Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και μένα ήρθε η Oreo σε EU δίκαρτο..

Πολύ καλές εντυπώσεις, σταθέρο και δεν ειδα καμια διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε σήμερα και μένα ειδοποίηση για νεα έκδοση: MHA-L29 8.0.0.363(C432), 2,51gb. Θα την κάνω το βράδυ, που θα είναι σε πρίζα και θα φορτίζει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και μένα ήρθε η Oreo σε EU δίκαρτο..

Πολύ καλές εντυπώσεις, σταθέρο και δεν ειδα καμια διαφορά...

Ξέρει κανείς,εκτός από μπαταρία,τι παραπάνω έχει η νέα έκδοση του oreo 8;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε σήμερα και μένα ειδοποίηση για νεα έκδοση: MHA-L29 8.0.0.363(C432), 2,51gb. Θα την κάνω το βράδυ, που θα είναι σε πρίζα και θα φορτίζει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κανείς,εκτός από μπαταρία,τι παραπάνω έχει η νέα έκδοση του oreo 8;

Πολλά πράγματα και αλλαγές έχει και αρνητικά βέβαια όπως μειομενες επιδώσεις σε εφαρμογές με πολύ περιεχόμενο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όποιον έχει θέμα με ειδοποιήσεις σε κάποιες εφαρμογές να πάει μπαταρία-εκκίνηση κι εκεί να κλείσει όσες εφαρμογές θέλει να του έρχεται ειδοποίηση, να το βγάλει δηλαδή από το αυτόματο, και να επιλέξει μόνος του χειροκίνητα τις επιλογές (να ανοίξει τα τρία σκανδαλια που εμφανίζονται όταν κλείσει το αυτόματο)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όποιον έχει θέμα με ειδοποιήσεις σε κάποιες εφαρμογές να πάει μπαταρία-εκκίνηση κι εκεί να κλείσει όσες εφαρμογές θέλει να του έρχεται ειδοποίηση, να το βγάλει δηλαδή από το αυτόματο, και να επιλέξει μόνος του χειροκίνητα τις επιλογές (να ανοίξει τα τρία σκανδαλια που εμφανίζονται όταν κλείσει το αυτόματο)
Το έχω δοκιμάσει αυτό που λες και συνεχίζει να υπάρχει θέμα. Η εφαρμογή που έχει πρόβλημα είναι το ticktick. Το έψαξα και είδα στο XDA ότι και άλλοι έχουν θέμα με τις local ειδοποιήσεις, όχι με τις push ειδοποιήσεις, σε κάποιες εφαρμογές. Είναι bug του emui 8. Δυστυχώς επειδή η εφαρμογή αυτή μου είναι απαραίτητη και σε συνδυασμό με τη μείωση των επιδόσεων σε κάποιες εφαρμογές και τα λαγκάκια που πριν δεν υπήρχαν, με έκαναν να ξενερώσω πολύ με τη HUAWEI. Το κινητό θα το δώσω, αν κάποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm. Πάντως η μπαταρία είναι το μόνο καλό που είδα στην oreo. Μόνο με Wi-Fi μου έβγαλε 9,5 ώρες οθόνη σε ένα 24ωρο και είχε ακόμα 9%. Ασύλληπτο νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όποιον έχει θέμα με ειδοποιήσεις σε κάποιες εφαρμογές να πάει μπαταρία-εκκίνηση κι εκεί να κλείσει όσες εφαρμογές θέλει να του έρχεται ειδοποίηση, να το βγάλει δηλαδή από το αυτόματο, και να επιλέξει μόνος του χειροκίνητα τις επιλογές (να ανοίξει τα τρία σκανδαλια που εμφανίζονται όταν κλείσει το αυτόματο)
Μερικές εφαρμογές παρόλο που το κάνω αυτό και επίσης από το μενού των εφαρμογών προστασία μπαταρίας συνεχίζουν μετά την αναβάθμιση σε oreo να μην δεινουν push.

 

Gesendet von meinem MHA-L29 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πετύχει τέτοια νούμερα με άλλη συσκευή. Ας είχα τα μισά και να πέταγε από επιδόσεις βέβαια, αλλά αν η μπαταρία είναι σημαντική για κάποιον, η HUAWEI έκανε καλή δουλειά. 67cf1a5a9e5a27b807b3ce20caf2fb24.jpga789c021f96860eb39cb9289899c27f3.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δίκιο. Ίσως στρώσει κάποια στιγμή με update

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δίκιο. Ίσως στρώσει κάποια στιγμή με update
Με update της εφαρμογής αν στρώσει γιατί το κάνει με σχεδόν όλες συσκευές με oreo
Link to comment
Share on other sites

Όχι 500 είναι πολλά. Δεν ξέρω γιατί έχει κρατήσει τόσο ψηλά την τιμή του. Εγώ το πήρα 510 πριν 9 μήνες.
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο ή μεταχειρισμένο? Δες το Huawei Honor 10 view που έχει γύρω στα 490 τώρα στο skroutz. Για μένα σε αυτά τα λεφτά είναι κορυφή
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Για καινουργια μιλαω.για το honor το εχω δει αλλα κολλαω σις μπαντες.το ενα πιανει 8-9 και το mate σχεδον 20.θα πιανει καλυτερο σημα το mate? Sorry αν ειναι χαζες ερωτησεις αλλα με ενδιαφερει.Το ιδιο σημα θα πιανω και στα δυο?
Link to comment
Share on other sites

Στο Honor 8 pro πάντως ουδέποτε είχα πρόβλημα με το σήμα είτε με τη wind (βασική), είτε με τη cosmote (δευτερεύουσα).

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες Sot βγάζετε με την Oreo? Εγω γύρω στις 6,30 με 7.
Το ρεκόρ μου ήταν 8 ώρες μέσα στο σπίτι (wifi) αλλά με πολλά μειλ και όλα ανοιχτά 2 κάρτες πολλά push.

 

Gesendet von meinem MHA-L29 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα!

Σχετικά με τις 2 παρακάτω θήκες ποιά η άποψή σας;

https://www.gearbest.com/cases-leather/pp_1287814.html?wid=21

https://www.gearbest.com/cases-leather/pp_1221848.html?wid=21

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για ρεκορ

Ορίστε και τα δικά μου:

 

https://i.imgur.com/P0kyAfq.jpg

https://i.imgur.com/3zTOrdW.jpg

 

Μπορεί να μη μαγεύει το SoT, αλλά το κινητό έμεινε αφόρτιστο σχεδόν 1 ολόκληρη βδομάδα με την οθόνη αναμένη σύνολο 5 ώρες. Σε γενικές γραμμές το φορτίζω ανά 4-5 ημέρες. Που σημαίνει ότι η μπαταρία θα κλείσει πιο αργά τους κύκλους φόρτισης, που σημαίνει ότι θα διαρκέσει περισσότερο από ότι κάποιου κινητού που θα το φόρτιζα κάθε μέρα.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...