερο. Μόνο και μόνο ή αναβάθμιση του Νοεμβρίου (ήταν ή πρώτη οκ) έφτασε σχεδόν το 1GB...

 

Όλα ανοίγουν αστραπιαία και ποτέ δεν έχω δει κανένα από τα services της Google να ανεβαίνει πάνω από 2℅... Μάλλον εδώ φταίει ή Nougat κατά μεγάλο ποσοστό.

 

Μπράβο και πάλι μπράβο σε μία πολύ καλή και βέβαια ακριβή πρόταση.

 

 

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει "άπειρες" συσκευές από τα χέρια μου τα τελευταία 5-6 χρόνια...

 

Το μόνο αρνητικό που έχω να πω για το Pixel είναι ότι δεν βγαίνει σε δικαρτο.

Είχα πεί να το πάρω να το δοκιμάσω και μετά πίσω σε ένα από τα καλύτερα δικαρτα που είχα ποτέ (oneplus3).

Κι όμως το oneplus3 ειναι ακόμα στο συρτάρι...

 

Εκπληκτική υλοποίηση σε όλα του. Και είμαι σίγουρος ότι όσο θα περνάει ο καιρός θα γίνεται και ακόμα καλύτερο. Μόνο και μόνο ή αναβάθμιση του Νοεμβρίου (ήταν ή πρώτη οκ) έφτασε σχεδόν το 1GB...

 

Όλα ανοίγουν αστραπιαία και ποτέ δεν έχω δει κανένα από τα services της Google να ανεβαίνει πάνω από 2℅... Μάλλον εδώ φταίει ή Nougat κατά μεγάλο ποσοστό.

 

Μπράβο και πάλι μπράβο σε μία πολύ καλή και βέβαια ακριβή πρόταση.

 

 

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Παντός εγώ το χρειάζομαι το 2καρτο για να έχω την ελληνική κάρτα και την γερμανική αλλά για αυτό το τηλέφωνο θα κουβαλάω 2.θα περιμένω να δω την τιμή του λίγο ποιο χαμηλά και θα το πάρω.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. αξιζει η μεταβαση απο htc 10 σε pixel xl ;;

Σε θέμα H/W & S/W ναι.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Η κίνηση της Google με τα pixel και pixel xl έπρεπε να έχει γίνει αρκετό καιρό πριν. Όλοι το εκθειαζουν στα reviews(βέβαια έχει και αυτή επιρροή στους reviewers) Εγώ σκέφτομαι όμως που θα καταλήξει αυτή η άμεση αντιπαλοτητα με τους oems. Θα οδηγήσει τους oems σε καλύτερες συσκευές και καλύτερη διαχείριση του software? Αν πχ η Google βγάλει ένα κινητό το οποίο είναι εξίσου όμορφο με ένα S7 EDGE, (γιατί κακά τα ψέμματα το μόνο αρνητικό του pixel είναι το design), ακόμα και στην ίδια τιμή, ποιο ο λόγος να προτιμήσει καποιος κάτι άλλο πέρα από την Google?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κίνηση της Google με τα pixel και pixel xl έπρεπε να έχει γίνει αρκετό καιρό πριν. Όλοι το εκθειαζουν στα reviews(βέβαια έχει και αυτή επιρροή στους reviewers) Εγώ σκέφτομαι όμως που θα καταλήξει αυτή η άμεση αντιπαλοτητα με τους oems. Θα οδηγήσει τους oems σε καλύτερες συσκευές και καλύτερη διαχείριση του software? Αν πχ η Google βγάλει ένα κινητό το οποίο είναι εξίσου όμορφο με ένα S7 EDGE, (γιατί κακά τα ψέμματα το μόνο αρνητικό του pixel είναι το design), ακόμα και στην ίδια τιμή, ποιο ο λόγος να προτιμήσει καποιος κάτι άλλο πέρα από την Google?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ απολυτά μαζι σου στην δεύτερη συσκευή pixel πιστεύω θα δούμε την καλύτερη υλοποίηση και σε hardware και μάλλον θα μείνω

με το edge μέχρι το επόμενο pixel .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολυτά μαζι σου στην δεύτερη συσκευή pixel πιστεύω θα δούμε την καλύτερη υλοποίηση και σε hardware και μάλλον θα μείνω

με το edge μέχρι το επόμενο pixel .

καλημερα.ρε παιδες γιατι τοση καθυστερηση ωστε να ερθουν ελλαδα??ξερει καποιος τι παιζει και τελικα ποτε αναμενεται??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.ρε παιδες γιατι τοση καθυστερηση ωστε να ερθουν ελλαδα??ξερει καποιος τι παιζει και τελικα ποτε αναμενεται??

ευχαριστω

Περίμενε ακόμη εδώ δεν υπάρχει διάθεση σε αμαζον....ούτε expansys...περσυ τέτοιο καιρό είχα το nexus 6p από αμαζον...ελλαδα ήρθε γενάρη...θα περιμένεις αρκετά...

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε ακόμη εδώ δεν υπάρχει διάθεση σε αμαζον....ούτε expansys...περσυ τέτοιο καιρό είχα το nexus 6p από αμαζον...ελλαδα ήρθε γενάρη...θα περιμένεις αρκετά...

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο του χρόνου δλδ???

μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Απο του χρόνου δλδ???

μια χαρα.

Από Ελλαδα λογικά ναι...Δυστυχώς...

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε ακόμη εδώ δεν υπάρχει διάθεση σε αμαζον....ούτε expansys...περσυ τέτοιο καιρό είχα το nexus 6p από αμαζον...ελλαδα ήρθε γενάρη...θα περιμένεις αρκετά...

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τιμη σοκ... ελλαδα αφαντο παντως θελω να το παρω και δεν εχει βγει πουθενα,

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B01M6ZW7Q8/ref=noref?_encoding=UTF8&psc=1&s=electronics

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

τιμη σοκ... ελλαδα αφαντο παντως θελω να το παρω και δεν εχει βγει πουθενα,

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B01M6ZW7Q8/ref=noref?_encoding=UTF8&psc=1&s=electronics

Για τα 32 gb εγω που κοίταγα για τα 128gb δεν υπάρχει ουτε στην Αμερική .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

τιμη σοκ... ελλαδα αφαντο παντως θελω να το παρω και δεν εχει βγει πουθενα,

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B01M6ZW7Q8/ref=noref?_encoding=UTF8&psc=1&s=electronics

 

Μια χαρα υπαρχει και οικονομικοτατο!!!:lol::lol:

 

https://www.placemall.gr/htc-google-pixel-32gb-silver-2011-106198?ref=bestprice.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...