Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To κάψανε αυτό που έμεινε στην παραλία

Και αρκετά κομμάτια χρησιμοποιήθηκαν στη σχεδία.

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πεφτουν σαγωνια δεν λες ΤΙΠΟΤΑ...

Δεν εχω δει ακομα το επεισοδιο,αλλα το παρακατω ειναι επιβεβαιωμενο...

ΠΡΟΣΟΧΗ.ΧΟΝΤΡΟ SPOILER(διαβαστε με δικη σας ευθυνη)

 

 

O Michael ΣΚΟΤΩΝΕΙ τις Ανα-Λουσια και Λιμπυ και μετα αυτοκτονει...η προσποιειται οτι αυτοκτονει τελος παντων

 

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Πεφτουν σαγωνια δεν λες ΤΙΠΟΤΑ...

Δεν εχω δει ακομα το επεισοδιο,αλλα το παρακατω ειναι επιβεβαιωμενο...

ΠΡΟΣΟΧΗ.ΧΟΝΤΡΟ SPOILER(διαβαστε με δικη σας ευθυνη)

 

 

O Michael ΣΚΟΤΩΝΕΙ τις Ανα-Λουσια και Λιμπυ και μετα αυτοκτονει...η προσποιειται οτι αυτοκτονει τελος παντων

ΣΤΟ 2x20 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ; ΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2x20 :blink: :blink:

 

ρε τον mike...

 

απο την ώρα που λέει "sorry" στην anna έχω πεταχτεί απο την θέση μου κ λέω στον φίλο μου “μλκα θα την φάει...” έλεος τι να πω.. το επεισόδιο τα έσπασε.. πάντως δεν νομίζω να αυτοκτόνησε. Το όπλο το έστρεψε προς τον ώμο του αν ήθελε να την κάνει θα το έβαζε στο κεφάλι.. την όλη φάση νομίζω την έκανε απλά κ μόνο για να ισχυριστεί αργότερα ότι το έκανα ο άλλος ώστε να τρελαθούν οι υπόλοιποι κ να θέλουν να κυνηγήσουν τους "άλλους" όπως κ να έχει το παράκανε.. πάει το έχασε κ αυτός... next plz (GC τι λες για όλα αυτά;:p )

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εκει που κυλαει ενα βαρετο (σχετικα) επεισοδιο -τουλαχιστον για τις 3 βδομαδες αναμονης- , ερχεται η στιγμη που πεφτουν τα σαγονια που λεγαμε. Επιτελους μπορω να διαβασω και μερικα απο τα σποιλερς :p

Αποχη 3 βδομαδες εκανα :D

 

 

καλα δεν τον πηγαινα αυτον τον Michael εξ'αρχης :mad: Μας ειχε πρηξει με τον γιο τους. Σιγα ρε φιλε ουτε μηνα δεν τον ειχες :p

 

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχαχα

Είναι άσχετοι!!!!

Russeau said: Alex is my child

NET wrote: Ο Άλεξ είναι ο γιος μου

 

να δω πώς θα το μπαλώσουνε μετά.... ή θα ισχυριστούν ότι το ABC του είπε να γράψουν ότι είναι αγόρι???

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Xourxou δεν θα μπορουσα να συμφωνω περισσοτερο με το spoiler σου.Αν και εχω δει μονο μεχρι το 2x12 και με εχει φαει η αγωνια να δω τι γινεται παρακατω.

 

BTW μονο εμενα μου τη σπαει ο Sawyer?Τη λεει σε ολους μονο και μονο για να τους την πει.

 

Επισης ο Jack τι περιμενει?Τι αλλο να κανει, διαολε, η Kate για να τον προκαλεσει να κανει κινηση, ΟΕΟ?!?

 

Edit:Αν εχετε ξαναναφερθει στη χαρη του(Sawyer), sorry για την επαναληψη αλλα δεν εχω διαβασει ακομα τις προηγουμενες σελιδες.

Edit2:Συγχωρηστε αλλα ειμαι νεος στο LOST και επειδη ειδα ολα τα επεισοδια μονοκοπανια τα λεω οπως μου ερχονται.

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Θα πουνε:

Α για κοιταξτε,δεν ξερουμε πως τα ειδατε εσεις.Εμεις τα παιζουμε οπως τα αγορασαμε και σε αυτα,ο Αλεξ ειναι αγορι...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχαχα

Είναι άσχετοι!!!!

Russeau said: Alex is my child

NET wrote: Ο Άλεξ είναι ο γιος μου

 

να δω πώς θα το μπαλώσουνε μετά.... ή θα ισχυριστούν ότι το ABC του είπε να γράψουν ότι είναι αγόρι???

Και δεν μπορούμε και να τους κατηγορήσουμε οτι έχουν κατεβάσει τους υπότιτλους απ'το ιντερνετ.

Τα παιδιά έχουν κάνει καλύτερη δουλειά στη μετάφραση απ'αυτούς.:p

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα πουνε:

Α για κοιταξτε,δεν ξερουμε πως τα ειδατε εσεις.Εμεις τα παιζουμε οπως τα αγορασαμε και σε αυτα,ο Αλεξ ειναι αγορι...

 

Sheik Μήπως δουλεύεις στη ΝΕΤ? Έτοιμη την είχες την απάντηση! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Abrams Approves of 'Alias,' 'Lost' Finales

 

The show creator says the 'Alias' finale is 'powerful' and 'Lost's' is 'the greatest'

http://www.zap2it.com/tv/news/zap-jjabramsaliaslostfinales,0,2036694.story?coll=zap-tv-headlines

Link to comment
Share on other sites

Και δεν μπορούμε και να τους κατηγορήσουμε οτι έχουν κατεβάσει τους υπότιτλους απ'το ιντερνετ.

Τα παιδιά έχουν κάνει καλύτερη δουλειά στη μετάφραση απ'αυτούς.:p

Καλά η ελληνικοί υπότιτλοι στη ΝΕΤ πάντα για τα μπάζα ήταν. Πάντως σε κείνο το σημείο είναι προφανές ότι οι παραγωγοί θέλαν να δώσουν την εντύπωση ότι

η Alex είναι αγόρι ή τουλάχιστον αγνώστου φύλου.

Πχ εγώ μέχρι να διευκρινιστεί απο τη Ρουσώ

και να αρχίσω να ψιλιάζομαι περισσότερο τα "παιχνιδάκια" των σεναριογράφων, νόμιζα ότι ήταν γίος και όχι κόρη (χωρίς ελληνικούς υπότιτλους παντα)

 

Ε προφανώς ο υποτιτλιστής την πάτησε και αυτός

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με strongoff...

 

κι εγω ειχα αυτη την εντυπωση, καθως δεν ειχαν δοθει στοιχεια για το

φυλο του παιδιου...

 

 

οπως και να εχει παντως, επρεπε να πει "το παιδι μου" ο μεταφραστης :)

Link to comment
Share on other sites

Aκριβως....

Αυτο που ηθελαν να περασουν ειναι οτι η Ρουσω εχασε το ΠΑΙΔΙ της και οχι γιο ή κορη...

Εξου και το Alex was my child και οχι son ή daughter..

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Amazing επεισοδιο!!!

 

Δεν νομιζω πως ηταν βαρετο...ισα ισα,ειχε πολλες ωραιες σκηνες και διαλογους,με εξαιρεση το λιγακι "ακυρο" φλασμπακ....

Τα τελευταια λεπτα ολα τα λεφτα,ηρθαν απο το πουθενα και μειναμε λαλακες!

Η θεωρια μου ειναι οτι επειδη του Μαικλ του εχει σαλεψει αποφασισε να κανει τα ΠΑΝΤΑ για το παιδι του.Οποτε σκοτωσε Ανα-Λουσια και Λιμπυ(?) αυτοπυροβοληθηκε με σκοπο να πεισει τους αλλους να τον ακολουθησουν ωστε να σωσουν τον γιο του.Επισης νομιζω πως τους ειπε μερικα ψεμματακια και για τους Others.Το να εχουν μοναχα 2 οπλα και να τους παρουσιαζει ως "μπορουμε να τους καταφερουμε,δεν ειναι οπλισμενοι κλπ" ειναι καθαρα στρατηγικη του...

 

Η Λιμπυ δεν νομιζω να πεθανε.

Ειδα το τρεηλερ του 21(το οποιο τα σπαει παρεπιπτοντως) και σε καποια στιγμη λεει η Κεητ "She's dead"...

Γιατι δεν λεει "They're dead"?

Επισης ειναι λιγο "ακυρο" να πεθανε η Λιμπυ την στιγμη που 2 επεισοδια πιο πριν ειχαμε ενα WTF ending σχετικα με αυτην, και γενικα δεν εχουμε δει flashback της...

 

Εντυπωση μου εκαναν βεβαια και τα λογια του Χενρυ στον Λοκ...

Ειναι ενας απο τους καλους?Αυτο το ξανα-ακουσαμε να το λεει ο Γκουντγουιν στην Ανα-Λουσια...

Τι να εννοουν αραγε?

Παντως αυτος που αναφερεται ο Χενρυ ως "brilliant man",νομιζω πως δεν ειναι αλλος απο τον Χανσο....

 

Οσο περναει ο καιρος τοσο περισσοτερο παω τον Χενρυ...ειναι απιστευτος,τα πονηρα του χαμογελα,τα ψεμματα(που μπορει να'ναι και αληθεια),ολα αυτα με κανουν να τον θεωρω απο τους καλυτερους "κακους" που εχω δει(τουλαχιστον οσον αφορα στην ερμηνεια τους)..

 

 

 

 

Aυτααααα,αν και πολλα(τι να κανω,εδινε πολλη τροφη το επεισοδιο)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω για τον Michael οτι ισως αυτοπυρποληθηκε για να πει οτι ο Χενρυ ξεφυγε και τους πυροβολησε στο δρομο :p Τον βοηθαει να το σκασει ισως γιατι τους υποσχεθηκαν οι others οτι ετσι θα του δωσουν πισω το παιδι του.Αλλα εχει προβλημα κι αυτο το σεναριο :p .Αντε να δουμε την αλλη Πεμπτη

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω για τον Michael οτι ισως αυτοπυρποληθηκε για να πει οτι ο Χενρυ ξεφυγε και τους πυροβολησε στο δρομο :p Τον βοηθαει να το σκασει ισως γιατι τους υποσχεθηκαν οι others οτι ετσι θα του δωσουν πισω το παιδι του.Αλλα εχει προβλημα κι αυτο το σεναριο :p .Αντε να δουμε την αλλη Πεμπτη

 

Αυτή τη θεωρία υποστηρίζω και εγώ...

Βέβαια πιστεύω, οτι δε θα κάτσει κάν να δώσει εξηγήσεις..Θα την κάνει μαζί με τον Henry για το γιό του..

Άντε για να δούμε...

*imela*

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά υπάρχει πάντα το πρόβλημα ότι τα Αγγλικά δεν έχουν γένη!

Κι εμένα άμα μου ζητούσες να μεταφράσω το "Who is Alex" θα έλεγα "Ποιος είναι ο Άλεξ"!

Και υποθέτω ότι την πάτησαν και οι υποτιτλιστές στο internet αλλά και στη NOVA.

Το θέμα είναι όμως ότι πλέον είμαστε στο 2x20 και η ΝΕΤ δείχνει το 1x09 ή 1x10 (οι απόψεις διίστανται) και αν είχαν δείξει λίγο πραγματικό ενδιαφέρον για "τη σειρά που καθήλωσε εκατομμύρια τηλεθεατές σε όλο τον κόσμο" θα έπρεπε να το είχαν χειριστεί καλύτερα..........

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απορία ένα: πως γράφουμε το spoiler,για να μπορέσω να ρωτήσω κάτι

άλλο μετά?

Απορία δύο: Υπάρχει κάποιο topic σχετικό με σκηνοθετικά λάθη της σειράς?

Link to comment
Share on other sites

Spoilers γράφεις με

μπλα μπλα μπλα [ /spoiler] (χωρίς το κενό στο 2ο tag)

 

Btw πέφτω στο "woman on top" στον Αντ1 και σε εκείνη τη φάση εμφανίζεται ο Michael (Harold Perrineau), ως Monica Jones :X !! ... Ουγκχ

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

 

ίσως ο micheal να είναι "άλλος" ,

γύρισε με αποστολή να ελευθερώσει τον φλούφη

και σκηνοθετώντας την απόδραση να μην κινήσει υποψίες,

και να κάτσει εκεί όμορφα και ωραία να τους κατασκοπεύει , όπως έκανε ο Ηθαν στην αρχή.

 

Να θυμήσω ότι δεν έχουμε μάθει ακόμα τι έγραφε ο micheal και τι του έγραφαν στον υπολογιστή,

όπως επίσης που στο 17 πέφτει η πόρτα στον Λοκ,βλέπει ζωγραφισμένες άλλες 7(ή 8?) καταπακτές, και ένα τεράστιο ερωτηματικό στην μέση.

 

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ ο Michael γυρισε με διαφορετικα ρουχα απο αυτα που φορουσε οταν εφυγε.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κοντος ψαλμος αλληλουια(!).Απο οσα διαβασα το 2χ22 θα ειναι ενα φλασμπακ του Μαικλ αλα Κλαιρ(2χ15) που θα μας δειξουν τι ακριβως εγινε οταν εφυγε...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...