Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επεισοδιαρα!!!

Πολλες πληροφοριες και απαντησεις!!!

Ευχομαι αναλογη συνεχεια...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα το σπασω!!με 200 seeds - 50 peers και κατεβαζει με 2!!!!!!

 

Και σε μένα...βγάζει average download speed 4Kb/s !

εγω παλι κατεβαζα με 40-50...:blink:

χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Εγω με 300-400 και σε 15 λεπτακια ειχε κατεβει... :)

ΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟ!!!!!

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ρε guys, αφού το ξέρετε... παίζει μεγάλο ρόλο από πού παίρνεις...

 

Αν παίρνεις από public τότε η ταχύτητα είναι από σχεδόν υποφερτή έως ... ανυπόφορη (ανεξάρτητα από το πόσοι seeders ή leechers φαίνονται). Βλέπεις "seeder" αλλά δεν ξέρεις αν ο τύπος έχει βάλει limit στο πόσο δίνει (στους private, τους συμφέρει να δίνουν φουλ για να φτιάξουν ratio). Απ' την άλλη το καλό του public είναι ακριβώς αυτό... "έχω το κεφάλι ήσυχο από ratio". Γι' αυτό υπομονή :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

San n' argisan oi upotitloi auth th fora.... :)

 

Diorthosi: OK, molis vgikan. thanks guys gia thn yperoxh douleia pou kanete.

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

San n' argisan oi upotitloi auth th fora.... :)

 

Diorthosi: OK, molis vgikan. thanks guys gia thn yperoxh douleia pou kanete.

 

Οι υποτιτλοι ειχαν βγει απο τις 4 το μεσημερι.

Στο greektvsubs.gr να πηγαινεις,εκει βγαινουν πρωτοι.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Μικρά spoilerάκια

 

Μάλλον θα έχουμε και άλλο ένα Sun flashback επεισόδιο αργότερα στην season.

Το τι θα απογίνει με τον Charlie θα το μάθουμε στα 2 τελευταία επεισόδια.

Θα ξαναδούμε τον Michael και τον Walt αλλά όχι σε αυτή την season. Όσον αφορά για το ύψος που θα έχει πάρει ο Walt, θα βρούνε και γιαυτό τρόπο να το εξηγήσουν.

 

Κατέβηκε το δικό μου..ε ρε τι έχει να γίνει την Κυριακή..θα δω καπάκι 7,8,9,10 και 11. :D

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

to torrent harvester einai programma pou psaxnei ola ta torrent sites kai etsi vriskeis to torrent me tous perisoterous seeders

Δεν έχει σημασία η ποσότητα των seeders, αλλά η ποιότητα!:p

Link to comment
Share on other sites

nai alla an einai 2000+, e dn borei na mi vreis 50...

Nαι, αλλά αυτοί οι 50 θα μοιράζονται σε 1000 και οι ταχύτητες δεν θα είναι καθόλου σίγουρες. Επίσης σε ένα public tracker μπορεί να αναφέρει των αριθμό των leechers, αλλά οταν αρχίσει το κατέβασμα αυτοί είναι πολύ περισσότεροι.

Νομίζω αυτό πρέπει να το συζητήσουμε εδώ.

 

Και για να είμαι στο θέμα το χθεσινό επισόδειο ήταν πολύ καλό, με πολύ εξέλιξη και ξεφύγαμε αρκετά από τα 2 προηγούμενα.

Link to comment
Share on other sites

Οι υποτιτλοι ειχαν βγει απο τις 4 το μεσημερι.

Στο greektvsubs.gr να πηγαινεις,εκει βγαινουν πρωτοι.

Όχι ειδικά για το λοστ, πρώτα βγαίνουν στο lost.arian.gr . To greektvsubs νομίζω για το λοστ και μόνο αντιγράφει τους υπότιτλους από το σάιτ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το επεισόδιο.

Για μένα το καλύτερα από την επιστροφή του!

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι ειδικά για το λοστ, πρώτα βγαίνουν στο lost.arian.gr . To greektvsubs νομίζω για το λοστ και μόνο αντιγράφει τους υπότιτλους από το σάιτ αυτό.

 

Kανεις λαθος.Τους υποτιτλους τους φτιαχνουν 2 παιδια απο το forum του greektvsubs.gr και βγαινουν πρωτα εκει.Σημερα ας πουμε ειχαν βγει απο τις 4.Στο λεω γιατι ειμαι 1 χρονο στο φορουμ αυτο και ξερω.Το Lost.arian.gr ειναι site ου εφτιαξε ενα αλλο μελος απο το φορουμ και εχει αποκλειστικα τους υποτιτλους και τιποτε αλλο.Τους οποιους φυσικα παιρνει απο το greektvsubs με τη συγκαταθεση των μεταφραστων.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

enter 77...

 

loipon aftos o kirios locke arxizei k mou tin dinei sta nevra siga siga... ti mania exei o an8ropos.. mi dei ipologisti.. amesos na valei ta koula tou... :mad:

 

oso gia ta legomena tou patchy ilikrina den ksero ti na pistepso>

oi "others" ipirxan ontos PRIN apo tin dharma sto nisi ? an nai milame gia tin genisi allo toson erotimaton etc?

eleos goustaro na me zalizei afti i seira :lol:

 

to episodeio itan must see oxi san to cute pou itan to proigoumeno..

Link to comment
Share on other sites

Τα οσα ειπε ο patchy εγω τα πιστευω και ειμαι βεβαιος πως ισχυουν.Dharma και saving the world(lost experience anyone?),Others=hostiles,γηγενεις και απο πολυ καιρο πριν στο νησι κλπ.

Οσο για τη γατα,παιζει να ηταν και ο μαυρος καπνος.Τοσες μορφες πηρε,στη γατα θα κολλησει :D

Πιο πολυ ομως σαν μεταφορικο και αλληγορικο μου φανηκε το θεμα με τη γατα.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Το 3x11 ήταν σε γενικές γραμμές καλό ως προς τη δράση και τις κάποιες απαντήσεις που δόθηκαν. Θα ήταν πολύ καλύτερο αν αποφεύγονταν κάποια τραγικά λάθη και αν επιτέλους τα άτομα αυτά άρχιζαν να μιλάνε μεταξύ τους για σημαντικά θέματα. Δηλαδή ήταν προφανές ότι δυο τρεις καταστάσεις που πήγαν κατα διαόλου, θα είχαν προληφθεί αν ο Sayid, η Kate και o Locke, αντάλλασαν 2-3 κουβέντες σχετικά με το

τι βρήκαν στο σπίτι. (δυναμίτης C-4 και υπολογιστής με μηνύματα

)

Πολύ κακό βρήκα ότι

 

- εμφανίστηκε η Klugh για να τη σκοτώσουν μετά απο 4 λεπτά.

- Ο Locke σε αυτό το επεισόδιο φαίνεται σκόπιμα να κάνει ηλίθιες κινήσεις, -γιατί είναι τόσο χτυπητό ότι η βλακεία του χτυπάει κόκκινο που είναι προφανές ότι οι σεναριογράφοι κάπου το πάνε. Ίσως δούμε στο επόμενο.

- To παιχνίδι με το σκάκι ήταν πολύ χαζό εύρημα, είδικά για να μας πουν ότι έκρυβε αυτά τα βιντεοσκοπημένα μηνύματα (αληθεια γιατί βιντεοσκοπημένα μηνύματα και όχι απλά text μηνύματα; )

- Γιατί άραγε μόνο ο Flame κινδύνευε από τους hostiles και κανένας άλλος σταθμός; Ίσως ήταν πιο σημαντικός από τους υπόλοιπους. Δε θα μπορούσε να είχε ο Flame κάποιο lockdown;

- Οι σκηνές στην παραλία ήταν αχρείαστες. Βγάλαν 2-3 γελάκια. Ας την μπατσίσει κάποιος την sun για την βλακώδη πρόταση.

- Η γαλλίδα. Φαινόταν στο προηγούμενο επεισόδιο ότι θα παίξει κάποιο ρόλο. Πήγε λοιπον ησυχα ήσυχα και έκατσε δίπλα στο ποταμάκι. Τι να πω. Ίσως κατουριόταν η γυναίκα.

 

 

Στα θετικά

 

 

- ότι ο Patchy επέζησε. Ίσως βγει κάτι απο αυτόν, αν και εδώ που τα λέμε αφού δεν κόλλησαν στο να καθαρίσουν έτσι εν ψυχρώ την Klugh, ο Patchy έχει μάλλον μετρημένα τα ψωμιά του. Αραγε θα μάθουμε τι έπαθε το μάτι του;

- η εξυπνάδα του Sayid και το ότι έχουν πλέον κάποιο χάρτη.

- το ότι ξεκαθαρίστηκε ότι Dharma πλέον γιοκ. Τουλάχιστο όχι οργανωμένοι, γιατί τότε θα επιχειρούσαν να πυροπολήσουν το Flame πολύ νωρίτερα -όταν κόπηκαν οι επικοινωνίες. Μόνο hostiles λοιπόν -αν και παραείναι οπλισμένοι για να είναι μόνο αυτοί. Που σημαίνει ότι κάποιοι από την Dharma πήγαν με το μέρος των hostiles σε κάποιο σημείο (πχ η ξανθιά γιατρός, ο Ethan κλπ)

- Αυτό με το "purge" που ακούστηκε αν όντως αληθεύει σημαινει ότι υπήρξε πόλεμος όπου είτε η Dharma είτε οι hostiles επιχείρησαν να αφανίσουν τους άλλους. Τον ξεκίνησε όντως η Dharma;

- μαθαίνουμε ότι το συμβαν με το hatch που έσκασε είχε συνέπειες στις επικοινωνίες του Flame -αν ο ρώσος έλεγε την αλήθεια.

 

 

Το flashback στο επεισόδιο αυτό είναι απο τα καλά (είναι του Sayid και κλασσικά είναι καλό). Παρατήρησα ότι αργεί υπερβολικά πολύ να αρχίσει (σε σχέση με την αρχή του επεισοδίου και ίσως γίνεται triggered από

τη γάτα -αν και αυτό δεν είναι προφανές στο θεατή γιατί το πρώτο flashback το βλέπει ΠΡΙΝ δούμε εμείς τη γάτα -αλλά ΑΦΟΤΟΥ κάνει μια επισκόπηση του σπιτιού με τα κυάλια ο ίδιος.

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.Αν μπορει καποιος να μου πει τους τιτλους απο τα Xvid απο τα 03Χ08 μεχρι το 03Χ11.Απο το limewire κατεβαζετε? η απο torrents ποιο ειναι πιο γρηγορο?εχω κατεβασει ενα codec καινουριο xvid 1.1.2 και δεν μου παιζει.....ολοκαινουριος υπολογιστης.Σορυ αν σας κουρασα
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.Αν μπορει καποιος να μου πει τους τιτλους απο τα Xvid απο τα 03Χ08 μεχρι το 03Χ11.Απο το limewire κατεβαζετε? η απο torrents ποιο ειναι πιο γρηγορο?εχω κατεβασει ενα codec καινουριο xvid 1.1.2 και δεν μου παιζει.....ολοκαινουριος υπολογιστης.Σορυ αν σας κουρασα

 

http://www.greektvsubs.gr/local_links.php?catid=345

Όσο για codecs ψάξε ένα codecs mega pack, είναι 30mb περίπου.

Link to comment
Share on other sites

oso gia ta legomena tou patchy ilikrina den ksero ti na pistepso>

oi "others" ipirxan ontos PRIN apo tin dharma sto nisi ?

 

 

O Ben δεν είχε πει

"I've been on this island all my life"

?

Μπέρδεμα...

 

Πάντως το επεισόδιο ήταν όντως το καλύτερο μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Που μπερδευτηκες?Οντως το ειπε ο Μπεν αυτο.Αλλα και ο Μικαηλ το επιβεβαιωσε.Οταν η Νταρμα πηγε στο νησι,υπηρχαν απο πολυ καιρο πριν κατοικοι σε αυτο(ben,others).

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...