Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μοναδικο που οντως προκυπτει απο το επεισοδιο ειναι οτι οι ανθρωποι βλεπουν τους νεκρους γονεις τους και οτι ο Ριτσαρντ ειναι πιο αγεραστος απο τη Ζωζω Σαπουντζακη

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Έγραψες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω την εντύπωση πάντως,ότι το πρόσωπο που φαίνεται δεν είναι του Jacob,αλλά του Locke.Αν παρατηρήσετε καλά θα δείτε και την απορία που έχει στο πρόσωπό του για αυτό που άκουσε (help me)

 

 

Αν εννοεις το ματι, εγω νομιζω οτι ηταν του Jacob γιατι ηταν μαυρο, ενω ο Locke εχει μπλε...

 

 

Παντως αλλο ενα πραγμα που μου εκανε εντυπωση, ηταν οτι παροτι λενε οτι ο Richard ειναι ιθαγενης, το ρολογακι που φοραγε για να δει την ωρα (αμεσως μετα το purge) παραηταν μη-ιθαγενες

Link to comment
Share on other sites

Το ότι οι υπόλοιποι "Others" αφήσανε τον Locke να τσακίσει τον Mikael, παρά το γεγονός ότι ο Ben τους προέτρεψε/διέταξε να τον σταματήσουν, το προσέξατε? Αμφισβήτιση, ανυπακοή, ή και τα 2? Η αρχή του τέλους για τον Ben ίσως?

 

p.s.: θα παρακαλέσω να σταματήσουμε να βάζουμε σε spoiler tags τον σχολιασμό επεισοδίου που έχει ΗΔΗ προβληθεί. Είναι περιττό, και μας κουράζει στο διάβασμα των posts. Δηλαδή κάποιος που ξέρει ότι έχει προβληθεί ένα επεισόδιο, τι περιμένει δηλαδή να γράφεται στο thread αυτό, προκειμένου να κρατήσεις τις αποστάσεις του μέχρι να δει το επεισόδιο? Αν δεν το έχει δει, να μην μπαίνει στο θέμα. Απλό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παντως αλλο ενα πραγμα που μου εκανε εντυπωση, ηταν οτι παροτι λενε οτι ο

Richard ειναι ιθαγενης, το πολογακι που φοραγε για να δει την ωρα (αμεσως μετα το purge) παραηταν μη-ιθαγενες

 

Εντάξει, εδώ κάθε τρεις και λίγο

κάνανε επιθέσεις στους Dharma people με κανονικό οπλοστάσιο (αυτό δεν το βλέπουμε βέβαια, αλλά το ακούμε). Και επίσης έχουν όλα αυτά τα κάνιστρα με θανατηφόρο αέριο και ένα σωρό μάσκες... σε ένα ρολογάκι θα κολουσαν ;

 

Θα μπορούσαν βέβαια να κλέβουν τις προμήθειες τους από Dharma Hatches... Ή ως ιθαγενείς να έχουν και αυτοί κάποιο πολιτισμό εκεί....

 

 

 

Περι spoiler, πιστεύω ότι γενικά ότι αφορά πολύ πρόσφατο επεισόδιο θα έπρεπε να μπαίνει σε spoiler tag. Δεν κοστίζει πολύ σε κάποιον ένα highlight.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

εφόσον το επεισόδιο προβλήθηκε δεν υπάρχει θέμα...αν κάποιος δεν πρόλαβε να το κατεβάσει για τον χ,ψ λόγο πολύ απλά ΔΕΝ χρειάζεται να ανοίξει να διαβάσει το τόπικ...ο πειρασμός είναι μεγάλος αλλά τι να κάνουμε
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια κατι ακουσα οτι η σειρα θα παει μεχρι το 2010....αν ισχει..:chair: :chair: θα κατεβω στην αμερικη...και...

 

Εχει ανακοινωθει επισημα. Source

 

 

Εντάξει, εδώ κάθε τρεις και λίγο

κάνανε επιθέσεις στους Dharma people με κανονικό οπλοστάσιο (αυτό δεν το βλέπουμε βέβαια, αλλά το ακούμε). Και επίσης έχουν όλα αυτά τα κάνιστρα με θανατηφόρο αέριο και ένα σωρό μάσκες... σε ένα ρολογάκι θα κολουσαν ;

 

Θα μπορούσαν βέβαια να κλέβουν τις προμήθειες τους από Dharma Hatches... Ή ως ιθαγενείς να έχουν και αυτοί κάποιο πολιτισμό εκεί....

 

 

Καλα να τα εχουν βρει ολα αυτα απο μονοι τους στο νησι δεν παιζει. Να εχουν αναπτυξει τετοια τεχνολογια ενω ειναι αποκομμενοι απο τον υπολοιπο κοσμο. Κατα τη γνωμη μου,

ειτε τα κλεψανε απο τη Dharma, ειτε δεν προκειται για ιθαγενεις με τη καθαρη εννοια του ορου. Μαλλον εχουν επικοινωνια με τον εξω κοσμο και παιρνουν προμηθειες, ή προκειται για παλαιοτερη αποστολη της Dharma που αυτονομηθηκε. Οσοι εχετε δει τα βιντεακια του Lost Experience ξερετε για τι μιλαω

 

Link to comment
Share on other sites

παιδες πολυ μαυριλα επεσε!!

 

stroggoff κανεις που κανεις καλες αναλυσεις,μην τα μαυριζεις κ μας μπερδευεις ακομα περισσοτερο...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό επεισόδειο αν και έσπειρε περισσότερες απορίες...:wacko:

 

Εγώ θεωρώ πως θέλουν να υποβαθμίσουν τον Μπεν, γιατί όσο psycho και να είναι ο τύπος φαίνεται να έχει αρχίσει να χάνει την μπάλα. Η Τζούλιετ θεωρώ ότι είναι το μεγαλύτερο παρτάκι και πάει μια με τον έναν, μια με τον άλλον για να καταφέρει τον σκοπό της.:mad: Ο Τζακ παραμένει για πολλές φάπες! Δε νομίζω να βγάλουν τον Λοκ από τη σειρά...ο τύπος έχει κάτι το κομβικό και μεταφυσικό....α, και το psycho βλέμμα :cool:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Το ειρωνικό βλέμμα που έριξε στον Μίκαελ όπως έφευγε με τον Μπεν ήταν όλα τα λεφτά :lol:

Επιτέλους, Locke is back :D

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, spoilers χρειάζονται μόνο σε μελλοντικά επεισόδια ή σε επεισόδια που έχουν μόλις προβληθεί λίγες ώρες πριν. Για επεισόδια που έχουν μεταδοθεί πριν από μέρες, δεν νομίζω να υπάρχει λόγος. Όποιος μπαίνει στο topic, είναι λογικό να περιμένει να συζητάμε γι' αυτά.

 

Πάμε τώρα στο ψητό:

 

Ανέβασα ένα screenshot εδώ από τη στιγμιαία εμφάνιση του προσώπου του Jacob. Eίναι στο 00:31:54 του επεισοδίου. Δεν το πρόσεξα με την πρώτη, αλλά παίζοντας ξανά τη σκηνή για τυχόν λεπτομέρειες, το είδα.

 

Edit: ok, γράψτε λάθος. :O Τώρα διάβασα ότι το έχουν αναφέρει κι άλλοι, κάποιες σελίδες πριν (είναι εντυπωσιακός ο ρυθμός αύξησης των σελίδων του topic σε κάθε νέο επεισόδιο και μάλλον κάποιες μου διέφυγαν :) ).

 

Edit 2: Υπερφώτισα λίγο την περιβόητη σκηνή, μήπως δούμε περισσότερες λεπτομέρειες του προσώπου του. Όχι βέβαια ότι φαίνονται πολύ περισσότερα πράγματα τώρα, αλλά είναι κάπως καλύτερη από την αρχική σκηνή. Μπορείτε να δείτε τη φωτογραφία εδώ.

 

Ένα νέο μεγάλο ερωτηματικό λοιπόν... ποιος είναι αυτός ο Jacob; Και πώς έχει τέτοιες δυνατότητες, άλλοι να τον βλέπουν και σε άλλους να είναι αόρατος; Επίσης, κάτι μου λέει ότι ο Jacob έχει κάποια σχέση με τον φίλο μας τον smokie, το τέρας και με διάφορα άλλα περίεργα πράγματα που συμβαίνουν στο νησί. :alien:

 

Όσο για τον Λοκ, δεν νομίζω να τον "ξεκάνουν" οι σεναριογράφοι, έχει μέλλον ακόμη. ;)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να έχει αναφερθεί μέχρι τώρα, μάλλον δεν το πρόσεξε κανείς. Κάποια στιγμή ο Μπεν, λέει στον Jacob "Φτάνει, αρκετά διασκέδασες" και ο Jacob πετάει τον Μπεν στον τοίχο. Τότε η κάμερα γυρίζει για λίγο πίσω στην καρέκλα και φαίνεται μέσα στο σκοτάδι το πρόσωπο του Jacob.

 

Ανέβασα και σχετικό screenshot εδώ.

Είναι στο 00:31:54 του επεισοδίου.

 

το εχουν αναφερει σχεδον ολοι

:X
Link to comment
Share on other sites

Ο Τζακ παραμένει για πολλές φάπες!

 

για πολυ περισσοτερες ειναι!

 

Επιτέλους, Locke is back :D

 

 

I know...!:lol:

 

λογικα εχει υπογραψει για την 4η season ετσι;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Kαι μενα μου αρεσε πολυ το επεισοδιο και προβλεπω συναρπαστικο τελος της σεζον με το να μας δειχνει τον Λοκ να προσπαθει να σωθει και να μενουμε με την αγωνια...
Link to comment
Share on other sites

Χμ.. να κανω και εγω μια ερωτηση και θελω να την σκεφτείτε πριν απαντήστε γρήγορα και βιαστικά!

 

 

"Είμαστε" ΣΙΓΟΥΡΑ σε ΝΗΣΙ ????? :X

 

Link to comment
Share on other sites

Χμ.. να κανω και εγω μια ερωτηση και θελω να την σκεφτείτε πριν απαντήστε γρήγορα και βιαστικά!

 

 

"Είμαστε" ΣΙΓΟΥΡΑ σε ΝΗΣΙ ????? :X

Το μέρος που έχει γύρω γύρω θάλασσα δεν ξέρω αν λέγεται και αλλιώς!:D

Link to comment
Share on other sites

Στην 1η season 1ο επεισόδιο την αεροσυνοδό την έχω δει ανάμεσα στους others ή είναι ιδέα μου;:p

 

Ναι,ειδαμε πως την απηγαγαν στο 2χ06 και μετα την ειδαμε να εχει παει με το μερος τους.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

LOL Και μένα αυτόν τον ντύπο μου θύμησε το screnie που είδα...

 

Μια ερώτηση γιατί έμπλεξα τα μπούτια μου.

Πρώτα στο νησί πήγαν οι γιατροί (αυτοί που έφεραν την Τζούλιετ) και μετά πήγε η dharma; Και στη συνέχεια τους καθάρισαν οι γιατροί τους νταρμίτες όπως βλέπουμε στο τελευταίο επεισόδιο;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω καταλάβεί είναι το εξής:

Αρχικά υπήρχαν στο νησί κάποιοι "ιθαγενείς". Δεν ξέρουμε ακριβώς τον πολιτισμό τους. Μάλλον είναι απόγονοι αυτών που έφτιαξαν το άγαλμα... Ωστόσο κάποτε εξεράγει και ένα ηφαίστειο στο νησί και πρέπει να έγινε κάποιος χαμός...

Μετά ήρθαν στο νησί οι Dharma τύποι. Για κάποιο λόγο (μάλλον λόγω των πειραματισμών τους) ήρθαν σε σύγκρουση με τους ντόπιους τους οποίους ονόμασαν (hostiles) και οι οποίο έκτοτε άρχισαν να κάνουν απόπειρες να ξεκάνουν τους Dharma ή να τους σαμποτάρουν. Ο Μπεν έρχεται σε κάποια φάση στην περίοδο αυτή.

Αρκετά χρόνια μετά, ο Μπεν συνεργάζεται με τους hostiles και ανατρέπεται η Dharma (το purge). Οι περισσότεροι Dharma εξολοθρεύονται (ίσως όχι όλοι...αν ο Kevin στο Swan hatch όντως ήταν Dharma, και αν κάποιοι απλά προσχώρησαν στους Hostiles)

Σε κάποια φάση στη νέα αυτή περίοδο, οι hostiles οργανώνονται (ή αν ήταν οργανωμένοι, αρχίζουν να υπακούουν στον Μπεν που μιλάει με τον Jacob). Και ξεκινάν αυτή τη ζωή που τους βλέπουμε να κάνουν, και τα πειράματα με τις εγγύους. Και ξεκινούν να στρατολογούν επιστήμονες (γιατρούς κυρίως νομίζω Ethan, Julliete - Ο Ethan ίσως ήταν μαζί τους απο την αρχή) από τον έξω κόσμο. Χρησιμοποιώντας κάποια βιτρίνα (Mittelos) ίσως και χωρίς να λένε πολλά για τον τελικό προορισμό.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Επίσης τι ακριβώς τρέχει με αυτο το έντονο βάψιμο στα μάτια του Richard :P

:confused:

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...