Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτά τα απαίσια emoji που έχει το κινητό στο SwiftKey πως αλλάζουν; πραγματικά για κλαματα

 

κατέβασε άλλο keyboard που το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κατεβάσει άλλο. Υπάρχει το Swype της Huawei προεγκατεστημένο που είναι ακριβώς το ίδιο σε διάταξη και καλύτερο του Swift

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κατεβάσει άλλο. Υπάρχει το Swype της Huawei προεγκατεστημένο που είναι ακριβώς το ίδιο σε διάταξη και καλύτερο του Swift
Το δικό μου Μate 9 δεν έχει κανένα Swype προεγκατεστημένο. Έχει μόνο το Swiftkey και το Gboard.

 

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος της συσκευής και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, στην ενεργοποίηση της προστασίας λογαριασμού της huawei, στο πρόθεμα των τηλεφωνικών κωδικών των χωρών (αποστολή sms),δεν έχει στην λίστα την Ελλάδα αλλά και καμία ευρωπαϊκή χώρα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να καταχωρήσω τον κωδικό που μου στέλνει η huawei, γιατί δεν τον λαμβάνω.

Τι μου προτείνεται για να το ξεπεράσω.

 

Στάλθηκε από το BTV-DL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι έχει μόνο gboard και SwiftKey

 

Κατέβασε το και καντο ινσταλλ

 

https://drive.google.com/file/d/0B9rDdlJKHwHxeFpWLUE3T1lqMEE/view?usp=drivesdk

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος της συσκευής και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, στην ενεργοποίηση της προστασίας λογαριασμού της huawei, στο πρόθεμα των τηλεφωνικών κωδικών των χωρών (αποστολή sms),δεν έχει στην λίστα την Ελλάδα αλλά και καμία ευρωπαϊκή χώρα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να καταχωρήσω τον κωδικό που μου στέλνει η huawei, γιατί δεν τον λαμβάνω.

Τι μου προτείνεται για να το ξεπεράσω.

 

Στάλθηκε από το BTV-DL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λύθηκε το πρόβλημα ενεργοποίησης με την χρήση αποστολής του κωδικού σε διαφορετικό email.

 

Στάλθηκε από το BTV-DL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το απο εδώ.

 

https://mega.nz/#!6FVB0SiR!wZmxHiKIwRsayHITLhLwdarfv-GoGXyRAx1pWe36baE

 

Αν δεν σου περάσει και αυτό ξανά πέρνα την ρομ.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την original θήκη με το ενεργό πορτάκι. Που μπορώ στις ρυθμίσεις να κάνω κάποιες αλλαγές για το πορτάκι;
Link to comment
Share on other sites

5ο tempered glass, που λόγω ενός μορίου σκόνης, βγαίνει άχρηστο.. Έχω ξενερώσει με αυτό το θέμα.. Τη στιγμή που το κολλάω πάνω στην οθόνη όλα δείχνουν τέλεια.. Μετά, ένα χνουδακι φέρνει την καταστροφή.. Είμαι και ψείρας.. Άστο καλό πια...

 

Δεν χρησιμοποιείς αυτοκολλητάκι για να πιάνεις τα χνούδια, τις τριχούλες και την σκόνη;

Εγώ σε 2 κινητά το έβαλα με την 1η!!! :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιείς αυτοκολλητάκι για να πιάνεις τα χνούδια, τις τριχούλες και την σκόνη;

Εγώ σε 2 κινητά το έβαλα με την 1η!!! :)

 

Εννοείται.. Η ζημιά πρέπει να γίνεται, από τη στιγμή που βγάζω τη ζελατίνα του tempered glass, μέχρι να εφαρμοστεί πάνω στη οθόνη.. Κλάσματα δευτερολεπτο.. Ένα μπήκε άψογα, αλλά το 1/10000 που μπήκε στραβά, με χαλούσε.. Ψυχασθένεια.. Απλά, ξέρω ότι πολλοί εδώ μέσα είναι σκαλωμένοι και είπα τον πόνο μου.. Αν μένεις Αθήνα, κερνάω καφέ να σε δω επί τω έργω..

Link to comment
Share on other sites

έχει ακουστεί τίποτα για oreo?

μπήκαμε Δεκέμβριο πλέον και αν δεν βγει κάτι μέσα στις επόμενες 10 ημέρες, υποθέτω οτι πάμε για 2018 αφού στις ημέρες των εορτών δεν πειραματίζονται με αναβαθμίσεις οι εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

έχει ακουστεί τίποτα για oreo?

μπήκαμε Δεκέμβριο πλέον και αν δεν βγει κάτι μέσα στις επόμενες 10 ημέρες, υποθέτω οτι πάμε για 2018 αφού στις ημέρες των εορτών δεν πειραματίζονται με αναβαθμίσεις οι εταιρίες.

Λογικά αρχή του έτους
Link to comment
Share on other sites

Λίγο υπομονή τέλος του έτους , αρχές νέου λογικά θα το πάρουμε , υπάρχουνε και χειρότερα σε άλλες εταιρίες
Link to comment
Share on other sites

είχανε πει μετά το λανσάρισμα του Μ10.

δεν με ενθουσιάζει το τρενάρισμα...

Δεν θα σε ενθουσιάσει ούτε ςν βιαστούν κ; Ι έρθει με 500000 bugs οπος το Mate 10
Link to comment
Share on other sites

οι ίδιοι έθεσαν το χρονοδιάγραμμα, όχι εγώ.

άρα αθετούν τη δική τους δέσμευση.

εγώ κρίνω σαν πελάτης αν όντως η Η έχει ξεφύγει απο τις υπόλοιπες κινέζικες ή έχει δρόμο ακόμα.

 

το Μ9 το έχουν στα χέρια τους 1 χρόνο περισσότερο απο το Μ10 οπότε τα bugs θα πρέπει να είναι λιγότερα όχι περισσότερα.

 

απο τα κινητά που έχω, τη πλέον πρόσφατη έκδοση έχει το Ζ3+ με 7.1.1 απο τον Αύγουστο και παίρνει όλες τις ενημερώσεις ασφαλείας πρώτο.

μιλάμε για 2 χρόνων κινητό.

η Sony παρά τις επιλογές της στο H/W παραμένει μια απο τις καλύτερες σε υποστήριξη ROM.

ήλπιζα οτι η Huawei με δικό της επεξεργαστή θα ήταν σε θέση να μένει ανταγωνιστική στο τομέα των έγκαιρων ενημερώσεων.

Link to comment
Share on other sites

οι ίδιοι έθεσαν το χρονοδιάγραμμα, όχι εγώ.

άρα αθετούν τη δική τους δέσμευση.

εγώ κρίνω σαν πελάτης αν όντως η Η έχει ξεφύγει απο τις υπόλοιπες κινέζικες ή έχει δρόμο ακόμα.

 

το Μ9 το έχουν στα χέρια τους 1 χρόνο περισσότερο απο το Μ10 οπότε τα bugs θα πρέπει να είναι λιγότερα όχι περισσότερα.

 

απο τα κινητά που έχω, τη πλέον πρόσφατη έκδοση έχει το Ζ3+ με 7.1.1 απο τον Αύγουστο και παίρνει όλες τις ενημερώσεις ασφαλείας πρώτο.

μιλάμε για 2 χρόνων κινητό.

η Sony παρά τις επιλογές της στο H/W παραμένει μια απο τις καλύτερες σε υποστήριξη ROM.

ήλπιζα οτι η Huawei με δικό της επεξεργαστή θα ήταν σε θέση να μένει ανταγωνιστική στο τομέα των έγκαιρων ενημερώσεων.

M9 day one ήταν σχεδόν bug free (ένα bug με touch είχε το οποίο το έστρωσαν άμεσα) από την άλλη το m10 σκέτο beta είναι θα έλεγα... Έχει μπόλικο δρόμο να στρώσει και όπλα αυτά επειδή βιαστικε (βλέπε τα ίδια και η Samsung)

Έτσι καλύτερα να αργήσει πάρα να καθόμαστε και να περιμένουμε κάνα 2 3 updates να έρθει η συσκευή στα ίσα της (μερικοί δεν έχουν κινιτα για hobby αλλά για σοβαρή δουλειά και σταθερότητα είναι το παν εκεί και γρήγορα updates τόσα χρόνια που βλέπω ποτέ δεν έφεραν σταθερότητα)

Μόνο huawei ευγαζε day one bug free και αυτό επειδή το έκανε με το πάσο της και τώρα που βιαστικε μια φορά m10 όλα πήγαν στα ταρταρα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...