Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού εκανα export τις επαφές από το ΝΟΚΙΑ στο outlook δεν πειραξα τιποτα το ιδιαίτερο . Βαζω τον DM την τελευταια εκδοση και δεν εβλεπε καθόλου τις επαφές από το outlook . Λέω οτι ισως να εφταιγε οτι ηταν 2003 , αναβαθμιζω σε outlook 2007 αλλά παλι τιποτα . Αφού διαβασα δεν ξερω κι εγω πόσες σελίδες σε ξενα φορουμ ολοι λεγανε οτι δεν υπαρχει προβλημα αλλά μερικοί λεγανε πως πρεπει να πας σε downgrade DM. Αυτό εκανα κι εγω και ξαφνικά ειδε ολες τις επαφές από το outlook και συγχρονισε αμέσως
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά είδα ότι μπορώ να δω συνημμένα openoffice αρχεία

με το view attachment, αλλά όταν

τα κατεβάσω στην συσκευή μου δεν μπορώ να τα ανοίξω.

Πως λειτουργούν γενικά τα συνημμένα στις blackberry συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι καταλαβα παντως για Ελλαδα το appworld δεν δουλευει, ουτε για τις free εφαρμογες.

ξερουμε αν τελικα και ποτε δουλεψει ποτε?

Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ υπάρχει link για τα free.

:) thanks δεν το ειχα δει, αντε να ανοιξει και για τις επι πληρωμη εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

:) thanks δεν το ειχα δει, αντε να ανοιξει και για τις επι πληρωμη εφαρμογες.

 

καλησπερα και απο εμενα παιδες αντιμετοπιζω το εξεις δεν μπωρο να φορτωσο το app world στο 8900 μου τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα παιδες αντιμετοπιζω το εξεις δεν μπωρο να φορτωσο το app world στο 8900 μου τι να κανω

και εγω δεν μπορουσα, ηρθα εδω στο Myphone απο τον browser του ΒΒ πηγα στο λινκ που εδωσε ο moment_v και εκει ανοιξα το λινκ για το Appworld.

προσπαθησε και ελπιζω να τα καταφερεις.

Link to comment
Share on other sites

και εγω δεν μπορουσα, ηρθα εδω στο Myphone απο τον browser του ΒΒ πηγα στο λινκ που εδωσε ο moment_v και εκει ανοιξα το λινκ για το Appworld.

προσπαθησε και ελπιζω να τα καταφερεις.

στην αρχη μου λεει να το εγκαταστησο το κανω αυτο και μου λεει οτι "download faild 907 invalid cod unable to import zip files"ειμαι και εγω καινουριος σε αυτα τα πραγματα και δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Νέα συσκευή BB Storm 2 από Vodafone, ενεργοποιημένο BB Service.

 

1) Πως εγκαθιστούμε εφαρμογές; Το AppWorld δεν δουλεύει για Ελλάδα...

 

2) Πώς μπορούμε να μην εμφανίζουμε τα events του Facebook στο Calendar;

 

3) Πως μπορούμε να μην εμφανίζουμε στα Messages τα συμβάντα των τηλεφωνημάτων;

PIN: 31025E75
Link to comment
Share on other sites

1) Το App World δουλεύει για free προγράμματα - κατέβασετο απο εδώ: http://bit.ly/9eYHJD

2) Στης επιλογές μέσα στο Facebook app Options > BlackBerry Calender Application - μπορείς επίσης να ξανά τρέξεις το "Setup Wizard"

3) Δεν κατάλαβα την ερώτηση

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή Μυνήματα, εκτός απ'τα emails εμφανίζονται και διάφορα events του τηλεφώνου, π.χ. κλήσεις που έκανα, κλήσεις που απάντησα, αναπάντητες κλήσεις κλπ. Αυτά δεν θέλω να εμφανίζονται εκεί. Άλλωστε υπάρχουν στην εφαρμογή του τηλεφώνου. Θέλω στα messages να εμφανίζονται μόνο τα email.
PIN: 31025E75
Link to comment
Share on other sites

1) Το App World δουλεύει για free προγράμματα - κατέβασετο απο εδώ: http://bit.ly/9eYHJD

Το κατέβασα αλλά μου λέει πάντα ότι δεν μπορεί να συνδεθεί με το server.:(

PIN: 31025E75
Link to comment
Share on other sites

εγω γιατι δεν μπορω να μπω ιντερνετ παρα μονο αν εχω wifi?τι να κανω?

παταω περιηγηση και μου γραφει "προκειται για υπηρεσια wifi.βεβαιωθειτε οτι η συσκευη σας εχει ενεργη συνδεση wifi και προσπαθηστε ξανα."

επισης δεν μπενει ουτε στο facebook λεει "could not connect because a data service is not available.please try again later.if this continues contact your service provider for support."

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

http://bit.ly/9eYHJD απο το κινητό σας

 

 

φιλε μου το ευχαριστο ειναι πολυ λιγο να σε καλα

να σε ρωτησω και κατι αλλο αμα ξερεις εκανα αναβαθμιση και με το ελληνικο μενου μεσω τις cosmote λειτουργει μια χαρα αλλα εχω χασει το κλειδωμα πληκτρολογιου ξερεις το κουμπακι που ειναι απο πανω εχω το 8900 και παλι σε ευχαριστο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η λειτουργία που ψάχνεις έχει "καταργηθεί" στις νέες εκδόσεις λογισμικού. Καλύτερα κοίτα στο επίσημο θέμα του 8900 για να πάρεις πληροφορίες.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Mchris, μπορείς να δεις στα εξής θέματα για το AppWorld και γενικά για εφαρμογές και επίσης μπορείς να ρωτάς και για τυχόν απορίες:

BlackBerry App World - App Reviews και προτάσεις

BlackBerry: Εφαρμογές & Παιχνίδια

 

Υπάρχει επίσης το επίσημο θέμα του Storm II.

 

Για τα συμβάντα των τηλεφωνημάτων, πήγαινε options -> phone options -> call logging και βάλε "none".

 

Cavaradossi, αρκεί ένα νήμα για να παρουσιάσεις κάποιο πρόβλημα που σου εμφανίστηκε, το έχεις ποστάρει και αλλού το συγκεκριμένο και μάλιστα σου έχω δώσει μια πιθανή λύση. Μπορείς να συνεχίσεις εκεί.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βρήκα στο forum αναφορά στο keynote του Μιχάλη Λαζαρίδη, επισυνάπτω ένα link που βρήκα στo GreekBerry. Είναι βέβαια 20 λεπτά, αλλά αξίζει σίγουρα να το παρακολουθήσει κάποιος!

 

Mike Lazaridis Keynote

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

πρόσφατα άλλαξα το Blackberry 8520 και πήρα το Bold 9700.

Ξέρετε αν έχει προβλήματα Software? Συγκεκριμένα μου δείχνει λάθος στοιχεία όταν έχω εισερχόμενη κλήση (κολλάει στην προηγούμενη κλήση και ενώ με καλεί άλλη επαφή μου δείχνει στην οθόνη την προηγούμενη) Αυτό δε, μπορεί να γίνει για πολλές συνεχόμενες κλήσεις. Αν δεν το σηκώσω και δω μετά τις αναπάντητες μου δείχνει το σωστό νούμερο-όνομα καλούντος.

Επίσης μου κολλάει κάποιες φορές και κάνει μόνο του επανεκκίνηση.

Μίλησα με ένα φίλο που το πήραμε μαζί και έχει και αυτός τα ίδια προβλήματα συχνά.

Μίλησα με Vodafone, μου είπαν να δοκιμάσω αναβάθμιση, αλλά έχω την τελευταία έκδοση και δοκίμασα και ολικο wipe και restore δεδομένων.

 

Μήπως έχει κάποιος καμμία ιδέα, εκτός από την... επιστροφή του ???

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που αναβάθμισα το λειτουργικό σύστημα στην έκδοση 5

νομίζω ότι είναι ένα εντελώς άλλο προϊόν.

Αν συνεχίζουν και δεν υποστηρίζουν το BB App Store στη χώρα μας ίσως

να το σκεφτώ.... αν και έχω βρει χρήσιμα εργαλεία σε διάφορα άλλα site.

Ν

 

Υπάρχουν εφαρμογές για το YouTube.

Πρόσφατα και η "Player for YouTube".

Edited by moment_v
Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Μου έχει κολλήσει στο μάτι το συγκεκριμένο κινητό, και κρατιέμαι με νύχια και με δόντια για να μην το αγοράσω και το μετανιώσω.

 

Για να γίνω πιο κατανοητός....Έχω ένα Nokia E71, και το χρησιμποιώ για τα mail απο exchange server της εταιρίας μου, το χρησμιποιώ και ώς modem και επίσης με βολεύει απίστευτα πολυ το Pc Suite της Nokia, που μου δίνει δυνατότητα να γράφω sms απο το πληκτρολόγιο του σταθερού μου και να το στέλνω.

Αυτά με το ΒΒ θα τα έχω?

 

Επίσης, σχετικά με το mail της εταιριας......στο Νokia έτρεξα ενα πιστοποιητικό ασφαλείας, πέρασα της ρυθμίσει και λαμβάνω μια χαρά τα mail μου.

Για να το πετύχω αυτό με το ΒΒ, θα πρέπει να μου δηλώσουν στην σύνδεση του αριθμού μου ότι θέλω την υπηρεσία ΒΙS,σωστά?

Οσο είχα το Νokia, δεν μπορούσα να λαβω mail μέχρι που ενεργοποίησαν (δεν ξερω ακριβως τι) τον λογαριασμό του mail μου να λαμβάνω και στο κινητό μου. Παίζει να είναι αυτη η εξτρα υπηρεσία που απαιτεί ενα ΒΒ? Δηλ, αν πάρω το ΒΒ και βάλω τις κατάλληλες ρυθμίσεις του server, είναι πιθανόν να λαμβάνω mail ή όπως και να έχει πρέπει να μου ενεργοποιήσουν την υπηρεσία ΒΙS?

 

Δεν ξέρω αν τα είπα μπερδεμένα...εύχομαι να καταλάβατε:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον....

 

Ότι προανέφερες το κάνεις μια χαρά και απόν το ΒΒ εκτός από την αποστολή sms μέσω keyboard.

 

Η Bis είναι απαραίτητη προυπόθεση για να εκμεταλευτείς τις υπηρεσίες BlackBerry (email, browser, maps, συμπίεση δεδομένων κλπ κλπ) Το σετάρισμα κάποιου λογαριασμού email σε BB είναι πολύ απλή διαδικασία

 

Όσο γι αυτό που αναφέρεις για τον λογαριασμό σου email, απλά σου ενεργοποίησαν την προώθηση pop, πράγμα που πρέπει να γίνει για να λαμβάνεις emails σε οποιαδήποτε συσκευή η εξωτερικό πρόγραμμα (δηλ όχι του client σου)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον....

 

Ότι προανέφερες το κάνεις μια χαρά και απόν το ΒΒ εκτός από την αποστολή sms μέσω keyboard.

 

Η Bis είναι απαραίτητη προυπόθεση για να εκμεταλευτείς τις υπηρεσίες BlackBerry (email, browser, maps, συμπίεση δεδομένων κλπ κλπ) Το σετάρισμα κάποιου λογαριασμού email σε BB είναι πολύ απλή διαδικασία

 

Όσο γι αυτό που αναφέρεις για τον λογαριασμό σου email, απλά σου ενεργοποίησαν την προώθηση pop, πράγμα που πρέπει να γίνει για να λαμβάνεις emails σε οποιαδήποτε συσκευή η εξωτερικό πρόγραμμα (δηλ όχι του client σου)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου :)

 

Απο τα λεγόμενά σου, κατάλαβα, ότι αν πάρω ΒΒ, θα πρέπει να μου ενεργοποίησουν το BIS, και ότι με την απλή ενεργοποίηση του pop που έκαναν, δεν πρόκειται να λάβω τίποτα στο ΒΒ, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Χρειάζεσαι ΒIS απαραίτητα για push email καθώς και για την πλειοψηφία των λειτουργιών του τηλεφώνου.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...