Jump to content

Google Pixel XL


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έβαλα παραγγελία και εγώ.. α να δούμε, θα φύγει αυτό ή το 10?..:lol:

 

δεν ειμαι σιγουρος ποιο θα φυγει... :lol:

αποψε θα πω τις εντυπωσεις μου μετα απο περιπου δεκα μερες.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα από το from.ae , χαχαχαχα vag και pik δεν έχω ιδέα ειλικρινά.. θέλω να δω και το nougat πως θα αλλάξει το 10 προτού αποφασίσω..
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση γιατι ψηνομαι και γω, με τα notifications πως τα πατε,

εχει preview χωρις να ξεκλειδωσεις?

επειδη me led μονο δε γινεται δλεια, εχει δοκιμασει κανεις Αc display ή dynamic notifications να δει αν ειναι ΟΚ?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από το from.ae , χαχαχαχα vag και pik δεν έχω ιδέα ειλικρινά.. θέλω να δω και το nougat πως θα αλλάξει το 10 προτού αποφασίσω..

 

εγω αποφασισα να κρατησω το 10 για 3 λογους.

 

ανωτερη καμνερα την νυχτα ....το OIS κανει μεγαλη διαφορα

ανωτερη ποιοτητα κατασκευης και μικρο στο χερι ,πιο εργονομικο

 

το Pixel ΧL ειναι το πιο smooth κινητο που εχω πιασει μεχρι σημερα και σε αυτο βαζω και οποιοδηποτε iPhone με οποιοδηποτε iOS.

εχει καταπληκτικη οθονη,την μερα καταπληκτικη καμερα,ειναι ομορφο και το google assistant ειναι ολα τα λεφτα βασικα.

εχει καταπληκτικο σημα και ηχο ,ομως φοβαμαι που εχει υφασμα στο ακουστικο

Το εδωσα χθες και κρατησα το 10

 

σιγουρα το 10 δεν ειναι το τοπ της χρονιας,αυτο ειναι το S7Edge ,ομως για τις δικες μου αναγκες γουστα και κολληματα παραμενει το καλυτερο.

Το Pixel τα εχει ΟΛΑ αλλα οχι σε τετειο βαθμο που να δικαιολογει τα 1070Ε που πληρωσα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε την πρώτη ΟΤΑ σήμερα το πρωί.

Ή εγκατάσταση έγινε στο background χωρίς να καταλάβω τίποτα. Ή συσκευή έτρεχε την αναβάθμιση και παράλληλα το λειτουργούσα κανονικά (παιχνιδια - ήθελα να δω εάν θα κομπιασει, fb, WhatsApp, κλπ..).

 

Όταν τελείωσε ή αναβάθμιση έκανα επανεκκίνηση και ξεκίνησε με το update ενσωματωμένο - χωρίς έξτρα καθυστέρηση.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161108/96bd2e4bdfb7cb944feeed67c0bf6354.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161108/f1f316f628a73156d5314767ea9f049e.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161108/5cf85e39c922201f4f772ea290427323.jpg

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω αποφασισα να κρατησω το 10 για 3 λογους.

 

ανωτερη καμνερα την νυχτα ....το OIS κανει μεγαλη διαφορα

ανωτερη ποιοτητα κατασκευης και μικρο στο χερι ,πιο εργονομικο

 

το Pixel ΧL ειναι το πιο smooth κινητο που εχω πιασει μεχρι σημερα και σε αυτο βαζω και οποιοδηποτε iPhone με οποιοδηποτε iOS.

εχει καταπληκτικη οθονη,την μερα καταπληκτικη καμερα,ειναι ομορφο και το google assistant ειναι ολα τα λεφτα βασικα.

εχει καταπληκτικο σημα και ηχο ,ομως φοβαμαι που εχει υφασμα στο ακουστικο

Το εδωσα χθες και κρατησα το 10

 

σιγουρα το 10 δεν ειναι το τοπ της χρονιας,αυτο ειναι το S7Edge ,ομως για τις δικες μου αναγκες γουστα και κολληματα παραμενει το καλυτερο.

Το Pixel τα εχει ΟΛΑ αλλα οχι σε τετειο βαθμο που να δικαιολογει τα 1070Ε που πληρωσα.

,τελικά κράτησες το HTC 10; από που το πήρες το pixel.; αξίζει η μετάβαση από το 10 στο pixel;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Και νέο update βγήκε κοντά στο 1GB...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161108/834d087fe050b589c00b81e504d356bf.jpg

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα, σε καμμιά εβδομάδα θα επανέλθω.. (πάντως το 10 σχεδιαστικά μου αρέσει πιο πολύ)..:rolleyes:

 

Καλησπέρα....απο που το πήρες και πόσο;;;;

Edited by athanaso77
Αγγελία
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Και από τελωνείο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αξιοσημείωτη ή βελτίωση του ram management στη συσκευή μετά το χθεσινο update.

Όλη μέρα σήμερα δεν έχει "χάσει" application (να χρειαστεί να ξανά φορτώσει). Συνήθως το παιχνίδι που παίζω μου το έκανε reload εάν ανοιγα παραπάνω από 2-3 εφαρμογές. Τώρα δεν καταλαβαίνει τίποτα.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω το δικο μου χθες!Pixel 32gb.Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες.Ειδικα ως κατασκευη.Καμερα καμια σχεση με του nexus 5x.Ειδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο; Γιατί το 5x είχε φοβερή κάμερα

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο; Γιατί το 5x είχε φοβερή κάμερα

 

send from my oneplus 3

 

Καλυτερη εννοειται!Βεβαια στα 860 που μου στοιχισε με μια θηκη(αγοραστηκε απο την google)και express courier απο Γερμανια οφειλω να πω πως ετσουξε λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερη εννοειται!Βεβαια στα 860 που μου στοιχισε με μια θηκη(αγοραστηκε απο την google)και express courier απο Γερμανια οφειλω να πω πως ετσουξε λιγο...

860 από ποιο μαγαζί;; είναι ευρωπαϊκό ε;; πόσες μέρες έκανε να έρθει ;; και τροπος παραγγελίας;;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

860 από ποιο μαγαζί;; είναι ευρωπαϊκό ε;; πόσες μέρες έκανε να έρθει ;; και τροπος παραγγελίας;;;

 

Εχω συγγενεις στην Γερμανια.απο το site της google απευθειας το πηρε.759 το τηλ.39 μια θηκη.t empered glassa δεν ειχαν stock.60 η courier για express αποστολη με ασφαλεια πακετου.Την τριτη μερα απο την παραγγελια το ειχε σπιτι του και το εστειλε απευθειας ελλαδα.συνολικα 4 μερες μεχρι το σπιτι μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

860 από ποιο μαγαζί;; είναι ευρωπαϊκό ε;; πόσες μέρες έκανε να έρθει ;; και τροπος παραγγελίας;;;

 

Μιλαμε το μικρο pixel 32αρι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιλαμε το μικρο pixel 32αρι.

 

Συνέχεια λοιπόν εντυπώσεων κτλ στο σχετικό θέμα μιας και εδώ συζητάμε αποκλειστικά για το μεγάλο (XL).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες πρώτες εντυπώσεις μετά από 6 ημέρες..

- Ποιότητα: κλασσικό HTC

- Ergonomics: Όχι σαν το 10, δεν έχει κούρμπα και η φλαταδούρα από πίσω, σε συνδυασμό με το 5.5 μέγεθος, θέλει λίγο προσοχή

- OS: Θα γίνω γραφικός, αλλά είναι σαν να έχω το resposniveness του ios σε android περιβάλλον :p

- κάμερα: Για εμένα, το μέσο χρήστη που 7/10 βαράω με auto, είναι ίδια με του 10 :p

- Οθόνη: δυνατή amoledιά, είτε έχει ντάλα ήλιο είτε όχι

- Ηχείο: :X

 

Κατά πάσα πιθανότητα θα φύγει και θα κρατήσω το 10, αλλά θα περιμένω να δω το nougat πρώτα για να αποφασίσω. Γενικά δε με ενθουσιάζει, ίσως επειδή έχω το 10.

Την ίδια ημέρα που ήρθε το pixel, μου ήρθε και το V10.. ε, εκείνο πραγματικά με ενθουσίασε και από σήμερα φεύγει η sim από το pixel και μπαίνει εκεί..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...