Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπορουσε αυτη να ειναι η Kate? Πριν απο περιπου 10 χρονια? Ξερουμε οτι ο πατερας της ειναι στρατιωτικος, σωστα?http://img131.imageshack.us/img131/5291/bscap00006fi.jpg

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα μπορουσε αυτη να ειναι η Kate? Πριν απο περιπου 10 χρονια? Ξερουμε οτι ο πατερας της ειναι στρατιωτικος, σωστα?http://img131.imageshack.us/img131/5291/bscap00006fi.jpg

Ίδια σκέψη έκανα και γω όταν το είδα στο επεισοδιο.. :ninja:

 

αυτός είναι ο πατριός της όμως.. όχι αυτός που μετά σκότωσε..

 

Link to comment
Share on other sites

Hello!

Kαινούρια στην παρέα!..Έχω δεί τα επεισόδια μέχρι και χθές...

Στην αρχή είδα από 1.1-2.12 σερί, και τώρα τα κατεβάζω ανα βδομάδα όπως βγαίνουν..οπότε μπορεί να φταίει και αυτό αλλά μόνο σε μένα φάνηκε ότι αυτό το επεισόδειο ήταν πολύ λίγο?...

Καθώς επίσης, και πολύ american friendly..

Που σιγά μην έσκαγαν τα american soldiers σε γιάφκα ιρακινών και τους ρωτούσαν πολιτισμένα ποιος είναι ο ανώτερος, και όποιος μιλάει αγγλικά ας πεί στον ετοιμοθάνατο να σταματήσει να καταστρέφει τα έγγραφα!

 

Επίσης, εδώ καράβια χάνονται τον Sawyer,

ο βάτραχος τον ξύπνησε??..

Νομίζω πως ήταν καθαρά περιττό αυτό!

Φιλικά,

*imela*

Link to comment
Share on other sites

Hello!

Kαινούρια στην παρέα!..Έχω δεί τα επεισόδια μέχρι και χθές...

Στην αρχή είδα από 1.1-2.12 σερί, και τώρα τα κατεβάζω ανα βδομάδα όπως βγαίνουν..οπότε μπορεί να φταίει και αυτό αλλά μόνο σε μένα φάνηκε ότι αυτό το επεισόδειο ήταν πολύ λίγο?...

Καθώς επίσης, και πολύ american friendly..

Που σιγά μην έσκαγαν τα american soldiers σε γιάφκα ιρακινών και τους ρωτούσαν πολιτισμένα ποιος είναι ο ανώτερος, και όποιος μιλάει αγγλικά ας πεί στον ετοιμοθάνατο να σταματήσει να καταστρέφει τα έγγραφα!

 

Επίσης, εδώ καράβια χάνονται τον Sawyer,

ο βάτραχος τον ξύπνησε??..

Νομίζω πως ήταν καθαρά περιττό αυτό!

Φιλικά,

*imela*

 

 

 

Kαλως ηρθες!Οχι και πολυ λιγο το επεισοδιο,εδω θα τα χαλασουμε!!! :)

Ηταν απο τα καλυτερα αυτης της σεζον κατα τη γνωμη μου.Αρκετες εξελιξεις,ωραιο φλασμπακ και ΦΟΒΕΡΗ ερμηνεια απο τον Σαγιντ(πολυ καλος ηθοποιος μου φαινεται τελικα).Σε σχεση με το 2χ12(οπου απλα ειχαμε δει τον Τσαρλι να τρελενεται λιγακι -αν και πιστευω πως τα οσα εγιναν τοτε με τα ονειρα του,εχουν καποιο λογο) ηταν πολυ ανωτερο.

Μακαρι αυτο το επεισοδιο να σηματοδοτει την "επιστροφη" στην 1η σεζον της σειρας.

Α,και αυτο με τον

βατραχο

ηταν οντως λιγακι τραβηγμενο.Ισως βεβαια το εδειξε για να μας θυμησει(λες και δεν το ξεορυμε :) ) το ποσο καθικι ειναι ο Σωγιερ ή κανεις δεν ξερει,μπορει κιολας να

κολλησε την μυστηριωδη αρρωστια απο τον βατραχο ;)

 

 

 

Ωραιο σκηνικο επισης με τα ιερογλυφικα.Κατι σημαινουν σιγουρα, και ο τυχερος ο Λοκ προλαβε πριν εμφανιστει και το τελευταιο οποτε και κατι θα γινοταν σιγουρα.Εξαλλου,ακουστηκε και ενας θορυβος σαν κατι να παιρνει μπρος η να κινειται

 

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Για τα

ιερογλυφικά

δείτε αυτό. (Το έδωσα και πιο πίσω)

 

Sheik:

για τον βάτραχο κι εγώ απο την πρώτη στιγμή υποψιάστηκα οτι μπορεί να είναι δηλητηριώδης.. Είδατε την «πλάτη» του βατράχου τι περίεργα χρώματα είχε; Κάτι τέτοιοι είναι δηλητηριώδεις νομίζω.. Ίσως γιαυτό να μας έπρηξαν τόσο πολύ με το περιστατικό αυτό.

 

 

EDIT: Μου σηκώθηκε η τρίχα... Λέτε να είναι αληθινό; Κοιτάξτε τους αριθμούς που κερδίζουν (μόνο που αντί για 42 βγήκε 24)http://www.lotto.ie/prizes_results/prizes.asp?date=14/11/2005&draw_date=Nov+19+2005 :wacko: :X :hypno: :eek: :shock: :blink:

 

Και κάτι άλλο που ανακάλυψα (ένα παλικάρι βασικά που μάλλον ντρέπεται να ποστάρει, νέο αίμα στο myphone και στο lost :p)

http://img135.imageshack.us/img135/4033/180pxthedegrootsaretheothers0o.jpg

 

Όπως θα διαπιστώσατε τώρα άρχισα να καίγομαι κι εγώ τόσο πολύ με την σειρά... Μέχρι πρόσφατα δεν την έψαχνα τόσο την δουλειά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aυτο με το Λοττο,ξαναεγινε πριν λιγους μηνες στην Ιρλανδια,μονο που κληρωθηκαν ΑΚΡΙΒΩΣ οι ιδοι αριθμοι.Οσο για την φωτο,ναι,πολυ πιθανον οι 2 ιδρυτες της Νταρμα να ζουν στο νησι και μαλιστα να τους εχουμε δει ως "αλλους" !!!

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Δεν παμε καθολου καλα με αυτο το σιριαλ...θα κανουμε κ ειδικες συναντησεις σε λιγο ανα μηνα ολα τα καμενα μελη για να συζηταμε!!!! :blink: :blink: :blink: :blink:
Link to comment
Share on other sites

είμαι ο μόνος που δεν του έκανε εντύπωση το 214;;:confused:

αν κατάλαβα καλά:

 

σαν νέα στοιχεία έχουμε την φωτογραφία που θυμίζει την Κεϊτ και τα 4 σύμβολα

(hostolis την έχει ξαναδείξει την φώτο αυτήν κάπου;; )

σιγά το πραγμα.

βρήσκουν έναν τυπά και ακόμη δεν μας λεει τουλάχιστον αν είναι ένας απο τους άλλους ή κάποιος νορμάλ

:worry:.Οκ,σωστά το σκέφτεται ο Σαγίντ αλλά τουλάχιστον ας ριξει κανα clue στην όλη υπόθεση...:shifty:

 

Έγινε κάτι άλλο που δεν είδα;;:confused:...και πράγματι και εμένα μου φάνηκε μικρό:(

 

άσχετο:αυτός που έπιασαν μήπως είναι ο ίδιος ηθοποιός που έπαιζε τον Jicksaw στα Saw1+2???:blink:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

είμαι ο μόνος που δεν του έκανε εντύπωση το 214άσχετο:αυτός που έπιασαν μήπως είναι ο ίδιος ηθοποιός που έπαιζε τον Jicksaw στα Saw1+2???:blink:

 

Επαιζε στo Saw 1, αλλα (ακολουθεί μικρο spoiler για το Saw 1)

όχι τον Jigsaw

.

 

Όσο για το επεισόδιο γενικότερα, μετά απο δύο εντελώς ρηχά επεισόδια, αυτό ήταν όαση...Ίσως είναι και κολπάκι αυτό απο τους παραγωγούς...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Επαιζε στo Saw 1, αλλα (ακολουθεί μικρο spoiler για το Saw 1)

όχι τον Jigsaw

.

ναι,δίκο έχεις

 

ποιο καλό παιδάκι θα μας πει που είχαμε ξαναδει αυτήν την φώτο ΠΡΙΝ από το σημερινό επεισοδιο;;;

 

edit

φωτο1 φωτο2

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ναι,δίκο έχεις

 

ποιο καλό παιδάκι θα μας πει που είχαμε ξαναδει αυτήν την φώτο ΠΡΙΝ από το σημερινό επεισοδιο;;;

 

edit

φωτο1 φωτο2

Για πες το γιατί ούτε εγώ μπορώ να θυμηθώ.

Link to comment
Share on other sites

Για πες το γιατί ούτε εγώ μπορώ να θυμηθώ.

και εγώ δεν ξέρω:lol:

ρωτάω για να μάθω:p

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Paidia eimai enas lost-opliktos kai egw,ta katebasa gia plaka sthn arxh epeidh mia fili mou mou eixe pei oti htan wraio kai kolhsa agria,ws kai shmera eixa na blepw epeisodeia giati arxisa apo to 1 tis prwths season kai twra exw xsenerwsei pou tha argisei to epomeno!Epeidh ta exw kai freska sthn mnhmh mou,na sas pw oti Oloi apo tous diasothentes prin to atyxhma kapou exoun brethei mporeite na mou peite pws bazw spoiler tags na sas rwthsw kai kati allo pou thelw??
:)
Link to comment
Share on other sites

Exei prosexsei kaneis se kapoio epeisodei tis prwths season enw milaei h San me ton antra tis sto spiti tous sthn korea sto backround sthn TV deinxei

ton Xiougko pou exei kerdisei to laxeio kai tou pernoun synenteyxh ta media

Mhpws thimaste se poio epeisodeio einai?Kai kati allo,o mousatos apo tous alous einai gnostos ithopios,giati h fwnh tou kati mou thimizei!

:)
Link to comment
Share on other sites

Nαι το θυμαμαι το σκηνικο αυτο με την τηλεοραση.Αν δεν κανω λαθος ειναι στο 1χ17...Ο μουσατος κι εμενα μου ειναι πολυ οικειος σαν προσωπο αλλα δεν μπορω να θυμηθω αν οντως τον εχω ξαναδει σε αλλο εργο.Επισης ο Χενρι,που πιασανε τωρα μου θυμιζει καποιον.Αν δεν απατωμαι πρεπει να επαιξε στο Saw αλλα δνε θυμαμαι τι ρολο ειχε..

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε και πιο πάνω.

Στο Saw έπαιζε τον υπάλληλο του νοσοκομείου. Aυτός που μέχρι το τέλος νομίζεις ότι είναι ο δολοφόνος, αλλά τελικά τον έχει βάλει ο jigsaw να απαγάγει τη γυναίκα και την κόρη του γιατρού

;)

Link to comment
Share on other sites

Exei prosexsei kaneis se kapoio epeisodei tis prwths season enw milaei h San me ton antra tis sto spiti tous sthn korea sto backround sthn TV deinxei

ton Xiougko pou exei kerdisei to laxeio kai tou pernoun synenteyxh ta media

Mhpws thimaste se poio epeisodeio einai?

Οντως στο 1x17, στη σκηνή

όπου ο Jin πάει για πρώτη φορά στο σπίτι εκείνου του τύπου στον οποίο έπρεπε να παραδώσει ένα "μήνυμα" για λογαριασμό του πατέρα της Sun

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Οντως στο 1x17, στη σκηνή

όπου ο Jin πάει για πρώτη φορά στο σπίτι εκείνου του τύπου στον οποίο έπρεπε να παραδώσει ένα "μήνυμα" για λογαριασμό του πατέρα της Sun

 

 

Nai exeis dikio,ekana lathos egw prin!

:)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε μπορώ να καταλάβω

τα ιερογλυφικά πως μεταφράζονται? μόνο το "die" διακρίνω

Ε, ναι..Νομίζω οτι και αυτό είναι το μόνο που μπορούμε να καταλάβουμε αλλά και το πιο βασικό;)

Αν υπάρχει κάποιος με πιο αναλυτική απάντηση PLZ do so, γιατί και εγώ την είχα αυτή την απορία.. :confused:

Φιλικά,

*imela*

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...