Jump to content

Xiaomi Mi 5S Plus


kyrgeo1978
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εχω εδω και 5 μερες... σπεσιαλ για τα λεφτα του... μια απορια... (γιατι πριν ειχα thl 5000 με kit kat 4.4.2 και ηξερα που να το βρω) ο εντοπισμος θεσης (gps)απο που ανοιγει- κλεινει?

ακυρο.... το βρηκα

Edited by eftihiss
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, μετά από 2 χρόνια χρήσης του τιμιότατου Xiaomi Redmi Note (1ου) είμαι έτοιμος να μεταβώ στο Μi5s Plus 4GB/64GB. Tην παραγγελία λέω να την κάνω στο vickmall ωστόσο θα ήθελα μια διευκρίνηση για το shipping. Οι επιλογές που έχει διαθέσιμες είναι δύο:

 

- Netherlands Registered Airmail(SF)(15-30 working days) €0.00

- EU Expedited Shipping (8-12working days,No tax,No VAT) €19.19

 

Για την αποφυγή τελωνείου ποια είναι η καλύτερη επιλογή? Εγω χωρίς να ξέρω, μου φαίνονται safe και οι 2 δεδομένου του ότι έρχονται απο ευρώπη (παλιά θυμάμαι οταν είχα πάρει το 1ο xiaomi είχα βάλει το απλό κινέζικο ταχυδρομείο).

Link to comment
Share on other sites

To EU Expedited ειναι από Ευρώπη οποτε No taxes οπως αναφέρει.

Το πρώτο ερχεται απο Κινα κανονικα με nl post οποτε ρισκαρεις τελωνειο

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, μετά από 2 χρόνια χρήσης του τιμιότατου Xiaomi Redmi Note (1ου) είμαι έτοιμος να μεταβώ στο Μi5s Plus 4GB/64GB. Tην παραγγελία λέω να την κάνω στο vickmall ωστόσο θα ήθελα μια διευκρίνηση για το shipping. Οι επιλογές που έχει διαθέσιμες είναι δύο:

 

- Netherlands Registered Airmail(SF)(15-30 working days) €0.00

- EU Expedited Shipping (8-12working days,No tax,No VAT) €19.19

 

Για την αποφυγή τελωνείου ποια είναι η καλύτερη επιλογή? Εγω χωρίς να ξέρω, μου φαίνονται safe και οι 2 δεδομένου του ότι έρχονται απο ευρώπη (παλιά θυμάμαι οταν είχα πάρει το 1ο xiaomi είχα βάλει το απλό κινέζικο ταχυδρομείο).

 

24/2 εκανα την παραγγελια για ενα 4/64... 7/3 το παρελαβα Χανια με - EU Expedited Shipping (8-12working days,No tax,No VAT) €19.19

και με λιγο ψιλοψησιμο στο chat στην Σελινα μου εστειλε ενα ακομα καλωδιο type c και ενα ακομα ανταπτορα eu... αν ειχα προσπαθησει περισσοτερο ισως ειχα καταφερει κατι καλυτερο αλλα δεν δοκιμασα. Μου ειπε επισης οτι αυτοι θα το παρεδειδαν στην κουριερ την επομενη (σαββατο) αλλα η κουριερ θα το προωθουσε απο δευτερα 28/2 ,οπως και πραγματι εγινε (φαινοταν στο tracking)

Edited by eftihiss
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, μετά από 2 χρόνια χρήσης του τιμιότατου Xiaomi Redmi Note (1ου) είμαι έτοιμος να μεταβώ στο Μi5s Plus 4GB/64GB. Tην παραγγελία λέω να την κάνω στο vickmall ωστόσο θα ήθελα μια διευκρίνηση για το shipping. Οι επιλογές που έχει διαθέσιμες είναι δύο:

 

- Netherlands Registered Airmail(SF)(15-30 working days) €0.00

- EU Expedited Shipping (8-12working days,No tax,No VAT) €19.19

 

Για την αποφυγή τελωνείου ποια είναι η καλύτερη επιλογή? Εγω χωρίς να ξέρω, μου φαίνονται safe και οι 2 δεδομένου του ότι έρχονται απο ευρώπη (παλιά θυμάμαι οταν είχα πάρει το 1ο xiaomi είχα βάλει το απλό κινέζικο ταχυδρομείο).

 

Δεν είναι πλέον safe η πρώτη επιλογή. Για να μην έχεις μπερδέματα πάρε από Ευρωπαϊκή αποθήκη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πλέον safe η πρώτη επιλογή. Για να μην έχεις μπερδέματα πάρε από Ευρωπαϊκή αποθήκη.

 

ή με την δευτερη επιλογη

- EU Expedited Shipping (8-12working days,No tax,No VAT) €19.19

Link to comment
Share on other sites

ή με την δευτερη επιλογη

- EU Expedited Shipping (8-12working days,No tax,No VAT) €19.19

 

Η δεύτερη επιλογή είναι από Ευρωπαϊκη Αποθήκη. Είναι ασφαλής.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απο ευρωπαικη αποθηκη.Ειναι "τριγωνικη"αποστολη....και μια ερωτηση... Καποιο tempered glass που να καθετε σωστα να κολλαει σωστα στα πλαγια? Πηρα το nillkin αλλα και αυτο οπως και το αλλο που στελνει το vickmall δεν κολλανε στα πλαινα σωστα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απο ευρωπαικη αποθηκη.Ειναι "τριγωνικη"αποστολη....και μια ερωτηση... Καποιο tempered glass που να καθετε σωστα να κολλαει σωστα στα πλαγια? Πηρα το nillkin αλλα και αυτο οπως και το αλλο που στελνει το vickmall δεν κολλανε στα πλαινα σωστα

Ξεκίνησε και το Vickmall τις τριγωνικές; Αναμενόμενο. Μετά τα τελευταία γεγονότα... Το γυάλι της οθόνης είναι 2.5d γι αυτό το λόγο τα tempered είναι πιο μικρά συνήθως. Εγώ έχω βάλει της Nillkin και δεν με ενοχλεί καθόλου.Θεωρώ ότι είναι θέμα συνήθειας. Έχω πάρει για καβάτζα, tempered glass τύπου μάσκα της Ultimate Shield αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Είναι λίγο ακριβό (12,64€) αλλά βγάζει ποιοτικά tempered glass η συγκεκριμένη εταιρεία. Υπάρχουν και πιο φθηνές μάσκες αλλά αν σου αφήσει κενά από κάτω δε θα έχει καλό touch.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απο ευρωπαικη αποθηκη.Ειναι "τριγωνικη"αποστολη....και μια ερωτηση... Καποιο tempered glass που να καθετε σωστα να κολλαει σωστα στα πλαγια? Πηρα το nillkin αλλα και αυτο οπως και το αλλο που στελνει το vickmall δεν κολλανε στα πλαινα σωστα

 

Καλημερα!!! Οσον αφορα το tempered glass, πρεπει να ειναι full cover. Εχω παρει τα παρακαλτω, και ταιριαζουν τελεια:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/152306122508?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=451509324182&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

http://www.ebay.co.uk/itm/252639944628?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=551552814006&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε και το Vickmall τις τριγωνικές; Αναμενόμενο. Μετά τα τελευταία γεγονότα... Το γυάλι της οθόνης είναι 2.5d γι αυτό το λόγο τα tempered είναι πιο μικρά συνήθως. Εγώ έχω βάλει της Nillkin και δεν με ενοχλεί καθόλου.Θεωρώ ότι είναι θέμα συνήθειας. Έχω πάρει για καβάτζα, tempered glass τύπου μάσκα της Ultimate Shield αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Είναι λίγο ακριβό (12,64€) αλλά βγάζει ποιοτικά tempered glass η συγκεκριμένη εταιρεία. Υπάρχουν και πιο φθηνές μάσκες αλλά αν σου αφήσει κενά από κάτω δε θα έχει καλό touch.

 

και εγω εχω βαλει της Nillkin αλλα δεν κολλαει καλα γυρω γυρω , λες και η κολα του γυρω γυρω δεν ειναι "δυνατη" δεν με πειραζει που αφηνει τα κενα γυρω γυρω

Link to comment
Share on other sites

Σηκώνεται​ πολύ δηλαδή στις άκρες; Αν μπορείς στείλε φωτογραφία. Νομίζω από τα tempered glass αυτού του είδους κολλάει καλύτερα. Το κινητό το έχω από τα μέσα Οκτώβρη. Δεν είχε προλάβει να βγει ακόμα το Nillkin δοκίμασα τα πρώτα temperef που βρήκα μπροστά μου. Είχα απογοητευτεί τα έβγαλα σχεδόν αμέσως. Όλα σηκώνονταν στις άκρες και ποιοτικά ήταν υποδεέστερα από το Nillkin.
Link to comment
Share on other sites

Σηκώνεται​ πολύ δηλαδή στις άκρες; Αν μπορείς στείλε φωτογραφία. Νομίζω από τα tempered glass αυτού του είδους κολλάει καλύτερα. Το κινητό το έχω από τα μέσα Οκτώβρη. Δεν είχε προλάβει να βγει ακόμα το Nillkin δοκίμασα τα πρώτα temperef που βρήκα μπροστά μου. Είχα απογοητευτεί τα έβγαλα σχεδόν αμέσως. Όλα σηκώνονταν στις άκρες και ποιοτικά ήταν υποδεέστερα από το Nillkin.

 

η φωτο δεν ειναι και η καλυτερη απο ποιοτητα αλλα οπως φαινεται στην επανω μερια της φωτο ετσι ειναι γυρω γυρω... αυτη δεν ειναι η

Nillkin ... ειναι αυτη που εστειλε το vickmall ...την Nillkin την εβγαλα την ξαναβαλα τα ιδια οπως και αυτη εδω εκανε ... ενα 10% καλυτερα κολλουσε. αλλα απο τα νευρα μου την εσπασα... https://ibb.co/n0sSyv

Link to comment
Share on other sites

η φωτο δεν ειναι και η καλυτερη απο ποιοτητα αλλα οπως φαινεται στην επανω μερια της φωτο ετσι ειναι γυρω γυρω... αυτη δεν ειναι η

Nillkin ... ειναι αυτη που εστειλε το vickmall ...την Nillkin την εβγαλα την ξαναβαλα τα ιδια οπως και αυτη εδω εκανε ... ενα 10% καλυτερα κολλουσε. αλλα απο τα νευρα μου την εσπασα... https://ibb.co/n0sSyv

Έχω βάλει δύο Nillkin στο Mi5s Plus κανένα δεν μου άφησε τέτοια κενά. Μήπως δεν σου έστειλαν Nillkin; Σου το έστειλαν με το κουτί του;

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει δύο Nillkin στο Mi5s Plus κανένα δεν μου άφησε τέτοια κενά. Μήπως δεν σου έστειλαν Nillkin; Σου το έστειλαν με το κουτί του;

ναι στο κουτι του ηταν...

Σημερα μου ηρθε το airglass της brotect(σε 3 μερες απο Γερμανια -Χανια!!!)... οταν το βαλω θα σας πω εντυπωσεις...

http://www.protectionfilms24.com/article/brotect-airglass-premium-glass-screen-protector-clear-xiaomi-mi5s-plus-2730763.html

Link to comment
Share on other sites

ναι στο κουτι του ηταν...

Σημερα μου ηρθε το airglass της brotect(σε 3 μερες απο Γερμανια -Χανια!!!)... οταν το βαλω θα σας πω εντυπωσεις...

http://www.protectionfilms24.com/article/brotect-airglass-premium-glass-screen-protector-clear-xiaomi-mi5s-plus-2730763.html

Οκ περιμένω εντυπώσεις. :)

Δες και το Ultimate Shield Tempered Glass .

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ χθες ..Παρά πολύ ποιοτική κατασκευή αν και η αλήθεια είναι ότι το περίμενα καλύτερο σε θέμα μπαταρίας ..Πήρα για δεύτερη συσκευή ένα mi max και για τα λεφτά του είναι 1000%value for money. Σαν συσκευή πολύ γρηγορο αλλά η διαφορά της ramδε φαίνεται πουθενά! Μπαταρία όμως με το ζόρι μία μέρα με 2sim wifi κ λίγο δεδομένα..

Rom φοράει από το MIUI great

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ήθελα να σας πω ενα προβληματακι μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος..Το mi band 2 που έχω ενώ στις ειδοποιήσεις εφαρμογων δουλεύει τέλεια στις κλήσεις δεν δονείται..

Καμιά φορά μπορεί να δουλέψει αλλα συνήθως οχι.

Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ήθελα να σας πω ενα προβληματακι μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος..Το mi band 2 που έχω ενώ στις ειδοποιήσεις εφαρμογων δουλεύει τέλεια στις κλήσεις δεν δονείται..

Καμιά φορά μπορεί να δουλέψει αλλα συνήθως οχι.

Τι μπορεί να φταίει;

Δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να φαινεται στην αρχικη οθονη εκτος απο την ωρα και η ημερομηνια?

Άλλαξε ρολόι από τα widgets το οποίο να περιλαμβάνει ημερομηνία. Για να πας εκεί πρέπει να έχεις πατημένο το αριστερό πλήκτρο (τρεις γραμμές). Αν δεν υπάρχει πρέπει να κατεβάσεις θέμα το οποίο να έχει ημερομηνία.

[ATTACH]66628[/ATTACH][ATTACH]66629[/ATTACH]

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...