Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει κατι νεωτερο αν θα παρει android p???

 

https://www.theandroidsoul.com/huawei-mate-9-update/

Εφοσον βγηκε η beta λογικα θα την παρει εκτος αν με την beta δουν οτι κατι δεν παει καλα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://www.theandroidsoul.com/huawei-mate-9-update/

Εφοσον βγηκε η beta λογικα θα την παρει εκτος αν με την beta δουν οτι κατι δεν παει καλα.

 

Προς το παρόν έχει πάρει gpu turbo και security patch Οκτωβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν έχει πάρει gpu turbo και security patch Οκτωβρίου.

 

Ναι η beta για τωρα ειναι στις κινεζικες συσκευες απ'οτι βλεπω και στο mate 10 που ειχε beta της PIE επρεπε να κατεβασεις μια εφαρμογη Huawei beta και να κανεις αιτηση και μετα να περιμενεις απαντηση αν σε δεχτηκαν και ηταν για λιγα ατομα ανα χωρα και οχι για ολες τις χωρες. Πολλα και οπως βλεπεις αλλα το σημαντικο ειναι οτι αφου βγηκε beta ειναι στα σχεδια να παρει την 9.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Και τι μας νοιάζει αν θα πάρει pie?

 

Σιγά και τις αλλαγές και τα features. Εγώ στο ένα παιχνίδι που παίζω πάντως ( guns of boom) δεν είδα και μεγάλες διαφορές με πριν στην απόδοση με το gpu turbo.

 

Εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Και τι μας νοιάζει αν θα πάρει pie?

 

Σιγά και τις αλλαγές και τα features. Εγώ στο ένα παιχνίδι που παίζω πάντως ( guns of boom) δεν είδα και μεγάλες διαφορές με πριν στην απόδοση με το gpu turbo.

 

Εσείς;

 

https://www.techradar.com/news/huawei-honor-gpu-turbo-update-what-is-it-what-does-it-do-when-can-you-get-it

Το παιχνιδι που παιζεις δεν ειναι στην λιστα με τα υποστηριζομενα games και γι'αυτο δεν βλεπεις διαφορα. Αν επαιζες PUBG θα εβλεπες διαφορα.

 

Για να ρωταει για την PIE προφανως τον νοιαζει και θελει η συσκευη του να την παρει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://www.techradar.com/news/huawei-honor-gpu-turbo-update-what-is-it-what-does-it-do-when-can-you-get-it

Το παιχνιδι που παιζεις δεν ειναι στην λιστα με τα υποστηριζομενα games και γι'αυτο δεν βλεπεις διαφορα. Αν επαιζες PUBG θα εβλεπες διαφορα.

 

Για να ρωταει για την PIE προφανως τον νοιαζει και θελει η συσκευη του να την παρει.

 

Οι διαφορές όντως δεν θα είναι και μεγάλες, αλλά κάτι που θα ήθελα οπωσδήποτε και ελπίζω να το δω εάν και όταν πάρει PIE , ειναι η δυνατότητα να εξαφανιστούν τα κουμπιά στην οθόνη όχι μόνο με τους δυο υπάρχοντες διαθέσιμους τρόπους , το σύρσιμο κάτω δηλαδή και το back με τη βάση πλοήγησης, αλλά με αριστερή κίνηση στην οθόνη για back και πάνω για αρχική( όπως όλα τα xiaomi kai τα περισσότερα με 18/9 και 19/9 οθόνη ) κάπου διάβασα οτι θα υπάρχει αυτη η δυνατοτητα

Link to comment
Share on other sites

Και τι μας νοιάζει αν θα πάρει pie?

 

Σιγά και τις αλλαγές και τα features. Εγώ στο ένα παιχνίδι που παίζω πάντως ( guns of boom) δεν είδα και μεγάλες διαφορές με πριν στην απόδοση με το gpu turbo.

 

Εσείς;

 

Πότε πήραμε το gpu turbo? Με ποια έκδοση? Εγω νομίζω οτι τωρα Νοέμβριο ειναι να έρθει στο mate 9

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές όντως δεν θα είναι και μεγάλες, αλλά κάτι που θα ήθελα οπωσδήποτε και ελπίζω να το δω εάν και όταν πάρει PIE , ειναι η δυνατότητα να εξαφανιστούν τα κουμπιά στην οθόνη όχι μόνο με τους δυο υπάρχοντες διαθέσιμους τρόπους , το σύρσιμο κάτω δηλαδή και το back με τη βάση πλοήγησης, αλλά με αριστερή κίνηση στην οθόνη για back και πάνω για αρχική( όπως όλα τα xiaomi kai τα περισσότερα με 18/9 και 19/9 οθόνη ) κάπου διάβασα οτι θα υπάρχει αυτη η δυνατοτητα

 

Το gestures navigation είναι αυτό που λες και ναι στην pie είναι ενσωματωμένο. Αν θες πάντως μπορείς να το έχεις και στην 8 αυτό με το "xda gestures navigation".

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το gestures navigation είναι αυτό που λες και ναι στην pie είναι ενσωματωμένο. Αν θες πάντως μπορείς να το έχεις και στην 8 αυτό με το "xda gestures navigation".

 

πως μπορω να το εγκαταστησω?????? πρεπει να ειναι root η συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να το εγκαταστησω?????? πρεπει να ειναι root η συσκευη?

 

Οχι δεν χρειαζεται να εισαι root το μονο που θα κανεις μετα την εγκατασταση ειναι μια εντολη μεσω ADB ωστε να κρυψεις την navigation bar.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χρειαζεται να εισαι root το μονο που θα κανεις μετα την εγκατασταση ειναι μια εντολη μεσω ADB ωστε να κρυψεις την navigation bar.

Το έχεις δοκιμασει ?? Δουλεύει σωστά ?

 

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμασει ?? Δουλεύει σωστά ?

 

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

το δοκιμασα . κανονικα δουλευει δεν ξερω όμως αν εγω δεν μπορεσα να το βρω ή αν δεν υπάρχει ,αλλα αυτο που θα ήθελα ειναι να εχω back με αριστερη κίνηση σε οπουδήποτε σημείο της οθόνης χωρις να φαινεται καμία μπαρα και όχι μόνο απο την μπαρα που βγαζει κατω.

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμασει ?? Δουλεύει σωστά ?

 

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

 

Το είχα δοκιμάσει και δούλευε καλά όσο το δούλεψα αλλά εμένα δεν μου άρεσε γιατί έχω βολευτεί την βάση πλοήγησης (αυτήν την Βούλα που την πας όπου θες). Αναμένω να δω την υλοποίηση της Huawei στην pie και αν με βολέψει περισσότερο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα . κανονικα δουλευει δεν ξερω όμως αν εγω δεν μπορεσα να το βρω ή αν δεν υπάρχει ,αλλα αυτο που θα ήθελα ειναι να εχω back με αριστερη κίνηση σε οπουδήποτε σημείο της οθόνης χωρις να φαινεται καμία μπαρα και όχι μόνο απο την μπαρα που βγαζει κατω.
Το έβαλα στο xz1 και δουλευει με τον τρόπο που θες αρκεί να επιλέξεις την επιλογή split pill . Βασικά έτσι το έχω βάλει και γωνα μην φαίνεται η μπάρα .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Edited by Kanenask
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα . κανονικα δουλευει δεν ξερω όμως αν εγω δεν μπορεσα να το βρω ή αν δεν υπάρχει ,αλλα αυτο που θα ήθελα ειναι να εχω back με αριστερη κίνηση σε οπουδήποτε σημείο της οθόνης χωρις να φαινεται καμία μπαρα και όχι μόνο απο την μπαρα που βγαζει κατω.

 

Για αυτο που θες, δηλαδη fullscreen gestures, θα πρεπει να περιμενεις το EMUI 9 εκτος αν ξερει καποιος καποια εφαρμογη εμπιστη με fullscreen gestures κι οχι με pill ή split pill.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει ενημερωση στο huawei id, την κανω, αποσυνδεεται και δεν ξαναμπαινει με τιποτα. (μου βγαζει μηνυμα δεν ειναι δυνατη η ληψη δεδομενων) Σε υπολογιστη βαζοντας τους κωδικους μου μπαινω κανονικα στο λογαριασμο μου. Edited by tasosdimas
Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει ενημερωση στο huawei id, την κανω, αποσυνδεεται και δεν ξαναμπαινει με τιποτα. (μου βγαζει μηνυμα δεν ειναι δυνατη η ληψη δεδομενων) Σε υπολογιστη βαζοντας τους κωδικους μου μπαινω κανονικα στο λογαριασμο μου.

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα, από χθες.

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατασταση της ενημερωσης και ξανα. Ολα οκ.

 

Πως ακριβώς μπορούμε να κάνουμε απεγκατασταση της ενημέρωσης και σε ποια εφαρμογή; Και σε μένα έγινε το ίδιο και δεν μπορώ να συνδεθώ ούτε και με το Huawei band.

Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις play store. Κανεις απεγκατασταση της εφαρμογης και κανει απεγκατασταση της ενημερωσης. Κανεις εισοδο στο λογαριασμο σου με τους κωδικους σου και μετα σου ξαναβγαζει την ενημερωση, την κανεις και εισαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σήμερα μου ήρθε Update η 377 και εχει το gpu turbo. Το κινητό συνεχίζει και πετάει πραγματικά.
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε Update η 377 και εχει το gpu turbo. Το κινητό συνεχίζει και πετάει πραγματικά.

 

Ναι αλλά ο mkbhd και τα διάφορα φυντάνια, λένε για το χειροτερο σκιν κλπ

 

Λες και κυκλοφορεί άλλος κόσμος στα φόρουμ ρε παιδί μου, ζόμπι που μιλάνε για 'smoothness' και 'clean android'

 

Στο τσακ είμαι να δώσω το oneplus 6t και να πάρω mate 20

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ο mkbhd και τα διάφορα φυντάνια, λένε για το χειροτερο σκιν κλπ

 

Λες και κυκλοφορεί άλλος κόσμος στα φόρουμ ρε παιδί μου, ζόμπι που μιλάνε για 'smoothness' και 'clean android'

 

Στο τσακ είμαι να δώσω το oneplus 6t και να πάρω mate 20

Κοίτα δεν ξέρω για clean κλπ (ξέρω βασικά απλά είναι σχήμα του λόγου) αλλά ναι μετά από 2+ χρόνια συσκευή είναι like day one ότι αφορά ταχύτητα κλπ (βέβαια θέλει σιγά σιγά αλλαγή μπαταρίας αλλά βαριέμαι να το ανοίξω)

Με την 379 είμαι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...