Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ενας φίλος σκέφτεται να το πάρει. Αξίζει αγορά τώρα μετά από ένα σχεδόν χρόνο κυκλοφορίας?

 

Ειναι φανταστική συσκευή απλά και να φανταστείς ότι την έχω πουλήσει.

ΝΑ την πάρει χωρίς καμία σκέψη εκτός και αν περιμένει που σε 5 μέρες βγαίνει το ΜΑΤΕ10 μπας και πέσει η τιμή του βέβαια έχει και ένα ρίσκο μη και ακριβύνει.

 

Καλησπέρα στην παρέα μετά την αναβάθμιση που έκανα εφαρμογές ωπως fb, Messenger, tapatalk και κάποιες άλλες κρασαρουν και κλείνουν μόνες τους. Έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτό το πράγμα.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ περίεργο.

Κάνε επαναφορά εργοστασιακων θα σβηστούν όλα αλλά κάτι δεν έχει κάτσει σωστά.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι φανταστική συσκευή απλά και να φανταστείς ότι την έχω πουλήσει.

ΝΑ την πάρει χωρίς καμία σκέψη εκτός και αν περιμένει που σε 5 μέρες βγαίνει το ΜΑΤΕ10 μπας και πέσει η τιμή του βέβαια έχει και ένα ρίσκο μη και ακριβύνει.

 

 

Πολύ περίεργο.

Κάνε επαναφορά εργοστασιακων θα σβηστούν όλα αλλά κάτι δεν έχει κάτσει σωστά.

Έχω κάνει επαναφορά τρεις φορές και αφού το έστησα πάλι το ίδιο. Τέλος πάντων έτσι και αλλιώς κανόνισα να το στείλω στο service. Θα δω τη θα κάνουν και από εκεί.

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω και εγω και γενικα ειναι γνωστό θεμα μετα το update. Και στα ευρωπαϊκά φόρουμ πολλοί χρήστες εχουν το ιδιο πρόβλημα.
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Κράσαραν» Facebook και Instagram σε Ευρώπη και ΗΠΑ - Προβλήματα και στην Ελλάδα

 

 

Newsroom

 

Δημοσίευση

11.10.2017 | 20:26 Ανανέωση

11.10.2017 | 20:29

Προβλήματα παρουσιάστηκαν σήμερα το απόγευμα σε χιλιάδες λογαριασμούς του Facebook αλλά και του Instagram σε Ευρώπη και ΗΠΑ.

 

 

Οι χρήστες του δημοφιλούς μέσου κοινωνικής δικτύωσης είτε δεν μπορούσαν να μπουν στους λογαριασμούς τους είτε χρειάζονταν πολύ χρόνο, για να τα καταφέρουν.

 

Ανάμεσα στις χώρες που επηρεάστηκαν από το πρόβλημα είναι και η Ελλάδα.

 

Μέχρι στιγμής δεν έχει ξεκαθαριστεί τι είναι αυτό που προκαλεί το πρόβλημα.

 

Το site «Down Detector» παρουσίασε έναν χάρτη με τις χώρες, όπου παρουσιάστηκαν προβλήματα

Edited by petrosa
Link to comment
Share on other sites

ειναι προβλημα εφαρμογον εχουν γινει τοσες ωριες (ειτε απο bug ειτε απο οτιδιποτε) που γεμιζουν τερμα την ram και καταρρεουν
Link to comment
Share on other sites

απο το XDA σαν λυση για το κλεισιμο των εφαρμογων σε μερικους βοηθησε αυτο:

goto settings then goto battery then tap on top right corner of battery settings and turn off " close excessively power instensive apps".ελπιζω να βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

απο το XDA σαν λυση για το κλεισιμο των εφαρμογων σε μερικους βοηθησε αυτο:

goto settings then goto battery then tap on top right corner of battery settings and turn off " close excessively power instensive apps".ελπιζω να βοηθησει.

 

το εχω γραψει παρα πολυ καιρο πρην ο

ουσιαστικα εφαρμογες εγουν τοσο βαριες και ενεργοβορες (ffaceboon messenger κλπ) που η συσκευη τα θεορει malware και τα τερματιζει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση πριν το αγοράσω! Το dual sim από skrouτζομαγαζο καλύπτεται κανονικά από εγγύηση στην αντιπροσωπεία?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση πριν το αγοράσω! Το dual sim από skrouτζομαγαζο καλύπτεται κανονικά από εγγύηση στην αντιπροσωπεία?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα ευροπαεικα ναι τα ξενα και branded οχι

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου,κάποιες φορές κάνει κάτι τρελά.

Δηλαδή,βαζει από μόνο του δόνηση,αντι για ήχο κλήσης που έχω ενεργοποιημένο,μου αλλάζει καμιά φορά την ταπετσαρία στην οθόνη κλειδώματος και βάζει μια δική του και τέλος, όταν το βάζω στην τσέπη του παντελονιού μου κλειδωμένο,όταν το βγάζω για να δω κάτι ή την ώρα,το βρίσκω ξεκλειδωτο και έχει τραβήξει ένα κάρο φωτογραφίες. Που οφείλεται αυτό το φαινόμενο;

Και ο αυτόματος φωτισμός δεν με ικανοποιεί, στο τέλος την ημέρας και προς βαδάκι, είναι τόσο σκοτεινή η οθόνη,που δεν διακρίνω σχεδόν τίποτα.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω , security patch καθε πόσο καιρο λαμβάνεται στο mate ??

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή στο play store που βελτιώνει την camera?

Φυσικά και όχι.

Παιδιά να ρωτήσω , security patch καθε πόσο καιρο λαμβάνεται στο mate ??

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Τα μέχρι τώρα δεδομένα είναι κάθε 4-5 μήνες.

Βασικά αν θημαμαι καλά έχει πάρει 2 ενημερώσεις από την μέρα κυκλοφορίας πριν 11 περίπου μήνες

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και όχι.

 

Τα μέχρι τώρα δεδομένα είναι κάθε 4-5 μήνες.

Βασικά αν θημαμαι καλά έχει πάρει 2 ενημερώσεις από την μέρα κυκλοφορίας πριν 11 περίπου μήνες

Επειδη σκεφτομαι να δωσω το nexus 6p που εχω και να παρω το mate , εχει ακουστει κατι για Oreo ??

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν θημαμαι καλά έχει πάρει 2 ενημερώσεις από την μέρα κυκλοφορίας πριν 11 περίπου μήνες

 

Το πήρα περί τα τέλη Απριλίου από public. Με το που το άνοιξα έκανε μια ενημέρωση και έχει κάνει και άλλες 2 μετά.

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μετά την αναβάθμιση που έκανα εφαρμογές ωπως fb, Messenger, tapatalk και κάποιες άλλες κρασαρουν και κλείνουν μόνες τους. Έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτό το πράγμα.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα,

Έχεις δίκιο, και σε μένα το κάνει μετά την τελευταία αναβάθμιση...

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να δωσω το nexus 6p που εχω και να παρω το mate , εχει ακουστει κατι για Oreo ??

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

 

Για να απαντήσω μόνος μου το ερωτημά μου , χθεσ η Huawei ανακοινωσε ότι θα δώσει στο mate 9 ΟReo αλλά και EMUI 8 μέσα σε 4

εβδομάδες από την κυκλοφορεία του Mate 10!!!

 

https://www.androidauthority.com/huawei-mate-9-android-oreo-update-emui-8-807677/

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι δε μπορώ να στείλω μήνυμα σε διαγωνισμούς με 5 ψηφιο 54...!Υπάρχει κάποια ρύθμιση.?δεν έχω βάλει κάποιον στη μαύρη λίστα.. Στο s7 edge που είχα πριν 1 μήνα δεν είχα θέμα.. Έχω wind καρτοσυνδεση..
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι δε μπορώ να στείλω μήνυμα σε διαγωνισμούς με 5 ψηφιο 54...!Υπάρχει κάποια ρύθμιση.?δεν έχω βάλει κάποιον στη μαύρη λίστα.. Στο s7 edge που είχα πριν 1 μήνα δεν είχα θέμα.. Έχω wind καρτοσυνδεση..

Και αναρωτιόμουν αν υπάρχει κανείς που στέλνει τέτοια μηνύματα. Οκ.....

Σίγουρα έχει ρύθμιση θημαμαι ότι την είχα δει αλλά δεν θημαμαι που.

Ψάξε ρυθμίσεις μηνυμάτων ή θα σου πει κάποιος άλλος που το έχει.

Link to comment
Share on other sites

Και αναρωτιόμουν αν υπάρχει κανείς που στέλνει τέτοια μηνύματα. Οκ.....

Σίγουρα έχει ρύθμιση θημαμαι ότι την είχα δει αλλά δεν θημαμαι που.

Ψάξε ρυθμίσεις μηνυμάτων ή θα σου πει κάποιος άλλος που το έχει.

Έχω πολλά ευρώ στη κάρτα που πάνε ακλαφτα, γι'αυτό ψάχνομαι για καμία πρόσκληση από ραδιοφωνικούς σταθμούς κτλ..Και για να σου καλύψω τη περιέργεια, έχω κερδίσει ουκ ολίγες φορές.. Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχεις δίκιο, και σε μένα το κάνει μετά την τελευταία αναβάθμιση...

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

 

Και σε μένα το κάνει,εδω και τρεις τεσσερις μέρες,ιδίως στο facebook . Κανω ταπ στην εφαρμογή του facebook και αφού ξεκλειδωθεί με δαχτυλικό αποτύπωμα(κλείδωμα εφαρμογής),μου μαυρίζει η οθόνη και μετά μου λέει τα γνωστά....κλεισιμο εφαρμογής,αναμονή κλπ.

Πως θα διορθωθεί αυτό το πρόβλημα;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

το fb + messenger το κάνουν σε ολα τα huawei μετα το τελευταίο update (σε τυχαία χρονικά διαστήματα|)

αν θέλετε την υγεία σας βάλτε της lite εκδόσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χθές μου έσπασε η οθόνη μετά από πέσιμο πάνω σε πέτρες. Παρόλα αυτά το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά. Ξέρει κανείς μήπως, το κόστος αλλαγής της;
pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο συνέβη σήμερα το πρωί.. Ενώ είχα σβήσει το κινητό το βράδυ με 32% μπαταρία, σήμερα το πρωί μου έδειχνε 44% χωρίς να το φορτίσω.. Και τώρα είμαι με 37% και σχεδόν 6ωρες οθόνη..

Screenshots, δε μπορώ να ανεβάσω γιατί μου λέει ότι είναι μεγάλο το μέγεθος.. Πως μπορώ ν'αλλαξω ανάλυση, για να μπορώ να κάνω upload?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...