Jump to content

Umi Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλοβλέπω το τηλέφωνο λόγω του σχεδόν stock android που δεν θα μπλέξω με φλασαρίσματα. Τι γίνεται με το GPS, έχει όντως προβλήματα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 92
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω τι συμβαινει με οσους τα αναφερουν αλλα σχεδον καθε μερα απο τοτε που πηρα τη συσκευη την χρησιμοποιω για πλοηγηση χωρις προβλημα.Εντυπωσιακη παντως ειναι η μπαταρια του.Χτες στην δευτερη φορτιση με το 1/3 της καταναλωσης με συνδεση 4G και ενα μεγαλο μερος για πλοηγηση με δεδομενα ανοιχτα εβγαλε ανετα 5 ωρες και 20 λεπτα.Σημερα στην 3η φορτιστη στο 90% μπαταριας ειμαι σχεδον σε ωρα με οθονη. Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του Umi Plus εδω και 20 μερες περιπου και ειμαι υπερ-ευχαριστημενος απο το κινητο .

 

Απο τη μερα που το πηρα εχω κανει 2-3 αναβαθμισεις Εδω και μια βδομαδα περιπου μου ηρθε και η αναβαθμιση για android 7 , την οποια εκανα χωρις κανενα προβλημα .

 

Σημερα μου ηρθε ειδοποιηση για μια νεα αναβαθμιση , της οποιας ομως οι οδηγιες ειναι στα κινεζικα (βλεπε εικονες ) και δισταζω να την εγκαταστησω αφου δεν καταλαβαινω περι τινος προκειται . ( ολες οι προηγουμενες αναβαθμισεις εμφανιζονταν στην αγγλικη )

 

Μηπως καποιος φιλος κατοχος του κινητου την εχει κανει να μας πει τι ειναι ? :blink::blink:

 

IMG_20170111_222455.jpg

 

IMG_20170111_222502.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε και εμένα την ενημέρωση που λες και την έκανα.Δεν είδα κάτι διαφορετικό και τίποτα κινέζικα που υπέθεσα ότι ίσως να πρόσεθεταν.
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε και εμένα την ενημέρωση που λες και την έκανα.Δεν είδα κάτι διαφορετικό και τίποτα κινέζικα που υπέθεσα ότι ίσως να πρόσεθεταν.

 

Σε ευχαριστώ πολύ ! :respect:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με το android 7 εχω την εντυπωση οτι καταναλωνει πιο γρηγορα την μπαταρια,εχετε προσεξει εσεις κατι ?
Link to comment
Share on other sites

Δε θα το ελεγα.Παντως στα φορουμ της umi ενα μικρο update που βγηκε χτες , λεει ενας οτι του τρωει λιγοτερη μπαταρια.Εγω δεν εχω δει καποια διαφορα.Τελικα κανει αυτα :

 

Phone storage won't be available after USB connection until the screen is unlocked

Wallpaper load page optimized

Fast charge shutdown alarm clock bug fixed

Flashlight optimized

The desktop clock default set to 4X1

Issue of automatic email synchronization (such as e-mail communication) fixed

Settings - security - fingerprint, add fingerprints in the input interface and find the sensor interface to switch back and forth, the phone prompts "set to stop running" issue fixed

Proximity sensor adjusted from the 2cm to 4cm

Writing issue combined with GPS auto-positioning fixed (Glonass support fixed)

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το τηλ 2 μερες . τα δεδομενα τα εχω συνεχως ανοιχτα. το προβλημα ειναι οτι μετα απο καθε τηλεφωνημα μου βγαζει στην οθονη μια διαφημιση. τι μπορω να κανω γι αυτο;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το τηλ 2 μερες . τα δεδομενα τα εχω συνεχως ανοιχτα. το προβλημα ειναι οτι μετα απο καθε τηλεφωνημα μου βγαζει στην οθονη μια διαφημιση. τι μπορω να κανω γι αυτο;

 

Η rom θέλει άλλαγμα.Μάλλον πειραγμένη rom από το κατάστημα που σου το έστειλε.

Αν δεν μπορείς αυτό, τότε το κανεις rout, και βάζεις το adaware.

Αν δεν σου ήρθαν αναβαθμίσεις όπως οι υπόλοιποi τότε σίγουρα έχει πειραχτεί i rom

 

http://www.needrom.com/download/umi-plus-7-0/

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Έχουν έρθει αναβαθμίσεις και τις έχω κάνει. 2 μέχρι τώρα. Και του έβαλα android 7. Δε νομίζω να είναι πειραγμένο. Από geekbaying το πήρα

Τώρα για root και αλλαγή rom μου είναι λίγο δύσκολο. Αν έχει κάπου οδηγίες να το ψάξω όμως

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Έχουν έρθει αναβαθμίσεις και τις έχω κάνει. 2 μέχρι τώρα. Και του έβαλα android 7. Δε νομίζω να είναι πειραγμένο. Από geekbaying το πήρα

Τώρα για root και αλλαγή rom μου είναι λίγο δύσκολο. Αν έχει κάπου οδηγίες να το ψάξω όμως

 

Αφού παίρνεις επίσημες ενημερώσεις είναι απείραχτα το κινητό σου.Για τις διαφημίσεις εγκατέστησε το ad clear.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα αλλά τίποτα.

Μετά από κάθε κλήση που κάνω μόλις κλείσω το τηλέφωνο μου βγάζει μια έξτρα οθόνη με μια διαφήμιση για να κατεβάσω κατι από το playstore

Ακόμα και αν το τηλέφωνο δεν είναι συνδεμενο στο ίντερνετ...πως γίνεται αυτό;

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Τη ρυθμίσεις την εφαρμογή να κάνει δικό του vpn ; Εμένα δε βγάζει καμία διαφήμιση εκτός αν λες ότι στη βγάζει ακόμα και αν εισαι εκτός δικτύου τότε κάτι που έχεις μέσα την πετάει.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με το android 7 εχω την εντυπωση οτι καταναλωνει πιο γρηγορα την μπαταρια,εχετε προσεξει εσεις κατι ?
Τελικα μετα και απο το μικρο πακετο ενημερωσης για την 7 , η μπαταρια του εχει βελτιωθει αξιοσημειωτα .Χαζευω για ωρα στο 9gag και η καταναλωση ειναι ελαχιστη , μπορει να πεφτει 1% ανα 5 λεπτα μη σας πω...
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα απο τις 24/11/2016 που το είχα αγοράσει μέσω gearbest.

 

Μπαταρία λογικά πλήρως εξαντλημένη λόγω των δύο μηνών ταξιδιού.

 

Το έβαλα στον φορτιστή, άναψε το κόκινο λαμπάκι και απο εκεί και πέρα τίποτα.

 

Έχουν περάσει 10 ώρες και το τηλέφωνο δεν ανοίγει. Επίσης παρατηρώ ότι ενώ υποτίθεται ότι φορτίζει η πλάτη του τηλεφώνου και ο φορτιστής ζεσταίνονται ελάχιστα.

 

Μάλλον την πάτησα με κινεζιές της κακιάς ώρας! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα απο τις 24/11/2016 που το είχα αγοράσει μέσω gearbest.

 

Μπαταρία λογικά πλήρως εξαντλημένη λόγω των δύο μηνών ταξιδιού.

 

Το έβαλα στον φορτιστή, άναψε το κόκινο λαμπάκι και απο εκεί και πέρα τίποτα.

 

Έχουν περάσει 10 ώρες και το τηλέφωνο δεν ανοίγει. Επίσης παρατηρώ ότι ενώ υποτίθεται ότι φορτίζει η πλάτη του τηλεφώνου και ο φορτιστής ζεσταίνονται ελάχιστα.

 

Μάλλον την πάτησα με κινεζιές της κακιάς ώρας! :cry:

 

Ειχα το ιδιο θεμα με το 1+1 μου. Συμβαινει με τις μπαταριες LiPo, οταν πεσουν κατω απο ενα συγκεκριμενο σημειο φορτισης δεν επαναφορτιζονται. Δοκιμασα τα παντα και φτιαχτηκε μονο οταν αλλαξα μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι τοσο ατυχος ; Δοκιμασες κανα αλλο φορτιστης μηπως και αλλαζε κατι ;

 

Δοκίμασα άλλον φορτιστή και άλλο καλώδιο. Έκανα και hard restart. Αποτέλεσμα κανένα. Τώρα ψάχνω τον τρόπο να τους το γυρίσω πίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παρέλαβα σήμερα, από το λίγο που μπορώ να ασχοληθώ η οθόνη είναι εξαιρετική.

 

Δεν το πειράζω πολύ γιατί είναι της συζύγου και θα της το δώσω το απόγευμα.

 

Ήρθε με andoid 7, και UMI Plus V3.01.20161228, έιναι αυτή η τελευταία ROM?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη ειναι η τελευταια εκδοση , απο τοτε που την εβαλα και εγω ειναι προβληματιστη.Γενικα τιμιοτατη συσκευη για τα λεφτα της και πολυ ποιοτικα κατασκευασμενη.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ενδιαφέρεται εγώ το Εχω βάλει αγγελία.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=447693

Είναι απροβληματιστο τηλέφωνο και πολύ γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασια με την οποια ερχεται, δηλαδη το κουτι του, ειναι μεταλλικο οπως του SUPER η χαρτινο οπως συνηθως?
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...