Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα τα είχε φτύσει η μπαταρία και το έστειλα Αθήνα στην αντιπροσωπεία με 20 ευρώ μου βάλανε καινούργια.
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ την πηρα προχτές την 377,.

Ρε παιδιά τι να λέμε τώρα, το κινητό μετά από 2 χρόνια "πετάει" σαν Day one, που λέει και ο φίλος παραπανω.

Οσο δε για την μπαταρία, σε εμένα τουλάχιστον 1+ ημέρα με πολλή βαριά χρήση.αλλα 2 χρόνια τα βγάζει άνετα,.

Το κινητό αυτό είναι και ο λόγος που με κλειστά μάτια θα πάω και για το Mate 20 x

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα την 379.

Ουσιαστικά ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου.

Η συσκευή πετάει ακόμα.

Πάντα πετούσε.

Edited by aviador
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πηρα προχτές την 377,.

Ρε παιδιά τι να λέμε τώρα, το κινητό μετά από 2 χρόνια "πετάει" σαν Day one, που λέει και ο φίλος παραπανω.

Οσο δε για την μπαταρία, σε εμένα τουλάχιστον 1+ ημέρα με πολλή βαριά χρήση.αλλα 2 χρόνια τα βγάζει άνετα,.

Το κινητό αυτό είναι και ο λόγος που με κλειστά μάτια θα πάω και για το Mate 20 x

 

καλα μην βαζεις και ορμο μετα απο ελλιπαλιλες επιτιχιες άρχισε να καβαλαει το καλαμι η huawei

Link to comment
Share on other sites

καλα μην βαζεις και ορμο μετα απο ελλιπαλιλες επιτιχιες άρχισε να καβαλαει το καλαμι η huawei

 

Φτιάχνετε και σπακανοπιτα στο σπίτι;

Link to comment
Share on other sites

καλα μην βαζεις και ορμο μετα απο ελλιπαλιλες επιτιχιες άρχισε να καβαλαει το καλαμι η huawei

από ότι έχω δει μέχρι τώρα όλοι μιλάνε για ένα πολλή καλό κινητό, με απίστευτη μπαταρία ,χωρίς προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια το ματε 9 είναι κίνηταρα! Πραγματικά δεν υπάρχει το τηλέφωνο.. Τι να πρωτοπω μπαταρία; επιδόσεις; λίγο καλυτερη κάμερα αν είχε θα ήταν αστέρι.

 

Πάμε για mate 20 pro τώρα

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια το ματε 9 είναι κίνηταρα! Πραγματικά δεν υπάρχει το τηλέφωνο.. Τι να πρωτοπω μπαταρία; επιδόσεις; λίγο καλυτερη κάμερα αν είχε θα ήταν αστέρι.

 

Πάμε για mate 20 pro τώρα

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολυ καλο τηλεφωνο που κανει καλά πολλα πραγματα.

Καλα ηχεια, καλη μπαταρια με πανγρηγορη φορτιση, ωραια μεταλλικη κατασκευη, ωραιοτατη premium δονηση, αριστη αποδοση με ενα απο τα καλυτερα σκιν.

 

Το μονο που εχει ειναι αδυναμη gpu, πολυ κακο σε παιχνιδια και εχει μερικα stutter λογω αυτου.

 

Ανετα θα πηγαινα σε mate 20, αλλά οχι στις τιμες αυτες.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο τηλεφωνο που κανει καλά πολλα πραγματα.

Καλα ηχεια, καλη μπαταρια με πανγρηγορη φορτιση, ωραια μεταλλικη κατασκευη, ωραιοτατη premium δονηση, αριστη αποδοση με ενα απο τα καλυτερα σκιν.

 

Το μονο που εχει ειναι αδυναμη gpu, πολυ κακο σε παιχνιδια και εχει μερικα stutter λογω αυτου.

 

Ανετα θα πηγαινα σε mate 20, αλλά οχι στις τιμες αυτες.

Με το gpu turbo update είναι καλύτερα τα games (αν και δεν παίζω έκανα μια δοκιμή) απλά την μπαταρία νεράκι την τρώει οτ; ν είναι σε αυτό το Mode

 

Εμείς τι να πούμε που το πήραμε το κινιτο Day one και αν θυμάμαι καλά κάνα 800 ήταν..

Το ίδιο έκανα και. Ε το Mate 20 pro με τα γνωστά αποτέλεσμα (πράσινη οθόνη το έδωσα μου το αντικατεστισαν με άλλη συσκευή ήρθε η άλλη συσκευή με γρατζουνιες κάτι πατημένα χαρτιά κάτι κόλλες να φαίνονται αλλά με καλή οθόνη (boe) (λίγο κατώτερης ποιότητας από της lg)

Ε και λόγο κατάστασης της συσκευή πήγε και αυτό πίσω πιστοτικο πήρα και πήρα μια tv

Για τη σωστή λειτουργία ώρα mate 9 παραμένει κύριο iphone 8+για δουλειά και p20 pro για πειράματα το οποίο μάλλον θα γίνει κύριο και το Mate 9 πάει δωράκι (αφού του βάλω νέα μπαταρία όταν βρω χρόνο να το ανοίξω)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει τον κόπο να σπάσεις την εγγύηση ώστε να ασχοληθείς με custom roms με το Mate 9; Εννοώ υπάρχει ποικιλία, αξίζουν οι rom που υπάρχουν κλπ;

Ρωτάω διότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την stock έκδοση του λειτουργικού. Στο παλιό μου κινητό το Note 3 το είχα ρουτάρει από day 1 αλλά είχε απίστευτα μεγάλη ποικιλία. Λόγω του Kirin κόβομαι όμως. Όσοι έχετε ασχοληθεί περιμένω τις απόψεις σας!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει τον κόπο να σπάσεις την εγγύηση ώστε να ασχοληθείς με custom roms με το Mate 9; Εννοώ υπάρχει ποικιλία, αξίζουν οι rom που υπάρχουν κλπ;

Ρωτάω διότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την stock έκδοση του λειτουργικού. Στο παλιό μου κινητό το Note 3 το είχα ρουτάρει από day 1 αλλά είχε απίστευτα μεγάλη ποικιλία. Λόγω του Kirin κόβομαι όμως. Όσοι έχετε ασχοληθεί περιμένω τις απόψεις σας!

 

Δεν αξίζει, μια χαρά είναι στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή κατηγορίας. Πήγα στο Mate 10 Pro.

καλορίζικο φίλε μου.

'Εκανα μια έρευνα αγοράς για το Huawei Mate 10 Pro dual 128gb και με έκπληξη είδα ότι στο σκρουτζ, είναι φθηνότερο σε σχέση με το mate 9 dual 64 gb.

Πώς γίνεται αυτό ρε παιδιά; γιατί το 10 υπερέχει σε όλους τους τομείς....

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι το mate 9 ηταν απο τα καλυτερα τηλεφωνα που ειχε περασει απο τα χερια μου. Το 10 ειναι πιο μικρο και λογω πρεσβυωπιας δεν με πολυβολευει.
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι το mate 9 ηταν απο τα καλυτερα τηλεφωνα που ειχε περασει απο τα χερια μου. Το 10 ειναι πιο μικρο και λογω πρεσβυωπιας δεν με πολυβολευει.
Το mate 10 έχει μεγαλύτερα Εικονίδια και widget, και στα δύο αλλάζεις βέβαια τα dpi της οθόνης και το φέρνεις στα μέτρα σου.

Το 10 μου έχει σπάσει τα νεύρα με αυτό. Το 9 είναι ιδανικό γι τα δικά μου δάχτυλα.

Περί ορέξεως βέβαια...

Από σημα κι ταχύτητα το 10 δεν παίζεται

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα 299€ το 4/64

Μονοκαρτο

αξίζει;

Παίζει λογισμικο να το κάνω δικαρτο;

 

Θα πάρει Android 9?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα 299€ το 4/64

 

Μονοκαρτο

 

αξίζει;

 

Παίζει λογισμικο να το κάνω δικαρτο;

 

 

 

Θα πάρει Android 9?

Κοίτα κάτι άλλο ......

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα 299€ το 4/64

 

Μονοκαρτο

 

αξίζει;

 

Παίζει λογισμικο να το κάνω δικαρτο;

 

 

 

Θα πάρει Android 9?

Είναι ακριβό στα 299€ κατά την δική μου άποψη. Δεν χρειάζεται να το πάρεις καινούργιο αλλά στην τελική εσύ αποφασίζεις.

Εγώ χθες άφησα στην άκρη το 10 και χρησιμοποιώ το 9 πλέον που με βολεύει και καλύτερα. Τρεις μήνες χρήσης το 10... Δεν με ενθουσίασε..

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
όπως γραφει και ο φιλος πιο πανω το 9 είναι καλυτερο από το 10 σε καποιους τομεις ? σε καμερα να μας διαφωτισει καποιος ??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
όπως γραφει και ο φιλος πιο πανω το 9 είναι καλυτερο από το 10 σε καποιους τομεις ? σε καμερα να μας διαφωτισει καποιος ??

 

Στην κάμερα σίγουρα δεν είναι καλύτερο πάντως.

 

Επίσης tpanoulakis... προσπαθώ να καταλάβω ποιου κλώνος είσαι αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει. :ninja:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην κάμερα σίγουρα δεν είναι καλύτερο πάντως.

 

Επίσης tpanoulakis... προσπαθώ να καταλάβω ποιου κλώνος είσαι αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει. :ninja:

 

σε ευχαριστω πολύ αδερφε μου.

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...