Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ στο παρατσακ το πρόλαβα λίγο πριν κλείσει η προσφορά στις 12:00 Γερμανιας

 

Το Saturn για τα 55 χρόνια έκανε έκπτωση σε όλες τις ηλεκτρονικές συσκευές της τάξεως του, 16-17% για τις 2-3 Ιανουαρίου

 

Να ρωτήσω κάτι εγώ τώρα γιατί μπερδεύτηκα, χωρίς ίχνος ειρωνείας ή επίθεσης....Το προηγούμενο ποστ σου με τα φύκια ήταν αφού είχες δοκιμάσει το κινητό ή όχι;Γιατί αν είναι φύκι δεν δίνεις ουτε 587 ευρώ.Κάνε και ένα κόπο να τεστάρεις το touch γιατί προσωπικά δεν βλέπω να έχει κάποιο θέμα το κινητό, ουτε με τα notifications που γράφτηκε σε προηγούμενες σελίδες

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα δεν έκανε ΟΤΑ update, manually πέρασε το update, κουβαλούσε ολόκληρο εξοπλισμό ο φίλος στο μαγαζί και ζιπαρισμενα αρχεία. Θεούλης!

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Μην μάσατε ότι σας σερβιρουν

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι εγώ τώρα γιατί μπερδεύτηκα, χωρίς ίχνος ειρωνείας ή επίθεσης....Το προηγούμενο ποστ σου με τα φύκια ήταν αφού είχες δοκιμάσει το κινητό ή όχι;Γιατί αν είναι φύκι δεν δίνεις ουτε 587 ευρώ.Κάνε και ένα κόπο να τεστάρεις το touch γιατί προσωπικά δεν βλέπω να έχει κάποιο θέμα το κινητό, ουτε με τα notifications που γράφτηκε σε προηγούμενες σελίδες

Το ίδιο ερώτημα είχα και εγώ για τον Γιωργο...γι'αυτό και το post πριν από λίγες ώρες.

Δεν μπορεί στα 600 ευρώ η συσκευή να είναι ευκαιρία και να λες μάλιστα ευτυχώς που πρόλαβα να την αποκτήσω και στα 700 είναι κλοπή και Κινέζος λαθρομετανάστης.

...και ούτε τα 600 είναι λίγα όταν έχεις τόσο κακή γνώμη για το μοντέλο και το έχεις θαψει κυριολεκτικά. Ακομη και σε προσφορά παραμένει ακριβότερο από το 95% των συσκευών που κυκλοφορούν σήμερα. Δεν βγαίνει νόημα.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Ονομάζεται παρόρμηση..Δεν νομίζω να είχε εξαρχής τόσο αρνητική γνώμη για το κινητό ..Διάβασε τα προβλήματα και του την έδωσε έτσι απλά.και εγώ θέλω να το πάρω καινεδωσα το βε10 μου που δεν είχε εξαρχής κανένα θέμα και μόλις διάβασα γθαν προβλήματα στο touch στραβωσα και εγώ .

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας εβαλα φωτια ολους με την παραπομπη μου για το touch, αλλα τι να κανω πρεπει να τα λεμε ως εχουν τα πραγματα.

Ειναι καθαρα θεμα συνηθειας βεβαια, πλεον μετα απο 6 μερες χρησης δεν αντιμετωπιζω κανενα μα κανενα προβλημα.

Απο την αλλη... μετα το Update πως θα γινει το touch δεν ξερω, υπομονη λιγες μερες και θα μαθουμε.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Σας εβαλα φωτια ολους με την παραπομπη μου για το touch, αλλα τι να κανω πρεπει να τα λεμε ως εχουν τα πραγματα.

Ειναι καθαρα θεμα συνηθειας βεβαια, πλεον μετα απο 6 μερες χρησης δεν αντιμετωπιζω κανενα μα κανενα προβλημα.

Απο την αλλη... μετα το Update πως θα γινει το touch δεν ξερω, υπομονη λιγες μερες και θα μαθουμε.

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην φτιαχτεί αφού το θεμα αφορά μόνο εσωτερικές εφαρμογές και το ui. Ειναι 100% software...και μεταξύ μας δεν είναι και κάτι πολύ σοβαρό. Έχουμε την ταση εδώ μέσα να δραματοποιουμε λίγο τις καταστάσεις (για όλους μας μιλαω) και φυσικά οσοι διαβάζουν φαντάζονται δαίμονες :)

Αν μπεις στο myphone με σκοπό να επιλέξεις συσκευή δεν θα πάρεις καμία. Μπες σε όποιο thread θέλεις, οποιαδήποτε συσκευής και θα διαπιστώσεις αυτό που λέω. Ακόμη και στου s7 edge που ψηφίζεται από όλους ως κινητό της χρονιάς.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Mate 9 που ειναι και το θέμα μας. Τραγικό tats που ψάχνετε όλοι τι φταίει και αν είναι hardware η software . Τα ίδια ακριβώς συμπτώματα με το mi note 2 δηλαδή .

Μέτρια κάμερα στο σκοτάδι για να μην πω κακή .

 

Ένας Κινέζος σε τιμή 700€ Ανάλυση 1080 που μπήκε στην Ευρώπη σαν λαθρομετανάστης .

 

Επειδη σέβομαι τα χρήματα που θα δώσει κάποιος για να το αποκτήσει θεωρώ ότι η huawei πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

 

Ένα μέτριο υπεκοστολογημενο κινητό που απλά προσπερνάω χωρίς περισσότερα.

 

Tats , sar, κάμερα , ανάλυση παραπέμπουν σε εποχές 2013.

 

Τα υπόλοιπα είναι για να λέμε. Άκου εκεί 699€

 

Σήμερα και εχθές έπαιξε προσφορά στα 587 ευρώ από μεγάλη Γερμανική αλυσίδα η δίκαρτη έκδοση.

Να είναι καλά ο Βαγγέλης που με ενημέρωσε ώστε να το πάρω από Βερολίνο για δοκιμή

Φυσικά και δεν θέλω να στην μπω εδώ είμαστε όλοι φιλαράκια με την ίδια τρέλα.

 

Και κάπως έτσι πρέπει να διαβάζει κάποιος εδώ για να βγάλει συμπεράσματα το τι συσκευή να πάρει ή το πως να περάσει την αναβάθμιση.

ΟΚ το παίρνεις για δοκιμή αναμένουμε με αγωνία τις εντυπώσεις σου.

Καλορίζικο και πραγματικά εύχομαι να το χαρείς που θα το χαρείς γιατί είναι ότι καλύτερο αν στην ζυγαριά βάλεις και την μπαταρία του.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει ένα κινητό να έχει μεγάλη ανάλυση εις βάρους της αυτονομίας η χαμηλή γιατί στην τελική και χαμπάρι δεν θα το πάρεις και η μπαταρία θα είναι θριαμβευτική...

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει ένα κινητό να έχει μεγάλη ανάλυση εις βάρους της αυτονομίας η χαμηλή γιατί στην τελική και χαμπάρι δεν θα το πάρεις και η μπαταρία θα είναι θριαμβευτική...

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποδεδειγμένα με τους επεξεργαστές που κυκλοφορούν σήμερα δεν υπάρχει θέμα επεξεργαστικής ισχύς και κατανάλωσης μπαταρίας σε τέτοιες αναλύσεις. Για παράδειγμα αν το mate 9 φορούσε μια QHD OLED θα είχε ακόμη καλύτερη αυτονομία σε σχέση με την FHD ΙPS που έχει τώρα. Αλλά ακόμη και με μια QHD IPS να ερχόταν η διαφορά στην μπαταρία θα ήταν ελάχιστη έως μη παρατηρήσιμη. Προσωπικά δεν το θεωρώ καλό ότι έρχεται με οθόνη 1920χ1080 στις σχεδόν 6 ίντσες...μια εξαιρετική οθόνη όπως αυτή που έχουμε θα μπορούσε να είναι σχεδόν τέλεια.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος εδώ που είναι και δημιουργός του funkyhuawei εξηγεί γιατί δεν μπορεί να γίνει με τον συγκεκριμένο τρόπο

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=70366343&postcount=2

 

Τεσπά δεν έχει και πολύ σημασία...Κάποια στιγμή θα έρθει το update.:)

Sent from my MHA-L09 using Tapatalk

 

Μην μάσατε ότι σας σερβιρουν

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χμμμ...Τελικά είμαι πολύ ανυποψίαστος. Δεν καταλαβαίνω το κέρδος από τέτοιου είδους ενέργειες. Τεσπα...

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανένας εφαρμογή για να κλειδώνει η οθόνη με widget;

Με βολεύει αρκετά μιας και είναι μεγάλη η συσκευή αλλά όταν κλειδώνει με τέτοιες εφαρμογές μετά δεν ξεκλειδώνει με το δαχτυλίκο αποτύπωμα και ζητάει τον κωδικό. Ξέρει κάτι κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι εγώ τώρα γιατί μπερδεύτηκα, χωρίς ίχνος ειρωνείας ή επίθεσης....Το προηγούμενο ποστ σου με τα φύκια ήταν αφού είχες δοκιμάσει το κινητό ή όχι;Γιατί αν είναι φύκι δεν δίνεις ουτε 587 ευρώ.Κάνε και ένα κόπο να τεστάρεις το touch γιατί προσωπικά δεν βλέπω να έχει κάποιο θέμα το κινητό, ουτε με τα notifications που γράφτηκε σε προηγούμενες σελίδες

 

Η μονοκαρτη έκδοση των 699€ πέρασε από τα χέρια μου και έφυγε κακην κακώς λόγω όσων ανέφερα day 2 με το ζόρι 640€. Χρόνια τώρα δοκιμάζω ότι κυκλοφορεί. Η τιμή των 587 για τη δικαρτη έκδοση σήμερα είναι για τα δεδομένα που έχει θέση η εταιρία χαμηλή όποτε το να κάνω άλλη μια δοκιμή για να δω αν υπάρχουν βελτιώσεις δεν θα με χαλάσει ειδικά όταν ξέρω εκ των προτέρων ότι σε αυτά τα επίπεδα τιμής θα πουληθεί εύκολα.

Αλλο αν θεωρώ ότι αξίζει τα χρήματα της και άλλο αν Πουλιέται σε αυτά αυτά επίπεδα τιμής εύκολα.

 

Για παράδειγμα το μήλο των 1079€ δεν επρεπε να κοστίζει κατά τη γνώμη μου πάνω από τα 600. Όμως κοστολογείται 1079 και αν βρεθεί μαγαζί που να μπορώ να το αγοράσω 700 θα το πάρω για μια ξεπέτα διότι θα το δώσω εύκολα σε αυτή την τιμή

 

Δεν είμαι υπέρμαχος καμίας συσκευής είτε την έχω είτε όχι. Αν έχει βελτιωθεί δεν έχω πρόβλημα να το γράψω αλλά overall με αυτά που φοράει θα φύγει όσο και να έχει βελτιωθεί διότι η οθόνη παραπέμπει σε εποχή 2013.

 

0 κινεζος λαθρομετανάστης θα περάσει από τα χέρια μου για λίγο και θα αναζητήσει την τύχη του σε άλλον ιδιοκτήτη. Κινούμαι και εγώ όπως και η χώρα.

 

Σύντομα αναμένω να πάρω και το mate 9 pro που θεωρώ ότι βάσει χαρακτηριστικων είναι τουλάχιστον μια κλάση πάνω από το απλό μοντέλο, κυρίως λόγω amoled οθόνης και κατά δευτερον λόγω ανάλυσης 2Κ.

 

Εκεί τουλάχιστον έχουμε σοβαρή οθόνη ομως και εκεί γνωρίζω εκ των προτέρων έχω πληρώσει υπεραξία

 

Μην παρεξηγείτε οι κάτοχοι τα γραφόμενα μου.

Οι περισσότεροι θα συμφωνήσετε μαζί μου όταν πάτε σε κάτι άλλο διότι μην κρυβόμαστε 699€ για κινέζο με τέτοια σπεκς είναι τουλάχιστον κοροϊδία όταν υπάρχουν σοβαρές συσκευές με καλύτερα σπεκς σε τιμή 30% κάτω

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Η μονοκαρτη έκδοση των 699€ πέρασε από τα χέρια μου και έφυγε κακην κακώς λόγω όσων ανέφερα day 2 με το ζόρι 640€. Χρόνια τώρα δοκιμάζω ότι κυκλοφορεί. Η τιμή των 587 για τη δικαρτη έκδοση σήμερα είναι για τα δεδομένα που έχει θέση η εταιρία χαμηλή όποτε το να κάνω άλλη μια δοκιμή για να δω αν υπάρχουν βελτιώσεις δεν θα με χαλάσει ειδικά όταν ξέρω εκ των προτέρων ότι σε αυτά τα επίπεδα τιμής θα πουληθεί εύκολα.

Αλλο αν θεωρώ ότι αξίζει τα χρήματα της και άλλο αν Πουλιέται σε αυτά αυτά επίπεδα τιμής εύκολα.

 

Για παράδειγμα το μήλο των 1079€ δεν επρεπε να κοστίζει κατά τη γνώμη μου πάνω από τα 600. Όμως κοστολογείται 1079 και αν βρεθεί μαγαζί που να μπορώ να το αγοράσω 700 θα το πάρω για μια ξεπέτα διότι θα το δώσω εύκολα σε αυτή την τιμή

 

Δεν είμαι υπέρμαχος καμίας συσκευής είτε την έχω είτε όχι. Αν έχει βελτιωθεί δεν έχω πρόβλημα να το γράψω αλλά overall με αυτά που φοράει θα φύγει όσο και να έχει βελτιωθεί διότι η οθόνη παραπέμπει σε εποχή 2013.

 

0 κινεζος λαθρομετανάστης θα περάσει από τα χέρια μου για λίγο και θα αναζητήσει την τύχη του σε άλλον ιδιοκτήτη. Κινούμαι και εγώ όπως και η χώρα.

 

Σύντομα αναμένω να πάρω και το mate 9 pro που θεωρώ ότι βάσει χαρακτηριστικων είναι τουλάχιστον μια κλάση πάνω από το απλό μοντέλο, κυρίως λόγω amoled οθόνης και κατά δευτερον λόγω ανάλυσης 2Κ.

 

Εκεί τουλάχιστον έχουμε σοβαρή οθόνη ομως και εκεί γνωρίζω εκ των προτέρων έχω πληρώσει υπεραξία

 

Μην παρεξηγείτε οι κάτοχοι τα γραφόμενα μου.

Οι περισσότεροι θα συμφωνήσετε μαζί μου όταν πάτε σε κάτι άλλο διότι μην κρυβόμαστε 699€ για κινέζο με τέτοια σπεκς είναι τουλάχιστον κοροϊδία όταν υπάρχουν σοβαρές συσκευές με καλύτερα σπεκς σε τιμή 30% κάτω

 

Ποια συσκευή έχει καλύτερα specs?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου γράψω κάποιες που μου έρχονται πρόχειρα στο μυαλό και κοστίζουν 30% λιγότερο

S7 edge άκρως εμπορική

Mi note 2 όχι εμπορική

Axon 7 όχι εμπορική

Oneplus 3Τ παρόμοια σπεκς αλλά άκρως εμπορική και φθηνή

 

Πάντως η συσκευή με αυτή την τιμή θα πάει απατη. Δεν βλέπετε ότι κυκλοφορεί στο εμπόριο 15 μέρες τουλάχιστον και έχουν γραφτεί ελάχιστα σχόλια;

 

Κάντε μια βόλτα από τα αντίστοιχα νήματα του s7 edge , oneplus κτλ κτλ να δείτε τη δυναμική τους.

 

Οταν λέγαμε με το Βαγγέλη πριν από μήνες για το G5 και την αποτυχία του βάσει της τότε τιμής του έπεσαν μας φάνε.

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Θα σου γράψω κάποιες που μου έρχονται πρόχειρα στο μυαλό και κοστίζουν 30% λιγότερο

S7 edge

Mi note 2

Axon 7

 

Στο μονό που υπερτερούν αυτά είναι στο ότι έχουν amoled οθόνη και το Axon 7 στα ηχεία. Ωστόσο το Mate 9 είναι 5,9 ίντσες και δεν μπαίνει στην ίδια κατηγορία με αυτα (ίσως μονο το Xiaomi ). Αν ερχόταν επίσημα Ελλαδα όμως το Xiaomi πιστεύεις να έκανε μόνο 500€?

Link to comment
Share on other sites

Μα τι είναι αυτά που λες;;;

Μιλάμε για οθόνη 5,9. Μιλάμε για μπαταρία ατελείωτη και μας γράφεις τέτοιες συγκρίσεις.

ΟΚ το μόνο που μπορώ να δεχτώ είναι ότι κοιτάς μόνο την οθόνη σε ένα κινητό.

Δλδ περιμένεις με την 2καρτη έκδοση να δεις άλλο κινητό;

Το ματε8 δλδ έκανε επιτυχία που ήταν φθηνότερο; είναι μεγάλο κινητό και απευθύνετε σε συγκεκριμένο κοινό μη το συγκρίνεις με τα κινητά που είναι της μόδας.

 

Τέλος πάντων άκρη δεν θα βγει δέχομαι τα αρνητικά σχόλια σου.

 

Για εμένα είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

Δώσε μου 6ιτζο με τέτοια μπαταρία να δουλευει καλύτερα από το 9αρι να έρθω να το αγοράσω χθες.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανένας εφαρμογή για να κλειδώνει η οθόνη με widget;

Με βολεύει αρκετά μιας και είναι μεγάλη η συσκευή αλλά όταν κλειδώνει με τέτοιες εφαρμογές μετά δεν ξεκλειδώνει με το δαχτυλίκο αποτύπωμα και ζητάει τον κωδικό. Ξέρει κάτι κάποιος;

Θες οπωσδήποτε με widget;

Μπορείς να βάλεις στις αρχικες οθόνες σου το screen off and lock το οποίο αν χρησιμοποιείς nova launcher το βάζεις και ως gesture να κλείνει η οθόνη με διπλό tap.

Στο mate 8 έτσι το έχω από την πρώτη μέρα και ξεκλειδώνει κανονικά το δακτυλικό.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μονοκαρτη έκδοση των 699€ πέρασε από τα χέρια μου και έφυγε κακην κακώς λόγω όσων ανέφερα day 2 με το ζόρι 640€.

Μήπως έφυγε σφραγισμένη όμως Γιώργο;

 

Χρόνια τώρα δοκιμάζω ότι κυκλοφορεί. Η τιμή των 587 για τη δικαρτη έκδοση σήμερα είναι για τα δεδομένα που έχει θέση η εταιρία χαμηλή όποτε το να κάνω άλλη μια δοκιμή για να δω αν υπάρχουν βελτιώσεις δεν θα με χαλάσει ειδικά όταν ξέρω εκ των προτέρων ότι σε αυτά τα επίπεδα τιμής θα πουληθεί εύκολα. Αλλο αν θεωρώ ότι αξίζει τα χρήματα της και άλλο αν Πουλιέται σε αυτά αυτά επίπεδα τιμής εύκολα.

Βελτίωση σε τι ακριβώς...; Το hardware δεν αλλάζει, κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα η συσκευή δεν έχει ...το touch που αναφέρθηκε ήταν πασιφανές ότι πρόκειται για software issue, είχε λυθεί ήδη στα κινέζικα μοντέλα και λύθηκε τώρα και στο μονόκαρτο. Χωρίς παρεξήγηση νομίζω προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα προηγούμενα γραφόμενα σου χωρίς επιτυχία. Αλλά το να λες θέλω να αγοράσω το σκουπίδι επειδή το βρήκα 100 ευρώ πιο κάτω και μπορώ να το πουλήσω ευκολότερa δεν το καταλαβαίνω. Δεν στέκει. Το φύκι παραμένει φύκι, όσο και αν κοστίζει.

 

0 κινεζος λαθρομετανάστης θα περάσει από τα χέρια μου για λίγο και θα αναζητήσει την τύχη του σε άλλον ιδιοκτήτη. Κινούμαι και εγώ όπως και η χώρα.

Η χώρα είναι στον αυτόματο πιλότο, με τον καπετάνιο να κοιμάται και το πλοίο να πλέει προς τα βράχια.

 

Σύντομα αναμένω να πάρω και το mate 9 pro που θεωρώ ότι βάσει χαρακτηριστικων είναι τουλάχιστον μια κλάση πάνω από το απλό μοντέλο, κυρίως λόγω amoled οθόνης και κατά δευτερον λόγω ανάλυσης 2Κ.

Εκεί τουλάχιστον έχουμε σοβαρή οθόνη ομως και εκεί γνωρίζω εκ των προτέρων έχω πληρώσει υπεραξία

To mate 9 pro έχει σαν κύριο ανταγωνιστή το s7 edge και το Mate 9 συσκευές τύπου Note 7 και άνω σε οθόνη. Διαφορετικός προσανατολισμός.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι θα συμφωνήσετε μαζί μου όταν πάτε σε κάτι άλλο διότι μην κρυβόμαστε 699€ για κινέζο με τέτοια σπεκς είναι τουλάχιστον κοροϊδία όταν υπάρχουν σοβαρές συσκευές με καλύτερα σπεκς σε τιμή 30% κάτω

Αν στο τομέα των σοβαρών συσκευών περιλαμβάνονται το Axon 7, το οποίο δεν θυμάμαι κάποιον που να το απόκτησε και να μην το έβαλε αγγελία μέσα στο μήνα και το mi note 2 με την χειρότερη κάμερα που υπάρχει σε κινητό τέτοιας αξίας τότε προτιμώ το φύκι.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιωργο με ολο το θαρος, αλλα οτι ποσταρεις ειναι ολιγων, εως ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΤΟΠΟ και προκατειλημμενο.

Το εαν θα παρεις το ΜΑΤΕ 9 η οχι ειναι καθαρα δικο σου προσωπικο θεμα και δεν να σταθω σε αυτο.

 

Το ΜΑΤΕ 9 παιζει μπαλα μονο του στις 5.9 ιντσες, με μια οθονη 1080p πραγματικο διαμαντι παρωτι ειναι IPS, η μπαταρια του ειναι μαυροσκυλο, η ταχυτητα του ειναι ισαξια με Formula 1, η ποιοτητα των κλησεων ειναι απιστευτη και ειναι οτι πιο smooth σε εμπειρια χρηστη εχω δουλεψει μεχρι και σημερα.

Ξερεις πολλα κινητα με αυτα τα spec που να σου παρεχουν το πακετο ?

 

Καλο θα ηταν να πιασεις την συσκευη στα χερια σου και μετα να βγαλεις συμπερασματα για Κινεζο, υπερκοστολογιση, τεχνολογιες του 2013, πεταμενα λεφτα και αλλα λοιπα ΑΤΟΠΑ ανυποστατα σχολια.

 

Τελος, οπως λογικα θα ξερεις η Huawei ειναι εταιρα Leader παγκοσμιως στον χωρο των επικοινωνιων εδω και 30 χρονια. Δεν μιλαμε για τον "Κινεζο" που παρουσιαζεις με ενα παγκο για εργαστηριο, αλλα για μια εταιρια πραγματικο κολοσσο.

 

Οταν η Samsung κοστολογει το S4-S5-S7 κ.τ.λ. στα 769 ευρω και τα κινητα της κολανε, κανουν restart, ζεστενονται λες και τα εχεις στον φουρνο, εχουν μετριοτατη ποιοητα σηματος, εισαι με ενα φορτιστη στο χερι κ.τ.λ. εκει τι δικαιολογια υπαρχει ? Γιατι πληρωνεις τα 769 ευρω ?

Γιατι να παρεις ενα κινητο που για να κανεις 2 απλα πραγματα πρεπει να κανεις τον σταυρο σου και να πληρωσεις και ενα σκασμο λεφτα ?

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ το ειδα και αυτο. Στο myphone απο μελος που δοκιμαζει κινητα οπως λεει, ειπωθηκε οτι τα huawei (και ποσο μαλλον το mate 9) ειναι "κινεζος" ... Ε οχι!
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιωργο με ολο το θαρος, αλλα οτι ποσταρεις ειναι ολιγων, εως ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΤΟΠΟ και προκατειλημμενο.

Το εαν θα παρεις το ΜΑΤΕ 9 η οχι ειναι καθαρα δικο σου προσωπικο θεμα και δεν να σταθω σε αυτο.

 

Το ΜΑΤΕ 9 παιζει μπαλα μονο του στις 5.9 ιντσες, με μια οθονη 1080p πραγματικο διαμαντι παρωτι ειναι IPS, η μπαταρια του ειναι μαυροσκυλο, η ταχυτητα του ειναι ισαξια με Formula 1, η ποιοτητα των κλησεων ειναι απιστευτη και ειναι οτι πιο smooth σε εμπειρια χρηστη εχω δουλεψει μεχρι και σημερα.

Ξερεις πολλα κινητα με αυτα τα spec που να σου παρεχουν το πακετο ?

 

Καλο θα ηταν να πιασεις την συσκευη στα χερια σου και μετα να βγαλεις συμπερασματα για Κινεζο, υπερκοστολογιση, τεχνολογιες του 2013, πεταμενα λεφτα και αλλα λοιπα ΑΤΟΠΑ ανυποστατα σχολια.

 

Τελος, οπως λογικα θα ξερεις η Huawei ειναι εταιρα Leader παγκοσμιως στον χωρο των επικοινωνιων εδω και 30 χρονια. Δεν μιλαμε για τον "Κινεζο" που παρουσιαζεις με ενα παγκο για εργαστηριο, αλλα για μια εταιρια πραγματικο κολοσσο.

 

Οταν η Samsung κοστολογει το S4-S5-S7 κ.τ.λ. στα 769 ευρω και τα κινητα της κολανε, κανουν restart, ζεστενονται λες και τα εχεις στον φουρνο, εχουν μετριοτατη ποιοητα σηματος, εισαι με ενα φορτιστη στο χερι κ.τ.λ. εκει τι δικαιολογια υπαρχει ? Γιατι πληρωνεις τα 769 ευρω ?

Γιατι να παρεις ενα κινητο που για να κανεις 2 απλα πραγματα πρεπει να κανεις τον σταυρο σου και να πληρωσεις και ενα σκασμο λεφτα ?

 

Καλημέρα θα ήθελα να σε ρωτήσω επειδή το έχεις στην κατοχή σου έχεις παρατηρήσει το wifi του εάν έχει καλό σήμα η και την ταχύτητα του διότι διάβασα κάποια blog και αναφέρουν ότι στο θέμα μεταφοράς μέσω wifi ύστερη, εάν θα σου ήταν εύκολο να κάνεις κάποιες δοκιμές σε ευχαριστώ.

Iphone 6s Plus-MS Surface Pro 3

Ipad Pro 9,7-ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

Φιλε nkoasidis οποιος τα λεει αυτα απλα πεταει λασπες, τωρα εαν επεσε σε καποια ελλατωματικη συσκευη εκ εργοστασιου αλλο αυτο.

Κανενα θεμα τοσο με το WiFi αλλα και την ταχυτητα αυτου πουθενα το δικο μου ΜΑΤΕ 9.

Το εχω δοκιμασει σε δικτυα b/g/N/ac και απλα τερματιζει την γραμμη.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Φιλε nkoasidis οποιος τα λεει αυτα απλα πεταει λασπες, τωρα εαν επεσε σε καποια ελλατωματικη συσκευη εκ εργοστασιου αλλο αυτο.

Κανενα θεμα τοσο με το WiFi αλλα και την ταχυτητα αυτου πουθενα το δικο μου ΜΑΤΕ 9.

Το εχω δοκιμασει σε δικτυα b/g/N/ac και απλα τερματιζει την γραμμη.

 

Επιβεβαιώνω

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...