Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια αυριο παραλαμβανω το x720 μου και θελω να ειμαι σε ετοιμοτητα. λεω να βαλω την 23s του crisball τι android εχει??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αυριο παραλαμβανω το x720 μου και θελω να ειμαι σε ετοιμοτητα. λεω να βαλω την 23s του crisball τι android εχει??

 

Ολες οι. ΕUI ειναι 6.00

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηρα ενα le max 2 και ειναι κλασεις καλυτερο απο το lepro 3 μονο στην μπαταρια υστερει..... επισης να ρωτησω η τελευταια εκδοση του crisball για το le pro 3 ειναι η 23s?? Edited by gregorypappas
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια καποιος θελω να βαλω την rom 23s του crisball τσεκαρω το bootloader πρωτα ειναι Unlocked κανω usb deb παιρναω το twrp απο adb κανονικοτατα και κανω μετα recovery και δεν με βαζει στο twrp.... τι μπορει να φταιει? ολα τα βηματα τα κανω ολοσωστα μου βγαζει οκ κτλπ πουθενα fail..
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το international roaming app της leeco στη stock rom (26s) μεγαληενοχλητική πατατιά.

Ημουν για λίγες ημερες εξω και καθε 10’ περιπου πεταγόταν ενα pop-up (ακομη και με screensaver ON) για να κανω εγγραφή στην υπηρεσία φθηνης

περιαγωγής...https://i.imgur.com/jVy5FXj.jpg

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το international roaming app της leeco στη stock rom (26s) μεγαληενοχλητική πατατιά.

Ημουν για λίγες ημερες εξω και καθε 10’ περιπου πεταγόταν ενα pop-up (ακομη και με screensaver ON) για να κανω εγγραφή στην υπηρεσία φθηνης

περιαγωγής...https://i.imgur.com/jVy5FXj.jpg

Stefanos γενικά πώς σου φαίνεται η 26s μετά από τόσο καιρό,να την βάλω λες?

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν και ουτε προκεται ποτε να εχει η stock

 

Στέφανε ήθελα να σε ρωτήσω αν στην στοκ ρομ λειτουργούν κανονικά οι λειτουργίες των ειδοποιήσεων και του χρονολογίου στο Google maps. Όχι ότι μου αρέσει να παρακολουθούν κάθε μου κίνηση , αλλά στην 23s του torra που έχω στο χρονολόγιο μου γράφει ότι είμαι συνεχώς σπίτι μου :)

Link to comment
Share on other sites

165 ευρω στο bang good το LeTV Leeco Le Pro3 Elite 5.5-inch 4GB RAM 32GB ROM Snapdragon 820

με τρωει πολυ το δαχτυλακι μου... ή αυτό ή το le max 2 6gb, 64gb

To Le max έχει χειρότερο cpu και μπαταρία από το Eco Le pro.

Οπότε γιατί το προτείνεις;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία όντως με προβληματίζει... αλλά +0,2 ίντσες + 2 gb ram και κυρίως 64gb rom σε σχέση με το le pro 3 που έχει 32 με έχουν βάλει στο δίλημμα.

 

ανάμεσα σε αυτά τα 2 είναι η σύγκριση

 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/leeco-letv-le-max-2-6gb-64gb,leeco-letv-le-pro-3-x722

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

Στέφανε ήθελα να σε ρωτήσω αν στην στοκ ρομ λειτουργούν κανονικά οι λειτουργίες των ειδοποιήσεων και του χρονολογίου στο Google maps. Όχι ότι μου αρέσει να παρακολουθούν κάθε μου κίνηση , αλλά στην 23s του torra που έχω στο χρονολόγιο μου γράφει ότι είμαι συνεχώς σπίτι μου :)

 

Ναι, δουλευει στη stock

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δουλευει στη stock

 

Ευχαριστώ! Ξέρεις αν μπορώ να κατεβάσω από κάπου την στοκ 26s? Ή να βάλω την 23s?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Ξέρεις αν μπορώ να κατεβάσω από κάπου την στοκ 26s? Ή να βάλω την 23s?

Πανω στην στοκ 23s περνας μετα με ota την 26s.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία όντως με προβληματίζει... αλλά +0,2 ίντσες + 2 gb ram και κυρίως 64gb rom σε σχέση με το le pro 3 που έχει 32 με έχουν βάλει στο δίλημμα.

 

ανάμεσα σε αυτά τα 2 είναι η σύγκριση

 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/leeco-letv-le-max-2-6gb-64gb,leeco-letv-le-pro-3-x722

 

Mην κανεις καμια μλκια και παρεις το elite θα το μετανιωσεις. Η θα πας στο χ720 η στο le max2. Η εταιρεια ειναι ηδη υπο διαλυση και αυτα εχουν το καλυτερο development(lm2>pro3(x720) για να συντηρηθει για ενα 2χρονο+.

 

Για μενα οπως και να εχει το lp3 x720 ηταν για την τιμη του απο τα καλυτερα deals οταν το αγορασα και οι ρομ γινονται ολο και καλυτερες σιγα σιγα. 4κ μπαταρια κραταει για 1μιση μερα σιγουρα αλλα και με λμ2 την μερα την βγαζεις.

Link to comment
Share on other sites

Πανω στην στοκ 23s περνας μετα με ota την 26s.

 

Αν βάλω τη stock rom χωρίς να περάσω το stock recovery, θα μου βγάζει κανονικά τα ota updates? Ξέρεις;

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως τσιμπησα το x722 (λογω χαμηλης τιμης - 163 το εδινε το banggood νομιζω πραγματικα vfm τεραστιων διαστασεων) δεν μπορουσα να διαθεσω παραπανω και γενικα δεν πιστευα οτι ο 820 θα εχει τεραστια διαφορα με τον 821.. το nfc δεν το εχω χρησιμοποιησει και ποτε οποτε τσιμπησα το πιο φτηνουλικο..

το μονο που θαθελα απο το τηλεφωνο θα ηταν να μην χαλασει βεβαια γιατι την βαψαμε διαφορετικα.. καποια παιδια ειπαν οτι αλλαξαν το καλωδιο του φορτιστη για να αποφυγουν δυσαρεστες καταστασεις.. εχετε καμια συμβουλη περι αυτου παιδες?δωστε τα φωτα σας για το οτιδηποτε

 

*αυτο που ζηλευω πιο πολυ παντως απο το x720 x727 ειναι η brushed metal μεταλλικη πλατη του..χαριζει πολυ

LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως τσιμπησα το x722 (λογω χαμηλης τιμης - 163 το εδινε το banggood νομιζω πραγματικα vfm τεραστιων διαστασεων) δεν μπορουσα να διαθεσω παραπανω και γενικα δεν πιστευα οτι ο 820 θα εχει τεραστια διαφορα με τον 821.. το nfc δεν το εχω χρησιμοποιησει και ποτε οποτε τσιμπησα το πιο φτηνουλικο..

το μονο που θαθελα απο το τηλεφωνο θα ηταν να μην χαλασει βεβαια γιατι την βαψαμε διαφορετικα.. καποια παιδια ειπαν οτι αλλαξαν το καλωδιο του φορτιστη για να αποφυγουν δυσαρεστες καταστασεις.. εχετε καμια συμβουλη περι αυτου παιδες?δωστε τα φωτα σας για το οτιδηποτε

 

*αυτο που ζηλευω πιο πολυ παντως απο το x720 x727 ειναι η brushed metal μεταλλικη πλατη του..χαριζει πολυ

 

αλλαξε καλωδιο φωρτισης μονο, παρε ενα το οποιο να ειναι qualcom certified και na εχει 56kohm resistor(καλο θα ηταν και φορτιστη αλλα ναι..το καλωδιο κανει τη ΄δουλεια΄)

 

2.5euro

https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-TC1-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-3_33ft1m-With-Magic-Tape-Strap-p-1118457.html?rmmds=search

 

just do it, better be safe than sorry.

Edited by Xployd
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...