Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλο το επεισοδιο,δεν θα ελεγα πολυ καλο..

Ο Λοκ τα μαμησε σε αυτο το επεισοδιο...Ρεσιταλ Σαγιντ.

Συμφωνω με τον stroggoff οτι καπου το πανε σε σχεση με τον Λοκ..αν θυμαμαι σωστα το αλλο επεισοδιο θα ειναι Λοκ Centric οποτε θα δουμε.

 

ο Μικαηλ ειναι απο τους Others,αλλα την -δεν θυμαμαι πως τη λενε - την σκοτωσε με χαρακτηριστικη ανεση οποτε..

 

Προσπαθω να θυμηθω αν ξαναειχαμε 3 on the row επεισοδια χωρις καθολου Τζακ!Πολυ ωραια ειναι!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

John_Loce και ο Μικαηλ και οι Κλου ειναι απο τους Others(=hostiles).

Την Κλου τη σκοτωσε επειδη αυτη του το ζητησε.Τα παιδια μετεφρασαν και τα ρωσσικα που ειπαν και στους υποτιτλους καταλαβαινουμε τι λενε μεταξυ τους.

Του λεει "Ξερεις τους κανονισμους.Δεν πρεπει να τους προδωσουμε.Καντο τωρα,σε διαταζω"...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδια μετεφρασαν και τα ρωσσικα που ειπαν και στους υποτιτλους καταλαβαινουμε τι λενε μεταξυ τους.

Του λεει "Ξερεις τους κανονισμους.Δεν πρεπει να τους προδωσουμε.Καντο τωρα,σε διαταζω"...

αν μη τι αλλο αυτο ειναι παρα πολυ ενδιαφερον...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Που μπερδευτηκες?Οντως το ειπε ο Μπεν αυτο.Αλλα και ο Μικαηλ το επιβεβαιωσε.Οταν η Νταρμα πηγε στο νησι,υπηρχαν απο πολυ καιρο πριν κατοικοι σε αυτο(ben,others).

 

tote ton ithan pos ton vlepoume sto maimi 3 xronia prin ? ? an ipo8esoume oti einai poli poio prin sto nisi pos dikaiologite i parousia tou ekei ? giafto leo oti nai men mporei na ma8ame kati alla gia akoma mia fora pirame apantisi me grifo poios einai poios telika ?

 

oso gia tin gata telika den einai i idia. mavi miti i mia aspri i alli

Link to comment
Share on other sites

John_Loce και ο Μικαηλ και οι Κλου ειναι απο τους Others(=hostiles).

Την Κλου τη σκοτωσε επειδη αυτη του το ζητησε.Τα παιδια μετεφρασαν και τα ρωσσικα που ειπαν και στους υποτιτλους καταλαβαινουμε τι λενε μεταξυ τους.

Του λεει "Ξερεις τους κανονισμους.Δεν πρεπει να τους προδωσουμε.Καντο τωρα,σε διαταζω"...

 

Δεν είπαν κάτι τέτοιο ακριβώς στα ρώσικα.

Είπαν τα εξής:

 

 

Klugh: Mikhail! You know what to do.

Mikhail: We still have another way.

Klugh: We cannot risk. You know what to do.

Mikhail: We still have another way.

Klugh: We cannot risk. You know the conditions.

Mikhail: We have another way.

Klugh: They know us. We will not let them ... You know what to do. It is an order.

Mikhail: But we still have another way! (pause) I'm sorry! (shoots)

 

Και βάλτε και κανά spoiler για τα παιδιά που δεν το έχουν δει ακόμα.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

tote ton ithan pos ton vlepoume sto maimi 3 xronia prin ? ? an ipo8esoume oti einai poli poio prin sto nisi pos dikaiologite i parousia tou ekei ? giafto leo oti nai men mporei na ma8ame kati alla gia akoma mia fora pirame apantisi me grifo poios einai poios telika ?

 

oso gia tin gata telika den einai i idia. mavi miti i mia aspri i alli

 

 

Πρωτον ο Ηθαν δε ξερουμε ποτε πηγε στο νησι.

Η σχεση Νταρμα-Others ξεκαθαριστηκε.

 

Οι Αλλοι ηταν απο παντα στο νησι(π.χ Μπεν).Η Νταρμα ηρθε αργοτερα και για καποιο λογο οι Αλλοι ηρθαν σ εδιαμαχη με τους επιστημονες και τα πειραματα της Νταρμα.Αυτο δε σημαινει οτι ΟΛΟΙ οσοι βλεπουμε τωρα στους Others,υπηρχαν παντα στο νησι.Μπορει να μεταπηδησαν απο την Νταρμα σε αυτους σαν υποχωρηση.Ισως εξαναγκαστηκαν.Αυτο που μενει ειναι να δουμε τι ρολο βαραει η Mittelos Bioscience.Ειναι ειτε εταιρια των Αλλων οι οποιοι τελικα αποφασισαν να συνεχισουν το εργο της Νταρμα αλλα για τους δικους τους σκοπους,ειτε ειναι εταιρια θυγατρικη της Νταρμα η οποια στρατολογουσε μελη και τα εστελνε στο νησι.Παιζει δηλαδη η Τζουλιετ να εκανε συμφωνια με την πραγματικη Νταρμα,αλλα αναγκαστικα λογω του "πολεμου" να μεταπηδησε στους Others

 

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον ο Ηθαν δε ξερουμε ποτε πηγε στο νησι.

Η σχεση Νταρμα-Others ξεκαθαριστηκε.

 

Οι Αλλοι ηταν απο παντα στο νησι(π.χ Μπεν).Η Νταρμα ηρθε αργοτερα και για καποιο λογο οι Αλλοι ηρθαν σ εδιαμαχη με τους επιστημονες και τα πειραματα της Νταρμα.Αυτο δε σημαινει οτι ΟΛΟΙ οσοι βλεπουμε τωρα στους Others,υπηρχαν παντα στο νησι.Μπορει να μεταπηδησαν απο την Νταρμα σε αυτους σαν υποχωρηση.Ισως εξαναγκαστηκαν.Αυτο που μενει ειναι να δουμε τι ρολο βαραει η Mittelos Bioscience.Ειναι ειτε εταιρια των Αλλων οι οποιοι τελικα αποφασισαν να συνεχισουν το εργο της Νταρμα αλλα για τους δικους τους σκοπους,ειτε ειναι εταιρια θυγατρικη της Νταρμα η οποια στρατολογουσε μελη και τα εστελνε στο νησι.Παιζει δηλαδη η Τζουλιετ να εκανε συμφωνια με την πραγματικη Νταρμα,αλλα αναγκαστικα λογω του "πολεμου" να μεταπηδησε στους Others

 

malista.. thx gia to kseka8arisma.

 

edit: kapou sto 8' 20'' tou episodeiou pou vgenei ekso o "chef" na milisei me ton tipo akougete apo allo trapezi mia sizitisi k akougonte ka8ara oi lekseis "dharma sholdiers"...

Link to comment
Share on other sites

 

ο Ηθαν στη συγκεκριμενη στιγμη στο Μαιαμι μπορει να ειχε απλως παει εκει,δλδ να ηταν σε αποστολη,να ειχε φυγει απο το νησι για το συγκεκριμενο σκοπο,δλδ να πεισει την Τζουλιετ.εχει πολυ ψωμι ακομα μεχρι να βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα περι Dharma - Others!

η ρωσικη μεταφραση ειναι σαφης..

 

 

ναι ναι το dharma soldiers ακουγεται πεντακαθαρα!!αλλο τουτο!που κολλαει αυτο με τους αραβες;

 

XOTiC nice work..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι άλλο που μου πετάχτηκε απότομα...θα το βάλω σε spoilers

 

Ο Mikhail δεν είπε κάπου όταν συζητάγανε ότι πήρε κάτι σαν απόσπαση σε έναν Listening σταθμό στο Βλαδιβοστόκ? Γιατί αυτό μου έφερε στο μυαλό το φινάλε του 2ου κύκλου με τους 2 Πορτογάλους μέσα στο χιόνι να περιμένουν να ακούσουν κάτι? Λέτε να είναι ο ίδιος ο σταθμός?

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ακομα απορω πως βρεθηκαν πορτογαλοι στο Βλαδιβοστοκ!!παντως το σημειο που ειναι η πολη,και τα χιονια που εδειχνε στο φιναλε της 2ης,μπορουν να συμβαδισουν..δλδ εκει που ειναι εχει ολο τον ειρηνικο να ανοιγεται και ειναι απο τα λιγα κοντινα σημεια με τοσο χιονι..βεβαια μπορει να ηταν και στην Νεα Ζηλανδια οποτε ολα ακυρα..!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω ένα ενδιαφέρον site που παραθέτει εικόνες κ στοιχεία από πολλά Easter Eggs κ όχι μόνο...Προσοχή γιατί έχει spoiler από κάθε νέο επεισόδιο...

http://losteastereggs.blogspot.com/index.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω ένα ενδιαφέρον site που παραθέτει εικόνες κ στοιχεία από πολλά Easter Eggs κ όχι μόνο...Προσοχή γιατί έχει spoiler από κάθε νέο επεισόδιο...

http://losteastereggs.blogspot.com/index.html

 

Αυτό το site είναι μέρος του site του DarkUfo και θα πρότεινα να μην αρχίσουμε τις διαφημίσεις γιατί όλοι ξέρουμε πως τα posts εξαφανίζονται...και υπάρχει και το ελληνικό site αλλά στο θέμα μας πάλι...

 

Επίσημη περίληψη του επεισοδίου 3x14 Expose:

 

Ο Hurley αρχίζει να υποπτεύεται πως ο Sawyer είναι μπλεγμένος σε ένα μυστήριο του νησιού που έχουν σχέση με 2 άλλους επιζώντες και η Sun μαθαίνει την αλήθεια για την προσπάθεια απαγωγής της.

Guest Stars: Kiele Sanchez as Nikki, Rodrigo Santoro as Paulo, William Mapother as Ethan Rom, Ian Somerhalder as Boone, Maggie Grace as Shannon, Daniel Roebuck as Dr. Artz, Billy Dee Williams as Mr. LaShade and Jacob Witkin as Howard L. Zukerman.

 

 

ΟΚ τα επόμενα επεισόδια επιβεβαιώθηκαν και είναι τα εξής:

3x15 Left Behind (Kate)

φήμες αναφέρουν πως θα εμφανιστεί η Cassidy

 

3x16 One Of Us (Juliet)

το επεισόδιο θα συνεχιστεί απο εκεί που τέλειωσε το 3x07

 

3x17 Catch-22 (Desmond)

θα εμφανιστεί ο πολύ σημαντικός γυναικείος χαρακτήρας που θα αλλάξει πολλά

 

3x18 D.O.C (Jin)

 

Κατεβάστε και τα 3 πρώτα sneak peeks απο το επεισόδιο 3x12 Par Avion

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, εγώ θέλω να σας πάω λίγο πίσω.

Μόλις έφτασα στο επεισόδιο 3.03 (επιτέλους!) και έχω μία απορία. Χιλιάδες απορίες δηλαδή, αλλά προς το παρόν θέλω να ρωτήσω κάτι μονο απ'το συγκεκριμένο επεισόδιο.

Ο τύπος που ήξερε ο Τζον στο παρελθόν, που δούλευαν μαζί (που καλλιεργούσαν παράνομα μαύρο δηλαδή), ο Μάικ, δεν είναι τώρα ένας απ'τους "άλλους" που βρίσκονται στο νησί; Και συγκεκριμένα αυτός που φόραγε το ψεύτικο μούσι και που εμφανίστηκε κ στο 2.15 που μίλησε για λίγο στον Ήθαν, όσο κρατούσαν την Κλαιρ; Ή κάνω λάθος; Μου φαίνονται ίδιοι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

ναι μοιαζουν αλλα δεν ειναι το ιδιο ατομο!

τουλαχιστον μεχρι αποδειξεως του αντιθετου!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα; Το κοίταξα, το ξανακοίταξα! Μου φαίνονται ολόιδιοι! :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

και γω αυτο ειχα παθει στην αρχη!!

 

Ok, ok. Εσείς εδώ κάτι παραπάνω γνωρίζετε. Εγώ δεν είμαι κ τόσο ειδικός στο θέμα Lost. Εννοείται πως η σειρά είναι φοβερή, αλλά έχω παρακολουθήσει όλα τα επεισόδια μόνο μία φορά κ είμαι κατάμπερδεμένος με τα μυστήρια! Πρέπει να την παρακολουθήσω τουλάχιστον άλλη μια φορά απ'την αρχή τη σειρά για να βγάλω άκρη! (Αν μπορεί να βρει κανείς άκρη με τόσα ερωτηματικά που γεννούνται σε κάθε επεισόδιο!)

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

αλλά έχω παρακολουθήσει όλα τα επεισόδια μόνο μία φορά

 

μονο μια φορα;;

εχεις πολυ ψωμι ακομα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Ok, ok. Εσείς εδώ κάτι παραπάνω γνωρίζετε. Εγώ δεν είμαι κ τόσο ειδικός στο θέμα Lost. Εννοείται πως η σειρά είναι φοβερή, αλλά έχω παρακολουθήσει όλα τα επεισόδια μόνο μία φορά κ είμαι κατάμπερδεμένος με τα μυστήρια! Πρέπει να την παρακολουθήσω τουλάχιστον άλλη μια φορά απ'την αρχή τη σειρά για να βγάλω άκρη! (Αν μπορεί να βρει κανείς άκρη με τόσα ερωτηματικά που γεννούνται σε κάθε επεισόδιο!)

 

H σειρά έχει πολλά κομμάτια και πολλά σκέλη και πολλές ενώσεις...αν δεν παρακολουθήσεις όλα τα επεισόδια κάτι θα έχεις αφήσει απο έξω που μπορεί να το χρεαστείς για άλλα επεισόδια :)

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοον....αν και πολύ αργά για μένα πριν πάω για νάνι σας αφήνω με Lost πραγματάκια

 

Επίσημη περίληψη του επεισοδίου 3x15 Left Behind:

 

After discovering that one of her own has betrayed her to "The Others," Kate is left to fend for herself in the jungle with Juliet. Meanwhile, Hurley warns Sawyer to change his selfish ways and make amends with his fellow survivors or he may face a vote of banishment

 

πολλές νέες promo φωτογραφίες απο τα νέα επεισόδια 3x14 Expose και 3x15 Left Behind

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Το 6ο το έχω δει και όχι δυστυχώς και πάλι δεν πρόλαβα να δω τα 7,8,9,10,11 γιατί έγραφα dvd και έφτιαχνα το site...μάλλον θα τα δω το Πάσχα στις διακοπές όλα μαζεμένα να πορωθώ...

 

Στο θέμα μας anyway

3x12 Par Avion Sneak Peek No4

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

New spoilers:

 

 

There is going to be a changing of power at the others camp involving somebody we don't expect. The wording was that somebody will be deposed and somebody interesting will take their place. We know from the Left Behind description that Kate is double crossed by her own people and left to fend for herself. Could it be that Jack is accepting a leadership role at the 'Others' compound? How could that come about? Could it be from something the others know about Jack from another timeline entirely? Perhaps someone from the future, Aaron, is in charge and thinks highly of uncle jack?

 

 

Και ένα ακόμα spoiler για τον Locke που ήδη το ξέρουμε απο πιο πριν:

 

Steph on Lost Island: Character LOCKE ya did it again Caboom I sure hope you get to blow up more stuff on the island.

Terry O'Quinn: Glad you like it, Steph. Locke is definitely feelin' boomalicious.............I don't think he's done...............do you?

daneurysm: Your character has a nasty habit of trashing people's living spaces doesn't he? If vincent is the dog of doom, Locke is an omen of impending destruction. Locke is an awesome character, but I wouldn't invite him to my house or Let him anywhere near my computer. Word to the wise: if you see locke coming, pack your gear and get the 'eff outta dodge!

Terry O'Quinn: ........about Locke; as the song says, "Look out, Baby, I'm in a dangerous mood."

Αυτό αφορά την ανατίναξη του υποβρυχίου που είχαμε διαβάσει παλαιότερα

 

Source: The Fuselage

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Παντως GreekCharmed χαρα στο κουραγιο σου.Δεν βλεπεις τα επεισοδια κι ομως τα σποιλερς καλα κρατουν.Εφοσον ξερεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ για τα προηγουμενα επεισοδια,δε σε χαλαει που θα τα δεις τωρα ξερωντας ακριβως τι θα γινει?

Δε λεω,κι εγω διαβαζω σποιλερς,αλλα λιγα και καλα ωστε να υπαρχει ακομα το συναισθημα της εκπληξης οταν βλεπω τα επεισοδια :D

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...