Jump to content

HOMTOM HT10


kokalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από αρκετό ψάξιμο και αλλαγές αποφάσεων σχετικά με το καινούριο μου κινητό, κατέληξε και αναμένω το HOMTOM HT10.http://www.doogeemobile.com/homtom-ht10.html

 

Highlights

Display: 5.5 inch 1920 x 1080 FHD Screen

CPU: Helio X20 MediaTek MT6797

System: Android 6.0

RAM + ROM: 4GB RAM + 32GB ROM

Camera: Back camera 21.0MP with flashlight and auto focus + front camera 8.0MP

Features: OTA, GPS

Bluetooth: 4.0

SIM Card: Dual SIM dual standby

 

Οι λόγοι που κατέληξα σε αυτό ήταν κυρίως οι εξής:

1. Εξωτερική κάρτας SD

2. Μπάντας 800MHz

3. Αποσπώμενης μπαταρίας.

 

Αυτά κυρίως σε συνδυασμό με την εξαιρετική κάμερα (21MP SONY) και τα 4GB RAM, και δευτερευόντως το Iris Recognition, με έκανα να το τολμήσω και να το παραγγείλω έστω και σε Presale σε μιά δελεαστικότατη τιμή (172€), και τώρα το περιμένω εναγωνίως.

Θα ήθελα την γνώμη σας.

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό ψάξιμο και αλλαγές αποφάσεων σχετικά με το καινούριο μου κινητό, κατέληξε και αναμένω το HOMTOM HT10.http://www.doogeemobile.com/homtom-ht10.html

 

Highlights

Display: 5.5 inch 1920 x 1080 FHD Screen

CPU: Helio X20 MediaTek MT6797

System: Android 6.0

RAM + ROM: 4GB RAM + 32GB ROM

Camera: Back camera 21.0MP with flashlight and auto focus + front camera 8.0MP

Features: OTA, GPS

Bluetooth: 4.0

SIM Card: Dual SIM dual standby

 

Οι λόγοι που κατέληξα σε αυτό ήταν κυρίως οι εξής:

1. Εξωτερική κάρτας SD

2. Μπάντας 800MHz

3. Αποσπώμενης μπαταρίας.

 

Αυτά κυρίως σε συνδυασμό με την εξαιρετική κάμερα (21MP SONY) και τα 4GB RAM, και δευτερευόντως το Iris Recognition, με έκανα να το τολμήσω και να το παραγγείλω έστω και σε Presale σε μιά δελεαστικότατη τιμή (172€), και τώρα το περιμένω εναγωνίως.

Θα ήθελα την γνώμη σας.

γιαυτα που λεει οτι κανει ειναι ευκαιρια

Τουλαχιστον στα μεγαλα μοντελα η Doogee δινει τον καλυτερο της ευατο. Στα μικρα της μοντελα μας θολωνει λιγο τα νερα

Link to comment
Share on other sites

Απο που το παρηγγειλες και σε ποια τιμη?

 

Αν αναφέρεσαι σε μένα, το πήρα από το igogo.es στα 172€ όπως είπα και πιο πάνω.....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

οταν το παραλαβεις, χρησιμο θα ειναι να μας πεις αν ειχες τιποτα προσθετες χρεωσεις (τελωνεια κλπ) καθως πολλοι αναφερουν σε ξενα φορα, οτι το εν λογω σαιτ αποστελει με "λαθος" τροπο ωστε να υπαρχουν αυτες οι χρεωσεις. Επισης αν μπορεις να αναφερεις αν ηταν ειδικη τιμη, καθως σημερα το εχει νομιζω €192
Link to comment
Share on other sites

οταν το παραλαβεις, χρησιμο θα ειναι να μας πεις αν ειχες τιποτα προσθετες χρεωσεις (τελωνεια κλπ) καθως πολλοι αναφερουν σε ξενα φορα, οτι το εν λογω σαιτ αποστελει με "λαθος" τροπο ωστε να υπαρχουν αυτες οι χρεωσεις. Επισης αν μπορεις να αναφερεις αν ηταν ειδικη τιμη, καθως σημερα το εχει νομιζω €192

 

Ήταν ειδική τιμή σαν presale προϊόν, όπως ειδική τιμή είναι και αυτή που παίζει τώρα (192€), απλά ήταν 1 μήνα πριν....

Θα ενημερώσω για την παραλαβή....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ήταν ειδική τιμή σαν presale προϊόν, όπως ειδική τιμή είναι και αυτή που παίζει τώρα (192€), απλά ήταν 1 μήνα πριν....

Θα ενημερώσω για την παραλαβή....

 

σου έχει έρθει φίλε ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

σου έχει έρθει φίλε ?

λΟχι...

Μου το έχουν στείλει, αλλα΄ακόμα όταν βάζω tracking, μου το δείχνει σαν "pre-advised"....

Περιμένω....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι το εχω εγω σε λευκο χρωμα λεω να γραψω μερικα πραγματα αλλα δεν ειμαι και τοσο ειδικος.

 

Στα θετικα οτι το κλειδωμα με την ιριδα δουλευει μια χαρα, η πισω καμερα αρκετα καλη για κινητο 21MP και η μπροστα ειναι 13MP βαση του hardware info

 

Για φωτογραφιες δεν μπορω να εκφερω γνωμη γιατι εχω την Sony A6000 μαζι με το Sony 35/1.8 οποτε εχω μαθει σε καλες φωτογραφιες.

 

Μπαταρια πολυ καλη γιατι απο τις 5 το απογευμα μεχρι τωρα του εβγαλα την παναγια και ειναι στο 60%

Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη, σύγκριση της κάμερας σε σχέση με κάποια άλλη συσκευή που έχεις; σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού;

Βάλε αν έχεις χρόνο και όρεξη καμία φωτο να τσεκάρουμε και εμείς.

Gps, ταχύτητα επεξεργαστή κλπ?

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη, σύγκριση της κάμερας σε σχέση με κάποια άλλη συσκευή που έχεις; σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού;

Βάλε αν έχεις χρόνο και όρεξη καμία φωτο να τσεκάρουμε και εμείς.

Gps, ταχύτητα επεξεργαστή κλπ?

 

Sent from my 1+1

 

 

GPS σφαιρα σε χρονο μηδεν κλειδωνει ειναι το πρωτο που κοιταω σε ενα κινητο γιατι σαν τεχνικος υπολογιστων θελω οπσδηποτε GPS τωρα την ταχυτητα μια χαρα την ειδα αλλα οπως γραφω δεν ειμαι ειδικος πανω σε αυτα.

 

Φωτογραφιες θα βγαλω σε λιγο γιατι το φορτιζω.

 

Η μια ειναι μεσα στο σπιτι με λιγο φωτισμο χωρις φάς και η αλλη παλι μεσα αλλα με φλας.

 

IMG_20161030_132811.jpg

 

IMG_20161030_132818.jpg

 

IMG_20161030_132850.jpg

 

IMG_20161030_132920.jpg

 

Και αυτη για να καταλαβετε οτι κανενα κινητο δεν μου κανει για την φωτογραφικη θα προτιμουσα να μην ειχε καθολου και να το πουλανε 30-50 ευρω ποιο φτηνα.

 

Κλικ στις εικονες για κανονικο μεγεθος.

 

DSC00805.jpg

Edited by LLLEFTERIS
Link to comment
Share on other sites

Οι φώτο φαίνονται πολύ χάλια, σαν να μην έχεις εστιάσει κάπου

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οι φώτο φαίνονται πολύ χάλια, σαν να μην έχεις εστιάσει κάπου

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν την εχω ψαξει την φωτογραφικη του γιατι ειναι το τελευταιο που με ενδιαφερει πανω σε ενα κινητο και δεν πατησα στην οθονη για να κανει εστιαση αλλα το πληκτρο της φωτογραφιας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Έχω διαβάσει εδώ https://www.kimovil.com/en/opinions/homtom-ht10 (στο User reviews) ότι κάνει αναιτιολόγητες επανεκκινήσεις και εκεί που το είχα στην κορυφή, το έβγαλα απ΄το μυαλό μου

Όσοι το έχετε, , τι γνώμη έχετε? Σας τα κάνει αυτά ή όλα ΟΚ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...